Těhotenské cvičení v Praze. Poraďte

jitulka
25. bře 2008

Ahoj holky, chtěla bych se přihlásit na nějaké těhotenské cvičení nebo plavání v Praze. Můžete mi někdo poradit nebo doporučit nějaké cvičení... 😉

many
25. bře 2008

ahoj,to by ti měla poradit i doktorka nebo sestra 😉 já nechodím nikam 😀 😀 😀

many
25. bře 2008

jinak mrkni na regiony - najdi si Prahu a tam ti holky poradí 😉

jitulka
autor
25. bře 2008

Moje doktorka mi dala akorát letáček na nějaké cvičení, ale je to pro mně trochu z ruku. Ale díky za radu 😉 Já zatím taky nikam nechodím, ale cítím, že se potřebuji hýbat. Jinak budu jak kulička 🙂

belanna.st
27. bře 2008

ahoj, doporučila vám doktorka cvičit pánevní dno?Dost jsem o tom četla, jen jsem se vždy zapomněla zeptat, jeslti to nemá nějaké omezení v pokročilosti těhotenství.

paolin
28. bře 2008

ahoj belanno, nejen doporucila, je to i hodne dulezite. omezeni posilovani panevniho dna nema-tedy aspon nam vzdy rikali, ze by cviceni melo byt ke konci intenzivnejsi 😉

apfele
28. bře 2008

Jitulka: v Praze chodím do FactoryPro na Smíchov.

holly1
28. bře 2008

apfele, a jaké je to cvičení? Přímo pro těhotné? Jak to vypadá? Myslím, baví tě to a jaké typy cvičení to jsou?

many
28. bře 2008

belanna - mně doktorka nic neřekla 😉

valeriem
28. bře 2008

belanna: mě Dr taky nic neřekl, došla jsem na to sama, ale já cvičila na pánevní dno vždycky, věděla jsem, že se mi to jednou bude hodit, ale v těhu jsem zintenzivnila, snažím se každý den, i když třeba čekám na autobus nebo tak 😀

many
28. bře 2008

no už cvičím u počítače 🙂 teď jsem začala 😀 😀 😀

kalo
28. bře 2008

Já cvičila podle DVD pilates pro těhotné, pak jsen do konce 6 měsíce 1xtýdně chodila plavat do bazénu, pak 1x týdně na jogu a poslední 3 měsíce místo jogy na cvičení pro těhotné /s předporodním kurzem..to bylo skvělé/.
Mimo jiné, když jsem do 7 měsíce chodila do práce /jsem učitelka/, tak jsem normálně denně učila tělocviky 🙂 . Je fakt, že jsem se celé těhu hýbala a myslím, že i díky tomu jsem hned po porodu (císaři) byla rychle v dobré kondici. I když jsem přibrala hodně málo ☹ Ale jsme s dcerkou holky zdraví a v pohodě!!! Pokud nemáte nějaké zdravotní problémy, tak určitě pohyb v těhotenství tělu jen prospěje a cítíte se lépe 😉

daiquiri
28. bře 2008

Ahoj holky, koukněte sem http://www.studioprozeny.cz/plavani-tehotne.php 🙂
Třeba něco najdete.

holly1
28. bře 2008

a máš s tím nějakou zkušenost?

belanna.st
28. bře 2008

a stačí jen zatahovat jakoby pochvu, nevím jak to popsat..jako když zastavíš čůrání?třeba ted když sedím u pc

kulicka
28. bře 2008

😀 jitulko, jsem se pobavila, pac ja vazim 50kg i s posteli 😀 (viz tvoje poznamka a moje prezdivka). Taky bych nekam sla plavat, ale tady je nejblizsi bazen 30km a to bych musela autem ☹

apfele
28. bře 2008

holly1: pro těhule se tam cvičí gravidjoga + cvičení pro těhotné - míče, posilování atd. Jsem maximálně spokojená.

holly1
1. dub 2008

apfele, a chodí tam holky už v pokročilejším stádiu, nebo i v prvním trimestru? Jsem na začátku, myslíš, že můžu přijít?

mikulka
1. dub 2008

Holly, cvičení se doporučuje od II. trimestru, tedy od 13+2... Ale nevím, jestli by to mohlo vadit, pokud jsi v pořádku a bez potíží a komplikací...

mikulka
1. dub 2008

daiquri, a ty chodíš na to cvičení do Vodičkové a na plavání?
Nehrozí, že by se v bazénu chytla nějaká mykóza apod.?
To cvičení pro těhotné mě zaujalo, byla jsi na něm?

tanuki
4. dub 2008

ahoj! já taky uvažuju o tom factory, ale říkám si, že je ještě brzo - že si ještě můžu dovolit skoro normální sport- v prvním trimestru úplně a v druhém se nepřehřát. Ale výsledkem je, že zatím nechodím skoro nikam 😀 moc ráda bych šla plavat, ale právě se bojím infekce 😖

krista
21. srp 2009

petronelie • 1d • 24. srpen 2008 ve 13:08
Ahoj těhulky,

zajímalo by mne, zda chodíte na těhu cvičení někde v Praze, nejlépe na gravidjogu či cvičení na míči? Na internetu je spousta informací,mě by ale zajímaly osvědčené tipy. Popř. partie na cvíčo 😀

campi • 1d • 24. srpen 2008 v 16:40
Ahoj, na četná doporučení se jdu podívat na těhu cvičení www.studioprozeny.cz.

První hodina je zdarma a pak se může člověk rozhodnout. Dobrý je, že jsou pohromadě ženy se stejným měsícem porodu a taky to, že si můžeš hodiny nahrazovat, pokud Ti to nevyjde (už jsem byla jinak ve třech centrech a tam o nahrazování nebo ukázkové hodině - byť placené - nechtěli ani slyšet).
Nevýhodou je v tomto centru prý to, že je to celkem masovka, takže se Ti individuálně zcela nevěnují a v šatně do sebe ženský šťouchají zadkama.

Tak ve středu napíšu, jak se mi tam líbilo.

A ještě se chystám pořídit tohle DVD Pilates pro těhotné http://www.pilates.cz/dvd.htm.
Mám od stejné cvičitelky DVD Pilates pro netěhotné a je úplně super.

petronelie • 1d • 24. srpen 2008 v 18:56
Campi,díky a ve středu se budu těšit na reference!!!

campi • 1d • 24. srpen 2008 v 19:27
Dej si tu do vyhledávače Studio pro ženy - Praha a uvidíš, že názory jsou různé. Každému vyhovuje něco jiného, tak jsem moc ráda, že nabízí tu zkušební hodinu.

bebinka • 1d • 25. srpen 2008 v 10:46
Ahoj campi a petronelie 🙂

Na cvíčo do studia pro ženy chodím už několik týdnů (minule teda nebylo - dovolené), předminule začal kurz pro lednovky a je to super 🙂 Je fakt, že šatna je malinká, ale když přijdeš dřív, tak se v pohodě převlečeš, ještě si chvilku posedíš a pohoueš se na míči, než začne hodina, pokecáš s ostatníma maminkama, vypiješ si čaj, kterej je tam pro všechny připravenej...pohoda 🙂

Byla jsem na ukázkové hodině u říjnovek a probírali hodiny bezprostředně po porodu a ošetření matky a teda valila jsem oči, člověk všechno načte, ale co ti tam z praxe řeknou porodní asistentky, to nikde nevyčteš 😉

Doporučuju 🙂

campi • 1d • 25. srpen 2008 ve 12:13
BEbinko: chodis na lednovky? Tam se jdu podivat.

broskef • 1d • 25. srpen 2008 ve 12:23
ahojky holky, tak bych ráda začala nějkam chodit 🙂 zatím jsem toho na netu moc nenašla, tohle vypadá hezky, ale moc se mi nechce do centra... budu hledat svámi 🙂 taky si kamarádka z Pardubic moc chvalila kurzy klubičkovani.... znáte? ale v Praze také nic moc nenašla....

bebinka • 1d • 25. srpen 2008 ve 13:23
Campi jo, chodím na lednovky 🙂 , tak se zejtra uvidíme 😉 Máš ještě stejnou barvu vlasů? ...abych tě kdyžtak poznala 🙂

Broskef neznám 😔 , o co jde? 🙂

lullka30 • 1d, 28tt • 25. srpen 2008 ve 13:27
doporučujem

http://www.klub-slunecnice.cz/index.html

campi • 1d • 25. srpen 2008 ve 13:41
bebi: nee, ja jsem ted uplne nakratko a vysisovanej melirek. Jdu na 17:30.

Na Slunecnici jsem taky slysela chvalu, proti byl snad jen nazor, ze je to ve sklepnich prostorech.

lullka30 • 1d, 28tt • 25. srpen 2008 ve 13:48
Ja som bola aj v Studiu pro ženy asi 2x a nebola som velmi spokojná- lekcia trvala 1hod, bolo nás tam hodne na takom malom priestore, samotné cvičenie trvalo asi 30.min, 10.min nás nechali len tak ležať na zemi ( akože oddych) a potom zbytok bolo nejaké rozprávanie ohladom porodu a podobne
Takže som hladala niečo iné a anšla Slunečnice- majú hodiny, kde sa samostatne venuje len cvičeniu a samostatne je aj predp.kurz- mne to viac vyhovovalo a vobec mi nevadilo, že je to akoby v sklepe
je to vec názoru, treba vyskúšať a vybrať čo vám bude vyhovovať 😉

petronelie • 1d • 25. srpen 2008 ve 14:27
broskef: Mě se nechce do centra kvůli parkování, všude jsou modré zóny. A mhd nejezdím, dělá se mi špatně.Tak pokud bys něco našla,napiš 😀

campi • 1d • 25. srpen 2008 ve 14:54
Co je to klubíčkování?

bebinka • 1d • 25. srpen 2008 ve 14:57
Campi aha, já jdu na cvíčo od 18.30, 17.30 z práce zatím nestíhám ☹

bebinka • 1d • 25. srpen 2008 v 15:04
Tak ne, prchám a půjdu taky na 17.30 😉

campi • 1d • 25. srpen 2008 v 15:13
Bebi, kecam. Ted jsem koukla a je to v 18.30, tak to se tam uvidime.

bebinka • 1d • 25. srpen 2008 v 16:06
No tolik ne, campi 🙂
Oni minule opravdu říkali, že se bude jedno cvíčo otvírat i v 17.30, tak teď půjdu ještě normoš v 18.30 a jestli to tam ještě budou nabízet, tak pak přestoupim 🙂

campi • 1d • 25. srpen 2008 v 16:07
Taky to tak mam v planu, ze pokud bych se pro Studio pro zeny rozhodla, tak budu pravidelne chodit v 17.30, abych nechodila domu tak pozde. Ale toto utery se mi lip hodilo v 18.30. TAk nashledanou. Uz se vidim, jak budu hypnotizovat blondaty tehule s delsima vlasama

broskef • 1d • 25. srpen 2008 ve 20:10
Pertonelie, přesně tak 🙂
Klubíčkovani, je nějaké technika jak dobře manipulovat s kojencem...Je k tomu nějaká knižka Něžná naruč rodiču..ale ja nejsem moc na čteni příruček, ta kamoška chodili na to do kurzu i s manželem a trenovali to na plyšacich, chvalila si to 😉 Ale v Praze jsem to nikde zatím nenašla...

petronelie • 1d • 25. srpen 2008 ve 22:19
Broskef: co bys řekla na Karlín?
V pondělí cvičení na míči a ve čtvrtek Gravidjoga.Vyhovovalo by?

Klubíčkování? To já budu chodit na tyhle věci k báječné PA od mého pana doktora. Mě teď hlavně zajímá to cvíčo,no. 🙂

campi • 1d • 26. srpen 2008 v 10:18
Něžná náruč rodičů - kurzy ve firmě autorky knihy paní Kiedroňové.
http://www.bc-kenny.cz/tehotne-priprava.html

Byla jsem se tam ptát, pro lednovky by přicházel v úvahu kurz od půlky listopadu. Cena cca 1200 Kč za 5 lekcí (možno i s partnerem). Setkala jsem se tam s jednou maminkou, která kurz absolvovala a prý je to perfektní, aby se člověk naučil zacházet s miminem tak, aby ho netrápil špatnou manipulací (v důsledku čehož děti pláčou a jsou mrzuté). ALE
Učit se to s panenkou není tak efektivní, panenka nebrečí, když ji špatně zmáčknete, nemá tu správnou hmotnost, drží hlavičku apod.
A
Po porodu se člověk do kurzu hned nedostane, takže se naučí dělat ty věci špatně a stejně se nevyhne tomu, že mu dítě brečí kvůli špatné manipulaci...

TAK NEVIM

broskef • 1d • 26. srpen 2008 v 10:53
Petronelie: moc ne ☹ ja bydlim v Řepých, takže shánim spiš měco v tromto okruhu ( Praha 6, 5, 13....)
s tou porodni asistentkou to máš fajn....ja to s dětmi totiž vůbec neumim tam mě chytá trochu panika 🙂

Campi, díky moc... kde si se na to byla přesně ptát? máš pravdu, ale pro mě by to bylo možná lepši než nic, moc si nevěřim 🙂

campi • 1d • 26. srpen 2008 v 11:06
Broskef: u moji gynekolozky v Kartouzske na Pze 5 se taky cvici - http://www.pwhc.cz/cz/stranka-nase-sluzby-6
J. Bavila jsem se tam s jednou maminkou, ze je s cvicenim spokojena, na recepci ale rikali, ze je to spis az pred porodem. Vede to porodni asistentka Alena Nemcova. Ja bych tam chodila, ale nejdriv zkusim to Studio pro zeny, tam totiz berou mj. Flexipassy, ktery dostava manzel misto odmen v praci.

A co Sipkova na Zlicine?

Nezna naruc rodicu je na Vinohradech (tobe by tam jezdila desitka+kousek pesky), na tech strankach najdes primo tlf:
http://www.bc-kenny.cz/praha-relax.html

Ja mluvila po telefonu s pani Kiedronovou, je super sympaticka. Bohuzel je pry nutno zaplatit kurzovne dopredu a ja nevim, co se mnou v tom listopadu bude. Prvni tri mesice jsem umirala nevolnostma, potom jsem mela komplikace, ted je mi uz lip, ale co bude v listopadu, to nevim...

campi • 1d • 26. srpen 2008 v 11:15
Petronelie: hod sem odkaz na ten Karlin, prosim. Taky to mam z ruky, ale jedna kamaradka si pochvalovala nejaky klub v Karline, ze ji tam vyborne pomohli pripravit se na porod, tesit se na nej, spolupracovat a poddat se mu, aby mimčo přišlo na svět hladce a spokojené.

broskef • 1d • 26. srpen 2008 v 11:16
Campi: ja chodila taky kdysi na gynekologii do Kartouszký 🙂 🙂 pak jsem přešla a od té doby nemužu najit gynekologa s kterým bych byla spokojená 😢 i když tenhle byl taky divnous, mám na ně nějakou smůlu 😒

Něžná naruč, tak jsem na to vykoukala správně, že je to v té Chodské, díky....

Já vůbec nevim, co bude, mě je zatím hrozně špatně, jsem uplně nepoužitelná... jen mě to téma zaujalo, že kdyby se mi udělalo někdy konečně dobře, že bych ráda někam chodila.... ale faktem je, že zatím to neni aktuální......

campi • 1d • 26. srpen 2008 v 11:27
Tak se zeptej, jestli v Kartouzsky jeste registruje dr. Zelenkova. Ja se s ni seznamila v CARu a moc mi padla do oka. Je super. Ordinuje teda jen ve ctvrtek, jinak dela v Pronatalu, ale kdyz ma clovek akutni problemy, tak ho vezme i v jinej den dr. Stejskalova - ta je teda taky uzasna, velkej profik, chodila jsem k ni pred tehotenstvim, ale ma tech pacientek moooc a Zelenkova mi pak sedla trochu vic.

To se mi prave nelibilo v ty Chodsky. I na tehu cviceni chteli zalohu uz ted (zacatek koncem v zari), ja fakt nevim, co bude. Nehlede na to, ze z Barrandova jsou ty Vinohrady s prestupama.

broskef • 1d • 26. srpen 2008 v 11:27
je, koukám na ty stranky Kartouzské, tak to kam jsem chodila já vypadalo dost jinak 😝

Campi: komplikace ☹ , ja furt doufam, že druhy trimestr se mi ulevi, jsem 12tt ukazuje mi to blbě ( za týden jdu na ten UTZ- na šijové projasněni)

Kouknu na u Sípkovou... díky!

campi • 1d • 26. srpen 2008 v 11:32
Tohle je soukromy pracoviste, takovej domecek v arealu. V Kartouzsky jsou gynekologove i primo na poliklinice, ale s tema zkusenost nemam (tam jsi asi chodila). Jedina nevyhoda je to, ze se plati 500 Kc za UTZ mimo ty, ktery hradi pojistovna (pojistovna hradi 3), ale muzes rict, ze ho nechces nechat delat. Nekteri gynekologove delaji UTZ a pisou to na jiny ukony. Ja tam jdu vzdycky s tim, ze UTZ chtit nebudu, ale pak se na prcka rada podivam. Ve 4. mesici uz je to fakt moc krasny a zajimavy.

I kdyz mi to ted neuveris, tak v 2. trimestru (13-14 tyden zacne byt lip). Ja tenkrat myslela, ze chcipnu a uz nikdy se normalne nenajim a nepodivam se nikam ven z bytu. Na UTZ drzim palce, jsou to nervy, ale na druhou stranu super zazitek, dela se to uplne detailne, az uvidis ty prsticky🙂

broskef • 1d • 26. srpen 2008 v 11:44
tak jsem koukala na tu Šipkovou, cvičeni pro těhule maj, ale ne v cyklech, nenavazuji na sebe, a nechodi tam " stejně tehotné" 😒

Ty tři UTZ vim, z CAR, jsem šla k "novému" gynekologvi (přes zanámou) a sestra řikala, že jestli budu chtít UTZ každou návštšvu, musim na konci zaplatit 1600 ,-

měla si něco na ty nevolnosti?

campi • 1d • 26. srpen 2008 v 11:55
Na nevolnosti nezabiralo vubec nic. Kazdej ma asi trochu jinej typ. Osvědčilo se mi jíst po troškách každou hodinu (třeba jsem si uvařila rizoto a ujídala ho po lžících celý den). Dopoledne to šlo, ale jak se mi to smíchalo v břiše, tak začala šíleně pálit žáha, nepravidelně jsem zvracela a natrávený jídlo se mi při škytání furt vracelo do krku (to mám teda dodnes). Přečetla jsem si, že nějaký hormony můžou způsobit, že nedolíhá klapka mezi žaludkem a jícnem a prostě se ti tam všechno míchá a vrací nahoru.

Zkoušela jsem milion věcí, v prvních týdnech pomáhala coca-cola po lžičkách nebo trocha nealko piva. Lízátka nic, zázvor nic, voda s citronem nic.

Moje gyn. mi rikala, ze ji bylo spatne do 14tt a ze se proti tomu fakt neda nic delat a mela pravdu.

Jinak jsem postupne zvladala vic a vic veci, zvracela treba jenom 2x tydne, nespala tolik pres den, takze jsem pozorovala zlepseni a pred tydnem jsme byli na dovolene a krome paleni zahy fakt dobry.

broskef • 1d • 26. srpen 2008 ve 13:27
díky Campi, jj, to mi řikal Dr v CAR, že brani progesteronu ( utrogestan, duphaston) tyhle stavy mnohdy zhoršujou, takže si taky řikam,že až to vysadím, třeba se to zlepši. Ale když jsem to brala při nevydařených pokusech tak mi tak blbě nebylo, ale to jsem to taky nebrala tři mesice, že....

no nic to, už jsem opravdu nepaří.....pardon 😎 , ty ceny za všechny ty kurzy vypadaji taky zajimavě 🤐

petronelie • 1d • 26. srpen 2008 ve 13:30
Campi ahojky:

Která pravidla porušuje: | Zruš http://www.materstvi.cz/

Já to tam tedy prubnu s jednou holčinou z našeho termínu.

Hezký den 😀

campi • 1d • 26. srpen 2008 ve 14:42
Petronelie: to je ono, kamaradka byla nadsena. Ja se tam bohuzel bez auta nedostanu.

bebinka • 1d • 27. srpen 2008 v 09:51
Campi tak nevím, jestli jsme se včera viděly 😅 , nestály jsme vedle sebe náhodou frontu na wc? 😀
Měla jsem na sobě pruhovaný tričko .... já jsem na to úplně zapomněla, že tam budeš a měla bych tě identifikovat 😅

campi • 1d • 27. srpen 2008 v 10:09
Bebi: ja neevim, ja koukala, ale neidentifikovala jsem te. Bylo nás tam jako psů. Budeš teda chodit od půl páté? Na wc jsem frontu nestála.

campi • 1d • 27. srpen 2008 v 10:17
Jinak já tohle studio vidím takto:
+ velký výběr typů cvičení (gravidjóga, pilates, cvičení před porodem s přednáškami, plavani)
+ moznost nahrazování hodin účastí v jiné skupině nebo při cvičení bez přednášky
- prostory malé (skříňky na chodbě, jeden záchod), ale během podzimu se budou otevírat navíc prostory v jiném patře
+ profesionalita a zkušenost, možnost volat hotline, když jsou zdravotní problémy nebo pochybnosti ohledně nástupu k porodu
+ při výběru více služeb se cena snižuje
+ berou poukázky Flexipass
- příliš masové (i když tato hodina byl extrém, uvidíme, až se rozdělíme do více skupin), kdo očekává, že získá kamarádky, bude se moci svěřovat a budou ho při cvičení kontrolovat, bude zklamán
+ prostor pro dotazy
? úroveň přípravy (těžko soudit)
- špatná možnost parkování
+ zastávka MHD přímo proti vchodu
? náročnost cvičení (trochu jako pro důchodce, maminky, které jsou zvyklé hodně aktivně cvičit, by si asi stěžovaly na malou náročnost, pro mě to pravé ořechové po 3 měsících válení)

campi • 1d • 27. srpen 2008 v 10:19
Broskef: jinak jsem se domlouvala s porodní asistentkou v té Kartouzské, že bych od začátku listopadu začala chodit k ní (pro nácvik dýchání, tlačení apod.) se mi to zdá vhodnější a taky to budu mít blíž. Skupinka čítá kolem 3-4 maminek. Září/říjen bych chodila do Studia pro ženy.

baarca • 1d • 16. září 2008 v 08:52
Ahojky, jsem celkem cerstva tehu, takze zatim moc nevim co a jak. Zatim chodim na normalni cviceni na jogu a na pilates. Nevite, je neco, co bych z jogy a pilates vylozene nemela delat? Pro me je nejblize na tehotenske cviceni Cordeus na Praze 6. Nemate nekdo s nimi zkusenosti?

campi • 1d • 16. září 2008 v 09:09
Baarco: když řekneš cvičitelce, že jsi těhotná, tak by Tě měla vždy upozornit, že není daný cvik pro Tebe vhodný.

Těžko porovnávat, byla jsem na těhu pilates, ale moc mi to jako pilates nepřipadalo. Jenom byl malý počet opakování oproti tomu, nač jsem byla zvyklá. Pořád se chystám koupit DVD Pilates pro těhotné a po porodu od cvičitelky, od které mám DVD Pilates pro netěhotné a tam budu asi schopná vysledovat nějaký rozdíl.

Obecně jsem byla překvapená, že se i v těhu cvičení dělají nějaké cviky (třeba se zapojením břišních svalů), které bych se sama bála provádět, že bych si řekla, že nejsou vhodné... Těhu cvičení má tu výhodu, že cvičitelka říká: "takto provádějí cvik maminky v 2. trimestru, maminky v 3. trimestru si ho upraví takto, aby nepřetěžovaly apod.".

broskef • 1d • 17. září 2008 v 16:41
ahojky, Campi, jak je? chodíš na to cvíčo do Vodičkové?

Baarca: já chci taky začít chodit do Cordeus......

campi • 1d • 17. září 2008 v 17:25
broskej: jojo, zakotvila jsem ve Vodickove, ale od listopadu zacnu chodit ke svoji gyn. do porodní přípravky

baarca • 1d • 18. září 2008 v 08:40
Ahoj Broskef,
tak to budu rada, kdyz mi posles referenci. Ja tam chodim k normalnim doktorum a mam to kousek z prace, takze by to pro me bylo lepsi nez nekam jezdit. A libi se mi, ze maji i bazenek, sice malicky, ale preci.

krista
21. srp 2009

befanna • 1d • 29. září 2008 ve 14:51
Nemáte někdo reference na cvičení pro těhotné ve Factory Pro na Černém Mostě?
Případně o nějakém dobrém plavání.
Ted jsem v jiné diskusi koukala na aqua aerobic v hotelu Step,ale přijde mi 160,-Kč za 1h docela dost..možná je to normální,nemám porovnání....

campi • 1d • 29. září 2008 v 15:10
befanno: na Cernaku je jeste FactoryPro? Mne moc doporucovala kamaradka tehotenske cviceni ve FactoryPro na Smichove, ale už tam nefungujou...

160 Kc/hodina za cvičení v Praze je bohužel standardní cena☹. Určitě se dá levněji, třeba u nás na sídlišti stojí aqua 130 Kč, ale v těchto větších centrech...

luciejadr • 1d • 29. září 2008 v 15:14
holky, tak to vás lituji. u nás v boleslavi je cvičení pro těhotné v porodnici zdarma. tkaže tam chodím a pak mi zbyde i na plavání 😀

campi • 1d • 29. září 2008 v 15:21
na druhou stranu vetsina pojistoven na tehu cviceni prispiva - VZP treba 1000 Kc, takze je to potom vlastne levnejsi.

befanna • 1d • 29. září 2008 v 15:56
campi: Factory pro už neexistuje nikde,koupil ho holmes Place,ale služby zůstaly pořd stejné...
Na černáku co jsem koukala na net nabízejí cvičení pro těhotné a gravid jogu.

krista
21. srp 2009

lenkeena • 18. srpen 2009 v 18:46
Ahoj, zatím jsem našla tyhle možnosti:

Studio pro ženy
Klub Slunečnice (Staré město)
A-centrum(Karlín)
Anahita (Černý most)
Maternity-care (Praha 2)
CLPA (Vysočany)

Chtěla bych jich několik zkusit a pak začít někam trvale chodit. Budu ráda, když se podělíte i o své zkušenosti, tady jsou zatím ty moje:

A-centrum: byla jsem na těhotenském cvičení s míči, celé to trvalo 2 hodiny, ale většinu zabralo povídání, samotné cvičení trvalo jen 45-50 min. Šlo hlavně o nenáročné protahování na míči. Kurs vedla moc milá porodní asistentka, propagující přirozený porod, a prostředí bylo super. Jenže pokud jde člověku jen o cvičení, tak 250 Kč (200 s permanentkou) za 50 min je hodně.

Slunečnice: 60 min cvičení pro těhotné zahrnovalo zahřátí, cviky s obručí, velkým i malým míčem, posilování na podložce, protažení, relaxaci. Zacvičila jsem si víc než v A-centru, ale tělocvična byla dost zadýchaná. Cena za 60 min je 120 Kč (109 s permanentkou).

jmisa • 1d • 18. srpen 2009 v 19:03
Já chodila na gravid jogu, chodila jsem do Hamrsportu Záběhlice, je to jen jednou týdně. Ale já si cvičila pak i doma, před těhu jsem chodila na power jogu, takže to pro mě nebyla novinka.

Cvičení pro těhule je i ve studiu Vaška Krejčíka http://www.energystudio.cz/ je to mezi Nuselákem a I.P. Pavlova.

zuzka11 • 37tt • 18. srpen 2009 v 19:07
Slysela jsem jen dobre na Factory Pro - byvale - ted Holmes Place - ale Smichov, hlavne ne Cernak a cvicitelku Hanu Krcovou......

zazit • 40tt • 18. srpen 2009 v 19:31
ahoj, ja chodila do Studia pro zeny ve Vodickove, na pilates pro tehotne a muzu doporucit - je to super na zada, cely tehu jsem nemela jedinej problem se zadama, bohuzel, si nepamatuju kolik to vychazi na jedno cviceni, mela jsem vzdycky permanetku, ale ceny urcite maji na webovkach, akorat ted o prazdninach maji omezeny provoz - nemaji tolik hodin jako normalne, ale prazdniny stejne za chvilku konci 🙂

kvetinka7 • 18tt • 19. srpen 2009 v 19:23
Ja jsem byla na uvodni ukazkove hodine tehotenskeho kursu ve studiu pro zeny ve Vodickovy..
tehotensky kurs a cvicici kursy maji zvlast.
tehotensky kurs vychazi na 280Kc na hodinu!!! a asi 30-40min se tam povida na predem urcena temata a 20min se z toho cvici. Celkove jsem tam byla stylem vedeni klubu zhnusena. jakmile jste podepsali,ze tam budete chodit,tak jste byla hned Martinka,Ivonka, Beruska..apod..,vedou si tam dochazku, pokud nedorazite, stejne musite zaplatit, leda ze byste si to vybraly v jinem terminu apod..mela jsem z toho celkovy pocit zdimani penez z nevedomosti lidi.. predporodni kursy si vede kazda porodnice sve s odbornym personalem a sama si i "zacvici" partnera k porodu podle sebe a za podstatne mene penez.
Cvicici cast byla dobra. Jsou tam hodiny pillates, yogy, cviceni na balonu a super bazen.
Cviceni je na permanentku a myslim,ze za 120Kc. Jedina nevyhoda je,ze se zase musite upsat na urcity den a hodinu v tydnu..

kvetinka7 • 18tt • 19. srpen 2009 v 19:37
Trosku jsem se sekla. Cviceni pro tehotne 1700Kc/10 cviceni, pri permanentce na 3 mesice to je 1400Kc/cviceni

kvetinka7 • 18tt • 19. srpen 2009 v 19:51
Mrkla jsem se na to cviceni u V.Krejcika. Je tam i odkaz na plavani pro tehotne za 160Kc/h na Praze 9 http://www.maternity-care.cz/index.php?clanek=2 to je asi nejprijatelnejsi cena,n akterou jsem zatim narazila 🙂

zazit • 40tt • 19. srpen 2009 ve 22:36
jo, jo, kvetinka ma pravdu - ty tehu kurzy jsou tam prej fakt uplne k nicemu! ale ty pilates vrele doporucuju, i kdyz je i rozdil ke komu na ne chodite- ja chodila 2x tydne a v pondeli byla daleko kvalitnejsi cvicitelka nez ve stredu

lenkeena • Včera v 07:38
O Studiu pro zeny uz jsem slysela, ze z lidi jen tahaji penize. Dnes jdu vyzkouset Anahitu, tak jsem zvedava. Co jsou to pilates? Neni to v tehotenstvi moc narocne cviceni?

pavlazabka • Dnes ve 12:01
Kvetinko, mam ze Studia pro ženy úplně stejný dojem. Možná že ta příprava není zlá, to nedovedu objektivně posoudit, i když jsem pak byla ještě v Maternity Care, a tam mi to přišlo daleko přínosnější. Ceny ve Studiu pro ženy mi přišly taky silně nadsazené, přístup s ťuťu ňuňu mi lezl krkem a ze cvičení jsem pak měla křeče v břiše. Chodím na jogu pro těhotné do prague yoga a když srovnám úroveň cvičení a hlídání si těhotných tam, tak Studio pro ženy nikdy více.

lenkeena • Dnes v 16:20
Vcera jsem byla v zarizeni Anahita na Cernem moste, 60 min cviceni bylo super, konecne jsem mela pocit, ze jde opravdu o cviceni pro tehotne i s vysvetlenim ucinku jednotlivych cviku. Cena 120 Kc (100 s permanentkou) taky prizniva.

krista
21. srp 2009

blumchen.in • 17. červenec 2009 ve 14:14
Ahoj, chci se s některou poradit o civčení v Praze.
Ne, že bych byla aktivní sportfovkyně, ale sem tam jsem sportovala, squash, aerobik, brusle, atd atd a teď mi ten pohyb prostě dost chybí:(
Byla jsem v gyncentru na cvičení, ale je to pro mě až moc velká relaxace:( 40min, protahování:(

Přemýšlela jsem o aquaerobiku, nevíte kde se cvičí a jak se to pohybuje cenově? 😕

Kamarádka, která tedy není z Prahy má předporodní kurz v kterým je zahrnuto cvičení, plavání + povídání o mimi, což by bylo skvělý, ale v Podolí, kde jsem registr., jsem to nenašla, nebo je to zvlášť( kurz cvičení a kurz přípravy) a krom toho, se tam chodí až 2 měsíce před porodem...??

Jestli máte nějaké návrhy, zkušenosti, sem s nima😉 Děkujiiiiiiii 😉

danu • 1d • 17. červenec 2009 ve 22:59
skus pozriet aj sem
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pipiii • 33tt • 18. červenec 2009 v 19:59
ahojik ja chodim sem, vrele doporucuji, bohuzel ceny odpovidaji Praze☹

http://www.studioprozeny.cz/

nebo zadej studio pro zeny a ono ti to najde na googlu.

blumchen.in • 18. červenec 2009 ve 21:29
Ahoj pipiii, díky😉 na to jsem právě koukala a po dlouhý době proklikávání a volání jsem zjistila, že o prázdninách neplave a necvičí:( teda aspoň na Žižkově....Takže hledám dál: )

blumchen.in • 18. červenec 2009 ve 21:30
Díky Danu, jdu to pročíst!😉

emmka007 19. červenec ve 00:17 | Příspěvek byl smazán adminem. Nebyl v souladu s pravidlem Fórum není pro firmy.

kvetinka7 • 18tt • 30. červenec 2009 ve 14:36
Ja taky shanim nejake cviceni pro tehule.. uplne by mi stacilo obycejne cviceni v telocvicne, ve skole... nic extra, dulezite je tam to cviceni a ne uzasna recepce a marketing okolo.. bohuzel jsem nic nenasla..
to www.studioprozeny.cz vypada na netu opravdu lakave a ty ceny , v porovnani s ostatnimi moznostmi,co jsem nasla na netu,nejsou az tak hrozne

turbomyska
21. led 2010

Já chodím každé pondělí na těhotenský aquaerobik do hotelu Step kousek od Palmovky a je to super!

jindri
3. srp 2010

Ráda bych chodila na cvičení, ale hledám něco, kde by se mnou mohla být dcera v tělocvičně.
Na hlídání kdesi vedle v místnosti je ještě malá.
Min. těhu jsem chodila do A-centra, tam by se mnou mohla být, ale to bylo spíš o povídání a relaxaci, já bych chtěla víc cvičit. Pak jsem chodila do Podolí na cvičení, to bylo fajn, ale už takhle jsme se tam mačkaly, natož ještě dítě 😖
Neporadíte vhodné místo? Díky.

magdalenaz
25. zář 2013

Ahoj, nechce se mnou někdo jít tuhle sobotu v Praze na workshop gravidjogy? emoticon samotný se mi moc nechce, bližší info, když tak ve zprávě.

jennyska
11. lis 2013

Ahoj @jindri @magdalenaz @turbomyska @krista @jitulka @tanuki @holly1 a ostatní

Mohly byste, prosím, vložit svou případnou zkušenost se cvičením pro těhotné a nebo s pohybem v těhotenství do naší Wiki knihovničky a pomoct tak ostaním ženám, které shání informace, zkušenosti, rady, tipy, podporu atd.? 🙂

Stačí na tomto linku: https://www.modrykonik.cz/cviceni-pro-tehotne/ vložit svou zkušenost, příběh, což zabere jen minutku a pomůže drtivé většině žen! 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn večer!
Janča

evaseb
7. bře 2014

Ahoj, zkuste to tady - http://www.supersaas.cz/schedule/sauna-hadovka/.... Lektorka je skvělá a je možné využíti Multisport Benefit karty.

kristynahlavacek
17. bře 2023

@jitulka Budoucí maminky, pokud byste měly zájem, mám nově lekci cvičení pro těhotné v krásném prostředí CafePilates v Letňanech každé pondělí od 10:30🤰
Rezervace možná zde➡️ https://www.cafepilates.cz/cafe-pilates-l-rezer......
Informace o lekci: Lekce pro nastávající maminky od ukončeného 12. týdne těhotenství se souhlasem lékaře. Pravidelné cvičení zajistí hladší průběh těhotenství, porodu a návratu těla po porodu. Společně budeme efektivně posilovat všechny svalové skupiny, trénovat dech a správné držení těla.
Těším se, Kristýna

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru