Předporodní kurzy v Brně. Kde jste byly spokojené?

marci
2. bře 2008

Ahoj holky brňandy, ráda bych od vás získala zkušenosti s předporodními kurzy v Brně. Kde jste byli spokojené, kde naopak ne - co doporučujete apod. Zatím zvažuji kurz u Jarmily Kovaříkové (na Veveří) nebo ve Větrníku... Budu ráda za vaše zkušenosti a rady 😒

sharon2
3. bře 2008

Ahoj Marci, tak to jsme na tom podobně 🙂 zkoumala jsem to minulý týden na netu. A taky tápu. A skončila jsem z výběrem tam, kde ty 😉 Ale ještě jsou nějaké kurzy na Obilňáku a tam je to snad levnější. Chci to ještě zjistit. Stejně je doporučují až od 12 týdne. Pokud něco zjitím, dám ti vědět.

marci
autor
3. bře 2008

sharon2, tak to budeš hodná 😉 Podle obsahu mě přijdou oba výše uvedené kurzy podobné (i cenově) - takže by bylo dobré znát reference těch které je třeba i absolvovaly🙂 Třeba se někdo podělí se zkušenostmí 😉

artuse
3. bře 2008

Ahoj holky,

já chodila do předporodního kurzu do Větrníku k pí Čermákové a bylo to tam moc fajn 🙂 Pí Čermáková je porodní asistentka i laktační poradkyně, měla jsem ji pak po porodu doma kvůli kojení. Známá chodila k Jarmile Kovaříkové a taky si to pochvalovala 🙂

dzej
3. bře 2008

ahoj holky, když se podíváte do diskuzí region Brno a okolí tak tam je hodně rad ohledně kurzů

pavlina05
5. bře 2008

Ahoj holky, taky v Cenapu na Vodní jsou kurzy a cvičení 😉 Já tam chodím sportovat 😎 a je to super!!
Na předporodní přípravu také chci, ale nevím kam???

licina
5. bře 2008

Ahoj holky,

tak já bych měla od příštího čtvrtku začit chodit do kurzu "Majka".
Ale jsem z toho nějaká v rozpacích. Jedni mi říkají, ať chodím, druzí, že je to k ničemu a že prý, když přijedu do porodnice, tak stejně nic najednou vědět nebudu. prý se to naučit předem nedá...., tak nevím, jestli to nezruším.
Spíš by mě stačilo jít někam jen tak 2x.
Ten kurz co mám zatím zamluvenej má 8 lekcí.....

paolin
5. bře 2008

Marci, ja taky chodila do Vetrniku - na prednasky i cviceni a s pritelem pak na prednasku o porodu. bylo to moc fajn. s holkama maminama se vidame do ted. je to sice drazsi, ale pulku mi proplatila pojistovna 😉

pavlina05
5. bře 2008

lici, tak já hodlám jít do Cenapu...taky myslím 6 lekcí , je to něco přes 1300,- ...ale myslím, že by to mohlo být přínosné....

licina
5. bře 2008

Pavlina 05:
to moje stojí 1.500,- Kč.
Ty peníze až tak neřeším. Spíš mám strach, aby to k něčemu bylo....
A navíc, budu mít asi trošku problém se svojí drahou polovičkou...., obávám se, že ho na hodinu pro tatínky nedostanu. V tom kurzu, co mám já je to celkem 3x. Když se mi t povede jednou, budu ráda.

pavlina05
5. bře 2008

lici, tak abych na to nebyla podobně. Ten můj MM je takovej bručoun a stydlín. A taky nám bylo řečeno (vzhledem k operaci očí), že budeme rodit císařem...tak jsem to neřešila. A dnes dr. říkala, že to může být i přirozeně!!!

licina
6. bře 2008

Pavlina 05:
ten můj není stydlín, ale myslím, že sem ho určitě nedostanu. To on bude mít 1000 výmluv.
A co určitě použije bude, že on se bude jen dívat a držet mě za ruku....
Kdysi staudoval pár semestrů medicíny a od té doby tvrdí, že je skorodoktor, akorát si nějak neuvědomuje, že je skoro zubař.... 🙂 🙂 🙂 🙂

pavlina05
6. bře 2008

lic 😀
No tak já mu to včera nějak naznačila, že tam asi budu chodit a on na to že JO. Tak uvidíme jak se k tomu postaví až přijde na věc. 😀
Lic, kdy je nejvhodnější začít nevíš??
Okolo 30tt???

sharon2
6. bře 2008

tak já se přidávám k těm, které asi partnera na předporodní kurz nedostanou 🙄 I když...třeba mě mile překvapí 😎

Holky co jste déle těhotné - chodili jste i cvičit? Kde jste byly spokojené?

pavlina05
6. bře 2008

sharon2 já chodím do Cenapu na Vodní.
www.cenap.cz. Chodím tam cvičit a plavat a jsem spokojená 😉

Dnes jsem holky mluvila s pár lidma o předporod. kurzu...vypadá to lákavě , ale třeba cena v Cenapu je za 8 schůzek 1800,- což je teda pálka!!!!
Tak nevím, nevím...???

licina
7. bře 2008

Pavlina05:
Četla jsem na jedněch stránkách, že pokud máš typ kurzů s více lekcema, tak je dobrý začít kolem 30TT.
Pak jsou prý i rychlokurzy. Tam se jde 1-3, z toho 1x s partnerem. Tak ty jsou o něco později.
Já bych měla začít příští týden. Ale je to vždy večer o půl 7 a to nevím, jestli to zvládnu...po celým dnu v práci..... 😒

pavlina05
7. bře 2008

lici...já nevím...je to všechno tak drahé......já nevím...

lanka
7. bře 2008

Taky o tom uvažuju - budu muset prozkoumat jestli to má opravdu smyslu...... 😒

alex1
7. bře 2008

holky, kukněte na tohle:
http://www.crsp.cz/Joomla/cesky/priprava-na-por...

jsme tam s manžou chodili a líbilo se nám to. Navíc to je levný - 600 Kč za oba. První a třetí seminář měly Dr. od Miloušů, druhej PA z Obilňáku a to poslední laktační poradkyně.

marfuska01
8. bře 2008

Já jsem od začátku těhotenství věděla že chci rodit u Miloušů, takže jsem tam chodila i cvičit, doktor mi vypsal žádanku, tak jsem to měla zdarma. 2x týdně a vždycky jsem se pak cítila super! 😉

Ted jsme tam byli i na předporodním kurzu. Na stránkách porodnice www.nmbbrno.cz se dočtete víc..
Jednou dvouhodinovka o porodu (video a povídání) + prohlídka porodních boxů, pak lekce o kojení. To celý je za 600,- pro oba partnery. Jde i jen ta první lekce o porodu za nižší cenu.
Když chce jít partner k porodu, musí platit 360,-. Pokud jste tam absolvovali ten kurz, je to jen 200,-.

Ale je to lepší až opravdu později, sestřička mi řekla že až od 34tt.
Zatím chodte cvičit a užívejte si 🙂

Dneska jsem slyšela že je v pondělí den otevřených dveří u Milosrdných, ale NEVÍM CO JE NA TOM PRAVDY.. Tak se neplašte, jen jsem to někde zaslechla 😀

pavlina05
9. bře 2008

Díky holky, kouknu tam 😉
Hezký víkend

lusinta
10. bře 2008

kurz u jarmily je super!nejde jen o to,jak dýchat u porodu,to naučí všude a stejně většinou nebudete vědět 😉 ale o celkový přístup k porodu, miminku,kojení..super je,že poznáte maminy ve stejné fázi těhu a pak můžete společně chodit i na cvičení s mimi.mně kurz dal hodně!teď jsem znovu těhu a půjdu na kurz opět..tentokrát k majce-chci vidět rozdíl,oproti jarmile.
určitě holky doporučuju!strávený čas i peníze stojí za to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pavlina05
10. bře 2008

lusinta kolik stojí?? Máš inetrnet. stránky na ni?? Díky moc 😉

licina
13. bře 2008

Pavlina05:
sehnala jsi si nějaký ten předporodní kurz???

licina
13. bře 2008

Holky, nevíte někdo, jestli existuje něco jako rychlokurz??
Mám představu jít tam tak 2x.
Myslím si, že se to dopředu moc naučit nedá...., tak prot bych chtěla jen tak nějaký základ....
Nevíte některá o něčem???

luciask1986
13. bře 2008

ahoj licina ako sa mas?bola si uz v diabetologickej ambulancii?

licina
13. bře 2008

Luciask1986:
nebyla, ale jsem tam objednaná na pondělí, tak uvidím. Mám se celkem dobře...., v práci, ale v pohodě....

licina
13. bře 2008

Holky, nevíte někdo, jestli existuje něco jako rychlokurz??
Mám představu jít tam tak 2x.
Myslím si, že se to dopředu moc naučit nedá...., tak prot bych chtěla jen tak nějaký základ....
Nevíte některá o něčem???

petipacka
13. bře 2008

Ahoj holky, taky bych ráda chodila na nějaký kurz, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s Obilňákem a jestli se tam pořádají nějaké kurzy?Jsem ve dvacátém týdnu a nerada bych něco prošvihla, cvičit nechodím, dojíždím do Brna do práce a moc nestíhájm.Dík P.

licina
15. bře 2008

Na Obilňáku se něco dělá, ale já nevím, jestli tam můžu chodit, když tam nechci rodit....
Asi budu muset obvolat Bohunice a poptat se. Psala jsem tam mail, ale zatím se mi nikdo neozval....

petipacka
15. bře 2008

Ahoj lici, a můžu se zeptat, kde bys chtěla rodit? Já totiž nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru