Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

bekyc
20. kvě 2016

Také se musím podělit se svou zkušeností s aniballem. Před týdnem jsem porodila miminko s obvodem hlavy 36 cm (žádný prcek.. 😀 ) a asi den před porodem jsem měla nacvičeno 29 cm. Rodila jsem BEZ NÁSTŘIHU A PORANĚNÍ, mám jeden malinký steh, který vůbec necítím. Porod trval 4 hodiny od prasknutí vody. Nevím, jestli za to může přímo aniball, pití maliníku, masáž hráze, ale řekla bych, že všechno dohromady. Takže za mě 100% spokojenost. Začala jsem tedy už 5 týdnů před termínem cca jednou za 2-3 dny, a jsem ráda, protože jsem se zezačátku nemohla dostat přes 22 cm a byla z toho dost naštvaná a ani se mi do toho nechtělo, ale když to pak překonáte, je to pokaždé lepší a lepší. 😉

rony77
20. kvě 2016

Mě sestra,co nás prováděla porodnicí řekla, že aniball způsobuje inkontinenci....je to pravda?

seisa
20. kvě 2016

@rony77 Není to pravda, naopak se cvičením dá inkontinenci zabránit - vždyť se tím posiluje pánevní dno.

zpevanka18
22. kvě 2016

Já jsem jako prvorodička měla nacvičeno 31 cm, hlavička byla 34. Cvičení šlo ze začátku pomalu a čím blíž jsem byla k porodu, tím se uvolňovalo tělo rychleji (takže žádný stres, když to zpočátku nepůjde). Jsem bez nástřihu nebo jakéhokoli poranění. Okamžitě po porodu jsem si mohla sednout, na záchodě taky žádný problém. Na pokoji se mnou byly dvě další rodičky, jedna první a jedna druhý porod. Ani jedna neznala/necvičila, obě byly nastřižené. Tím nechci říct, že cvičením se stoprocentně vyhnete nástřihu a naopak. Ale rozhodně to přinejmenším psychicky uleví, když máte aspoň něco nacvičeno. Dcera byla na světě na dvě zatlačení. Nekoná se žádná inkontinence a žádné trvalé vytahání. První sex byl dva týdny po porodu (dřív to nešlo - byly očistky, navíc jsem byla taková trochu rozbolavělá od toho, jak do mě při porodu neustále asistentka strkala pazoury 😀 ) Zhruba dva měsíce po porodu už nebylo vůbec znát, že jsem rodila - žádné vytahání, jak tu někoho strašili. Doporučuju ho kudy chodím - je to investice, která se vyplatí. Zvlášť když je někdo z porodu k smrti vyděšený a má hlavu plnou nejhorších scénářů (podpořených peprnými historkami o potrhaných/nehojících se/vytahaných/inkontinentních/mrtvých rodičkách), jako já.

kika_21
22. kvě 2016

Aniball jsem nikdy nepoužívala, sedla jsem si také hned,historky o potrhaných nečtu. Jelikož porodnice je zřejmě kvalitní, nehojící se jsem nikdy nebyla. a to ani jednou z 5 ti případů.Asi jsem divná, připadá mi, že nenacvičuju a přesto žiju, chodím hned po porodu- asi to bude i tím, že mě nikdo nemůže zastoupit, tak se musím snažit.Chápu-jsem naprosto nevhodná k propagaci jakékoliv pomůcky.

karlajasmine
23. kvě 2016

@kika_21 ono ale není moc lidi, kteří zvládnou péči o 5 děti a ještě je všechny v pohodě porodit bez přípravy 🙂 to ber jako kompliment, ale to, že ty pomůcku nepotřebuješ neznamená, že nikomu nepomůže. Většina žen by ani nezvládla tak velkou rodinu.. Jsi prostě očividně více stvořená k tomu být maminkou (fyzicky a psychicky). Moje mamka je podobná, měla děti 4, všechny porody pohodový a když vidím, jak se chová k mýmu synovi a co všechno ho během pěti minut naučí, tak ona je prostě od přírody maminka. Ale některé z nás mají tendenci mít místo porodu pořádný peklo (viz já - první doba porodní 33h, kontrakce po minutách bez otevírání se) a nebýt Aniballu tak bych asi skončila na císařském řezu.. Byla jsem tak vysilena, ze mě to vyloženě zachranilo, ze jsem uměla tlačit..

alboo
23. kvě 2016

@kika_21 hojeni neni jen o kvalitě porodníce... nekdo ma treba horsi hojeni ran a s tim se nic moc neudela. Pokud je nekdo sitej a od do, tak si fakt nesedne

mika251
23. kvě 2016

@kika_21 nechápem tento zhadzujúci príspevok. Samozrejme že existujú ženy, ktoré v živote Aniball neskúsili, porodili bez poranenia a mohli hneď fungovať.
Rovnako ako existuje mnoho ďalších žien, ktoré nastrihli, ony sa okamžite zahojili bez následkov a všetko je u nich v poriadku.
Na druhej strane je ale mnoho žien, ktoré sa buď škaredo potrhali, alebo boli blbo zašité - bez ohľadu na to, ako kvalitná to bola porodnica, možu mať horšiu kvalitu tkanív, blbo sa hoja, mohlo sa stať čokoľvek.
To, že ste to Vy zvládli, všetka česť, nikto Vám to neupiera, je to skvelé.
Ale prečo takto zhadzovať tie, ktoré sa na porod chceli pripraviť a chceli preventívne zabrániť prípadným poraneniam, čo je na tom špatného? To že kika_21 5 krát porodila a mohla hneď fungovať neznamená predsa, že takto porodia i všetky ostatné?
A človek by mal byť len rád, že je toľko žien, ktoré sa snažia urobiť všetko preto, aby sa mohli po porodu hneď o svoje dieťa postarať a nie riešiť to, ako si sadnúť a čo proti bolesti.
ČI už sa tak stane pomocou skvelej genetiky, pozitívneho myslenia, šťastnej náhody, alebo Aniballu je koniec koncov úplne jedno.

hankaros
23. kvě 2016

Mám týden od porodu dcerky. Nacvičeno 29 cm, obvod hlavičky 34 cm. Malému nástřihu jsem se nevyhnula, ale jen proto, že dcerka šla hlavičkou malinko bokem a vracela se. Bez diskuze byl potřeba. Díky aniballu jsem přesně věděla jak a kam zatlačit, což velmi chválila PA i doktorka.

seisa
23. kvě 2016

@alboo Máš úplnou pravdu, kamarádka má špatnou pružnost pojiva a po porodu nedopadla moc dobře, krom nástřihu si navíc natrhla čípek a navíc si i přivodila kýlu moč. měchýře...

kamila_kov
27. kvě 2016

Ahoj, zajímalo by mě, v jaké pozici se vám aniball dařilo vytlačovat nejlépe? Já to dnes zkoušela poprvé a trochu jsem se bála, abych se třeba neporanila. Zkoušela jsem různé pozice, nicméně jsem ještě nepřišla na to, jak se mi podařilo balonek dostat ven. Trvalo mi to fakt dlouho a tak jsem to zkusila nakonec jen dvakrát. Dost jsem to prodýchávala, bolest se dala (poprvé 17 cm, podruhé 22 cm - až jsem se divila), ale přijde mi, že vyšel ven spíše díky uvolnění a prodýchávání než abych si nacvičila jak pracují pánevní svaly.. A to jsem si myslela, že je používat snad i umím, ale jakoby jsem spíše ten balonek svaly zatlačila dovnitř (v některých pozicích) a nepřišla jsem na to, jak ho vytlačit vědomě.. Že bych ještě neobjevila svaly pánevního dna?

banditarich
27. kvě 2016

Tak já mám spíš vtipnej zážitek, cvičila jsem v 35tt teprve podruhé na 24 cm a odpoledne mi praskla voda a bylo to 😀 Hlavička 30 cm, bez nástřihu, bez poranění, takové předčasňátko dá taky zabrat při tlačení. Nepřičítám to Aniballu, to fakt ne, mám kvalitní letitej trénink v podobě manžela 😀

zpevanka18
27. kvě 2016

U mě to bylo jednoduché rozhodování. Plánovala jsem rodit v Prostějově, kde se nic jiného, než pololeh, prakticky nepřipouští. Takže nemělo smysl hledat něco jiného. Stejně by mi to nedovolili použít. Napoprvé se to podaří myslím málokomu. Bohužel slovy poradit neumím - podle návodu jsem to prostě nějak zvládla…

bekyc
28. kvě 2016

@kamila_kov Já u toho ležela na posteli s podepřenou hlavou a pokrčenýma nohama. Jinou polohu jsem ani nezkoušela, jen tu co byla popsaná v návodu.

mrskato
28. kvě 2016

Ahoj holky, první děcko šlo akutní sekcí a pokud nebude mít nikdo nic proti, chci rozhodně rodit přirozeně, o Aniballu jsem už něco četla a přemýšlím, že do něj půjdu také, už jen proto, abych své rozhodnutí podpořila. Od kdy je vhodné začít cvičit? Díky za info.

niv1
28. kvě 2016

@mrskato
Cvičila jsem od 36tt,za mě Aniball výborná věc...

veveruse14
28. kvě 2016

@kamila_kov já jsem zkusila tu doporučovanou polohu jen jednou-nebyla jsem tak schopná vytlačit vůbec nic a navíc to bylo dost nepříjemné. mně vyhovoval klek s mírným předklonem na zemi a opírala jsem se o postel. asi to chce zkoušet.mimochodem- v té "svojí"pozici jsem nerodila ani jednou(dva porody), rodila jsem víceméně vsedě a šlo to dobře...
jinak to prodýchávání je správná cesta, to že ho vědomě vytlačuji mi došlo až po několika cvičeních 😝

serenna30
28. kvě 2016

Holky od kdy cvičit? Ukončeny 36tt? Nebo dle vahy miminka? Malinik chci začit pit taky od ukonceneho 36tt a masaž hraze taky.

nugetka20
28. kvě 2016

@serenna30 Já cvičím od cca 35.tt - s tím, že tak jako obden. Ono zezačátku mi přišlo, že ty vazy jsou dost ještě napnuté. Teď končím 38.týden, jsem na 26,5cm, tak snad to na těch 30cm nějak dotáhnu. Snažím se cvičit denně, ale mám dost křehký čípek a po cvičení chvíli krvácím (cca malý panák krve). Maliník piju, ale zatím nevím, jestli má nějaký efekt 🙂
Jinak zatím nejlepší poloha mi přijde klek "na žabičku", v leže je to takové nepohodlné, proti gravitaci.

serenna30
28. kvě 2016

@nugetka20 dekuju, včera mi přisel postou, tak zjistuju kdy začit. Pry si mam koupit i nejaky lubrikant a kondom? mam z porodu strach, furt si nejak nedokazu predstavit ze tim malym otvorem prcek projde😆 Dnes začinam 34tt, a po kontrole za tyden jsem si řikala ze bych pomalu začla.

nugetka20
28. kvě 2016

@serenna30 Já to s kondomem zkusila jen poprvé - nejdřív mi nešel nasadit kondom a pak ani balonek s kondomem. Takže používám balonek bez kondomu, po použití vždy řádně umyju pod horkou vodou a usuším (podobně jako vibrátor 🙂 ). Lublikant jsem si koupila, ale zatím nepoužila, není potřeba. Mě to zezačátku taky přišlo jako utopie, ale teď jen sleduju, jak den po dni po malých krůčcích (většinou po půl cm) pomalu přidávám, bez bolesti, tak nějak v klidu samo, jak se vazy uvolňují. Takže si říkám, že pokud by takhle měl probíhat i porod, tak bude vše v pořádku.

bekyc
29. kvě 2016

@serenna30 Začala jsem od 35. týdne, i s maliníkem a masáží hráze. A používala jsem kondomy, kdybych ho třeba chtěla poslat dál, lubrikant ne, ani nebyl potřeba.

