Těhotenské předporodní kurzy. Máte zkušenost?

nadik
23. led 2008

Ahoj holky, toto téma jsem hledala a nějak se nezadařilo, tak jestli existuje, omlouvám se. Přemýšlím o předporodním kurzu, kamaráda mi říkala,že je to dobré, pak když to přijde, prvorodička může zbytečně plašit a pak trávi v porodnici zbytečně hodně času dopředu, jsou to i nervy a taky prý učí jak se to pozná, je to asi 6 lekcí a stojí to kolem 1000,-. Máte stím taky nějaká zkušenost?

kacka.va
23. led 2008

já se budu hlásit taky na kurzy, ale zatím mi maminy většinou potvrdily, že jsou dobré rady ohled starání se o miminko, protože při porodu si prý stejně na nic z těch kurzů nevzpomněly 😀

kacka.va
23. led 2008

já se budu hlásit taky na kurzy, ale zatím mi maminy většinou potvrdily, že jsou dobré rady ohledně starání se o miminko, protože při porodu si prý stejně na nic z těch kurzů nevzpomněly 😀

noangel
23. led 2008

ahoj, ja chodim od 20tt jednou tydne a mame 2 hodky - prvni hodinu cvicime a dalsi probirame "teorii" PA vzdycky zacne s nakym tematem a pak se ji ptame co chceme vedet.

za 15 lekci (tech dvouhodinovek) sem platila 3.500,- (z toho me 500 prispela VZP) a v cene mam i prohlidku 2 z 3 brnenskych porodnic. na ruzny teoreticky lekce muze dojit i partner a plati 80,- kc na hodku

a musim rict ze jsem spokojena, mame prostor ptat se k tomu co kazda chceme vedet, vede to PA, ktera pracuje v porodnici, kde chci rodit takze me dodala i dokumenty, ktery tam budu vyplnovat a podepisovat, dala mi komplet info co mam sepsat na papir na co se me budou pri prijmu vyptavat

pavlinka3
23. led 2008

tak já jdu na kurz, který pořádá přímo nemocnice tady v Ústí.....rodička ho má zadara a pokud chce manžela (nebo někoho jiného) u porodu, tak ten jde s ní a platí za to 500,- (je v tom zahrnuto i to, že bude u porodu, takže pak už se za tu přítomnost u porodu platit nebude) - měla by to být cca 2h přednáška o pobytu v nemocnici a porodu (včetně prohlídky všeho možného a videozáznamu porodu), rodičku pak čeká ještě jedna přednáška co se týká péče o miminko (na tu už doprovod nemusí) - takže nás to bude stát 500,--

nadik
autor
23. led 2008

No tak to jsem ráda, ona to každá porodnice má asi trochu jinak, ale tady v Praze to bude asi dost narvané, mám blízko jen jednu porodnici, protože přes celé město fakt v tomhle stavu jezdit nechci...mhd taky to je fakt hrůza hlavně těch v období chřipek...

majka07
23. led 2008

My na kurzech byli, manžel chodil semnou, stihla jsem jen dva, první mi moc nedal, všechno su znala ještě ze školy:o) druhý jsme měli baby masáže, pak su byla v nemocnici takže su nemohla jít . Mně osobně to nic nedalo, ale člověk se alespoň odreaguje od všedního dne:o) ale záleží jak to kdo dělá a vede.

licina
23. led 2008

noangel:

nemáš prosím nějaký odkaz na kurz, který navštěvuješ???
Jestli ano, prosím, pošli mi jej. Předem díky.

minea
23. led 2008

Holky, opravdu upřímně doporučuju kurz Příprava k porodu u porodní asistentky Hany Šimánkové, www.graviditas.eu. Kurz je postavený na tom, jak je to v praxi, takže se nejedná jen o věci, které můžete samy vyčíst z knih, ale dá vám to reálnou představu o tom, co vás čeká. Navíc školitelky celému kurzu dodávají lidský rozměr a to, jak je ta práce baví, z nich přímo čiší. Můžete si zaplatit celý kurz (6 lekcí) a nebo jenom přednášky, které si samy vyberete. DOPORUČUJU!

noangel
23. led 2008
nadik
autor
23. led 2008

ahojky hele ty jsou na Bulovce?? Našla jsem na jejich stránkách a zrovna tam chci volat je to 6 lekčí cena 1000,- kont. Hana Šimánková....je to ono? Chodí tam i manželé nebo jen ženy ? Díky N.

prcekpet
23. led 2008

ahoj, tak můj dr. mi dal kontakt na www.crsp.cz a tam stoji celý kurz = 4 přednášky 360,- / žena anebo 600,- / pár tak se na to kouknětě, možná to by to stačilo a mají tam i cvičení v těhu...spolupracují se všema brněnskýma porodnicema...v letáku mají cvičení v těhu od 12tt, na netu to nevidím, ale líbí se mi cvičení a masáž kojenců...stojí to 60,- / hod. ...toto centrum podporuje ministerstvo zdravotnictví, to by měla být taky určitá záruka...jako odborní lektoři jsou uvedení lékaři

nnora
23. led 2008

ahojky, taky bych chtěla absolvovat předporodní kurz. připojit se chce i manžel, takže jsem hledala takový,aby vyhovoval nám obou. prozatím jsem přihlášena na www.cenap.cz - Brno. začnu navštěvovat v únoru, tedy doufám, nebudu muset být doma v klidovém režimu jako nyní. 😲

listicka77
23. led 2008

Pavlínko3: Nedělej si iluze, že se na tom kurzu za tu 1,5 h něco dozvíš o porodu. To je tam maximálně na to, abys věděla, jak to v té porodce vypadá, kde je příjem, co tam s tebou budou dělat, jaké jsou v porodce zvyklosti... Film je 7minutový reklamní dokument o porodu v epidurálu (po kterém nám PA řekla, že si to máme dobře rozmyslet, protože to zpomaluje porod, je větší riziko sekce a klešťového porodu a vždy se dělá nástřih 😀 - fakt dobře drží basu se svou vlastní porodkou!).

susik77
23. led 2008

ahoj, keby ste mali zaujem o zazitkove predporodne kurzy pre pary-je to pobytovy kurz, pozrite sem: http://www.psl.cz/BudemeTri/default.aspx
Je to skor pojate zabavnu formou a dozviete sa straaassne vela 🙂

varfa
23. led 2008

Tak já byla na předporodním kurzu s manželem včera a do včerejška jsem se porodu nebála,ale teď je to jinak.Prohlídka porodního sálu mě jaksi vykolejila a dokonce jsem měla na dnešek v noci noční můry z porodu a z doby těsně před porodem ☹

zuzik03
23. led 2008

já chodím v praze do studia pro ženy a jsem spokojená, je to jednou týdně část hodiny cvičení a část přednáška a dalo mi to informací až až, hlavně praktické rady ke kojení, péči o děti atd. je to sice dražší, ale rozhodně stojí za to. dělají i rychlokurz pro tatínky (cca 1,5 hod.) a ví, jak to chodí v pražských porodnicích.

susik77
23. led 2008

varfa: tak ja som sa tiez zacala bat, ked nam na kurze v podoli ukaz.tu porod.miestnost.a nakonec som v tej istej rodila 😎

varfa
23. led 2008

No já jsem byla hlavně v šoku z paní co byla na hekárně,byla jen slyšet,ale právě proto jsem začla mít pocit,že vlastně nevím jaká bolest mě čeká,ikdyž trochu taky doufám,že ta paní byla z těch hlučnějších a nebo jak to správně říct.

nadik
autor
24. led 2008

varfa: Ahojky hele taky se toho trochu obávám, kamarádka byla na soukr. pokoji přímo vedle té hekárny, ale jsou i takové maminky, které to fakt přehánějí, no uznej určitě jsi někdy nějaké bolesti měla ale představa křičet nahlas mezi dalšími lidmy, to mi přijde dost takový přehnaný..... 🙂

evcafrank
24. led 2008

já jsem byla na předporodním kurzu v Porodním domě U čápa (pdcap.cz )Je to hodně o přirozeném porodu a bylo to hrozně fajn 😉

kacka.va
24. led 2008

nadiku: no záleží, jaký porod kdo má, kamarádka jinak kliďas prý řvala jak kráva, protože to nemohla vydržet a dokonce prý doktorům nadávala, ale oni to tak nějak berou s nadhledem

nadik
autor
24. led 2008

hm asi jo..... musí to být fakt hustý..... je fakt,že to jsou asi bolesti s jinými nesrovnatelné a ne jako ukazují porod ve filmech prd a je venku 😀

kacka.va
24. led 2008

podle mně je to individuální. moje babička, když vidí porody v televizi, tak vždycky říká, že se nediví, že se ženské bojej, když vidí jak tam všichni řvou bolestí, na druhou stranu kamarádka rodila 10 hodin, takže ta zase tvrdí, že to je přesně jak v těch scénách, kde se svírají bolestí. Další kamarádce praskla voda a během asi hodiny byl kluk venku (a to bylo její první dítě). Takže asi tak ... 🙂

nadik
autor
25. led 2008

hmmm, škoda,že se to nedá ovlivnit.... 🙂

noangel
25. led 2008

vcera sme na kurzu videly porod a musim rict ze me to celkem uklidnilo bylo videt a slyset ze to boli ale pak pani jednou trosku vic vyjekla au zatlacila a hlavicka byla venku

nadik
autor
25. led 2008

já právě z toho promítání porodu mám trochu vítr.... je to přeci jen něco jiného než to prožívat to nevidíš to co ti doktoři... 🙂

alisek
21. kvě 2010

Ráda bych obnovila toto téma, páč mám několik otázek 😨 .

Kdy jste šly na předporodní přípravu, v jakém tt? Já osobně mám možnost jít v polovině června ale přijde mi to brzy.
Jak dlouho seminář/kurz trval? nabízený kurz u nás ve městě trvá 7 hodin, přijde mi dlouho ale nevim co všechno se tam probírá, něco si dokážu představit ale na 7 hodin mi to nedá 🙂.
Kolik mamin se kurzu asi účastnilo? zda to je hromadná akce o 15 a více lidí a nebo něco komornějšího max. 10 ženských.
díky za odpovědi.

alisek
21. kvě 2010

ještě jeden dotázek, navšívily a prohlédly jste porodnici, kde jste chtěly rodit???

socialm
7. zář 2015

ano, prave jsem se vratila z predporodniho kurzu v porodnim dome U Čápa, 1,5h za 800kc. Informace poskytnuty byly naprosto nedostacujici, pani PA nedelala nic jineho nez odsuzovala vyber porodnice a kritizovala slepe a jednostrane jakoukoliv lekarskou soucast porodu. Uprimne bych kurz kamaradce nedoporucila.

markyskaaa
2. led 2016

Doba asi pokročila...já měla předporodní kurz online ( porodbezobav.cz) a měla jsem všechny informace pěkně přehledně pohromadě, kdykoliv jsem chtěla jsem se k nim vrátila, všechno bez zbytečné omáčky, a to mi naprosto vyhovovalo...nejsem nadšena z toho jak je porodnictví v čr nastaveno, ale nejsem zvědavá na podobné paní jakou tady popisuje "socialm" takže chápu tuto nespokojenost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru