Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

akcul55
29. led 2015

@zmrz_lina já teda cvičím v polo lehu, v polo sedu 😀 a jde to dobře, ale někde jsem četla, že i ve dřepu holky cvičí, tak vyzkoušej 🙂

jaja1884
29. led 2015

@akcul55 Ano ano ten velký box je luxus 🙂 taky bych naň chtěla 🙂 Jo jde to pomalu začínala jsem na 18 a dnes jsem nafoulka na 20 tak uvidím jak to pude.Jo jo maliník si koupím ale někomu nepomáhá vůbec ale já ho zkusím.Na pokoj chceš jít na nadstandart? já ano tak doufám že to klapne a dá se vyřídit nejaký rodinný pas a máš slevu 20%slyšela jsi o tom?

akcul55
29. led 2015

@jaja1884 vidíš, to je super, určitě nacvičíš hodně 🙂 já dnes dala 28, uff. Maliník piju tak preventivně, docela mi i chutná. Určitě na nadstandart, asi za těch 800,- s vlastní sprchou, kéž by byl volný. Jasně, rodinný pas mám, mrkni na stránky rodinné pasy a zaregistruj se, doba dodání té karticky je dlouhá, asi 6 týdnu, jak kdy. Když ti doporodu kartička nedojde, stací když pak na pokladně nemocnice nahlásíš jméno a že ti pas vyřizují a slevu mít budeš, měla to tak známá. Třeba ti stihne dojít, no počti si to na těch stránkách 🙂

keeshka
29. led 2015

Začínala jsem na cvičit na konci 35tt a tak týden před termínem jsem se dostala na 31cm, pak už jsem cvičila občas, protože ke konci mi to bylo vyloženě nepříjemný. Ale těch 31cm jsem dávala tak, že mi to nebylo nepříjemné.
Rodila jsem nakonec 40+6, skončila s rupturou 2. stupně, ale díky tomu, že se malá zasekla ramínky a krátká pupeční šňůra jí neustále vracela zpět. Nástřih jsem tedy neměla, ale vnitřní natržení 3cm, což není hrozné. Aniball mi rozhodně pomohl hlavně v tom, že jsem věděla jak tlačit a jakmile byl problém, nemuseli malou složitě tahat, dokázala jsem to sama. Takže za mě jsem ráda, že jsem používala 😉

me79
29. led 2015

Tak ja nad aniballem jako prvorodicka tez premyslela. Jsem strašně drobná a mala měla cele tehotenstvi míry nad průměrem. Nakonec jsem k tomu neměla odvahu. V porodnici jsem se snažila naslouchat svému tělu a řídila se radami sestřičky. Mala se narodila za necelou 1.5 h bez nástrihu a min natrženi.

letadlo13
30. led 2015

Ahoj, tak jsem nacvičila 32cm. Porod celkem rychle, 2 doba porodní 3 kontrakce a malý se narodil během té 3 na 2 zatlačení. Hlavička dle UTZ před porodem 33,5 cm. Hlava prošla bez obtíží, ale v té rychlosti mi malý natrhl hráz ramínkem. Prý kosmetika, počet stehů nevím. Za mě doporučuju. Po porodu jsem si v pohodě sedla, ale pak jsem udělala nějaký blbý pohyb a druhý den jsem se ploužila a skuhrala, jako všichni v porodnici 😀
Rodila jsem na stoličce v sedě, do lehu nebo křesla by mě nikdo nedostal.

jaja1884
30. led 2015

@akcul55 Tak jsem se přihlásila o ten pas tak teď budu jen čekat jestli dojde 🙂Maliník jsem dnes koupila a začnu jej pít příští týden 35 nebo raději později?

akcul55
30. led 2015

@jaja1884 já ho začla pít zároveň se cvičením, každý den 1 hrnek po cvičení už od 35tt. Jinak teď týden už piju 2x denně 🙂 už se těším na večer na cvičení, doufám, že bude pokrok 😀

luckavivi
30. led 2015

@zmrz_lina Ja cvicim v polosede. Ted jsem 40tt a 5 dni...Vytlacim 32cm, asi bych dala i vic, ale spise to udrzuji .. Ja bych chtela rodit na porodni stolicce. Uz doufam, ze to bude co nevidet, mam obavu, ze mi budou porod vyvolavat nakonec...

akcul55
30. led 2015

Holky, tak jsem cvičila a nafoukla na 24 a na balónku byla krev 😢 nechápu, včera jsem dala v pohodě 28 a dnes toto... Stalo se vám to některé? Jsem z toho smutná 😖

terisos
30. led 2015

DObrý den, moc prosím, existuje nějaký zjednodušenný postup pro používání aniballu - myslím tím nějaký přehled - tabulka - kolik nafouknití je kolik cm průměr balonku a jak rychle postupovat aby se to stihlo na těch 30 cm za 3-4 týdny...? Děkuji mockrát.Hezký večer přeji.

jaja1884
31. led 2015

@akcul55 jejda tak to nemám zkušenost ale možná praskla jen nějaká žilka.Jestli však krvácíš tak raději do nemocnice.

jaja1884
31. led 2015

@terisos Ahoj bývá u toho centimetr tak po každém vytlačení balonku můžeš změřit.Není to o tom že jednou zmáčkneš balonek a naskočí o 1cm je to podle toho jak mačkáš balonek alespoň já to tak mám.Počítám si potom zmáčnutí abych vždy o jedno nebo dvě zmáčknutí dala navíc.Balonek se zvětší a vím že obvod bude o něco větší né o moc ale je třeba o půl cm jak kdy🙂Musíš si najít svůj stil 🙂 držím palečky to zvládneš 😉

taboraci
31. led 2015

holky, objednala jsem si Aniball ale ted nevim, kde sehnat ty kondomy a lubrik.gel na vodni bazi? POradite??

akcul55
31. led 2015

@taboraci já kupovala gel na vodní bázi v lékárně, kondomy jsem nikde v lékárně nesehnala, tak jedině objednat přes net, jmenují se On) clinic, na e-kondomy je maji 🙂 třeba na těch stránkach mají i ten gel, mrkni 🙂

akcul55
31. led 2015

@jaja1884 dnes jsem si dala pauzu, vyzkouším zítra, tak snad to bude dobré 🙂 a co ty, nějaké pokroky?

jaja1884
1. únor 2015

@akcul55 Ahoj ,včerejškem jsem začla pít ten maliník a trénuji s balonkem však opatrně a nacvičeno mám 22cm.tak lehce trénuji mám čas ale dá to zabrat🙂

akcul55
4. únor 2015

@jaja1884 tak jaká byla kontrola, vše ok? A nevíš jak je to v porodnici s návštěvama, jsou zakázané i na nadstan.pokojích? A otec k porodu může? Jsem z toho ve stresu... A kolik máš nacvičeno, jde to? Já 29, už se mi to krátí, musím máknout 🙂

jaja1884
5. únor 2015

@akcul55 ahoj kontrola v 35tt dopadla dobře,za 14dní na monitor s miminkem a na kontrolu, tak jsem vpohodě a v klidu.Otec k porodu může na pokoj taky ale ta návštěva je omezená a nevím jak je to na nadstandartech tam se asi může.Máš 29 to jsi dobrá já mám teprve 23,5 ☹ jde to pomalu včera jsem netrénovala nestíhala jsem raději jsem jela na linfo masáž dělá mi dobře a neotékám. 🙂

magda_5
5. únor 2015

@luckavivi ahoj 🙂 ozývám se po delší době, mám porod za sebou 😉 nakonec jsem byla na vyvolávání a máme krásnou holčičku 🙂 A jen informačně - balonek jsem naposledy vytlačila na 28 cm, obvod hlavičky měla malá při porodu 35 cm a nejsem vůbec nastřihlá, ale ani jsem se nenatrhla 🙂 mám jen jeden malinký steh uvnitř, jinak hned po porodu jsem byla jako rybička, i když porod jsem si vytrpěla se vším všudy ☹ ...to kvůli tomu vyvoválání od A do Z. Aaaale - stálo to za to 😉
A určitě bych cvičení s balonkem doporučila, naučila jsem se jak tlačit a dýchat u toho, a že ten "obvod" vytlačit jde 😉 je to i psychická pomoc..

akcul55
5. únor 2015

@jaja1884 tak teď jsi mě uklidnila co se týká toho tatinka 🙂 jinak máš natrénováno hodně, to v pohodě zvládneš, a říkala jsi dr že cvičíš? Já mám oteklé ruce, už měsíc, ale už to tu chvilku vydržím 🙂

jaja1884
5. únor 2015

@akcul55 Neříkala je se sestrou sem si o tom povídala a říkala ať jsem jen opatrná že je vše víc citlivější jinak nic nenamítala.Já zatím neotékám chodím jednou za měsíc na linfomasáže ruční a musím říct že se cítím moc dobře🙂No už to máš za pár tak se drž🙂

zmrz_lina
7. únor 2015

Dneska jsem 34+2 a poprve jsem cvicila s aniballem... Muzu rict, ze mi dost trvalo prijit na to, jak ho tam dostat... Poznatek z prvniho cviceni? Vleze ani polosede nejsem schopna niceho (delalo mi problem do sebe balonek i dostat), ale v kleku jsem v pohode cvicila a nakonec vytlacila bez vetsich problemu obvod 19 cm... Snad tech 30 nacvicim...

luckavivi
9. únor 2015

Ja mam tez po porodu, s balonkem jsem nacvicila 33cm, ale bohuzel jsem se nevyhla cisarskemu rezu to kvuli necekanym komplikacim...Takze balonek nebalonek....Ale mame zdravou ctyrkilovou holcicku...Stejne bych ho doporucila, ted ten muj muzu prodat ma-li nekdo zajem...

85jana85
13. únor 2015

@luckavivi za kolik bys ho prodala?

luckavivi
13. únor 2015

@85jana85 ahoj, prodam ho za 600 kc a posovne. novy stal 1260 kc. lucka

shorthy
20. únor 2015

Ahojky, taky mám anniball doma,ale zatím čekám, až budu trošku dál, zatím jsem 32. týden, tak počkám tak do 34 a pak začnu cvičit. V nějaké diskuzi jsem četla, že jedna paní cvičila s nafukovacím análním kolíkem koupeným v sexshopu. Tvar je velice podobný a princip dokonce stejný.... zavést, nafouknout podržet a pomalu vytlačit. Já osobně s tím zkušenost nemám, ale rozhodně si myslím že za zkoušku to stojí. Epi-no stojí několik tisíc, anniball stojí přes 1000 a nafukovací anální kolík pár stovek... Každopádně pokud by se to některá rozhodla vyzkoušet, tak dejte vědět 😉

luckavivi
24. únor 2015

@magda_5 Magdo, mnoho gratulaci k dceri i porodu. Ja porodila v 42tt 3 dny nakonec po komplikacih cisarskym rezem. Takze balonek nebalonek....Dcerka mela obvod hlavicky 35cm, 4 kg a 51 cm...Po 10ti hodinach na umelem vyvolani jsem byla jen 2cm otevrena a tak pro stari plodu a starou plodovou vodu doktori rozhodly cisarsky rez...Ale jsem stastna, ze mame zdravou holcicku Maddalenku. pa pa

jaja1884
3. bře 2015

Ahoj holky, tak po mé krátké odmlce jsem tu zas.Mám 9dní do porodu a trénovala jsem s balonkem jenže jsem začla po 3x krvácet tak jsem toho musela nechat ☹ a dát si pauzu.Je to 3dny co zase trénují a jsem na 24cm kde jsem zkončila tak doufám že dnes to alespoň o 1cm překonám a bude vše ok 🙂
Zjistila jsem že se to musí opravdu hodně gelovat,tak teď tedy mažu 😉
Doufám že alespoň par cm ještě natrénuji🙂

valerie37
4. bře 2015

Ahoj holky,kdyby jste měla některá zájem,tak mám epino na prodej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru