Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

catchulinecka
26. kvě 2015

@finaud jo, tak přesně tento problém jsem měla. nešlo to tam prostě, a tak jsem to ze začátku zkoušela jakoby krouživými pohyby vměstnat...Teď už cvičím 7 den a už vím jak na to, přijdeš na to taky, neboj, já jsem si myslela, že to prostě nepůjde a pár dnů a v poho 😉

finaud
26. kvě 2015

@catchulinecka
Moc děkuji. Už jsem to chtěla vzdát a smířit se. Budu zkoušet dále :*)

tomulacek
1. čer 2015

Ahoj. Já jsem chtěla udělat co nejvíc pro přirozený porod bez nástřihu, bohužel Tomášek se dva týdny před termínem otočil zadečkem dolů- doktor říkal, že tohle za svou praxi vidí podruhé 😒 . Takže to nakonec skončilo císařem ☹ Měla jsem možnost cvičit asi 2 týdny, škoda že to bylo nanic. Ale zdravý brouček je to nejdůležitější. Pokud by měl někdo zájem, Aniball prodám.

ally99
2. čer 2015

Ahoj holky chci se zeptat v kolikátém týdnu jste začly cvičit? A cvičení je teda na principu toho že zavedu balonek nafouknu a nafouknutý ho zase vytlačím ven? děkuji za odpověd

kmentovaj
2. čer 2015

@ally99 Já začala v 37.týdnu. A cvičení jak píšeš 🙂..

bedinkaruzovka
3. čer 2015

Ahoj holky, jsem ve 36.týdnu a po prvním cvičení měl balonek 22 cm a včera po druhém cvičení 24 cm, šlo to celkem v pohodě a podle toho co jsem v diskuzi četla, jako že se holky na 22 cm dostaly třeba až po 10 dnech cvičení mám obavy, jestli vůbec cvičím správně, když to jde tak hladce 😀 balonek si zavedu, poté nafouknu co snesu, chvilku ho uvnitř nechám a prodýchávám se a poté začínám pomalu vytlačovat, vše opakuji tak 5x...
Cvičíte také tak?

laguse
4. čer 2015

@bedinkaruzovka Podle mě pokud Tě to nebolí a nemáš po tom nějaké problémy, tak je to OK. Já jsem se snažila ho vždycky na začátku cvičení držet ve vchodu rukou a přifukovat, aby se to rozšířilo a pak teprve jsem ho nafukovala vevnitř a vytlačovala. Většinou co 2-3 dny. Denně ani omylem. Asi máš pružnější tkáň, buď ráda 🙂

finaud
4. čer 2015

Děvčata a kolikrát tak vytlačujete?
Já tak 3 až 5 x.
Já jsem po 4 dnech, den pauza na 19 cm. Vždy si myslím, že je to více a stále stejně. Na aniballu to člověk nepozná než je venku :*(

hribecekbeztecek
8. čer 2015

Ahoj, v sobotu jsem poprve vyzkousela cviceni s aniballem. Nejdrive nesel dovnitr,ale po mensim boji jsem to zvladla. Zkusila jsem ho uvnitr nafouknout, a jak jsem nafukovala,zacal se sam posouvat ven. Teda ta bolest byla naprosto neskutecna. Udelala jsem asi svetovy rekord v povoleni pumpicky 😀 😀 Dnes jsem to zkousela znova. Opet byl boj se zavadenim,nafoukla jsem ho a chvili uvnitr pridrzovala a nechala pomalu tlacit ven. Pak jsem ufoukla a balonek si zase vyjel sam. Bez tlaceni, obvod 19cm. Ale nejsem si jista jestli to delam dobre,vubec nestiham tlacit a zase kdyz ho prifouknu vice boli to a mam strach,abych se nenatrhla. Stalo se to nekomu? Bude stacit,kdyz ho budu nafouknuty pridrzovat,aby chvili tlacil a pak trochu ufouknu a necham vyklouznout? Jsem z toho zmatena.

laguse
9. čer 2015

@finaud taky jsem to dělala tak 3-5x. před zavedením jsem to venku nafoukla na požadovaný rozměr a počítala kolikrát stisknu pumpičku, abych měla orientační představu kolik mám vevnitř nafouknuto.

ally99
9. čer 2015

No ja jsem ve 34myslite ze uz muzu zacit nebo jeste pockat

zazana81
9. čer 2015

Holky, cvičte. Akorát jsem to psala do skupiny Aniball / Epi-no - 4.6. se nám narodil náš poklad a já jsem, jak kdybych nikdy nerodila a to hlavně díky Aniballu. Žádné poranění 😀
Aniball pošlu dál, kdyby měl někdo zájem, pište do IP.

cvebi
9. čer 2015

Ty jo, všichni tady aniball vychvalují....Já si ho taky pořídila, začala jsem cvičit ve 36 týdnu a skoro denně, někdy den pauza, ale jen vyjímečně. Dostala jsem se na 26 cm. Ještě v den porodu jsem ráno cvičila. Večer mi pak nečekaně praskla voda ve 37. týdnu těhotenství....Někdo říká, že jsem si to tím tlačením přivolala, nevím, říká se, že aniball porod nemůže vyvolat. I přes cvičení jsem byla nastřižená, sice jen maličko, ale jo. Tím, že jsem rodila dřív, tak bylo mimčo menší...Neumím si představit rodit v termínu např. 3,5 kg dítě. To by mě nástřih asi neminul určitě a nebo taky, když bych cvičila déle, bylo by to bez nástřihu???? Nevím...Každopádně jsem si tím alespoň nacvičila tlačení....doktor mě chválil, že jsem byla moc šikovná, na 4x zatlačení byl malej venku, ale až po nástřihu - myslím, že mi i dost pomohl. Takže porod v pohodě, nijak jsem se netrápila.
Nevím tedy, jestli aniball vychválit, nebo ne 😲

mispula19
10. čer 2015

@cvebi No, rodila jsi vlastně o 3 týdny dříve, takže za tu dobu by jsi určitě nacvičila daleko víc a zvládla tak porodit i větší miminko bez nástřihu. Cvičila jsi tedy cca týden a dostala se na 26 cm, vždyť to je nádhera! Vem si, že já četla největší vypuzený obvod při prvním cvičení u jedné maminky 22 cm a každý koukal, jak to proboha dokázala napoprvé. Já dala napoprvé 21cm a víc už bych praskla, teď při čtvrtém cvičení jsem na 24,5 cm a jelikož se jeví malý jako větší a bojím se brzkého porodu, začala jsem cvičit ve 34tt pomaličku, abych aspoň něco stihla. Já ho tedy chválím kudy chodím a to ještě nemám ani odrozeno, už ted mám hráz daleko pružnější a aspoň něco nacvičeno a hlavně vím, jak tlačit, nehledě na psychickou přípravu.

ally99
10. čer 2015

no to si právě myslim, že i když musejí střihnout, někdy to prostě nejde tak aspoň víš do čeho tak nějak jdeš a víš jak máš tlačit. I to si myslím že je velký plus když už nevyjde ten nástřih 🙂 ale jak říkáte taky sem ještě nerodila tak nevím ale určo jdu do toho myslim si že tím nic neskazím

cvebi
17. čer 2015

@mispula19 Tak držím palce a dejte vědět, jaký porod byl. 🙂 🙂

teddylu
24. čer 2015

Kdyby měla nějaká budoucí maminka zájem,prodávám Aniball 🙂. Více u mě v inzerátu.

bedinkaruzovka
8. črc 2015

Zdravím, ráda bych se podělila o zkušenost s Aniballem. Než jsem si balonek pořídila, zajímal mě názor mé ošetřující gynekoložky. Když jsem se jí na balonek zeptala, tak mi řekla, že jí to připadá jako strašná blbost, že tomu nevěří a ty peníze by do toho rozhodně neinvestovala. Po delších úvahách a pročtení diskuzí, jsem přesto balonek objednala. Cvičit jsem začala necelé tři týdny před porodem, jak jsem již psala, cvičení šlo samo, hned napoprvé jsem bez problému vytlačila 22 cm, takže jsem každým dnem pomalu po cenťáku přidávala a začala pít i čaj z maliníku. Poslední tři dny před porodem jsem vytlačila 32cm. Pár dnů před porodem jsem byla na kontrole v porodnici a zeptala se i na názor porodní asistentky. Porodní asistentka mi řekla, že je to opravdu hodně individuální a hodně záleží na pružnosti kůže, někdo může cvičit jak chce a nástřihu se nevyhne a u někoho je cvičení znát a nástřihu se opravdu vyhne. Malá se narodila týden před plánovaným termínem, obvod hlavičky nevím, ale vážila 3.820g a měřila 52cm. Porod byl naprostá pohoda, v 6 ráno mi praskla voda, o půl 8 začaly bolesti a v 8:40 byla malá na třetí zatlačení světě BEZ NÁSTŘIHU A BEZ JAKÉHOKOLI ŠITÍ 🙂 nikdo z personálu nevěřil, že jsem prvorodička a porodní asistentka mi po "akci" řekla, že cvičení bylo znát, hráz byla pružná a nástřih by byl opravdu zbytečný 🙂 Na pokoj jsem odešla po svých, mohla jsem bez problémů sedět a starat se o malou 🙂 Jsem tedy moc ráda, že jsem nedala na rady mé ošetřující gynekoložky a Aniball si přesto pořídila 🙂 Hodně mi pomohl i v tom, že jsem si už dopředu vyzkoušela, jaký je to tlak a u porodu jsem nebyla tak překvapená. Balonek teď všude doporučuji a doufám, že všem pomůže a když už s nástřihem, tak s minimálním.

cvebi
9. črc 2015

@bedinkaruzovka To nechápu 😀 i když můj porod byl taky bez problémů,ale nástřihu jsem se nevyhnula i přesto, že jsem cvičila :( Hlavně ta krátká doba, to je obdivuhodné na první porod.

klarinka10
9. črc 2015

Ahojky holky, od kdy je doporučeno cvičit s aniballem?máte prosím někdo odkaz na kvalitní aniball? 🙂

lumi22
9. črc 2015

Pridam taky me zkusenosti s aniballem... poridila jsem si ho na doporuceni sestricky u gynekologa a po precteni zkusenosti jinych maminek (jedna psala, ze slo o nejlepe utracene penize behem celeho tehotenstvi) ... cvicit jsem zacla 5 tydnu pred terminem porodu, ne pravidelne kazdy den, po 4 tydnech jsem byla na doporucovanych 30 cm a do porodu, ktery byl tyden po terminu, jsem se dostala na 32 cm (za 6 tydnu ne uplne pravidelneho cviceni)
Porod mi byl nakonec ze zdravotnich duvodu vyvolan. Male se na svet vubec nechtelo a po 12-ti hodinach intenzivnich kontrakcich mi byl pro nepostupujici porod proveden nastrih a mala se narodila VEXem...
Co mi cviceni nakonec dalo? Mela jsem strasny strach z porodu, ale diky cviceni jsem to castecne z hlavy vytesnila (kdyz tam projde balonek, tak co by ne hlavicka novorozence), vedela jsem jak a kam tlacit (spousta kamaradek mi popisovalo, jak jim na porodnim sale rikali, ze tlaci do hlavy, to se mi teda vyhnulo)... balonek si zatim nechavam a uvidime, pokud se postesti druhe mimco, tak jestli budu moct psat oslavnejsi recenze... ale za me teda doporucuji 🙂 (za tisicovku si kdekdo koupi vetsi a nepotrebneji kraviny 🙂 )

ally99
9. črc 2015

Holky ja sem na 26 a mam pocit ze dal uz to nepujde a mam zhruba 3 tydny do planovaneho porodu

ally99
12. črc 2015

holky jsem na 27 cm a krvácela jsem při cvičení, máte s tím některá zkušenost?

laguse
12. črc 2015

@ally99 Taky se mi to jeden čas stávalo, cvičila jsem pak jinak - nezasouvala jsem ten balónek tak hluboko, ale nechávala ho ve vchodu a tam se ho jednou rukou snažila udržet, aby nikam nevyklouzl a druhou jsem ho přifukovala pumpičkou. Pomáhalo mi to - bylo to lepší. Necvičila jsem denně, ale tak jednou za dva až tři dny. Jak tlačit jsem si zkusila předtím, tak jsem už jen roztahovala a udržovala hráz. Mimochodem - kdosi se tu kdysi ptal, jestli pak dole není člověk moc volný 🙂 - ptala jsem se drahého, jestli tam nelítá jak vítr v bedně a prý vůbec ne 😉 ani já jsem nepozorovala, že bych tam byla nějaká volnější.

laguse
12. črc 2015

@ally99 Jo, to krvácení se u mě projevilo zhruba ve stejné době jako u Tebe. Konzultovala jsem to s doktorem, prohlídl mě a říkal, že to není nic závažnýho, všechno je v pořádku. Do 2-3 dnů bylo vždycky všechno OK.

mary_btw
17. črc 2015

Ahoj všem, 8.7. se narodila naše Miška. v půl 1 odpoledne mi praskla voda, za hodinu začaly kontrakce, ve 4 příjem v porodnici, v 20:45 byla malá na tlačení při 3 kontrakcích venku. Byla jsem prvorodička - bez nástřihu, bez šití. Obvod hlavičky 34 cm a u porodu říkali, že je to ramenáč. Cvičila jsem 2 týdny skoro každý den 2x - skoro hodinu ráno a skoro hodinu večer, za tu dobu jsem se dostala 2 poslední dny před porodem na 31 cm. Po porodu jsem byla zralá jít domů, absolutně bez následků, hned jsem seděla a neměla sebemenší problémy. Strašně mi bylo líto těch holek, co jsem potkávala na chodbě, které sotva šoupaly nohy po zemi a když si v jídelně sedaly, tak na plavačák. Takže já rozhodně doporučuju. Hodně štěstí!

pav_la
17. črc 2015

Já jsem poprvé rodila dvojčata císařem, takže jsem teď v červnu, kdy jsem rodila podruhé byla brána jako prvorodička. Aniball mi doporučil můj gynekolog. Cvičit každý den jsem začala ve 36.tt. Když jsem se dostala na 25,5 cm, začala jsem po každém cvičení krvácet. Praskala mi nějaká cévka. Dr. mi doporučil pár dní necvičit a pak abych, když mám balónek zavedený, stále přidávala obvod, a při vytlačování pak vždy ufoukla. Takže uvnitř jsem se dostala na 32 cm a vytlačováním pouze na 26 cm. Malý se narodil s váhou 4,09 a obvod hlavičky byl 37 cm. Ve 22,05 začaly kontrakce a ve 23,41 byl na třetí kontrakci na světě. Nástřih a šití nakonec bylo, ale jen malé.
Já aniball také doporučuji, za ten rychlý porod to stálo.

sonjuletka
18. črc 2015

Holky, technický dotaz. Chci si jej pořídit. Neměly jste ale pak pocit, že jste "vytahané"? To jediné mě odrazuje, abych najednou nebyla jak vrata do stodoly!!! Popř. co na to říkali vaši partneři... Děkuji moc za reakce...

jena02
19. črc 2015

ahoj holky, dovolte, abych vás taky povzbudila. I když jsem cvičila krátce (vlastně jen 3x), protože syn se rozhodl přijít na svět o 2 týdny dřív, tak určitě doporučuji. Uvědomila jsem si, jak tlačit, natrénovala jsem jen 22cm, ale mám jen jeden steh. Tak vydržte, určitě to půjde!!
PS Kdyby někdo chtěl, prodávám. Koupený 9.7.2015, použitý 3x pouze s kondomem.

apacheee
AMBASADORKA
19. črc 2015

@sonjuletka neboj, po cvičení se rozhodně nevytaháš, vše se stahuje zpátky. Po porodu je nějakou dobu samozřejmě vše volnější (u mě cca týden), jinak pak opravdu není poznat rozdíl - potvrzuje i manžel. neboj se. Pokud chceš, přijď za námi do skupinky, kde jsme toto řešily už několikrát🙂
https://www.modrykonik.cz/group/6279/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru