Může mít cvičení s Kettlebell vliv na otěhotnění?

petule_mizzbee
29. čer 2017

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak to máte s cvičením... Snažíme se s přítelem o miminko, ale zároveň chodím 2x týdně na trénink s kettlebellem - swingy 16 kg, snatch 12 kg, military press 12 kg, TGU 20 kg, do toho nějaké to formování - planky apod. Může mít cvičení vliv na otěhotnění? Jako že se třeba podaří vajíčko oplodnit, ale že se kvůli cvičení neuhnízdí? :( A pokud se zadaří, jak ve cvičení pokračovat? Můžu cvičit i dále, ale třeba jen s 8 kg?

petrakrizkova
29. čer 2017

Ahoj před otehotnenim jsem cvicila hodně podobně,plus běh.Otehotnela jsem neplánovaně.Nyní jsem v 29 tt a cvicim stále,ale s rozumem a podle pocitů.Hodně chodím plavat,běh už nejde.Pokud cvičim s cinkou,max do 10 kg a zatím vše ok.Ale to,že u mě to je v pohodě,neznamená,že u tebe to půjde taky.Začala jsem místo běhu hodně dělat drepy,výpady,mrtvé tahy,lehce břicho.Jezdím na kolobezce.Sice na mě kolikrát koukají jak na blázna,ale já se cítím skvěle a na všechny kašlu😁přeju hodně štěstí!

petrakrizkova
29. čer 2017

Jo a vše tedy konzultuji s gynekologem,který mi naštěstí nic nezakazuje a řekla bych,že je i rád😃předpokládám,že už vše půjde čím dál tím hůř,ale já se nevzdávám!

pataja
29. čer 2017

@petrakrizkova
Ahoj, cvičila jsem podobně jako ty + běh. Otěhotněla jsem normálně a cvičila jsem normálně cca do 7tt, než jsem zjistila, že jsem těhotná. Poté jsem 2 měsíce vynechala Nyní už jen chodím cca 7 km denně, neběhám. Do posilky chodím stále, jen mám 5 kg kettlebell, lehčí činky a cvičím max. šikmé břišní svaly, jinak břicho vůbec. Plank a střecha úplně v pohodě.
I tak mám nahoře už teď 10 kg, nevím, jak bych na tom byla, kdybych necvičila vůbec ☹

petule_mizzbee
autor
29. čer 2017

Takže myslíte, že by to na otěhotnění nemělo mít negativní vliv? Prostě se mi nechce přestat cvičit jakoby "zbytečně" 🙂

pataja
29. čer 2017

@petule_mizzbee
Předem určitě nepřestávej. To je zbytečné, takhle bys třeba nemusela cvičit 2 roky.

petrakrizkova
29. čer 2017

@ petule_mizzbee Já bych taky nepřestávala... Nevím, jak si na tom ty, ale já bych hodně špatně nesla, že nemůžu cvičit. Už takhle těžce nesu, že nemůžu běhat(běhám se psem)..proto jsem ráda, že cvičit ještě lze.. Samozřejmě, kdyby doktor řekl STOP, tak přestanu, ale takhle se cítím víc v pohodě.. A pro otěhotnění je důležité být i psychicky v pohodě, si myslím..takže cvič jak i zvyklá a uvidíš.. I když kamarádka vážně otěhotněla po ročním snažení, až když přestala běhat, těžko říct..
@ pataja už mám nahoře 10,5 kg, ale zatím tak nějak v břiše, uvidíme co bude dal..

pataja
29. čer 2017

@petrakrizkova odkud jsi? Mas vše úplně stejně jako já, taky jsem běhala se psem, teď už jen chodíme, ale i tak jsme zvládli 4 dogtreky,co jsem těhotná 🙂 jak se přestanu hýbat, odejdu psychicky :'(

janallabdnah
29. čer 2017

Mám to podobne. Celý život športujem a teraz zrazu nič. Nie je to ešte taký šok, pretože je voľno po sezóne, ale aj tak..jediný čo robím je beh. Ale taký dosť pomalý. Som teprv tri týždne bez a hovorím si čo budem robiť?

pataja
30. čer 2017

@janallabdnah
Dávej si pozor, aby ses nezadýchala a na tepovou frekvenci 🙂

janallabdnah
30. čer 2017

@pataja Jasne, na to pozor dávam. Zatiaľ som ešte dosť v kondícii, tak to zvládam dobre.

petrakrizkova
30. čer 2017

@pataja Jsem od Kutné Hory(středočeský kraj).Já ještě na konci pátého měsíce běžela se psem závod,ale přeci jenom to je s tím psem víc nebezpečné..navíc bezis celkem rychle,takže se psy už netrenuji vůbec,jen pořád chodíme...

pataja
30. čer 2017

@petrakrizkova
to je daleko 😀 jsem z jihu. Ten běh si vůbec netroufám, abych nestrhla dítěti srdíčko ☹

petule_mizzbee
autor
16. črc 2017

Tak se zadařilo a dneska se ukázaly dvě čárky a mě to teď v hlavě šrotuje, co teda dál 🙂

pataja
16. črc 2017

@petule_mizzbee
Šikulka, gratuluju. 🙂 Já jsem teda po tomto zjištění cvičení vynechala a vrátila jsem se k němu až po 1. screeningu, ale cvičím doteď 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru