Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

smaug
23. črc 2014

@bledulka84 řekla bych, že žádný, otázka je, jestli na to půjde ten balónek přidělat, aby těsnil.

smaug
23. črc 2014

@bledulka84 tak jsem na to ještě koukala a ten balonek má na konci nástavec (nebo koncovku, nevim, jak to nazvat), který se narve do hadičky od toho nafukovadla, řekla bych, že ta hadička bude stejně tlustá jak u aniballu, tak u toho tlakoměru, takže podle mě by to mělo fungovat.

bledulka84
23. črc 2014

@smaug Super, íky. tak už jen zjistit, jestli ta hadička u manžety je oddělávací.

jindrichv
14. srp 2014

@ddassa01 Ahoj, já zvažuju o koupi..prodáváš ještě? 😉

veri0007
14. srp 2014

@jindrichv za 1.000 plus poštovné?? Nemáš lepší si těch 190 připlatit a mít nový, nepoužitý??😉

suchedupky
21. srp 2014

Ahoj holky, já Aniballu blahořečím. Je to fakt zázrak a velká psychická podpora!

letadlo13
1. zář 2014

Jaký rozdíl je mezi Anibalem a Epi-no? Přijde mi to stejné, tak proč je Epi-no 2x tak drahé? Nevíte někdo?

missveru
1. zář 2014

Tak nám ho na kurzu porodní asistentka silně nedoporučovala... možná vám to uvolní hráz, ale taky svaly pánevního dna, který po porodu naopak potřebují zpevnit...

prapodivna
1. zář 2014

@missveru tak to tvoje pa nevi, ze se anibal pouziva i na posileni panevniho dna 😉

veri0007
1. zář 2014

@missveru souhlasím s @prapodivna , používá se i následně po porodu (v rámci možnosti samosřejmě až po kompletním zahojení) právě na posílení pánevního dna. Už z logiky jak funguje tak zpevňuje svaly a nepovoluje😉

veri0007
1. zář 2014

@letadlo13 taky jsem v tom rozdíl nenašla. S aniballem jsem teď v nejlepším a zatím jsem spokojená. Jen si myslím že celý proces přeměření jak máš ten balónek nafouklý by mohl být promakanější...

letadlo13
2. zář 2014

Nepochybuju, že Anibal a Epi-no jsou geniální vynálezy, jen ještě málo známé. Určitě si pořídím, jen jsem hledala rozdíl. Proč vyhazovat 2500,- když Anibal je totéž za poloviční cenu.

suchedupky
3. zář 2014

Porodníci jsou k těmto pomůckám hodně skeptičtí. I když by právě oni měli k používání nabádat... Je to špatné, no ☹

alcakrej
21. zář 2014

Ahojte, já jsem před prvním porodem používala epino, nic jiného tehdy nebylo. Teď čekám druhé dítě a koupila jsem si aniball a přijde mi to úplně stejné, jen je aniball podstatně levnější. Jinak první porod bez nástřihu a bez zranění (dcera 3200g a 50 cm) - vřele doporučuji.

lilien2
10. říj 2014

ahoj holky, jaký je rozdíl mezi Epi- nem a Aniballem???
Zajímalo by mě proč je Aniball levnější??? Dájí se oba natáhnou do stejné velikosti???

lenkynka
autor
23. říj 2014

Můžu potvrdit,že mi určitě při porodu pomohl 🙂 i když nakonec byl porod ukončen akutní sekci ☹ . Ale byla jsem naprosto klidná 😀 ,že jsem udělala vše pro to aby mě nemuseli nastřihnout. Toho jsem se moc bála 😅 . Vůbec nelituji,že jsem si ho koupila 😉

alaris
16. lis 2014

Zdravím. Nabízím k prodeji Aniball - viz bazar.

Moje zkušenosti: cvičila jsem jen asi 5krát. Bylo dobré zjistit, jaké svaly zapojit. U porodu mě doktorka chválila, že jsem netlačila jako prvorodička. Bez nástřihu, šití bylo, ale ne moc rozsáhlé. Hlavička 34cm. Nacvičeno 20cm.

letadlo13
4. pro 2014

@suchedupky Zajímavé, v pondělí jsem byla na předporodním kurzu a asistentka vytáhla epi-no, vysvětlila co to je a dodala, že s tím mají dobré zkušenosti a že právě odrodili s maminku s děckem 4 a půl kila bez poranění a nástřihu. Asistentky to celkem znají (i doporučují), doktoři bývají mimo.

kali.kal
4. pro 2014

Já měla při druhém porodu Epi-No a rozhodně to byly nejlépe investované peníze co jsem mohla do porodu dát. Nelituji jediné koruny. Teď se připravuji na třetí porod a koupila jsem si Aniball právě kvůli výrazněji nižší ceně. Zdá se mi, že Epi-No bylo lepší - podrobnější návod a líp se zavádělo nenafouknuté. Ale vzhledem k rozdílu v ceně jsem spokojená i s Aniballem.
Při prvním porodu (bez cvičení s Epi-No) jsem byla potrhaná, šitá, tři měsíce jsem nemohla sedět a jizvu jsem při sexu cítila ještě víc jak dva a půl roku.
Po druhém porodu (s Epi-No jsem měla nacvičeno 32 cm) mě doktorka ukazovala porodním asistentkám jako příklad toho, jak se dá porodit dítko 3600g bez jediné ranky. Hned z porodního lůžka jsem si zaběhla do sprchy, pak na pokoj a tam jsem si sedla s nohama křížem 🙂
Jsem zvědavá, jak to bude napotřetí 😉

sarriku
4. pro 2014

Syn 3450g 51 cm kolem hlavy 34 a bez nástřihu a poranění. Cvičila jsem s Aniballem. Nacvičeno jsem měla 31cm, i když jsem tento obvod vytlačila jen jednou. Věděla jsem jak tlačit, akorát ten tlak i tak mě zaskočil, byla to síla 😉)). Každopádně po porodu ok, okamžitě jak kamzík 🙂
Moje gyn.doktorka dokonce konzultuje trénink s balonkem.

opravdova_luzy
18. pro 2014

Já se na něj ptala na gyndě, a bylo mi řečeno, že pokud stojím o to, abych ve čtyřiceti po pčíknutí našla dělohu v kalhotkách, tak ať si ho klidně koupím :D. Takže kupovat fakt nebudu 🙂 😅

evaamy
27. pro 2014

Můžu začít používat aniball, když jsem se teď dolecila mykozu?

mapavlinka
28. pro 2014

Ahoj holky, ja cvicim dneska druhy den tak, ze ho sotva dostanu dovnitr, pak ho na 4 x nafouknu, ale nevytlacim ani nahodou pred hraz to strasne pali..nevim, jestli to delam dobre..lezim u toho..mozna lepsi poloha v polosedu..jak jste s nim cvicily, jak dlouho a kdy vam to slo vytlacit??diky

petka1408
30. pro 2014

Ahoj, tak me dneska Aniball dorazil domu, tak jsem neodolala a hned vyzkousela. Nejvetsi problem ho asi dostat dovnitr. Pak jsem si zkusila 5 nafouknuti. Ten tlak uvnitr byl na zacatku hodne divny az bolestivy. Ale vytlacit ven sel celkem v klidu, trosku to stipalo. Doporucuji zacit az 4 tydny pred porodem, ale mozna trosku zacnu trenovat uz o neco drive...

mikoki
2. led 2015

holky ahoj, ja si aniball poridila, ale bohuzel jsem indikovana k cisari (termin se blizi, 15.1.), tudiz vubec nevyuziju. nabizim tedy ke koupi, samozrejme za zvyhodnenou cenu, aniball byl pouze vyzkousen. zdarma k nemu weleda olej pro masaz hraze. k.

tipry
5. led 2015

@mikoki Ahoj, za kolik bys ho prodala? Měla bych zájem...

luckavivi
8. led 2015

Ja dnes pouzila anibol po treti, prvni den 21cm, vcera 22cm, dnes 23cm a slo mi to spatne tlacit, nechci ale bez pouziti krcnich svalu to nedam....Cvicim to jen vytlacit 2x za den, vic ne...Jsem dnes 37tt4den. Zitra se budu velmi soustredit abych netlacila krkem....Vzdy pred cvicenim si v bidetu napustim teplou vodu a omyvam se, to mi pomaha se uklidnit. Rada bych stihla natrenovat a alespon 1x vytlacit 30cm, snad to stihnu a pomuze to.

veru324
8. led 2015

Aniball doporučuju komu můžu 🙂 Nacvičeno jsem měla těch 30 cm, porod nakonec skončil Vexem pro klesající ozvy, nedorotování prcka a utaženou šńůru kol.krku. Nemám nástřih, nebyla jsem potrhaná, mám pouze jeden pidi steh venku a jeden uvnitř. Ani dr. na sále, ani moje gyndařka tomu nechtěli věřit 🙂
Začla jsem asi 4 týdny před porodem, pak se zasekla někde okolo 27 cm asi na týden, pak se to ustálilo a šlo to samo.

ivet1987
8. led 2015

@mapavlinka tak zkus nejdřív chvilku masáž hráze a pak až aniball. nejdřív cvičit svaly vevnitř - vtahování a uvolňování balonku a potom zjistíš jaké svaly použít pro vytlačení. Nevím jak poradit, mně to šlo napoprvé dobře, i když samozřejmě malý obvod.

mapavlinka
8. led 2015

Já to vždycky zavedu, což mi není moc napoprvý moc příjemný, pak nafukuju, vtahuju, abych to tam potrénovala a po době vytlačuju, cvičila jsem po 7mé a vytlačila jsem 23 cm, tak se snad dostanu časem dál..I když mě to při tom vytlačování přes tu hráz štípe..No snad nám to pomůže, ráda si pak čtu ty kladný ohlasy, že jste nebyli šité apod.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru