Alternatívna liečba na impetigo. Ako to bolo u vás?

aniska
22. zář 2008

Nazdar mamky, Matyskovi sa objavila chrasta-strupek, ktory sa kazdy den o kusok zvacsoval, tak sme dnes s tym boli u mudry- a je to impetigo. Predpisala nam antibioticku mast a tusim hupermangan(neda sa precitat). Pokial viem, ludom tie atb masti zaberu na chvilku a potom sa im to vracia- nepoznate niekto obdobny, ale prirodny prostriedok? Si vravim ze mozno odvar z dubovej kory? Chcela by som nieco setrnejsie, ako atb, ked to i tak moc nezabera.. A ake mate s tym skusenosti?
No a neviete, ci budeme moct este niekedy na plavanie? Mudra nam toho teda vela nepovedala, tak budem rada za akekolvek rady

pelmisek
23. zář 2008

Ahojky Anisku. Impetigo jsme měli asi ve 8 měsících a dost nás to vyděsilo. Nejdřív to bylo jedno štípnutí, ale pak se jí začali dělat flíčky všude po tělě a to jsme už letěli k doktorovi. Mudra nám dala antibiotika mazací (tuším Funicidin) a taky bohužel antb polykací, protože říkala, že jak už se jí to dělá všude po těle, že u to má v krvi a musí se to zarazit antb. Musím říct, že nám zabrali v podstatě ihned, takže bych neváhala a hned nasadila tu mastičku aby se vám to nerozlezlo. Jinak plavat chodíme celkem pravidelně a od té doby jsme to už neměli.

listicka20
24. zář 2008

Ahoj anisko, jednou jsem to chytla i já, a je to snadno likvidovatelný těma antibiotikama. Neboj, vracet se to nebude, ledaže by to malej zase odněkud chytil. Ty masti, co zaberou na chvilku a pak se to vrací, jsou většinou spíš hormonální na ekzémy, resp. ty se nemůžou brát dlouhodobě, a tak jsou na prd, ale to impetigo se rozežene antibiotiky a je pokoj.

tamia
24. zář 2008

ahoj baby,
čo to je to impetigo? z čoho ste to mali?

petra2204
24. zář 2008

Imetigo je stafylokoková nákaza kůže. Kdysi to měli moji starší kluci a před antibiotiky nám pomohly koupele a obklady v řepíku lékařském (kluci to měli na kolenou a rukou). Zkusila bych i okraje potírat Tea trea olejem, to je můj léčebný prostředek číslo jedna pomalu na všechno 😀 .

aniska
autor
24. zář 2008

ahojte baby, dakujem vsetkym za vsetko;) ved viete, v takejto chvili kazda rada dobra. No, uz 2.den mazem tu mast, ale veru to nezabralo- uplne na prd 😒 siel po nu moj muz, a lekarnicka mu nejak nechela povedat, co v tom je, tak ani neviem, ci mu mazem tu atb alebo hormonalnu mast:( musim zavolat mudre

pelmisek- presne tak, najprv stipnutie- uplne normalne stipnutie ktore mal uz stokrat, ale teraz sa to zmenilo na strupek a ten rastol. uz ma cca 4 cm.

listicka, a bolelo to alebo svrbelo? si tak vravim, ze ktovie co si s tym chudak maly uzije ☹

petra- ako casto si davala tie obklady? matysek to ma tiez na kolienku, a ten tea trea? mazat aj stred?

tak a som sa docitala, ze ake existuju prirodne prostriedky- este harmancekovy odvar a stavu z cerstveho aloe. No nech je ta mrcha cim skor prec.

listicka20
24. zář 2008

myslím, že to trochu svědilo, už se nepamatuju... ale asi ne moc. Ono to ze začátku vypadalo jako akné, na který jsem dost v pubertě trpěla, ale dostala se mi tam právě tahle infekce, nejdřív jsem to ani nerozeznala od beďarů...
Vím, že jsem tenkrát jedla antibiotika a měla jsem myslím framykoin na hojení

petra2204
25. zář 2008

Anisko, ty obklady jsem dávala několikrát denně, případně několikrát denně jsem kluky nechala vyráchat ve vaně v odvaru. Ten teatrea olejíček bych mazala jen okolo. Jestli to má ale už 4 cm, asi bych zašla k dr. pro celková ATB 😉 .
Jo a až se mu to zahojí, nebij, na plavání klidně může normoš 🙂

aniska
autor
25. zář 2008

petra, ja som s nim uz u mudry bola, ale nemala dobru naladu, tak mi nic nepovedala 🙄 a prave vtedy to este nemal tak rozllezene, to sa mu teraz ako mu mazem tu mast od doktorky ☹

petra2204
25. zář 2008

Anis, já bych tam zašla znovu, jestli mu ta mast nezabírá....aby se mu neudělala nová ložiska ☹

aniska
autor
28. zář 2008

ahoj peti, no zajtra tam naisto ideme, pretoze malemu sa to aj napriek masti siri dalej a dokonca ma uz rozsev.. nasla som mu loziska na hlave, nohe, rukach.. takze zajtra mazem k mudre.
doteraz som cakala, pretoze moj drahy ma totiz presvedcoval ze sa mu to predsa LEPSI!!! no a ked videl, ze teda naopak, pomalicky ale isto to rastie, tak mi vravi- to musis POCKAT ved su to antibiotika, tak to bude chvliu trvat kym zaberu!! ja by som ho pretrhla!! 😠 😠 uz som mohla byt davno u mudry a nie dnes objavit brutalny vysev!!

aniska
autor
28. zář 2008

peti, a skade si mala ten tea tree olej? aka znacka? hladala som to na nete, ale nejak sa v tom neviem vyznat...

maryx
20. říj 2008

ahojte, my sme mali impetigo dva krát po sebe v júli ...vrátil sa nám aj napriek atb mastičke a kortikoidnej mastičke, ktorými sme Sofinku natierali každé dve tri hodiny striedavo.

evaka
20. říj 2008

Aniska, ja teda nie som Peta, ale tea tree olejcek by mali mat v kazdej lekarni, je aj mensie balenie, vyskusaj a uvidis, fakt sa hodi na vela veci - na herpesy, stipance... je tam pribalovy letak.
Kocky a ako to Imp. vyzera? Mala ma na tvaricke uz par tyzdnov taky suchy fliacik, nesvrbi ju, len ked jej to niecim natriem za chvilu ma to miesto vysusene zas. Len je to malinke tak som zatial vo faze hladania vhodneho kremu. A dnes rano som nasla iny fliacik, to iste, tak zacinam mat obavy.

maryx
20. říj 2008

evaka,
našej sa začali vyhadzovať také malé pluzgieriky, ktoré sa rýchlo zväčšovali a hoc kde sa zaškrabla na zdravej kožke, tak sa jej to prenieslo aj tam. Tie pluzgieriky sa postupne zmenili na také škaredé chrasty, ktoré sa len zväčšovali a zväčšovali. Bolo vidno že sú to neni také klasické odreniny.

evaka
20. říj 2008

Aha, tak to nastastie nebude nas pripad, ale aj tak s tym musim zbehnut k dr. Prajem vsetkym vela sily, nech sa z toho dostanete cim skor a uz sa to nikdy nevrati.

frog
20. říj 2008

My jsme měly impetigo nedávno na kotníčkách.Prý to může vzniknout z obyčejného otlaku a je důležité to podchytit včas,protože je to původem stafylokok,takže se to může velice rychle rozšiřit.malá to měla dost rude a zahnisané,ale po týdnu se nám to podařilo pravidelným mazáním 5-7krát denně vyléčit.Měly jsme na to Framykoin mast.Fakt to není sranda.. ☹ 😒

aniska
autor
17. lis 2008

ahojte,
tea tree nam nezabera vobec- bohuzial:(
zase sa nam to vratilo, nastastie teraz sa to rozlieza len velmi pomaly, tak aspon stiham prestriedat a vyskusat viac receptov./ ked to mal prvykrat, tak som musela dat atb, rozliezalo sa to rychlo.. dufam, ze teraz to dopadne bez atb :-P

slavica2
6. srp 2009

My sme dostali Impetigo z vysokych horuckok po 6. chorobe, poviem je to skarede, malinka ma cele hrdielko od chrast a svrbi ju to.
kazdy pediater iny nazor, ale imeptigo sa zvykne vracat a napadat oblicky, nepomozu ziadne babske recepty, len antibiotika....
Som odporca antibiotik sama som ich brala len 2x v zivote, ale v tomto pripade, by som nechala prirodne recepty bokom.

madi
21. říj 2012

ahojte....a co ked nezaberu atb? malemu sa to vracia uz 2 roky...cca 3-mesacny interval a teraz sa to skratilo-nove pukliky sa tvoria uz pi mesiaci...mame to vo vlasatej casti hlavy,uzliny zdurene...

zahira
30. říj 2012

@madi ahoj... dcera mala impetigo ako trojrocna, tiez vyvinute zo stipanca. Od nej to chytil syn vtedy asi 7-mesacny. Dcera vybrala celkove antibiotika, synovi sme to len natierali antibiotickou mastou. Dcere sa to vratilo asi 3x, synovi tiez. V skutocnosti sa ani tak nejedna o existenciu zlateho stafylokoka, ako o znizenu imunitu cloveka, ktory si s nim nevie dat rady. Nechcela som im davat antibiotika, tak som hladala alternativne sposoby liecby. Pomohla nam homeopatia u obidvoch deti. Ak by ste sa dali touto cestou, radim Ti vyhladat naozaj dobreho homeopata. (Kontakt by som Ti mohla poslat do IP).

marketinkakopretinka
12. lis 2014

my to mazali i v puse mesickovou masti od Justu na doporuceni doktorky a pak teda taky tim tea tree s manukou a rosalinou...ale u doktorky jsem radsi byla...nechtěla nam zbytecne davat atb a vi, ze jsem tak trochu alchymista 🙂