layinka
29. kvě 2016

Také jsem nad ním přemýšlela....ale mluvila jsem o tom se svoji doktorkou, která mi řekla svůj odborný i neodborný názor. 1. nácvik tlačení pomocí této pomůcky, je nepřirozený..při porodu, nebo-li respektive před porodem se tělo samo začne připravovat..vyplavuje hormony, které nám pomáhájí a samozřejmě máme kontrakce, atd...2. Cvičení s Aniballem je prý nepříjemné ( to výrobce nenapíše)..3. cena - raději prckovi koupím něco hezkého..4. na nástřihu nic není..jde přece o miminko, pořád lepší než císař..5. Aniball je na trhu jen chvíli a není nijak dokázáno, že by opravdu k porodu pomohl, je to spíše pro klid naší duše, podporu psychiky, samozřejmě to pomoci někomu může, že pro porod něco udělaly. Nakonec jsem se rozhodla ho nepořizovat. Miminko jsme si moc přáli a porod je toho nedílnou součástí a těším se na něj. Obavy a strach jsou přirozené a částečně pomáhají k vyplavení adrenalinu a tak. Já to mám tak, že na porod se těším, bolesti se nebojím, spíše komplikací, ale proto jsem vybrala porodnici, kde jsou komplet vybaveni pro mě i Matyáška. Práh bolesti mám docela vysoko ( rodit budu sice poprvé, ale přece jenom vím, co snesu ) cvičím těhu jógu, naučila jsem se správně dýchat ( ZÁKLAD – ovládat svůj dech, mysl!!!) plavu, chodím s pejskem na procházky a hlavně se o všem předem informuji a budu chodit na předporodní kurzy. Informace mě uklidňují Takže chce to hlavně klid a jestli mohu doporučit kupte si raději knížku Aktivní porod - stručný průvodce přirozeným porodem od autorky Janet Balaskasové, tam se dočtete vše co potřebujete a jsou tam i jednoduché cviky z těhu jogy.

rebe
29. kvě 2016

@layinka 1. Nejde ani tak o nácvik tlačení, jako spíše o zvýšení elasticity hráze, 2. Jak na to přišla? Prý... Pokud se nejde až na hranu bolesti, nijak výrazně nepříjemné to není. 3. Výrazně subjektivní kritérium, pro někoho prostě prevence nástřihu za pár stokorun stojí, 4. Pořád lepší nebýt nastřižená díky cvičení než nástřih, miminko lze porodit i přirozeně bez jakýchkoli medicínských zásahů, "jde přece o miminko" není argument, který by měl omlouvat zbytečné poničení ženského těla, 5. Aniball je levnější varianta k pomůcce epi-no, která je na trhu již velmi dlouho a v zahraničí je uznávána jako ověřená pomůcka. Smyslem aniballu není primárně odstranění strachu z porodu nebo z bolesti, to jsou všechno doprovodné výhody, hlavně jde o zvýšení elasticity hráze, aby při porodu nedošlo k jejímu poškození. To vše, co uvádíš, je samozřejmě také prima, ale nevidím důvod, proč nevyzkoušet ještě jeden krok navíc?

mika251
30. kvě 2016

@layinka pokiaľ ti prípadný nástrih nevadí a si s ním dopredu zmierená, tak máš pravdu, nemá zmysel cvičiť.
Ja som rozhodnutá urobiť všetko preto, aby ma strihať nemuseli, už len preto, že so zašitou pipinou máš proste o starosť naviac, dosť to bolí, musí sa to zahojiť.... Samozrejme zvládli to tisíce žien, tak prečo nie ja, ale ja by som sa rada pripojila k zástupu tých, ktorí si po porodu mohli normálne sadnúť a bez bolesti fungovať.
Tak uvidíme, ako to dopadne 🙂

niv1
30. kvě 2016

Tak já jsem porody zažila dva, od sebe vzdálené 10 let a oba byly jiné. První porod s dcerou,bez cvičení s Aniballem,chodila jsem pouze na předporodní kurz,kde nás učili také dýchání....základ ovládat svůj dech....při samotném porodu mi nacvičené dýchání,vůbec nepomáhalo,bolestii jsem se tedy bálá. Dceru jsem rodila 20 hodin,samotné vylačení dcery mi trvalo 1,5h,když už mi bylo řečeno,že pokud do 10 minut neporodím,použijí kleště,špatně jsem tlačila,pořád mi říkali,že tlačím do hlavy a hrudníku,vůbec už jsem nevěděla jak,myslela jsem,že tlačím dobře.Měla jsem nástřih,seděla jsem v kruhu skoro celé šestinedělí. Po 10 letech jsem znovu otěhotněla a porodní asistentkou mi bylo doporučeno cvičení s Aniballem,že už jsem po tak dlouhé době zase jako prvorodička....ano,cvičení není příjemné,rozhodně mi pomohlo procvičit hráz,naučit se dobře tlačit,při prvním zavedení jsem totiž míček nemohla protlačit ven,opravdu jsem se musela soustředit na spodek...a druhý porod s přípravou Aniballu nesrovnatelný s prvním,pro mě největší odměna,že jsem byla bez nástřihu,porodila jsem a byla jsem úplně v pohodě z porodního sálu jsem odešla na pokoj.

zpevanka18
30. kvě 2016

Ovládala jsem svůj dech a mysl až do začátku kontrakcí (vyvolaných oxytocinem, takže rovnou do "nejhoršího" bez varování). Pak se mi bolestí i rolovaly ponožky, zvracela jsem a nebyla schopná se posunout po lůžku. Jsem bolestín a umírám už při myšlence na třísku. Ale miminko bylo vytoužené a dlouhé roky jsme se o něj snažili, tak si člověk říká, že se to nějak přežije. Přece jen odměna je lákavá… Nicméně když asistentka řekla, že už můžu tlačit, byla to pro mě obrovská úleva a spása, jakoby dcera už v tu chvíli ležela umytá a zabalená v postýlce. Věděla jsem přesně, co je potřeba a co mám čekat - a to díky aniballu. Na začátku druhé doby porodní asistentka svolala novorozeneckou sestru a dětskou lékařku - a než došly, tak už dítě leželo umyté na přebalováku a koukalo by se po hodinkách, kdyby to umělo 😀 Naprosto souhlasím s Rebe. Kdyby to bez nástřihu nešlo, tak se svět nezboří, ostatně s tím by se stejně nedalo nic dělat. Ale proč do sebe nechat zbytečně řezat, to teda nevím. A cvičení mi nepříjemné nebylo. Při správné atmosféře se to dá i užít 🙂

mika251
30. kvě 2016

@zpevanka18 ja som teda ešte nerodila, ale som fakt zvedavá. Na kurzoch s PA sme sa učili správne dýchať do brucha a ide mi to krásne - pokiaľ ma nič nebolí 🙂
Cez víkend mi občas tvrdlo brucho - stále bez bolestí! - a tak som si skúsila cvične to tvrdnutie predýchať a zistila som, že dýchať do toho kusu šutru nie je vobec žiadna prdel.
Heh, tak som fakt zvedavá na kontrakce 🙂

andelka
30. kvě 2016

@layinka já radši investuju do sebe a své poporodní pohody a zdraví než abych kupovala prckovi něco hezkého, na to mě fakt neužije, hezkých věcí měli tisíc. Nástřih není žádná hitparáda, mnohem lepší je nemít po porodu dole žádné problémy, Dr přišel, zkoukl, neměl co dělat a odešel. Z prvního porodu malý nástřih mám, ano, žádné komplikace, ale taky nic co bych si chtěla zopakovat. Císaři se většinou vyhnout nedá, nástřihu ano. Aniball je na trhu možná chvíli, ale Epino snad 8 let (starší syn má 6 a před jeho porodem už byl známý a cvičila jsem a většina mých kamarádek taky). Takže to není párměsíční hokus pokus, ale několikaleté zkušenosti tisíců žen, které balonek používají i víckrát,nejen u prvního porodu.

veveruse14
30. kvě 2016

@mika251 ono je to fakt hodně v hlavě-já jsem si představovala, že každá kontrakce mě posouvá blíž konci a kupodivu jsem se dokázala uvolnit a prodýchat to, u druhého porodu ještě líp než u prvního, hlavní je z toho nebýt "štajf" a nenechat se paralyzovat bolestí, uvolnit se-před prvním porodem sem nechápala jak to mám jako udělat když nám to na kurzu říkali, ale ono to fakt funguje. ale možná že na kontra vyvolané oxytocinem to moc nefunguje 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru