Tip na DVD s cvičením pro těhotné. Máte?

azifca
22. únor 2009

čekám druhé mimi a tak nemám možnost, jako v 1. těhotenství, chodit na cvičení pro těhotné. Takže chci cvičit sama doma. Nemáte někkterá osvědčené DVD? představovala bych si všehochuť, pilates, míče...

garfieldmail1
22. únor 2009

Já jsem necvičila podle DVD, ale podle knihy Fit maminka od Lucky Výborné. Je to napsané velmi pěkně a povzbudivě. Taky tam má hezky rozdělené cviky podle toho, v jakém jsi trimestru + cvičení po porodu. Mohu opravdu doporučit 🙂 Cvičení podle DVD je fajn jen zpočátku, za chvilku už je to nuda (aspoň pro mne), protože to je totéž jako chodit stále na stejnou hodinu cvičení se stále stejným programem.
Jinak teď cvičím klasický pilates a při dalším těhotenství (doufám, že se zase dočkám 🙂 ) si určitě pořídím ještě knihu Pilates pro těhotné 😵

blka
23. únor 2009

Garfie, tak ty myslíš, že je lepší ta kniha? Já jsem si právě říkala, že DVD, protože mi u toho bude někdo povídat 😀 . Nevím, jestli by mě to podle knížky bavilo. Ale je fakt, že si můžeš vybrat cviky jaké chceš. Ale na druhou stranu je to podle mě podle DVD efektivnější, protože udržují určité tempo a tak.

garfieldmail1
23. únor 2009

blka: Já jsem si totiž kdysi koupila DVD od Olgy Šípkové a právě dokolečka ta samá sestava mne velmi rychle omrzela. A hlavně si říkám, jak to může být u toho cvičení pro těhotné, jestli tam mají aspoň 3 různé sestavy pro jednotlivé trimestry, nevím. Já jsem chodila cvičit do fitu, protože doma jsem se nepřinutila, knížku jsem měla s sebou a tam jsem si cvičila podle sebe. Stačil mi bohatě velký balón, overball a dvě malé činky.
Ale jak píše azifca, cvičit teď nikam chodit nemůže, musí se holt donutit doma. Možná kombinace obou by nebyla od věci - DVD i kniha 😉
Taky vím, že snad až do 12 týdne se mi cvičilo špatně, nemohla jsem se ani protahovat, měla jsem při tom nepříjemný pocit v břiše, takže jsem začla až pak a cvičila až úplně do porodu a jsem za to hrozně ráda, nebolela mne záda, nefuněla jsem do schodů, a tak, prostě v pohodě a to jsem měla pupek jak u dvojčat, každý si mne pořád dobíral 😠

Uvidíme, třeba někdo přijde s dobrým tipem na DVD... 😵

blka
23. únor 2009

Garfie, já už bych cvičit potřebovala, protože už cítím, že mi kondice ubývá ☹ . Jenomže všechny těhu cvičení začínají v době, kdy su ještě v práci ☹

garfieldmail1
23. únor 2009

No jo, tak to udělej jako já nebo to aspoň takhle nějak zkus. Zajdi si někam do fitka, kde dělají nejlépe pilates. Vem si velký a malý balon, dvě malé činky a podložku, jdi s tím někam dozadu nebo bokem. Začátek můžeš cvičit s ostatníma, to se obvykle cvičí horní část těla a můžeš u toho stát nebo sedět na tom velkém balonu, akorát nebudeš u toho mít celou dobu zatažené břicho jako ostatní 😉 No a jak budou cvičit něco , co nemůžeš, tak si cvič svoje těhu cviky a zase se přidej, až budou posilovat vleže třeba zadek, stehna atd.... No a na konci se můžeš s ostatníma protáhnout. Kniha, co jsem tu psala, Ti hodně pomůže v tom, že rozpoznáš, co můžeš cvičit a co určitě ne a za jakých okolností vůbec můžeš v těhu cvičit. Máš fotku kajsik na horách, tak sport Ti asi není úplně cizí. 😎 Já byla i na cvičení pro těhu a to mi opravdu nic nedalo, spíše tak protahování, ale nic, co by mne fakt udrželo v kondici 😕
Držím palec, jo a kup si rovnou permanentku, aby jsi měla nějakou motivaci chodit. 😠 Přemluv třeba i nějakou netěhotnou kamarádku, která by chodila na ten pilates, ale na rozdíl od Tebe se nebude "flákat" 😀
Jo a když zvolíš ten pilates, tak si kup třeba rovnou knihu pilates pro těhotné, ale tady nemám nic vyzkoušené, nemůžu konkrétně doporučit 😒

blka
24. únor 2009

Garfie, já bych sama neodhadla, co můžu a nemůžu cvičit. To by mi musela ta cvičitelka říkat a upozorňovat a ona sama by s těhu cvičenkyněma 😀 musela mít zkušenost. Já bych chodila i bez permanentky to já se zas donutím 🙂
Na hory jezdíme tak jednou za 2 roky 😀 . Ale když tam jsme, tak se neflákáme a chodíme a chodíme 🙂 . Loni jsme byli na Šumavě a super 🙂

garfieldmail1
24. únor 2009

Co můžeš cvičit a co ne, poznáš nejlépe sama, musíš opravdu poctivě "naslouchat" svému tělu, jestli Ti některé cviky nedělají dobře, tak hned přestat. Tempo by mělo být takové, aby jsi se u toho nezadýchala, aby jsi byla třeba schopná při cvičení v pohodě konverzovat. Jsou cviky, které můžeš cvičit do konce druhého trimestru, ve třetím už ne. K tomu je právě kniha od L.Výborné skvělá. Sama se před napsáním radila s odborníkama a lékaři. Sama, když byla těhotná, zjistila, že cvičení pro těhotné jí nedostačuje, tak jako mě, když do té doby pravidelně sportovala a pak se chtěla v kondici udržet. To bych tu ale mohla převyprávět celou knížku 🙂
Na Šumavě je krásně, tam jsem byla ve 12tt, a na Sněžce v 19tt a vlastně až do konce těhu jsem chodila po horách, ale je fakt, že poslední týdny před porodem jsem se modlila, ať to na mne nepřijde někde v lese, úplně jsem si představovala, jak voláme záchranku a radíme jim, ať za náma jdou "po modré"... 😀
Určitě se do cvičení snaž donutit, až se Ti miminko narodí, už to bude mnohem těžší se přinutit, pak budeš ráda, že jsi aspoň v těhu něco dělala 😎

ivunna
25. únor 2009

Ahoj holky, jsem v 15 tt a cvičím pilates pro těhotné a cvičení pro těhotné na míčích od Markové. Pilates je dobrý, sice to na mě působí jak v baletní škole 🙂 ale je to fakt znát a není náročné a ty míče jsou moc příjemné, jde o velký míč + overball + malé činky ( případně petky s vodou ), je tam relaxace i dýchání, mě se to líbí. Mám možnost i do klasického cvičení "na živo", ale raději jedu domů, projdu se na hoďku s hafanem a pak si zacvičím, žádná hoňka z práce 🙂 Jojo, pak ty koláčky a knedlíčky chutnají úplně jinak🙂

blka
25. únor 2009

Garfie, já se po té knížce zkusím mrknout. Z tvého popisu vypadá fakt dost dobře 😉
Ale s tím zadýcháváním nevím, nevím. Kolikrát su zadýchaná, jenom když jdu rychleji nebo když jdu a u toho telefonuju 😒

azifca
autor
25. únor 2009

ivunna, to je DVD, nebo kniha?

garfieldmail1
25. únor 2009

blka : tak cvič jen cviky vsedě na velkém balónu, to navíc prospěje Tvým zádům, další cviky vsedě nebo vleže na zemi a jistě se nezadýcháš ;)

ivunna
26. únor 2009

DVD, oboje.

blka
26. únor 2009

Garfie, děkuji za radu 😉 . Teď už jenom sehnat tu knížku a jdu na to 🙂

medvik
26. únor 2009

Ahoj holky. Dobré je DVD Pilates pro těhotné, od Renaty Sabongui. Mám ho.

garfieldmail1
26. únor 2009

Tak to DVD může být fakt dobré, a ještě by to chtělo DVD "Pilates po porodu", no ne? 😠

kalo
26. únor 2009

Já měla to jak píše MEDVIK..bylo to docela dobré cvičení na doma...akorát manžel se mi vzdycky chechtal, když slyšel po ránu z obýváku: "Nááááádech a výýýýýýýdech...náááááádech a výýýýýýýdech" 😀 😀 😀

garfieldmail1
26. únor 2009

Ty brďo, já si dělala legraci a DVD Pilates po porodu existuje! 😉 Od p.Renaty Sabongui (díky za tip medvik!) http://www.dancesporthobby.cz/cviceni-pro-maminky/
Škóóóda, že jsem o tom nevěděla dřív, trvalo třičtvrtě roku od porodu, než jsem mohla konečně chodit pravidelně cvičit. ☹ A teď to doháním. No ale chceme ještě aspoň jedno mimi, tak pak si to určitě koupím 😉 Cvičení doma mne sice neba, ale u dvou dětí mi asi nic jiného nezbude... 😒

nasekuratko
1. bře 2011

Ahoj holky, cvičily jste od začátku těhotenství? Ja jsem teď na konci osmého týdne a chtěla bych začít cvičit. Ale mívám občas křeče v břichu, tak se trošku bojím. Mám DVD Pilates pro těhotné od R. Sabongui.

lennikka
2. bře 2011

@nasekuratko ahojka, ja cvicim normalne, tak jak jsem cvicivala, dokud jsem nebyla tehu... 🙂 Mame doma orbitrac, tak ze minimalne 2x tydne si davam do tela, ale samozrejme s mensi zatezi... 😉 Spis jen, abych si udrzovala kondicku... 😉 Jinak tehotenske cviceni doporucuji od 16.tydne a chteji mit vetsinou doporuceni od doktorky treba i v prukazce, ze cvicit muzes.. 🙂
Tak ze otazka s krecemi bude radeji na pani doktorku... 😉

matakb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru