Předporodní kurzy v Brně. Kde jste byly spokojené?

marci
2. bře 2008

Ahoj holky brňandy, ráda bych od vás získala zkušenosti s předporodními kurzy v Brně. Kde jste byli spokojené, kde naopak ne - co doporučujete apod. Zatím zvažuji kurz u Jarmily Kovaříkové (na Veveří) nebo ve Větrníku... Budu ráda za vaše zkušenosti a rady 😒

paolin
15. bře 2008

v Bohunicich a u Milosrdnych maji predporodni kurzy. zkuste juknout na net 😉

pavlina05
15. bře 2008

Ahoj holky!!!
Na netu je vše napsáno 😉
Bohunice, Milosrdní i Pordnice Obilňák mají předporodní kurzy. Je to vše podobné...
Je o jedno sezení kde Vás obeznámí co si vzít s sebou, kdy,...a pak Vás provedou po sálech,...
Stojí to u všech 300 kč.
Pokud chcete spec. přípravu a optat se na osobní věci, tak další sezení za 300 kč.
A pokud chcete vědět něco o kojen, tak dalších 300 kč.
Můžete jít kamkoliv, ikdyž tam nebudete rodit.
Myslím, že u Milosdných mají nějakou slevu když tam budete dělat kurz a pak rdit.

Já uvažuji o kurzu na é Josefské. Je to 4 úterky a myslím, že to bude tak akorát...žádný rychlokurz. Celý za 360,- což je ok.

Jinak kde budu rodit???
Nevím ještě????!!!!! 😖

marfuska01
16. bře 2008

U Milosrdných to stojí 600,-. V této ceně je dvouhodinovka o porodu (pro oba partnery), kurz kojení (většinou už jen pro maminky) a sleva pro "pomoc" při porodu 😀

Pokud chcete jen porodní kurz, je to o něco levnější, ale pak tam zase není ta sleva na přítomnost partnera u porodu..

To máte pořád čas s výběrem porodnice.. ! 😀 😀
V Praze se musí nahlásit nejpozději do 14tt, někde i do 12tt aby tam potom mohli přijít. V Brně to naštěstí všude funguje tak že kam přijdete, tam odrodíte..

Ale bude gol až Obilnák přestěhují do Bohunic, to se pak rodičky asi budou tlačit a rodit na chodbách 😖

licina
16. bře 2008

petipacka
já bych chtěla rodit v Bohunicích.
můj doktor mi to doporučil a je mi to sympatické. Obilňák na mě působí moc "továrně" a Milosrdní zase moc "klášterně"......

licina
16. bře 2008

Pavlina05:
Kde se Ti to podařilo najít ty kurzy????

pavlina05
16. bře 2008

.....no mám to vytištěn...
Počkej, najdu to.. 😉

pavlina05
18. bře 2008

Ahoj holky!!!
Tady je nějak mrtvo!!! 😖 ☹ 😠

licina
19. bře 2008

Pavlína05:
díky, díky.
Vypadá to, že kurz v Bohunicích mi bude stačit..... a z hodnocení jsem celkem nadšená....I když, vždycky záleží na koho natrefíš....

pavlina05
19. bře 2008

lici, no jo právě!!! Ale ty Bohunice se jeví dle hodnocení docela dobře...skoro nejlíp 😉
Já pořád ještě nevím kam jít roditTTT

licina
19. bře 2008

Pavlina 05:
Já si myslím, že bez zkušeností z minula se těžko rozhoduje.
Ale moje švagrová rodila 2 x v ohunicích a vždycky říkala, že super, tak tam asi taky skončím. Navíc to mám nejblíž.

pavlina05
19. bře 2008

lic.....já z Kohotek to mám blízko všude 😀 Fakt zíleží na koho natrefíme 😀

licina
20. bře 2008

Já jsem hned pod kopcem. Kamenný Vrch. Ale asi zůstanu u těch Bohunic....., stejně nic nevymyslím....., buď budeš mít štěstí a nebo ne,což se dopředu stejně nepozná....

rabbit
20. bře 2008

Minulý týden jsem byla poprvé na předporodním kurzu ve Větrníku a od prvního okamžiku se mně tam líbilo. Větrník mně doporučila kamarádka, která tam byla maximálně spokojená. V kurzu je nás deset a vypadá to, že z nás bude fajn kolektiv. Dnes jdu do kurzu opět a moc se těším 🙂

kalerat
2. dub 2008

Holky chtěla jsem se zeptat, pro který ten kurz jste se rozhodly?

marci
autor
2. dub 2008

Kal, já zatím pořád váhám mezi Větrníkem a Jarmilou a pořád nejsem rozhodnutá 😒

licina
2. dub 2008

Kal:
já se nějak nemůžu rozhodnout.
Většina tvrdí, že je to k ničemu, tak fakt nevím.....
Jinak dneska jdu na UTZ k MUDr. Vlašínovi, tak jsem napjatá co bude.... 😉

kalerat
2. dub 2008

No právě já si taky říkám jestli to vůbec k nečemu bude. Moje ségra třeba nebyla na žádném kurzu a děti taky porodila.
Lici tak moc držím pěsťi, pak dej vědět jak jsi dopadla.

licina
2. dub 2008

jo jo, napíšu.
Ale jsem z toho nějaká nervózní.....

pavlina05
2. dub 2008

Holky, já byla na předporodní,m kurzu na Josefské -Centrum pro rodinu. 4 úterky za 360,- Přednášky o těhotenství, porodu, šestinedělí a kojení. Myslím, že mi to bude stačit. Někdo nechodí nikam a taky porodí a je v poho 😉
pro mě by asi ani neměl dražší kurz cenu když budu rodit plánovaným císařem.

Dobro holky

pehamek
9. kvě 2013

obnovuji tuto diskuzi. Byla jste některá na předporodním kurzu, kde jste byly spokojené?

janishka
20. čer 2013

ahoj holky,ja taky nevím kam půjdu na předporodní kurzy rodit budu na obilnáku ale ty kurzy achej...a kdy se jdete do porodnice podivat a domluvit? 😒

sofan
21. srp 2013

Co se týče kurzů u Majky, koukněte se na http://www.porodbezobav.cz/?a_box=r4rz82q5 Všem nastávajícím maminkám můžu vřele doporučit🙂 Sama jsem kurz absolvovala a byla jsem velmi spokojená. V rámci lekcí je i názorná ukázka cvičení pro těhotné a jogy pro těhotné, ke kterým se dá opakovaně vracet.

evanek10
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prdlinka
9. říj 2013

@sofan mohu se zeptat, absolvovala jsi kurz vikendovy nebo ten 8tydenni? Resim, jetli ten vikendovy by nestacil...diky za radu.

sofan
9. říj 2013

Já jsem absolvovala 8mi týdenní, chodila jsem i cvicit, takze mi to vyhovovalo. Ale kamarádka absolvovala ten víkendový a nestežovala si🙂

martina_jemelkova
22. led 2014

Ahoj holky a co předporodní kurz a cvičení na Obilním trhu? Taky se rozhoduju kam...

katkahrubesova
4. únor 2014

@sofan Ahoj, už jsem se ptala i v jiné diskuzi tady na Modrým koníkovi, ale prosím tě, nevíš zda těch kurzů nemá Majka více? Jeden jsem našla i na http://onlinevideokurzy.cz a teď jsem zmatená jak lesní včela ☹ Potřebuji nutně vědět, zda je to ten samý kurz nebo není, abych nekoupila zajíce v pytli. Je to poměrně dost peněz a nerad bych pak byla zklamaná, že jsem za ty peníze mohla mít něco lepší. Za každou odpověď předem děkuji 🙂 Káťa

evavvv
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sherane
6. črc 2014

ahojte, zvažuju, že si zkusím koupit online kurz u majky - porod bez obav, ale přijde mi to děsně drahé, nekoupila jste si ho některá? Stojí to za to? Dá se k němu vracet i později, třeba u dalších dětí? 🙂 Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru