Odposlech miminka v bříšku - Angelsounds

nikisk
10. bře 2017

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat zda někdo používal přístroj Angelsound na odposlech miminka v bříšku. Chtěla bych si ho objednat a proto bych potřebovala Vaše zkušenosti jestli jste byli spokojeni a splnil Vaše očekávání. Děkuji ☺

falcony
10. bře 2017

@soyevita
souhlas, dostala jsem takovou informaci od mojí lékařky i lékařky v brně na screeningu. Spolehnout se na intuici, pohyby, později škytavku a přestat věci kontrolovat - když srdíčko bije nemusí to znamenat že je vše v pořádku a když ho nemůžete najít, tak se akorát vystresujete a taky to nic znamenat nemusí a dítěti to prý již prokazatelně neprospívá - obecně se diskutuje množství UZ v těhotenství a jejich vliv... Já tedy UZ na každé kontrole pro můj klid, ale tento přístroj jsem po domluvě zavrhla a považuji to za rozumné. Ale kdo chce kam 🙂 Výrobce samozřejmě řekne že to neškodí a nebo ještě lépe že to třeba pomáhá :D stejně jako v nutrilonu řeknou že UM je stejně dobré nebo lepší než mateřské mléko, jako nestlé udělá reklamu, že dětské cereálie s obsahem cukru skoro celé denní dávky pro malé dítě - jsou zdravé a vhodné ke snídani, stejně jako se propagují odrážedla a neergonomická lehátka, nosítka... reklamní masáž a business 🙂 a každý si to stejně musí zvážit sám za sebe a svoje dítě - jako nakonec u všeho 🙂

kirinka2013
10. bře 2017

Za sebe Angelsound rozhodně doporučuji, kupovala jsem ho v 13tt. Mám od začátku těhu silné bolesti v podbříšku, občas i špinění a krvácení, placenta asi do 17tt dole, každodenní ležení apod., takže mne to krásně uklidňuje, čekat vždy 4 týdny na doktora mne nervovalo 🙂 Chviličku nám trvalo naučit se rozeznat můj tep od prcka, ale teď ve 22tt nalezeno vždy do 15 sec. Posloucháme max 2x týdně, bohatě stačí. Je mi jasné, že to není 100% jistota, že je mimčo v pořádku a tak, ale do té doby, než jsme Angel koupili, jsem byla nervní furt, teď už ne. Gel, který byl v originálním balení přiložen, mi "nefungoval", nic jsem přes něj neslyšela. Mám gel na ultrazvuk z lékárny, 500ml asi za 65 Kč, používáme od začátku a máme použitou tak 1/5 max.

nevesta2708
13. bře 2017

@stratilikova udělat se s tím dá.. třeba nechodit s mrtvým plodem 14 dní jako já a riskovat infekci.. 😔

soyevita
13. bře 2017

@nevesta2708 ano,žena bude vědět,že srdíčko už nebije a těhotenství neprosperuje.Ale dnes ,pokud je žena mladá,tak je lepší,když si s tím tělo poradí samo,než jít na revizi.A určitě je lepší nevědět,že v sobě nosím např. 14dní mrtvé dítě ,než vědět a čekat,kdy sám přijde potrat .....
To je pro mě 1000x víc stresující,než nevědět

vladienka
13. bře 2017

@soyevita ale v 14tt alebo podobne si s tym predsa telo samo neporadi :/

isabelafuentes
13. bře 2017

Mám velmi moderního, mladého a informovaného gynekologa, a ten mi tenhle přístroj důrazně nedoporučil. Stejně tak mi nepustil při ultrazvuku srdíčko miminka na poslechnutí, protože je to stejně jako AngelSounds na principu doppleru, a ten má, jak mi vysvětlil, negativní vliv na vývoj plodu. Nezřídka může mít prý podíl na vážných komplikacích.
Samozřejmě je to každého věc, zda to riskne a bude používat, nebo se spolehne na prostou důvěru v přirozený chod věcí a přírodní zákony. Ale já do toho nejdu, nestojí mi to za to.

soyevita
13. bře 2017

@isabelafuentes Jsem ráda,že je další gynekolog stejného názoru.Doppler je podle studie nejhorší.

soyevita
13. bře 2017

@vladienka Do 16.tt asi ano,ale je to na lékaři.Pak už ne.

alicie_k
13. bře 2017

@soyevita Tak to mám asi smůlu že se léčím na hematologii a Doppler mi ke konci budou dělat častěji...

vanea
13. bře 2017

Mně přijde jako docela logická odpověď tady toho doktora:

Dobrý den, obecně ,není prokázána škodlivost UZ,nicméně,platí pro rutinní vyšetření 3x či o něco víckrát za těh. Dopplerovský UZ představuje mnohem vyšší energii a energie tohoto vlnění se mění v tkáních na teplo.Nikdo neví,co se čistě teoreticky může stát při vysokých opakovaných dávkách. Zvířecí - krysí - mozek ukázal přeci jen nějaké změny ve studiích,byly to skutečně x-násobně vyšší dávky UZ vlnění než při normálním nebo i častějším běžném měření,denní poslech dopplerem, nezlobte se ne mě,je holý nesmysl. Kdyby jste byla moje žena - taky jsme jednou "zamlkle" potratili - vyhodil bych bez ohledu na cenu přístroj "z okna"....více stresu dle mého názoru přináší hledání problému - kde zatím určitě žádný není - než trpělivost...

Za mně si z toho beru to, že nic se nemá přehánět a můj plán zkoušet angelsounds jen když bude nejhůř (třeba jednou za týden, dva) to potvrzuje...častěji bych to určitě nepoužívala a to mám na dopplery a angelsounds docela pozitivní názor, sama ho mám =)

Jinak holky včera jsem konečně poprvé miminko našla, asi 1-2 cm nad začátkem ochlupení, přesně uprostřed pod pupíkem =)) bylo to nádherné, ale zavřela jsem to do krabice a znovu zase za dýl..nebudu drobečka otravovat, už tak pořád uplavával:D ale pocit to je krásný, to ne že ne ❤

vanea
13. bře 2017

- jinak maminka se toho doktora ptala, jestli vadí denní poslech tady těmi zařízeními , pro upřesnění=)

soyevita
13. bře 2017

@alicie_k Ke konci nevadí,vše je v mozku hotové ,orgány vyvinuté atd.....Jde hlavně o počáteční měsíce

nevesta2708
13. bře 2017

@soyevita tak ja bych urcite necekala a jela do nemocnice. Cekat po tretim mesici na potrat mi prijde silene a pro budouci tehotenstvi nebezpecnejsi nez odborny zakrok. Kazde telo je jine..

dvork
13. bře 2017

Angelsound jsem měla pujčený od švagrové, nechtěla jsem ho používat, ale nakonec jsem byla natolik vystresovaná ze svého rizikového těhotentsví s dvojčátky, že jsem si je ráda občas poslechla, ale určitě ne denně a až od začátku druhého trimestru. Věděla jsem, kde hledat, takže jsem s ním nemusela jezdit dlouho po břiše, přiložila jsem, poslechla a hned pryč, záležitost na pár vteřin. Nakonec jsem od 26tt ležela pro hrozící předčasný porod (podle lékařů mé tělo nedokázalo zvládat dvě děti najednou) v nemocnici a fetálním dopplerem mi sestry kontrolovaly děti 3x denně.

lenusaak
13. bře 2017

Mám ho pujčeny. Dlouho jsem to zvažovala, bála jsem se spis toho, aby me to zbytečne nevydesilo, když nic neuslyšim. Jsem po dvou IVF, o miminko jsem jednou prisla, dále biochem těhu. Kdyz jsem o mimi prisla bylo uz nejakou dobu mrtvé a prislo se na to po nejake době... takze jsem se nakonec rozhodla, že si ho pujcim a sem tam poslechnu a řeknu, že lip jsem se rozhodnout nemohla. Opravdu to hodne uklidni. Nahrali jsme si to na pamatku a jednou to male dáme poslechnout, poslouchali i baicky a dědečci. V začatku jsem poslouchala tak jednou za tyden az dva a to jsem uz vedela presne kde je, takze to byla zalezitost ani ne minutky a hned jsem vypla.
Kdo citi pohyby od 16tt, tak je to stastnej človek a hlavne vyjimka, normalne a hlavne prvorodicka je citi od 20 a výš. A podle mě, pokud to ženska nepouziva denne s tím ze to ma hodinu polozney na brise a pouziva to s rozumem jednou za cas a na chvíli, pak bych tady moc o škodlivosti nepřemýšlela.

Nejsme 100let za opičkama a doba je jina plna vymožeností, je na každem kdo pro co se rozhodne. Hlavně zakladatelka se zde taze mamin co to maji ozkoušené a zda to nebyly vyhozene penize, názory o tom jak je to k ničemu ( aniz by vyzkouslely) jsou pak trochu mimo téma 😒

nikisk
autor
13. bře 2017

@lenusaak děkuji 🙂

mruk
13. bře 2017

Já ho mám asi 3 týdny. Byla jsem hrozně vyděšená jestli je vše v pořádku (jsem po 3 potratech - z toho jedno Zamlklé těhotenství a mám od začátku bolesti v podbřišku). Co mám angelsounds, tak jsem se strašně uklidnila. Poslouchám cca obden a vím přesně kde hledat, takže je to záležitost minutky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru