Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Závod Gladiátor v 6 tt.- ano či ne?

petiks
28. dub 2019

Ahoj, přemýšlím, jestli jít na běžecký překážkový závod Gladiátor (cca 7 km) příští týden, kdy budu v 6 tt. Cítím se dobře, doteď jsem pravidelně 1x týdně běhala cca 10 km, cvičila doma, chodila na intervalové tréninky a tyto závody, takže na sportovní aktivity jsem zvyklá. A šla bych v kategorii, kde mohu vynechat jakoukoli překážku (tzn. vynechala bych všechny s vyloženým náporem na břicho a zvýšeným rizikem úrazu). Ale váhám, přece jen je to vyšší zátěž na organismus a jsem na úplném začátku těhotenství. Jak to vidíte vy, šly byste do toho, sportujete v těhotenství? Děkuji P.

zelenaesmolda
29. dub 2019

@drep
tak letadlo v prvnim trimestru muze opravdu zpusobit potrat a v poslednim predcasny porod.
ja jsem treba letela v 7tt na dovolenou,mela jsem hematom (nevedela jsem o nem,zjistila jsem ho az na dovci) a zpatky a nic se nestalo.pokud se to ma udrzet tak se to udrzi

drep
29. dub 2019

@zelenaesmolda já jsem letěla v asi 12 a pak asi 22. Týdnu a dost jsem to zjišťovala. Letadlo je nebezpečné až ve třetím trimestru, kdy změny parciálního tlaku kyslíku v kabině mohou udělat hypoxii plodu a kdy změny tlaku obecně mohou nastartovat děložní činnost. V prvním trimestru je to všechno nebo nic, není žádná evidence na to, že létat škodí (nebo já jsem ji nenašla na internetu a ptala jsem se svých kolegů lékařů s koníčkem v pilotování a pilotů na letecké záchrance). Pokud ano, prosím o odkaz.

speku
29. dub 2019

@petiks Ahoj, taky jsem před těhotenstvím běhala + OCR a malovala si jak v těhotenství jen uberu na vzdálenosti... a ono prd. 😂🙈Jsem v 21 týdnu a běhat jsem byla tak 5x. Napřed bylo hnusne a zima, a bála jsem se, že uklouznu a spadnu, o března už bylo cajk počasí, ale zase únava - a ted uběhnutí 3 kiláky a po kiláku se mi chce čůrat nebo mi někde píchne... vzdala jsem to.... jen dlouhé svižné procházky a běhat až po porodu... uvidíš, třeba na tom budeš lip.... Hodně štěstí...

ito
29. dub 2019

@drep bohuzel i kdyz se to tak rika, prvni trimestr neni vsechno nebo nic, ale take jsem si to myslela .... mluvim z vlastni zkusenosti. :(

joripage
29. dub 2019

Já se zeptám jinak-proč? Sport jako takový ok, ale tohle mi připadá jako zbytečné riskovani. Je to samozřejmě ale Vaše věc, my co zažily potrat, to holt bereme trošku jinak 😉

konidana
29. dub 2019

@petiks ja bych nešla asi hlavně proto,že by mne štvaly poznámky okolí 😅 cca v 6tt jsem ješte ani nevěděla že jsem těhotná a jeli jsme na divokou vodu. Nejtěžší co jsem kdy v životě jela. Vše v pohodě. Ze závodu klidně můžeš odstoupit nebo běžet jen na pohodu. Anebo se na to vykašlat rovnou. Když jsem byla asi v 6.m. kamarádi mne takhle kecama odradili od přátelského turnaje v ringu(přehazovaná s kroužkama)

sarinka_nevesta
29. dub 2019

@malinkaelinka Hradec a Holice

ter
30. dub 2019

@petiks ahoj, pokud resis potrebu sportovat v tehotenstvi, doporucuju sledovat https://www.instagram.com/tehuvbehu/ 🙂 ma i blog tehuvbehu.cz (kteremu se teda moc ted nevenuje, protoze ma deti uz dve), najdes na nem ale plno clanku o sportovani z doby, kdy byla tehotna 🙂

evapple
14. čer 2019

Děvčata, navážu na toto téma:
kamarádi nás lákají na 10 dní do Alp. ⛰ Chůze s plnu polní, spaní v chatách, hygiena hadr. :D
V té doby bych měla být 12tt. Myslím, že fyzičku na to mám, ale bojím se té nadmořské výšky, stoupání s báglem...😝
Máte s tím některá zkušenost?
Moc děkuju. 😘