Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

kriss9
21. srp 2015

Dneska cvicim 9tý den a mám 26cm. Termín mám až za 2 týdny, ale cítím ze to bude dřív. No sem zvědavá, jestli mi to pomůže k tomu aby ten nástřih nebyl..

laguse
23. srp 2015

@jankulinka u mě na balónku krev a pak tak 2-3 dny postupně ustávající špinění.

anniesfibis
23. srp 2015

A jak s tim presne? Zastrcit, nafouknout - jak poznam na kolik cm to je? - a jak je uvnitr nafoukky, tak pak ho vytlacit? A znovu? Kolikrat denne vytlacovat?

luckiesj
23. srp 2015

Holky, je tu celá skupinka o Aniballu a cvičení s ním 😉

sannnya
24. srp 2015

@anniesfibis v balení je přiložený metr, balonek zastrčíš, nafoukneš a vytlačíš->pak změříš 😉 takhle trénovat tak 20 minut jednou denně a porod je jedna báseň.....mě trval od začátku až do konce porod 4 hodiny, bez jakékoliv ranky a mohla jsem hned fungovat, dokonce jsem dala dítko manželovi a zvedla se, že jdu čůrat 🙂 pododní asistentka byla vyděšená, že vůbec chodím, ale doslova bych mohla odejít po svých s děckem v ruce a to byl můj první porod. Přesně jsem věděla jak tlačit a opravdu byla malá venku v řádu sekund, ani rukavice si sestra nestihla nandat 😀

janickovai
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kickes
27. srp 2015

Ahoj holky tak ja se také přidávám,začala sem v pondeli na 21 dnes sem cvičila po 3.a dala sem 23,ale jako ten tlak to ke masakr ,ale u porodu to ke prý větší masakr ten tlak 😔 no tak uvidime. My máme prý uz ted hlavounka. Malý mel 4 týdny zpět obvod 30 Cm takze mam strach ze budeme mít tak 37 😔 sem ted 36.tyden

gaba_h
27. srp 2015

@janickovai dobrý den, mrkněte ke mně na bazárek, zrovna prodávám A jinak doporučuji, já měla taky až u druhého porodu a bylo to nesrovnatelně lepší

janickovai
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
creatif
1. zář 2015

Ahoj, prodávám aniball. Je téměř jako nový, porod bez nástřihu, jen malé vnitřní šití. používala jsem ho pouze 14 dni.

klarke
6. zář 2015

Maminky, také prodávám aniball. Je ještě rok v záruce a použitý pouze s kondomem. Měla jsem ho až u druhého porodu a můžu vřele doporučit. I když jsem ho stihla použít jen párkrát, porod trval 2 hodiny 20 minut a bez nástřihu. Ve srovnání s prvním porodem jsem se po druhém porodu cítila skvěle, jako bych ani nerodila.

akim2507
10. zář 2015

@klarke Dobrý den, za kolik prodávate Aniball?

klarke
11. zář 2015

@akim2507 Dobrý den, už je bohužel prodaný

creatif
11. zář 2015

Dobrý den, také prodáno.

xleni
22. zář 2015

Ahoj, chtěla bych se vás optat. Cvičím druhý den s aniballem a při vytlačování, když už je ten balónek skoro venku a přejíždí přes poševní vchod, tak mě to tak divně zaštípe nebo zatáhne, nevím presne jak ten pocit definovat 🙂. Nevíte, co dělám špatně?
Děkuji 🙂

kmentovaj
22. zář 2015

@xleni Ahoj, myslím, že to je normální. Protože to svalstvo není ještě dostatečně pružné a právě Aniball ho napíná, proto ty nepříjemné pocity. Je to jednak tlak a pak štiplavá bolest. Také jsem to tak měla. Neděláš nic špatně, jen připravuješ to svalstvo na průchod miminka ;)

creatif
22. zář 2015

@xleni ahoj, taky jsem to tak mela. Jestli muzu poradit tak postupuj opravdu pomalu...ja si privodila trhlinku timto zpusobem. Rikala jsem si ze dam jeste vic a ejhle...zaclo to takhle stipnutim. Mela jsem to az do porodu.tak hlavne pomalu🙂

lindaaa10
24. zář 2015

holky, jak hluboko zavádíte Aniball? Já teď někde četla, že pouze po tu nejširší část. Zaváděla jsem trošku víc. Myslíte, že to je špatně?

