Předporodní kurz v Ostravě. Poraďte

levandule_vanilkova
30. kvě 2011

Ahoj maminky. Jsem v Ostravě chvilku a moc se tu ještě nevyznám, proto bych se chtěla zeptat, zda nemáte nějaké typy na předporodní kurzy tady. Nejlepé by mi vyhovoval nějaký jednodenní nebo víkendový, kterého by se mohl zúčastnit i tatínek. Ale obávám se, že ty se tu nejspíš nekonají 😒 . Jediný o kterém vím je ten Vítkovitské porodnice zbytek nedokážu dohledat ☹ Poradíte prosím?

aaadus
31. kvě 2011

Ahoj,
já jsem chodila na předporodní kurz do Centra Lotos, ale záleží jestli do něj chceš investovat tolik peněz. Já jsem byla maximálně spokojená 🙂
http://www.centrumlotos.net/?page=predporodni-p...
Jestli se nepletu, předporodní kurzy jsou i ve Fakultní nemocnici Ostrava 😉

majatob
2. čer 2011

@levandule_vanilkova ahoj, ja jsem chodila do MC Krtecek v Porube a byl i vikendovy kurz s tatinkama (ja se ho neucastnila, tak nevim jak to probihalo). Ale s kurzem jako takovym jsem byla moc spokojena, primo do porodnice bych na kurz nesla, chtela jsem slyset objektivni nazor nekoho mimo porodnici (dula).

sisip
2. čer 2011

ahojky, já sice nechodila nikde na předporodní kurzy. Ale vím ,že přeporodní kurzy jsou v mateřských centrech např v Porubě: krteček nebo kaštánek. pak na fakultce a jinak se koukni tady.-) : http://www.babyweb.cz/Clanky/a41-Prehled-predpo...

kami1984
2. čer 2011

Já chodím do Městské nemocnice Fifejdy a jsem moc spokojená...

zuzkkkaaa
2. čer 2011

Já byla ve Vítkovicích a bylo to fajn, nakonec mě rodila stejná PA co nás vedla, takže bezva 😵 . Ale Poruba Kaštánek, taky dělá kurzy i s taťkama i ten Krteček. Kurzy jsou i ve fakultce v Porubě. 😉

petaov
3. čer 2011

mrkni na
http://www.nemvitkovice.cz/obsah/oddeleni/gynpo... - 550kč bez cvičení (2 hodiny teorie a nácvik dýchání + video porodu a prohlídka nemocnice s tatínkem = 6 lekcí)
http://www.fno.cz/porodnicko-gynekologicka-klin...
www.mnof.cz - Cvičení probíhá od 30. týdne těhotenství, jedenkrát týdně cca 90 minut (30 min cvičení, 1 hod. teoretické přípravy ). Kursy probíhají každé úterý 14:00 - 16:30 hodin. cena 1000kč
Já chodila do Vítkovic a maximální spokojenost 😉 Nebavilo mě cvičit.

helgaaaa
13. črc 2011

Ahojky, ja jsem chodila k porodni asistence v ostrave zabrehu a byla jsem velice spokojena.
www.porodniasistentka.com

pajoslava
13. črc 2011

Co ja vim, tak v porodnicich se pres prazdniny, to jest cervenec srpen , kurzy nekonaji. Jak v Porube tak ve Vitkovicich, maji to tam napsane. Taky jsem chtela chodit, ale bohuzel. A zase jinde nechci, prijde mi to zbytecne, chtela jsem jen na nejaky maly primo do porodnice, at hlavne vim, co a jak primo tam.

smerfy
29. črc 2011

Ahojky,chodila jsem k p. Kantorové do Zábřehu jak na těhotenské cvičení,tak i na předporodní kurz.Byla jsem se vším velice spokojená!!!Měla jsem i více informací než jiné kamarádky z jiných kurzů.P.Kantorová je velmi příjemná,obětavá,se vším poradí a hlavně plná úsměvů 🙂 Všem doporučuji!!!
www.porodniasistentka.com

anetaeva
9. dub 2013

Všem těhulkám, které na Ostravsku hledají dobrý předporodní kurz, mohu ze své zkušenosti doporučit MC Krteček a RC Kaštáněk v O-Porubě, a to jak komplexní předporodní přípravu, včetně přípravu párů na porod, tak cvičení + tanečky rodiček, které vedou zkušená a skutečně profesionální rehabilitační pracovnice, certifikovaná dula a laktační poradkyně p. Jana Čurdová spolu s éterickou bytostí, zkušenou úžasnou porodní asistentkou Zuzanou Švancerovou (ta je t.č. ještě na rodičovské, ale už se pomalu vrací zpět). Paní Jana také navíc vede výborně plavání pro těhotné ve slané vodě v ostravském hotelu Imperial, a co vím také v Bohumíně. Na to jsem chodila pravidelně po celé těhotenství a věřím, že přispělo k mé celkové připravenosti na porod, na miminko, k mé fyzické kondici, která je tak pro plynulý a přirozený porod potřebná, a moc jsem si to užívala. Moc doporučuji! Tady najdete odkazy na centra, obě paní a veškeré aktivity: dulyservis.webnode.cz; dotekyzrozeni.cz/o_mne.html. Já osobně jsem absolvovala celý běh kurzů, včetně přípravy párů na porod, u svého prvního těhu v r. 2010, na jehož konci se nám v krnovské porodnici u nádherného přirozeného porodu s partnerem a porodní asistentkou Zuzkou narodil zdravý šťastný chlapec. Tak jsme si dali říct a za pár týdů čekáme další přírůstek. A i přesto, že jsme se mezitím přestěhovali z Ostravy do Brna, a protože zmíněné kurzy a osobní přístup zkušených lektorek nemají ani v Brně obdoby, když můžu, dojíždím i v průběhu tohoto těhotenství alespoň obtýden na plavání do Imperialu a na konzultace+tanečky s Janou. Přeji hodně zdaru s výběrem kurzů a hodně spokojených maminek a šťastných miminek!

evanek10
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru