Bachovy esence, máte zkušenost?

hanicka27
21. pro 2012

Ahoj holky.chtěla bych se zeptat jestli některá z vás má zkušenosti s Bachovou esencí,Chtěla bych vyzkoušet,ale nevím jestli do toho dát ty peníze 🙂

maximka33
21. pro 2012

@hanicka27 ahoj, já jsem to zkoušela po potratu. po telefonu se mě paní ptala na mé stavy, a podle toho namíchala na míru. a brala jsem to, když mi bylo hodně psychicky špatně. myslím, že to zabralo. Je to určitě dobré. ale asi lepší s tou osobní konzultací. nebo pak krizové kapky, ty jsou obecné.

mysl
3. dub 2013

já bachovky začala zkoušet na pejskovi s prima úspěchy, krizovou esenci mám neustále při sobě a nedám na ni dopustit, ale pak také gel a krém - super pro prcka po očkování na vpich, různé popáleninky, odřeninky atd.....takže za mne doporučuju a určitě to nejsou vyhozený peníze

brcko007
3. dub 2013

já mám též pozitivní zkušenosti. Já je beru asi od léta. Paní se mnou dělá "4 dílnou" terapii, nebo jak to nazvat. Jsou to takové dotazníky a podle odpovědí (ano x ne) vidí, jaké esence mi namíchá, takže vyřeší i "problém", o kterém nevím a beru ho jako např součást povahy.
A synovi teď namíchala směs, aby se nebál kakat do nočníku. (do nočníku už čůrá dlouho, ale na kakání si sám donesl plenku a na nočník vůbec nechtěl). Po třech dnech užívání se sám vykakal bez nějakého nucení či uplácení apod. 🙂
Dceři namíchala, aby si rychleji zvykla ve školce.
Takže za mně super.

hojda
3. dub 2013

Dávali jsme malému při nástupu do školky dělané na míru přímo jemu a taky dobrý.

venkan
24. dub 2013

Prosím paní brcko007, mohla byste mi dát na paní kontakt? také jsem užívala bachovky a mám super zkušenost, akorát paní homeopatka, kterou jsem navštěvovala, už skončila..Syn půjde za chvíli do školky a mírně se toho obávám. Taky pro sebe bych chtěla. Děkuji moc 🙂

leikkka
1. čer 2013

my je máme doma - bachovy kapky první pomoci - mně zachránily život - stabilizovali mně než jsme dorazili do nemocnice a nedala bych na ně dopustit, i náš synek už ví, co jsou. Ostatní nepoužíváme, vyuíváme raději homeopatii

lu777
7. črc 2013

za mě super věc, já je i míchám a zabraly v 99 procentech případů....
je úžasné pozorovat jak to pracuje a třeba můj bojácný syn se najednou pouští do nových neznámých věcí a věří si a má ze sebe dobrý pocit, protože líp vstřebává věci a dělá krásné pokroky díky tomu, že je víc v přítomnosti a ne v nějaké bublině a zasněný úplně...
dcerka díky Bachovkám zase má už jen minimální výbuchy vzteku a mnohem lépe se s ní komunikuje...

zkušenost mám se všemi esencemi a můžu vřele doporučit 🙂

olusenka
7. črc 2013

@leikkka
@lu777 poradíte mi prosím nějaké k porodu? Je něco takového na pomoc proti strachu ale hlavně na bolest? Koukala jsem na nějaké namíchané směsi na internetu.... nevím, zda bych sehnala někoho, kdo by mi to namíchal na míru, na dálku asi těžko, že... a ta cena by asi byla taky někde jinde...?

leikkka
8. črc 2013

@olusenka asi @lu777 poradí více, mi využíváme spíše homeopatii, bachovy esence máme jen ty krizové, ostatní ne, léčíme vše homeopatiíí.

ppetal
10. zář 2013

@lu777 Můžu prosím poradit, které kapky koupit pro 3-letou dceru. Začala chodit do školky, první dny zvládala v pohodě, ale nyní je hrozně plačtivá. Při cestě do školky poplakává, ve školce je to celkem dobré, zapojuje se do her, ale kolem oběda, když mám pro ni přijít, tak už mě vzpomíná a pláče.Děkuji

lu777
11. zář 2013

@ppetal to se míchá na míru 😉
ono některé věci tahle na dálku nejde jen tak říct, každopádně na změny a jejich lepší vstřebávání, adaptaci je esence Walnut / Vlašský ořech... ovšem do směsi se dává víc esencí (maximálně ale 7), jde tedy o to jestli má malá k tomu ještě strach nebo nížší sebevědomí, jestli se cítí opuštěná, jestli je apatická a nemá chuť začínat nové věci atd. atd...

jinak vliv má určitě i to jak to vnímáš Ty nebo sourozenci (u nás teď třeba mělo velký vliv, že šli obě děti do stejné třídy ve školce, starší se tam víc těší, což mě překvapilo, protože se dost perou... mladší zvládá školku výborně, je to i tím asi, že odmalička viděla, že starší tam chodí, takže ono i sourozenecké vztahy atd. do toho zasahují)

každopádně určité zvykací období je běžné u většiny dětí, ale zase bych to nepodceňovala, aby se do sebe neuzavřela a nedržela to v sobě... dobré je např. vzít oblíbenou hračku a zeptat se jí jak se měla ve školce... co ji baví... s kým si hrála... jak se jmenují noví kamarádi.... co měli dobrého... (takhle se dají vysondovat i problémy, o kterých děti nechtějí mluvit)

hojda
11. zář 2013

Máme dělané na míru na nástup do školky a za nás dobrý, Jen je člověk nesmí přestat dávat 😉

25ka
10. čer 2014

s bachovými kapkami len dobre skusenosti, vyskusaj a uvidiš ake maju učinky

vosinka
21. čer 2014

@mysl Dobrý den, mohu se zeptat, na co (jak) se ta krizová esence používá? Pomohlo by to synovi na záchvaty vzteku (vždy, když mu něco nejde hned)? Děkuji.

ji_tuli
19. zář 2014

Nedávno jsem si koupila knížku české autorky, vypadá veliká, ale čte se rychle a o jednotlivých esencích je tam spousta čtení, sáhla jsem pro ni z jiného důvodu a až doma jsem zjistila, že v ní je i o Bachových esencích, homeopatii, Feng-shui atd...asi se ke mně tahle informace měla dostat, právě zvažuju, že si nějaké kapičky koupím, protože možná právě ty budou řešením na různé strachy a pocity, co mívám a nevím, odkud pramení (teda vím, že z minulosti a podvědomí) ale řešit je nedokážu bez pomoci, knížka: Andrea Homolová-Všechno o vašem dítěti od početí až do dospělosti. Jen mám otázku, můžu je užívat v těhotenství???

romana_t
19. zář 2014

@lu777 Nedá mi to a taky se zapojím do diskuze..prosím tě, existují nějaké esence na zvednutí sebevědomí a zlepšení rozhodování? Podle psychoterapeuta je právě mé nízké sebevědomí důvodem mých problémů, ale nemám pocit, že by mi terapie nějak pomáhaly ho zvednout:( Dokáží toto kapičky?

hojda
19. zář 2014

@romana_t Teď ti nevím jestli přímo nějaké takové nemají v DM. Koupila jsem si tam na večerní zklidnění, aby se mi lépe usínalo. Pak měli ještě nějaké Dynamika a ještě něco. Zkus tam mrknout stály 139,- takže i cena velmi dobrá. Nechávala jsem je dělat na míru synovi na nástup do školky a nechala tam 400,-.

hojda
19. zář 2014

@ji_tuli V těhu můžeš, je to jako homeolék podobný princip.

hojda
19. zář 2014

@vosinka To by chtělo namíchat něco na míru přímo pro něj.

lu777
21. zář 2014

@romana_t ano, je tam přímo esence na sebevědomí a rozhodnost 😉

jinak Bachovky se prodávají předmíchané, ale musím říct, že jsem zkoušela a je to dobré tak na první pomoc nebo jen tak na relaxaci, ale nesedne to prostě tak jako když to je na míru - ostatně je to tak se vším 🙂
prošla jsem si tam ty lahvičky a protože ty esence znám, tak jsem viděla, že tam je třeba 5-6 esencí a z toho já potřebuju (maximálně). 3, vycházelo to tak v každé lahvičce, je to prostě obecná kombinace
to znamená ten zbytek esencí je tam zbytečně a zabírá místo esencím, které by člověk mohl potřebovat 😉

@vosinka krizová esence je výborná, ale spíš jako první pomoc (i při úraze apod.)....
při vzdoru je potřeba míchat určitě na míru.... míchá se u menších dětí pro maminku 😉

valerie13
2. únor 2015

@lu777 Dobrý den, nevíte, kdo esence míchá? Děkuji za radu

carrie_b
2. únor 2015

Mela jsem krizove kapky pri porodu a dle vsech zucastnenych jsem byla az krute klidna. Zda to bylo prave esenci, netusim, ale priste bych ji samozrejme uzila znovu!🙂

carrie_b
2. únor 2015

@valerie13 zkuste vygooglovat, kdo ve Vasem okoli se tim zabyva.. Namichaji Vam je i pres internet, ale pokud potrebujete neco presne "na telo", tak to chce hledat.

lu777
2. únor 2015

@valerie13 záleží kde bydlíte, pohledejte na netu... pokud jste z Prahy, tak já míchám 😉

alka2015
13. únor 2015

Ahoj Holky nemáte nějaká tip na někoho z Teplice ? 🙂 Chtěla bych vyzkoušet

mecoun
17. únor 2015

Já můžu taky jen doporučit! Před porodem jsem dostala tip na Krizovou esenci od masérky a od té doby je mám stále při sobě, myslím, že i při porodu mi hodně pomohly - v době, kdy mi porod začali vyvolávat a já z toho byla na nervy, pak už na ně nebyl čas...
Chtěla bych vyzkoušet ještě i jiné - nějaký dobrý tip na někoho kdo je míchá v Praze 🙂?

rady007
17. únor 2015

Holky, mám dotaz 🙂 existují Bachovky i na nastolení menstruace + vnitřních obav? ;)

michalusenka
19. únor 2015
dordulka
19. únor 2015

Zdravím, já zkoušela krizovou esenci, když jsem měla těžké období v práci a ty mi pomohly výborně, fakt jen musím pochválit, účinek v krátké chvíli a ten stres ve kterém jsem byla šel rázem okolo mě. Pak jsem zkoušela ještě esenci na dobré spaní, a to nevím zda bylo tou esencí, ale měla jsem pak hrozně divné sny, takže mám v šuplíku, ale nepoužívám. Možná zkusím znova, trpím trošku těhotenskou nespavostí 🙂

betelgeuzz
17. čer 2015

Mám pár dotazů ohledně bachovek, největší znalec je tu asi @lu777 , tak kdybys byla tak hodná 🙂

O bachovkách jsem přemýšlela už na jaře, starší chodila na plavání, ze začátku se jí to líbilo, ale postupem času brečela před plaváním že tam nechce. Ona špatně snášela, že po nich chtějí, aby např. potopili hlavu, skočili do vody, což ona nechtěla a už ten mírný tlak jí vadil. Vím, že je tam do ničeho nenutili, ale ona je dost bázlivá. Ale pak jsem si řekla, že se prostě bojí a nechám to tak.
Ale před pár dny začala mít fobii ze včel a vos, že je sní, přestala jíst, ve školce brečela nad jídlem, doma se nechala trochu přesvědčit. pak si stěžovala, že jí bolí břicho, už jsem nevěděla, jestli ji bolí z hladu, nebo jí opravdu něco je. Dnes jsem v DM koupila ty kapky Odvaha a dynamika, 3 esence tam byly, které bych jí vybrala. dostala je odpoledne a nejednou obrat o 180 stupňů. večeři snědla celou, sice každé sousto prohlížela ze všech stran, ale snědla. Už nebyla ukňouraná, ale usměvavá. Opravdu to tak rychle může zabrat? A jak dlouho to teď dávat?
A ještě mě zajímá k míchání, jestli to dobře chápu, tak když si nechám namíchat, tak ta směs vydrží 6 týdnů, pak už se zkazí a měla bych si nechat namíchat novou. A co když si koupím třeba 3 esence, ty si pak namíchám zase do roztoku, nebo je můžu používat už neředěné třeba do vody?