Bachovy esence, máte zkušenost?

hanicka27
21. pro 2012

Ahoj holky.chtěla bych se zeptat jestli některá z vás má zkušenosti s Bachovou esencí,Chtěla bych vyzkoušet,ale nevím jestli do toho dát ty peníze 🙂

lu777
17. čer 2015

@betelgeuzz ano, může to zabrat takhle rychle... je to individuální... a např. krizová esence zabírá opravdu ihned (mám ozkoušeno na dceři, která spadla a měla šok, nebyla schopná říct jak spadla a kam se bouchla, ačkoli jinak je upovídaná.... po chvíli utišování a rozhodování zda pojedeme do nemocnice jsem si uvědomila, že mám ty Bachovky, dala jsem jí krizovou esenci a ani jsem moc nečekala co bude, už jsme balili na rentgen... za asi minutu, dvě se mě pustila (do té doby mě křečovitě držela okolo krku) a prohlásila, že má hlad!
pak jsem se jí mohla zeptat jak spadla a kam se bouchla, jestli jí není na zvracení atd... nemluvila plynule, ale mluvila, postavila se a za nějakých 15 minut byla naprosto v pohodě (jen jsem v noci kontrolovala jestli nezvrací, nemá horečku atp.)

sama jsem byla překvapená, přece jen člověk má tu nedůvěru, je to "jen" esence z rostlin (nebo kamenu, vody), ale přesto to tak funguje... nejlíp to je vidět když je ta emoce velmi silná, jako např. ten silný šok...

někdo je taky citlivý, reaguje rychle... někomu to zabere za třeba dva týdny... pak záleží co se řeší (akutní stav nebo dlouhodobé potíže, někdy se to prolíná)... že by nezabraly Bachovky se mi nikdy nestalo, jsou jen dva případy - když se neberou tak jak se mají brát (4 denně 4 kapky minimálně) a nebo když je dotyčný typ který z nějakého důvodu v tom problému chce být... pak pokrok vidí okolí ale jemu ještě třeba jednu lahvičku trvá než to připustí, že se něco hnulo.. a že se někdy otevře pod tím jiný problém 😉

lu777
17. čer 2015

@rady007 na vnitřní obavy je esence...

na nastolení menses ne, Bachovy esence jsou na mentální stavy (a obsáhnou je opravdu všechny) 😉
ale leckdy je příčina fyzických potíží i psychická (blok, stres, strachy - to má vliv i na trávení, páteř, spánek atd., takže opravdu tam je velmi přímé spojení)...

lu777
17. čer 2015

@betelgeuzz dávat do vybrání lahvičky (pokud to dcera neodmítne, u dětí od nějakých 4-5 let je dobré se zeptat, měl by k tomu být jejich souhlas)

dá se brát i nárazově (např. někdo bere před zkouškami apod.), ale jde o to jestli je ta emoce dlouhodobější nebo jde opravdu o nárazový stav (viz např. úraz, zkoušky, šok z něčeho apod., tam je to evidentně nárazové, může to tak ale být i u deprese, někdo je zdravý, ale může na něj náhle jako by bez důvodu padnout silná melancholie, kdy je až apatický, někdy stačí jedna dvě dávky a je to dobré a pak třeba potíž není rok, dva, tři... pokud se to vrací tak je potřeba opravdu vybrat lahvičku a případně udělat další (míchá se zase dle aktuálního stavu, takže většinou ta lahvička nemá stejné složení, bývá tam někdy obměna, někdy úplně jiné složení)....

namíchaná směs vydrží 3 týdny (6 týdnů nemůže vydržet, když se dává dávka jaká se má dávat 4 denně 4 kapky, pokud se nedává, tak mám zkušenost, že fakt nezabírá nebo velmi velmi pomalu 😉 )... zkazit by se neměla, je to konzervované buď alkoholem nebo pro děti, těhotné a lidi co nechtějí alkohol, tak glycerinem 😉

když by sis koupila jednotlivé esence, tak můžeš používat neředěné i ředěné do roztoku... ale funguje to stejnou silou - nejde tu o dávku, ale o přijetí určité energie do těla 😉 a ta tam buď je nebo není a tělo a mysl na ni nějak reagují....
takže dá se dávat neředěné do vody přímo, ale je to zbytečné

potíž je v tom, že většina potíží je komplexních a brát izolovaně např. 2 esence většinou pomůže jen s částí problému... pokud je o potíž akutní jak jsem psala, tak to může jednorázově nebo nárazově postačit, ale na řešení něčeho dlouhodobějšího (např. sklon ke klaustrofobii, pocit přetížení, malé sebevědomí atp.), tam se to většinou váže k dalším věcem.. a pak člověk zjistí, že potřebuje ještě dalších x esencí, aby to dobře "sedlo" 😉

je to jako se vším - nejlepší je mít do od někoho kdo to dělá delší dobu... a na míru...
stejně jako např. s homeopatiky... mnoho lidí je koupí v lékárně, dvakrát vyzkouší a pak řeknou, že nefungují... protože je velký rozdíl když to namíchá homeopat na míru...

u těch předmíchaných směsí jsem se na to dívala, ale nedává mi to smysl, protože platím stejnou cenu za lahvičku a třeba 3 z 5 esencí nepotřebuju v té lahvičce... takže to je škoda, mohla bych si tam ještě leccos pořešit a nepořeším, protože to je takhle předmíchané... jenže každý jsme jiný 🙂

lu777
17. čer 2015

@dordulka na těhu nespavost je bezvadné homeopatikum Sédatif... 2 tabletky pod jazyk nechat rozpustit 🙂
dala jsem párkrát i dětem když měly třeba výsev neštovic a byly vyčerpané a nemohly spát

michalusenka
17. čer 2015

@lu777 ja si davam bachovky na lepsi spani a pomaha nekdy

michalusenka
17. čer 2015

@lu777 a dost pomaha krizove situace kdyz mam nervy pred kontrolou treba

betelgeuzz
17. čer 2015

@lu777 Moc děkuji za podrobný popis. 🙂 Mně je jasné, že předmíchaná směs nebude tak ideální, jako namíchaná na míru, ale pospíchala jsem, protože už jsem přemýšlela, jestli kvůli těm bolestem břicha a nejezení nejít k doktorce.

korcula
24. čer 2015

@lu777 prosim te, kdyz michas resis to i pres internet a posíláš? Budu mit zitra v lékárně jedny predmichany. Ale primo na miru by asi byly lepší, když tak pisni do zpravy diky.

bera28
24. čer 2015

Ahoj, nechala jsem si namíchat Bachovky před 10 dny pro sebe i dceru a změna žádná. Bereme obě pravidelně. Dobereme každá lahvicku, když už jsem to zkusila, a dál už nepokračujeme.

lu777
25. čer 2015

@bera28 záleží na co byla lahvička míchaná zda na akutní nebo spíš chronické věci...
jinak za 10 dní se ještě změna nemusí projevit, je to velmi individuální...
někdo cítí změnu ještě ten samý den, jiný až když lahvičku dobírá 😉

je také potřeba brát kapky správně (4 x denně 4 kapky) - vícekrát se může (předávkovat se nelze), ale pokud nejde o akutní ataku tak není důvod...
méně krát naopak sníží nebo zruší účinek...

já míchám 3 roky a nikdy se mi nestalo, že by esence nefungovaly, mám ozkoušeno i na novorozencích a zvířátkách... to by musela být lahvička namíchaná stoprocentně špatně a to nevím, to by snad musel být někdo kdo s tím nemá žádnou zkušenost...

jinak je tam malé procento lidí, kteří u sebe pokrok nevidí, ale okolí ho vnímá - toto se mi stalo např. u manžela, který si o esence sám řekl, bral je, ale hlásil, že nic nepozoruje... já jsem ale věděla co se "rozkapává", takže jsem pokrok viděla asi za týden... on ho pak hlásil asi po třech týdnech...

takže opravdu vydržte 😉
předpokládám, že dcerku už máte větší, protože malým dětem se míchá lahvička vždy přes maminku 🙂

lu777
25. čer 2015

@korcula ano, je možné namíchat i takto na dálku, osobně je to lepší, ale po podrobném popsání to jde také, vyžaduje to jen opravdu poctivě popsat bez autocenzury co a jak

koran2
11. led 2016

ahojte kočky. prosím Vás moc ma zaujali Bachovky. ide o mňa, ale u mňa tomu verím, že mi pomožu. ale myslíte si, že pomožu aj mojej dcérke? ona je závislá na mojej mame. jedna pani, že mali by správne esence namiešané na mieru pomôcť aj v tomto. že na nej nebude tak závislá a potom budem mať ja u nej väčšie šance??? toto je moja jediná nádej, než sa odsťahujeme spolu do domu, čo ide môj kupovať... ďakujem kočky

katcha21
29. led 2016

@lu777 Dobrý den, prosím, mohla bych napsat IP? Děkuji 🙂

lu777
1. únor 2016

@katcha21 ano, určitě 🙂

koran2
1. únor 2016

@lu777 ahojo, už budeš číst maila?? 😉 Bachovky ode dneška mám, ale jsou změny, veliké změny, tak by sem Ti potřebovala napsat 😔

lu777
1. únor 2016

@koran2 ano, určitě napiš 😉

koran2
2. únor 2016

@lu777 už sem singl 😉 odpoledne Ti vše písnu... cítím se lépe, zbavila sem se negativních energií... 😝

klara_vit
23. únor 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Ahoj poradi mi někdo kde je seženu v Brně?

Hezký den všem 🙂

Pokud máte jakoukoli otázku ohledně Bachových esencí, jsem tu pro vás 😉

Najdete mě pod nickem Bachovy_esence_poradna

Kromě Bachovy terapie se zabývám Etikoterapií, která hledá psychické příčiny nemocí.

Dále také Rodinnými konstelacemi - ty nám zase pomáhají ukázat jaké jsou naše kořeny a jak nás ovlivňují (v práci, v partnerských vztazích, ale i finančně, psychicky a zdravotně).

A velmi dobré zkušenosti mám s Koučováním, které pomáhá v situacích kdy jste s něčím nespokojení a řešíte jak dál na křižovatce - např. v kariéře, v manželství, v osobním rozvoji.

Více najdete na mém blogu 😉

jjaanca
6. dub 2016

@bachovy_esence_poradna Hezký den, ráda bych využila Vaší nabídky a zeptala se na Bachovy esence. Mám doma krizové esence a směs na hubnutí. Krizové jsou husté a sladké, ale na hubnutí je to téměř jen voda. Nemělo by to být stejné, když to oboje jsou směsi? Mám obavu jestli jsem nenaletěla a nekoupila vodu. Esence jsou z rozdílných zdrojů. Děkuji za odpověď.

@jjaanca dobrý den, míchá se buď s glycerolem (pak jsou esence sladké) a nebo s alkoholem (pak jsou více tekuté)

Glycerol je poměrně hustý. V lahvičce by ho mělo být málo (max. jedna malá lžička).
Z toho co píšete se tedy zdá, že ten kdo míchal krizovou esenci, asi glycerol přelil 😉
To nevadí a na účinnosti to neubírá, glycerol nebo alkohol jsou pouze konzervanty, aby Bachovy esence nemusely být v ledničce 😉

Shrnu to:

Barva - průhledná
(i koncentrát, který mám já jako terapeut, je jen lehce nažloutlý)

Konzsistence - tekutá
(s alkoholem úplně, s glycerolem o maličko méně tekutá)

Chuť - sladká s glycerolem, neutrální s alkoholem

Poznat tedy jako laik na první pohled zda je vše v pořádku není tak úplně jednoduché 😉
V každém případě by ten kdo míchal byl proti sobě pokud by něco neudělal tak jak má - jednak by se mu klienti nevraceli, protože by neměli dobrou zkušenost a nedoporučovali by dalším. Druhak pokud někdo pracuje s energií a s léčením, tak se mu jakékoli neetické jednání vrací rychleji.

Jak dlouho esence berete?
Napište mi více do zpráv případně 🙂

sandraanikola
11. srp 2016

Ahoj vsem, jak se mate a co esence?
Znam jednu pani z Ostravy kdyby nekdo chtel

koran2
11. srp 2016

@sandraanikola Ahoj, já znám zas z Prahy, která psala přispěvek nad Tebou, to je hotový Andílek 🙂

wopickova21
15. zář 2016

@hojda
@lu777 Muzu se zeptat kde jste objednavali? Potrebuji pro syna.Dekuji

sandraanikola
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sestrenka111
24. lis 2016

Ahoj holky,
moc prosím můžete mi dát někdo kontakt na paní, která míchá přímo kapky na míru
pro děti.Děkuji za ochotu Martina

sandraanikola
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ninafilipi
13. pro 2016

@sestrenka111 jestli chceš, ráda dám kontakt 🙂

sestrenka111
13. pro 2016

@ninafilipi děkuji,už máme kapičky doma

ninafilipi
14. pro 2016

@sestrenka111 pak dejte vědět, jak zabraly a jak jste byla spokojná. A kdo Vám je míchal