creatif
25. zář 2015

@lindaaa10 taky jsem ze zacatku zavadela vic..a vpoho🙂 pak jsem zjistila ze se ma jen ta prvni cast,tak jsem to delala tak. Obcas to melo i tendenci mi to zajet vc te druhe casti..takze dle me ti to uskodit nemohlo

jankulinka
25. zář 2015

@lindaaa10 Myslím, že to ničemu nevadí. Taky jsem zaváděla více a hlavně mi tam balónek vždycky sám zajel hlouběji než jsem chtěla a nic se nestalo. Nacvičeno 27cm a bez nástřihu, jen jeden steh, protože malá měla ostré nehtíky a strčila mi tam ručičku, takže malé natržení, nic hrozného. Takže cvič cvič a ničeho se neboj 🙂

karlajasmine
25. zář 2015

od kdy jste holky cvicily? Uz bych nejradeji zacala, ale asi je jeste brzy..

lindaaa10
25. zář 2015

@karlajasmine cetla jsem, ze od 36. tydne. Ja zacala az skoro v 37.

valous
28. zář 2015

Ahoj holky,taky jsem dneska zacala cvicit s aniballem. Termin mam 24 rijna,ale myslim ze to bude driv. Nicméně budu mit pak aniball na prodej 700kc. Kdyby mel nekdo zajem.

sarriku
28. zář 2015

Holky, tak moje zkušenost s Aniballem je víc než dobrá. Zaváděla jsem až po držátko, no asi by se to nemělo, ale ničemu to nevadilo. Zkoušela jsem už ve 33.týdnu a natvrdo jsem začala trénovat ve 36.týdnu. Do porodu jsem nacvičila něco přes 30 cm a bylo to docela pracný vytlačit. Tlačila jsem postupně a pomalu klidně deset minut. Je to pěkná otrava, ale vyplatila se;)
Malej měl přes hlavičku i hrudníček 34 cm a já byla bez jediného škrábance a okamžitě jsem mohla na nohy:-* Díky tréninku jsem věděla jak tlačit a vše šlo jak po másle.🙂
Takže trénujte dál děvčata:-*

sisina28
29. zář 2015

@sarriku ty jo super....a cvicila si aj ten cvik s tim vtahovanim vevnitř? nebo "jen" to vytlacovani? jak to tady ctu, tak jdu do toho...34tyden objednavam, pisu, ze dodají do 2 dnu,takze jdu do toho😀...este mam par tydnu cas, ale libi se mi to🙂

tacosestydi
29. zář 2015

Holky, o Aniballu jsem uvažovala, ale furt mi v hlavě vrtá jedna věc. Jak je to pak s vnitřním stažením? Porod vlastně jednorázově vše roztáhne a pak už to zřejmě neni jako dřív. Takhle se vše roztahuje úmysleně. Není pak větší problém se stažením?

sisina28
29. zář 2015

@tacosestydi podla mna s tim problém byt nemůže, lebo je to sval...a po porodu ti taky nezustane roztazena, ale stahne se ti...tady jde spis o to pomoct tomu, aby to bylo pruznejsi...teda spon to chápu tak ja...aby sa ti to tim trenovanim nastavilo tak, ze to nebude jednorazovy "šok " u toho porodu

sarriku
29. zář 2015

@tacosestydi
@sisina28 svaly budou jen pruznejsi. Aniball funguji i ke zpevneni panevniho dna. Nafoukne se a pak se vevnitr vtahuje a svaly se zatinaji aby se posilily. Ja zadne obtize po porodu nemam i kdyz predtim jsem mela potize s inkontinenci😀

creatif
29. zář 2015

U me tez zadne problemy. A to jsem parkrat nacvicila 27cm...maly mel hlavicku pres 30🙂 doprucuju

andelka
29. zář 2015

@tacosestydi není problém vůbec žádný. Používala jsem něco podobného (Epino) v obou těhotenstvích a paráda. Na MS používám kalíšek a klidně můžu mít ten malej (sedí mi i větší, kombinuju to podle síly MS).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru