Těhotenské cvičení mimo vycházky?

saela
10. únor 2017

Ahoj holky, prosím o radu, zda je možné chodit na těhotenské cvičení a semináře mimo vycházky? Pokud ano, jak se to řeší, pokud by přišla kontrola? Mám hlásit na gyndě, že tehdy a tehdy navštěvuju tyto kurzy? Zapomněla jsem se na to v poradně zeptat, tak to zkouším tady 🙂

j.a.n.i
10. únor 2017

@saela Ne, není, ono by se i celkem zvláštně vysvětlovalo, že jsi na tom zdravotně tak špatně, že nejsi schopná pracovat, ale cvičit můžeš.

saela
autor
10. únor 2017

@j.a.n.i Tak těhotenské semináře pro nastávající rodiče nejsou zrovna o cvičení a jsou ve večerních hodinách. A řeším právě to, že mám vycházky přes den a večer jsem ráda, že už jsem doma (kor když je tma) - co bych tou dobou dělala venku po zbytek týdne. Na procházky po lese a polích kolem nás to je leda už s baterkou.. :/

viridie
10. únor 2017

@saela Ahoj. U těhotenského cvičení musíš dodat potvrzení od lékaře,že těhotenství probíhá bez komplikací, což při PN není možné. Cvič doma, no 🙂

j.a.n.i
10. únor 2017

@saela A těhotenské cvičení taky není o cvičení? A jinak ne, ani na semináře nemůžeš chodit mimo vycházky, není to nic, co by bylo nezbytné pro léčbu...

japona
10. únor 2017

@saela Pokud máte rizikove těhotenství, máte se šetřit. To se s cvičením vylučuje..

saela
autor
10. únor 2017

@j.a.n.i, tak já se ptala na obojí, jak těhotenské cvičení, tak semináře. No, tak budu muset v týdnu zaskočit za dr, poradit se o tom, protoze nechci mit vychazky do osmi kazdy den kvuli tomu. A na seminare chodit chci, ne vsechno se naucim z internetu a manzel nebude vedet uz tuplem nic.. Tak diky za rady..

j.a.n.i
10. únor 2017

@saela Jo, tak to si musíš vybrat - buď nechodit na semináře, najít nějaké, které jsou dříve, riskovat to, že tě kontrola nezastihne a pokrátí ti nemocenskou, nebo ukončit neschopenku a domluvit si třeba neplacené volno... Nebo si vybrat takový seminář, který bude probíhat až v době, kdy budeš na mateřské... Jo a vycházky mohou být maximálně do 19h, takže na seminář končící v 8 je stejně neposuneš.

kulihrasekzeleny
10. únor 2017

Tak to neni vubec pravda ze tam nesmis! Mela jsem stejny problem. Chtela jsem chodit na predporodni kurz soucasti bylo i cvicrni a probihal po skonceni mych vychazek. Ptala jsem se na to gynekologa co mam delat, jestli mi neposune vychazky. A rikal, ze se nic menit nemusi. Pokud se to tyka tehotenstvi (kurz, cviceni, plavani) slouzi to jako omluvenka pri pripadne kontrole. Takze se vubec neboj 🙂

eloise02
10. únor 2017

Můžu potvrdit, co píše @kulihrasekzeleny . Měla jsem rizikové od začátku a na kurzy i cvičení jsem v pohodě jezdila. Konaly se v porodnici a měla jsem od paní která je vedla potvrzení kvůli případné kontrole.

saela
autor
12. únor 2017

@kulihrasekzeleny
@eloise02

Díky za rady, trochu jste mě uklidnily 🙂 stejně budu muset ještě za doktorem pro potvrzení, jestli můžu cvičit, protože to vyžadují. Každopádně ohledně předporodních kurzů, které nejsou konané nemocnicí, tak stačí od nich potvrzení, že jsem byla na předporodních kurzech a pod? Nevíte?

eloise02
12. únor 2017

@saela Myslím, že bude nejlepší zeptat se tvého gynekologa, však on určitě bude vědět jak to je 🙂

janulkar99
13. únor 2017

Já byla taky na nemocenske a chodila jsem na tehotenske cviceni. bohuzel cviceni bylo jen mimo vychazky. doktorce jsem to nahlasila a rikal aze o tom vi kdyby prisla kontrola.
ze tohle se muze i kdyz nejsou vychazky. my cvicily jednou tydne

saela
autor
15. únor 2017

tak holky, mám info od mého doktora. Sice mi ještě doporučil po jednom zákroku cca 14 dnů na cvičení počkat, ale řekl, že tyto kurzy a cvičení mohou být mimo vycházky zcela bez problémů. Že na kurzech dostanu potvrzení, že jsem tam byla a počítá se to prej stejně, jako bych byla mimo vycházky u doktora (na rehabilitace člověk chodí většinou taky mimo vycházky a tohle je bráno podobně, přispívá to ke zdraví). To jen info pro případné další těhu, které by to zajímalo 🙂

absintka19
15. únor 2017

@saela tomu bych neverila. Zkusim se poptat primo na socialce. Gyndar s prominutim vi prd o tom co socialka overuje, co uzna nebo ne. Obavam se, ze info je milna, to bych mohla dle toho co pisete chodit tancit, tehu jogu, wellness... a nebyla bych doma nikdy. Tolik je aktivit co prispiva ke zdravi....kdyz do neschopenky nebo jinde potvrdi takovou formu 'rehabilitace' to je vec jina....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru