Něžná náruč rodičů, účastnily jste se kurzu?

matesojda
10. led 2018

Dobrý den,chtěla jsem se optat,zda se některá z vás účastnila kurzu Něžná náruč rodičů,kde vysvětlují správnou manipulaci s novorozenaty.Celjem mě to láká,ale cena je vysoká.Proto se raději ptám na ohlasy.Dekuji:)

andelka
10. led 2018

Já jsem měla knížky, Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se děťátko. To stačilo.

stuplakova
10. led 2018

Myslím že takové kurzy by se daly najít i levněji. Kolik stojí ten kurz? Já jsem asi moc staromodní a dávám spíše na svůj pocit 🙂, mám doma jen pár knih.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
makiszek
10. led 2018

Mám knihu, něco je tam v pohodě a něco mi přijde přehnané.

bayt
10. led 2018

Já mám tu knihu Rozvíjej se děťátko. Je hrozně ukecaná, hodně věcí se v tom opakuje, a ten tón "pokud to nebudete dělat přesně takhle, navěky poškodíte svoje dítě" se mi taky nelíbil. Ale uznávám, že to bylo užitečné. Už jsem dost znala ze školy, ale pro někoho, kdo o dětech nic neví...to asi může být fakt fajn 🙂

eithelwing
10. led 2018

Mám knihu a přišla jsem si jako totálně neschopná matka. S dcerou jsme v té době byly u rhb lékaře, a tak jsem se ho na to ptala, jestli za některé dceřiny problémy nemůže má manipulace. Řekl mi, že pokud jsem ji nedržela nějak často hlavou dolů, tak ne. A moc lichotivě se o této paní nevyjádřil. Takže kniha zaplula do knihovničky a mně je trochu lépe.

Ale abych nebyla zlá - některé základní věci jsou fajn - jistit dítěti hlavičku, ten klokánek, či jak to popisuje, tygřík.

bayt
10. led 2018

@eithelwing Mně přišlo fajn konkrétně - aby se jistila hlavička a nenechala se zaklánět, aby se předčasně neposazovalo a nestavělo do chůze, nepoužívala se chodítka nebo moc často třeba lehátka, autosedačky. Aby nebyla páteř v záklonu. Líbily se mi i některé rady k výchově - třeba že dítě do určitého věku úplně nerozumí záporům, takže když na něj budu ječet "neškubej tu kytku", spíš ho ještě povzbudím....Některé tipy na zajímavé hry s dětmi jsou prima. Asi jsou fajn i ta doporučení, jak s děckem cvičit, když je nějaký problém, ale přijde mi, že to bych zrovna nevyužila a kdyby byl nějaký problém, jdu spíš k odborníkovi, než to řešit sama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru