Angína bez ATB, jde to?

blandik
11. bře 2015

Zdravím, syn (6 let) má angínu, jak se domnívám. Má někdo zkušenosti s léčbou angíny bez antibiotik? V knížce Jak pečovat o zdraví dítěte jsem vyčetla, že je lepší v podstatě léčit angínu bez antibiotik, jelikož tělo si může vytvářet protilátky. Kdežto antibiotika tvorbu protilátek zastaví a často vedou k efektu, že dítě prodělá streptokokovou infekci i několikrát za zimu. Syn má klasické streptokokové hrdlo - bílé fleky na mandlích, horečka a bolí ho tělo. Zatím dávám jen maliny jakožto přírodní antibiotikum, koupila jsem šalvěj. Nemám zkušenost s homeopatiky, ale silně uvažuji. Poradí někdo?

betelgeuzz
13. bře 2015

@mandala vidíš, že názory se různí 🙂

karolne
13. bře 2015

tak tohle je na pováženou.......bez ATB se to nedá....tohle uvažování je opravdu až dech beroucí,jde přeci o dítě ne? škoda mluvit,ale slušná slova mi došla

blandik
autor
13. bře 2015

@mandala - taky tomu pořádně nerozumím, ale právě jsem si četla v Jak pečovat o zdraví dětí navzdory vašemu lékaři, že streptokoka snad má /ať nekecám/ 75% lidí v krku normálně a jsou zdraví..takže údajně stěry z krku nejsou průkazné. Riziko revnatické horečky je údajně minimální. Tak zkoumáme, synovi už je mnohem lépe, teplota klesla, včera v noci se hodně potil..ale krk má stále nateklý a bílé čepy tam má taky, ale už se nezvětšují. Odpoledne si jdu pro homeo a uvidíme.

blandik
autor
13. bře 2015

@betelgeuzz - aha, o tom jsem už slyšela, děkuji

terezas4
13. bře 2015

@blandik já tě chápu, taky nemám ráda pokud mudr. předepisuje ATB i na virová onemocnění, a snažím se jim vyhýbat, leč ne vždy se to dá, a souhlasím s holkama výše, může to být virového původu, ale to bez výtěru nezjistíš, ad. homeopatika jedině po konzultaci s odborníkem, nikdy nenasazovat domoléčbou!
at je brzy fit

ludva
13. bře 2015

@blandik Malého bolelo v krku a ve školce byla spálová angína. Šla jsem s ním na výtěry, ten streptokoka potvrdil, takže ATB. Po ukončení ATB kontrolní výtěr, který byl negativní vč. moči. Po cca 10 dnech se mi zdálo, že se Matěj spravil a že jsou mu malé brejličky, jenže to už pomalu natékal v obličeji a začal močit černou moč. Opravdu coca-colu. Myslela jsem, že jde o dehydrataci, tak jsou ho nalévala vším možným, najednou se mu nafouklo bříško, které bylo tvrdé jako kámen, začal zvláštně dýchat od vysokého tlaku. Hledala jsem na netu, ale nikde nic., až v jedné staré knize, popisovali tuto nemoc. Vše do sebe pasovalo. Jeli jsme do nemocnice, kde jsme byli necelé 3 týdny. Chytil tam kde co, zápal plic, rotavirovou infekci. Pak jsme jezdili na kontrolu 2x týdně, vždy odběry + moč za 24 hodin. Nyní vozím do nemocnice moč každé 3 měsíce, 2x ročně budou velké odběry, 2x ročně kontrola na kardiologii. Léčba jako taková je snižování krevního tlaku a léky na podporu močení, protože děti právě moč zadržují v těle, proto ty otoky. Samozřejmě vedlejší účinky léků, jako velký podíl draslíku, který může poškodit srdce atd atd.
Do školky se mohl vrátit až v listopadu, ale moc často tam nechodí, protože ihned něco chytne a to přesto, že podle laborky má imunitu v pořádku. Co je mi moc líto, že ho děti z kolektivu vyloučily :( Takže tam už ani moc nechce chodit a to je Matěj hodně veselé dítě a nemá problém navázat kontakt s cizími dětmi. Musím říct, že až teď po Vánocích jsem si řekla, že je vše za námi a mám zpátky své dítě 🙂 Ťuk ťuk..
Lékaři neví proč se to Matýskovi stalo, prostě blbá náhoda. Tato nemoc se u nás skoro nevyskytuje, protože se streptokok doporučuje přeléčit ATB, právě z tohoto důvodu a z důvodu onemocnění srdce. Ale víš co, klasická medicína prostě příčiny nehledá. Pro dr. je důležité, že je M v pořádku, vrátil se do normálního života, ale jestli se může nemoc opakovat nebo ne, to mi nikdo neřekne.

ludva
13. bře 2015

@mandala Ano, doporučuje se vždy přeléčit ATB a komu se vrací, tak tam se doporučuje několika měsíční léčba pendoponem, což je vlastně malá dávka penicilinu.

ev.ka
13. bře 2015

pokud máte dobrou doktorku, udělá CRP streptest a bude hned jasněji, zda je to virová angina... synové na Vánoce takovou měli ... mladší syn fleky na krku a 3 dny 39 horečku... jeli jsme na pohotovost (jelikož byli ty Vánoce) a samozřejmě atb :-/
naše doktorka pak viděla o 3 dny déle - už v řádnou pracovní dobu - druhého syna v té samé fázi, doktorka CRPtest - nízké, streptest negativní a druhý syn byl za 5 dní fit i bez antibiotik
takže je to i o doktorce

slunickova123
13. bře 2015

@blandik samozrejme je to tvoje dite a me po tom nic neni, ale jsi asi zaujata proti klasickym lekarum a medicine. No ale co kdyby se ( nedej boze) stalo neco vazneho? Treba ruzne septicke stavy bylinkama opravdu, ale opravdu nevylecis.

blandik
autor
15. bře 2015

@ludva - děkuji moc za tvou zkušenost. Muselo to být velmi náročné pro tebe, syna, pro všechny...d 🤐

vendi78
15. bře 2015

Poststreptokokové komplikace vznikají i při léčbě ATB, jedná se o vznik imunokomplexů bakterie a protilátky, které se v těle vytvoří, ale neodstraní a pak blokují právě glomeruly ledvin nebo srdeční endotel apod. Streptokoků je x kmenů a x druhů. Některé jsou i neškodné a některé velice nebezpečné. Rozhodně bych si na samoléčitelku nehrála a v tomto případě šla radši k doktorovi. Nejsem zastánce braní antibiotik, ale toto opravdu bez antibiotik nejde.

ilonkaseda
15. bře 2015

@blandik protože z blízké rodiny znám důsledky antibiotiky neléčené angíny / revmatická horečka/ tak tě docela varuji,nechápu smysl toho velerisku,který ti sice možná vyjde,ale neriskuješ svoje zdraví,ale dítěte a to je neomluvitelné.Omlouvám se,že jsem tvrdá,ale nutí mě k tomu má zkušenost

cacenka_d
20. bře 2017

@blandik Takze ten cesnek vam zabral? Dcera starsi ma uz 3 mesice po 2 atb pozitivni stale vytery - nic ji vubec neni, ted by radi 3 atb, nebude proste brat at si trhnou. Mensi ho ma pry uz taky, jsme cela rodina v ocekavani s nasima vyterama, ale proste je zbytecne na neco co ka skoro kazdy cpat atb, pokud lidi kolem ni nemaji anginy a ona taky ne, ani ta segra. Mame teda C typ

majus6
20. bře 2017

@blandik tech streptokoku je cela rada serotypu a ne vsechny zpusobuji anginu a ne vsechny je treba prelecovat. Ovsem ten co zpusobuje anginu je nutne lecit ATB, nelecena angina muze mit velmi zavazne nasledky /jak uz tu popisovaly ostatni/.

macchig
29. srp 2017

Holky, my jsme ted začali brát kozí kolostrum, poradila mi to kamarádka, která tím vyléčila boreliozu a pry to dava prckům a vůbec nejsou nemocní...prý na dětech je účinek mnohem rychleji znát, než na dospělých, výrazně to nabuší imunitu...no, nevím, jestli se mi to nezdálo, ale myslím, že jsem tím vyléčila rýmu do druhého dne? Taky mi připadá, že to prckům dodá celkem dost energie...je to vlastně mlezivo, co dostává to malé kůzle ještě před mlíčkem a je to čistě bio od koz, které se volně pasou...myslím, že je to fakt pecka...lepší než kravské, kozy jsou od přírody zdravější a prý kompatibilnější s člověkem....tak držim palce

macchig
29. srp 2017

Ještě si neodpoustím, čtu tady příspěvky ostatních, mě se prostě po roky osvědčilo neustále podporovat imunitu mých dětí, existuje plno přirozených způsobu, hlavně strava a psychická pohoda samozřejmě🙂..no a pokud se něco vážnějšího stane, tak sáhnout po něčem z přírody, jako je to kolostrum třeba...pokud budete budovat imunitu, tělo si poradí s čímkoliv...to tělo bojuje s tou nákazou, ne ty léky, co podáváte a ATB vám přirozenou obranu jaksi ve finále ničí...ach jo, je mi líto, čím vším jste museli projít,....

beetlejuice1666
29. srp 2017

@macchig jsou onemocneni, na ktera se musi antibiotika nasadit, protoze jinak jde o zdravi/zivot. Fakt v tomhle alternativni bio-eko-ezo matky nechapu a nikdy nepochopim. Chcete bejt tezce alternativni a jit proti proudu za kazdou cenu? Pro me za me. Ale deti do svych postoju netahejte... uvedomte si, ze jim muzete uskodit daleko vice, nez kdyz jim "doprejete" klasickou lecbu.