Studio pro ženy, Praha. Chodily jste tam na cvičení?

sharii
4. zář 2007

Ahoj těhulky,
nechodíte nebo nechodila jste některá na cvičení nebo kurzy do Studia pro ženy? Můžete kdyžtak doporučit? 😉

leandre
4. zář 2007

Ahoj, na cvičení jsem začala chodit až pozdě a absolvovala jsem jich jen pár, chodila jsem na souhrnné kurzy týkající se porodu, kojení a péče o dítě a ty byly dobré. Minulý týden jsem dochodila poslední. Pokud ale budeš chodit na cvičení, tak souhrnné hodiny nepotřebuješ, protože cvičení je děláno půlka cvičení a půlka povídání, případně pokud se bere porod, tak v rámci praktické části se trénuje dýchání, jak se vyrovnat s kontrakcemi (nejen dýchání, ale i jak se uvolnit ve stoje, na míči apod.). Myslím, že je dobré trochu vědět, co a jak, aby člověk nebyl tak vykulený. Hlavně když v porodnici ve Vinohradech přes léto žádné kurzy pro nastávající maminky neměli.

grainne
4. zář 2007

Ahojky, já jsem byla párkrát v klubu Slunečnice. Mají tam různá těhotenská cvičení. Je to u metra Staroměstská http://www.klub-slunecnice.cz/. Mají docela slušnou cenu za hodinu. Zkusila jsem různé dny a hodiny, vedou to různí lidé, tak si musíš najít co ti nejvíc vyhovuje. Chodí tam i kolegyně.

Jinak kurz, jako příprava na porod a péče o dítě jsem ještě nikde neabsolvovala. Budu se ptát nejprve v porodnici a teprve kdyby mi to nestačilo, tak budu hledat dál. Jiank jedna kolegyně se chystá do klubu Kenny www.kenny.cz. A v té Slunečnici taky pořádají nějaké sedánky o sobotách.

listicka77
4. zář 2007

sharii, zeptej se na diskuzi únorovek, snad všechny pražské únorovky tam hromadně chodí.

sarucha
11. zář 2007

Ahoj, minulý týden jsem byla poprvé na kombinaci cvíčko+kurz ve Studiu pro ženy ve Vodičkově. Je to tam takové menší, ale útulné, cvičí a školí dula nebo porodní asistentka. Nejvíc se mi líbilo, že je cvičení/přednášky rozděleno podle měsíce porodu (já chodím na prosincové maminky). 1. hodina na zkoušku je zdarma - pak se můžeš rozhodnout. Byla jsem 2x i ve Slunečnici, ale tam mi nevyhovovali suterénní prostory - špatné odvětrávání. Studio pro ženy bych doporučila.

morusa
12. zář 2007

Ahoj, já ve Studiu pro ženy absolvovala předporodní kurz pro partnera, nevím, kde máš v plánu rodit, ale já ještě předtím absolvovala předporodní kurzy v Podolí a s tím se nedá kurz ve Studiu srovnat, jak obsahově, tak cenově. V Podolí jsem za 2x2 hod zaplatila něco kolem šesti set, jestli si dobře pamatuju a bylo to opravdu o něčem, zatímco ve Studiu pro ženy mě dvouhodinovka stála kolem sedmi set a když pominu sebe ,tak partner se nic nového nedozvěděl a odcházeli jsme zklamaní, takže kurz bych tam nedoporučovala, jak se cvičením, to už nevím.

janah.
25. říj 2007

Ahoj,

taky jsem byla ve Studiu pro ženy. Účastnila jsem se jen jedné lekce, ale nedělalo to na mne dobrý dojem. Zdálo se mi, že o peníze jde až na prvním místě. Kamarádka mi doporučila cvičení, které vede Hanička Plchová. (pracuje u MUDr. Chlebečka Na Chodově).Cena nesrovnatelně nižší, kombinace cvičení a povídání. SUPER

lullka30
25. říj 2007

Ja som bola na cvičení v Studiu pro ženy asi 2x, ale bola som tiež sklamaná a kamarátka mi doporučila KLUB SLUNEČNICE a tam to bolo fakt super, prijemna atmosfera a vždy som si dobre zacvičila a cenovo sa to tiež nedá s tou Vodičkovou ani porovnať.

zuzik03
26. říj 2007

Ahoj, máš tam první hodinu zdarma, tak je nejlepší to vyzkoušet, každému vyhovuje něco jiného, já tam taky chodím a jsem spokojená. Přijde mi, že mají rozumně udělaný rozvrh v tom, že se cvičí večer, takže i pracující matky se mohou zúčastnit. Pravda, je to dost drahé, ale je to holt věc volby 🙂

jana.1
26. říj 2007

no tak jestli byl ten trapnej a k ničemu kurz v podolí o něčem (2. půlka byla teda o něco lepší..), tak si ten ve studiu nechci ani představit. 😒

roxxxana
10. črc 2008

Já tam chodila docela dlouho do předporodního kurzu (cvičení+psychoprofylaxe) a mám k tomu tuto zkušenost: Cvičební hodiny celkem fajn, jen úroveň cvičitelek docela kolísá, některé jsou lepší, některé horší, což se dá pochopit, ale za téměř 300 za hodinu bych očekávala kvalitu pokaždý. Nevýhodou je velký počet cvičících, takže málo prostoru a trochu "neosobní" přístup. Rozhodně nečekejte, že vás při cvičení bude někdo korigovat. Kdybych se měla rozhodovat, asi bych už nechodila na předporodní přípravu, která pokaždé sestávala z 20ti minutové přednášky na téma porod a péče o novorozence a nějaká praktická cvičení (dýchání při porodu apod.). Je sice vidět, že přednášející tématu rozumí, ale zase se tam nedozvíte o moc víc, než lze přečíst v knížkách nebo na netu. I tady se projevuje velké množství maminek pohromadě - až 40 v místnosti, protože na přednášku se cvičební skupiny spojují. Za celou dobu, co jsem tam chodila (cca 4 měsíce) se snad jen dvě tři maminky odhodlaly k nějakému doplňujícímu dotazu - je to psychologická záležitost - i když by se člověk na ledacos zeptal, nedovolí mu to stud před ostatními. Taky mi dost nevyhovovalo, že platíte na měsíc dopředu a pokud na některou hodinu nemůžete přijít, tak je nutné si ji "nahradit", aby vám "nepropadla". Pokud si nenajdete čas ani v náhradních kurzech (nebo hodinách cvičení), tak zkrátka platíte za službu, kterou jste nedostali. A navíc se kurzy v jejich průběhu přesouvají na jiné dny nebo hodiny, někdy vám to sdělí jen smskou - mě to dost vytočilo, když mi napsali, že můj kurz bude nadále od 16.30 v době, kdy jsem ještě chodila do práce a pak se mě udiveně ptali, jestli mě zaměstnavatel neuvolní. Proč by měl?
Tlačenice při převlékání a jediný záchod pro všechny už jsou jen jen takové nepatrně obtěžující maličkosti. Suma sumárum hodnotím pozitivně cvičení, to mi dělalo dobře, ale na přípravu k porodu bych asi chodila individuálně třeba k nějaké porodní asistentce...

holly1
10. črc 2008

Ahoj, já jsem tam byla na hodině jógy pro těhu, ale vydržela jsem to asi 10 min., cvičitelka naprosto úděsná a o józe toho věděla myslím míň než já. Takže na jógu tam rozhodně ne.

pattie
10. črc 2008

ahoj, byla jsem tam jednou na ukázkové hodině cvičení. Bylo nás tam strašně moc, což mi trochu vadilo, protože v tělocvičně skoro nebylo místo. Jinak to měli pěkně udělané, půl hodinky cvíčo, půl hodinky předporodní příprava... ale to vše za "krásných" 270,- 😝 takže jsem tam byla poprvé a naposled....

kacka.va
10. črc 2008

Tak to já chodila do Říčan a bylo to dobrý.

slunce_veruna
5. bře 2010

Ahoj vsem,
zkusim tohle tema vytahnout na povrch, prosim adminy nebo ostatni maminy aby me pripadne presmerovali pokud uz je zalozenyho neco ve smyslu "cviceni pro tehotne v Praze". Diky.
Otazka zni: kam jste chodily v Praze v tehu cvicit a jak se vam tam libilo?
Moje zkusenosti jsou nasledujici:
Cviceni na micich ve Slunecnici - celkem ujde, hlavni nevyhodu je to "vetrani", protoze predcvicuje starsi pani co nepouziva deodorant, taky asi neni primarne cvicitelka, protoze to obcas nema "hlavu a patu" - napr. nedela stejny pocet opakovani na obe nohy ci ruce, jeji rozcvicku bych napsala spis modernim tancem na danou hudbu nez cvicenim.
Cviceni na micich ve Studiu pro zeny - s vlastnim cvicenim jsem byla spokojena, problemem je premrstena cena, snaha prodat permanentku za kazdou cenu, muze prijit kolik chce mamin a tak je malo mista vsude - jak v telocvicne tak v satne tak na WC, chaos pri placeni....proste penize na prvnim miste
Cviceni Tehulky Svet pod Palmovkou - asi jsem narazila na zaskok, protoze amaterismus pani cvicitelky mi prisel fakt nebezpecny, ale nemuzu zobecnovat, podruhe tam nepujdu, velmi prizniva cena.
Takze "idealni" cviceni stale hledam.....

tital
2. pro 2010

Ja chodila na cviceni do "Studio pro zeny" ve Vodickove ulici, Praha 1. Mam tam nevybrany kredit ve vyši 774 Kc, uz mam mimi, tak nechodim. Kredit je mozne prevezt na jinou tehulku. Prenechala bych ho za 700. Ja tam byla spokojena, jak s cvicenim, pilates tak s prednaskami a celkove velmi milym pristupem. Dokonce i na tehu masazi jsem tam byla 🙂

dada_79
5. dub 2012

Zdravím všechny těhulky. Poslední 2 měsíce jsem chodila do Studia pro ženy v Praze na kurz předporodní přípravy. Momentálně jsem ho ukončila, hlavně ze zdravotních důvodu, ale i ze stejných důvodu jako psaly holky přede mnou. Na prvním místě jsou u nich peníze, kt. nevyvažuji úroveň kurzu. Přednášky nejsou ničím výjimečné - vše si může člověk nastudovat na internetu a cvičení je fajn, ale ta půl hoďka (někdy i míň) je hodně málo. Trpím bolesti zad, tak jsme jsi s manželem říkali, ze cvičení a nějaká odbornější příprava na naše první mimi by nebyla špatná. Ale, celková úroveň kurzu, cena a jejich způsob výběru peněz mně dost zklamal. Zvlášť, když člověk není předem upozorněn na to, že bude platit i za hodiny, kt. si ani nevybere nebo nenahradí (a to i ze zdravotních důvodu). Není to zmíněno ani na jejich webových stránkách, kde je uvedena jenom cena za hodinu, co v člověku vzbuzuje dojem, ze platí jenom za odcvičené hodiny ☹ . Bohužel, po této zkušenosti se radši o další podobné kurzy nebudu pokoušet a stáhnu si nějaké cviky z internetu a budu chodit na pravidelné procházky. Ušetřené penízky investuji do miminka, když se narodí 😀 .

juanka
8. bře 2014

Ahoj holky, tak jsem byla taky ve Studiu pro ženy ve Vodičkově. Cvičení a pilates pro těhotné mi vyhovuje, ale nevím si rady s tím předporodním kurzem. Chodíte tam letos některá?

jaruskamoltasova
5. srp 2014

Ahoj těhulky, já chodím do A-centrum na kurzy a chtěla bych chodit ještě na nějaký program, ale nevím, který zvolit. Můžete poradit? Gravidjóga, pilates, cvičení na míči nebo tanec pro těhotné?? 🙂

nikollee
12. srp 2014

@jaruskamoltasova Ahoj všem, do Áčka jsem chodila na tanec pro těhotné, pilátes mi nepřišlo jako pro začátečníka vhodné a gravidjóga málo živá 🙂 tanec jsem si rychle oblíbila a byla jsem pěkně uvolněna .

irisek88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru