Předporodní kurz a cvičení, kdy je správná doba začít?

evafiala
26. dub 2014

Ahoj maminky chtěla bych se Vás na pár věcí zeptat, zjistila jsem že jsem v 6 týdnu těhotenství a začíná mi býti opravdu špatně, jelikož jsem prvorodička a nebydlím kousek od rodičů, aby mi se vším pomahali a vysvětlili, tak jsem začala uvažovat o předporodním kurzu, ale teď kde je správná doba začít? A co cvičení? Nešlo by vše skloubit dohromady? nevíte o něčem, zrovna moc peněz nemám. Budu ráda za každou pomoc a radu.

bajana
26. dub 2014

@evafiala ahoj, predporodny kurz je naozaj vhodny len pred porodom, za 2 lekcie sa naucis dychat aj zakladnu starostlivost o mimino... cvicenie pre tehotne ako aj ine rady najdes na nete, zbytocne vyhadzovat peniaze, hlavne ak mas menej penazi...takze smelo do googlenia..
a ak ti byva zle, tak vyckaj do 2.semestru, casu mas este veeela

duliinka
26. dub 2014

@evafiala Ahoj. A víš, kde budeš rodit? Většinou porodnice předporodní kurzy pořádají a s cvičením bych možná ještě počkala. Já jsem ze začátku cvičila podle knížky od Hanky Kynychové - Aktivní těhotenství s Betynkou. Knížku můžu doporučit. Ale s přibývajícími kily se mi objevily potíže a mám cvičení zakázané. Na předporodní kurz jsem začala chodit teď a musím si ho taky jen vychválit. Dostali jsme s partnerem spoustu užitečných onformací. Ju a já začínám 34tt.

martushka377
26. dub 2014

@evafiala Ahojky, cvičení je určitě dobrá věc. Já jsem začala až někdy ve 20.týdnu chodit jednou týdně na těhotenskou jógu. Po pár hodinách se dá naučit spousta cviků, které můžeš cvičit každý den doma. Jóga se zaměřuje i na správné dýchání, což by mohlo být také užitečné. Pokud jsi pojištěná u VZP, tak ti tam proplatí až 500 Kč na těhotenské cvičení. Stačí jim doklad o zaplacení a těhotenská průkazka. Co se týče předporodního kurzu, tak o tom ti určitě rádi řeknou v téměř jakékoliv nemocnici. Já rodím za měsíc a na kurz jdu teprve příští týden (pro oba rodiče za něj chtějí 250 Kč), takže v tvém případě bych klidně ještě počkala a peníze zatím radši utrácela za kvalitnější potraviny, hlavně ovoce a zeleninu🙂

kachora123
26. dub 2014

😵 Jsem v 35týdnu těhotenství,s první dcerou jsem na nic takového nechodila a s druhou stále přemýšlím,není na takovýá už pozdě? 😵

fraantiskah
27. dub 2014

ahoj já si myslím, že kurz je důležitý, jelikož jsem se naučila všechno od toho, co mám dělat, když si potřebuji ulevit nebo co mě čeká v porodnici, slyšela jsem jak jsou kurzy v nemocnicích strašné a spíše jsem byla zmatená. Hlavně teď v porodnicích se mě neustále na něco ptali a já jsem byla připravena po kurzu. A i na to co bude potom až se miminko narodí.

sonik05
28. dub 2014

Já tedy nebyla na žádném kurzu ani jednou a odrodila jsem. Netuším, co na kurzech radí a jestli to za ty peníze stojí. Nevím, jestli se tam probírá kojení, protože těch blábolů co radí v porodnici je spousta, na to je lepší laktační poradkyně, která má nejnovější informace.
Ze zkušenosti mohu říci, že peníze bych raději investovala do laktační poradkyně, protože to kojení je opravdu věda a můžete se setkat s tolika problémy, že když nevíte co s tím, kojení vzdáte a to je škoda. Nehledě na to, že za UM se nedoplatíte.
Všem držím palce k porodu ať už jste teoreticky připravené či ne, ale ona teorie a praxe bývá mnohdy jiná 😉

blumchenkin
6. kvě 2014

Ahoj na cvičení můžeš chodit kdykoliv, i když trošku lepší je od 3.měsíce těhu. Já předcvičuji pilates pro těhulky na Praze 6, zvu tě na cvičení k nám;) Každou středu od 18h, 2 tram zastávky od metra Dejvická.
sauna-hadovka.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru