Bachovy esence v těhotenství, můžou se?

ancickahyksova
30. srp 2016

Dobrý den.Můžou se bachovy esence v těhotenství? Máte s tím někdo zkušenost?

bachovy_esence_poradna
30. srp 2016

@ancickahyksova
ano můžou, Bachovy esence je možné užívat kdykoli 😉
v těhotenství a při kojení jsou naopak velmi vhodné, protože mají pozitivní vliv i na miminko 😉

a lze je i kombinovat s jakýmikoli léky a jsou velmi prospěšné jak při nevolnostech a neklidu na začátku těhotenství, tak třeba při hormonálních výkyvech nebo obavách z porodu... zlepšují adaptaci na novou životní situaci u maminky i miminka, podporují kojení... umí zvýšit trpělivost, snížit naopak únavu při nevyspání... dobře namíchané esence umí zvládnout i poporodní depresi nebo úzkosti.... využití je opravdu velmi široké, mají velmi dobrý vliv i na zdravotní stav

nejlépe fungují namíchané na míru pro konkrétního člověka 🙂

kdyžtak se ptejte, Bachovou terapií se 5 let profesionálně zabývám

sft
30. srp 2016

Můžu se zeptat, co to vůbec je a kde se to třeba prodává? 🙂

andie90
30. srp 2016

@sft také by mě zajímalo ☺️

bachovy_esence_poradna
30. srp 2016

@sft
@andie90
jde vlastně o uzamknutou energii rostlin, funguje na principu vibrační rezonance...
spektrum použití je velmi široké 😉 navíc Bachovy esence nemají vedlejší účinky...

nemůžu do diskuse vkládat odkaz na web, ale můžete prokliknout na můj blog - tam najdete i web a možnost mě kontaktovat, zeptat se na cokoli atd.

tery_s
30. srp 2016

@bachovy_esence_poradna dobrý den, mohu tedy začít užívat ktizovky už teď, jsem v 7m. Zatím se necítím nijak rozpoložena, ale přijdou obavy z porodu, nebo jestli je lepší nechat zamíchat nové ? Mám ty nejznámější žluté rescue už asi téměř rok doma, nacate, nebude problém v účinku ? Předem moc děkuji

bachovy_esence_poradna
30. srp 2016

@tery_s dobrý den, Krizová esence je jedna z mnoha stovek kombinací Bachových esencí 😉
je výborná pro první pomoc (úraz, šok), ale účinkuje jen pro určité stavy a pocity...

obavy z porodu můžou být různého původu: nižší sebevědomí, strach ze selhání, vysoké požadavky kladené na sebe, pocit přetížení zodpovědností, dělání si starostí a neustálé přemýšlení, ale můžou to být také návaly paniky a úzkosti, pocity slabosti nebo před porodem jsou obavy malé, ale po porodu následuje vyčerpání, sklony k depresi, zhoršená adaptace apod.
- tyto pocity Krizová esence nepokrývá 😉 pokrývá pouze šok, netrpělivost, určité typy strachů (jsou různé příčiny strachů, na některé z nich nemusí zabrat), sklon k mdlobám... je to opravdu výtečná první pomoc, s malými dětmi je dobré mít ji doma, ale jde opravdu jen o jednu z mnoha stovek kombinací 😉
tato kombinace je velmi známá a stává se, že ji užívá někdo bez porady s terapeutem a pak se stane, že má např. paniku, úzkost, depresi, je uzavřený, unavený, trpí výkyvy nálady atd. atd. a uzavře si, že Bachovy esence nefungují...
ony fungují velmi spolehlivě, je ale potřeba, aby pokrývaly ty stavy, které člověk právě zažívá... a také aby je člověk správně užíval (dávkování, způsob užívání, délka užívání)... pracuji s jednotlivými esencemi i se směsemi a zdaleka nejvyšší účinnost mají opravdu směsi a to namíchané na míru 😉

jinak k dotazu: záleží jak byly esence skladovány a také jestli jsou s alkoholem nebo bez... větší otázka ale je to co píšu výš, Vy konkrétně můžete potřebovat naprosto jiné esence 😉

ancickahyksova
autor
30. srp 2016

@bachovy_esence_poradna děkuji za odpověď.Tchýně si je objednala,ale nebere je,takže mi je dnes dala.Je tam kejklirka,topol,vlassky ořech a další bylinky ale to nevím nazvy

bachovy_esence_poradna
30. srp 2016

@ancickahyksova záleží na tom jak se cítíte Vy a jaké je kompletní složení

ancickahyksova
autor
30. srp 2016

Ještě je tam bílý kaštan,devaternik,sliva...cítím se tak,že mám strach,respektive trpím obsesemi které mi následně vyvolají úzkosti

bachovy_esence_poradna
30. srp 2016

@ancickahyksova
obecně to co píšete Vám neublíží... těžko ale říct jestli pro Vás tyto esence budou dostatečně silné, aby Vám pomohly, protože ke správnému sestavení směsi je potřeba konzultace... je to proto, že důvody pocitů můžou být různé (obsese i strach můžou mít různou příčinu.. jakmile se ta odstraní, tak dochází k velmi rychlé úlevě 😉

stává se, že ve směsi chybí třeba 1 esence, ale je to zrovna ta nejdůležitější.... směs tak nevyléčí to hlavní - buď dojde k velmi malé úlevě nebo se potíže vrací, protože nebyl řešený "kořen" všech potíží 😒

(je to asi jako u homeopatie - je dost velký rozdíl v účinku mezi užíváním monokompozitního homeopatika z lékárny nebo návštěvou homeopata.... efekt může být někdy diametrálně odlišný.... u Bachových esencí je tohle ještě výraznější, protože účinky esencí jsou rychlejší a neřídí se tolik např. fyzickou stránkou člověka)

ancickahyksova
autor
30. srp 2016

@bachovy_esence_poradna koukala jsem na Vaše webové stránky.Byla by možná písemná konzultace?

bachovy_esence_poradna
31. srp 2016

@ancickahyksova ano, určitě, písemná i po telefonu/skypu

jarusanek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ninafilipi
13. pro 2016

Aho všem příznivcům

kolibricek36
7. led 2017

chtěla bych se zeptat, dostala jsme Bachovy esence, ale čaje asi 6 druhů - může se to i když se snažíme, připadně i v těhotenství?

ninafilipi
7. led 2017

@kolibricek36 bachovy esence čaje? Vyrobce originalu nic takoveho nenabizi. Hodite sem foto? To bych rada videla

kolibricek36
7. led 2017

Je to ale z Nemecka

kolibricek36
7. led 2017

je toho víc, třeba na klidný spánek, odvaha a síla...

@kolibricek36 Bachovy esence fungují na principu vibrační rezonance - to u čaje nelze zajistit...navíc přelitím horkou vodou se esence ničí ...😉
obávám se, že jde spíš o tahání peněz z kapes lidem...

jinak čaj obsahuje byliny a koření, z nichž některé nejsou v těhotenství vhodné....

Tedy tyto čaje bych při přípravě na těhotenství a v těhotenství nedoporučila. Věnujte je někomu, ze složení to vypadá, že budou chutné 🙂

Jinak obecně jsou Bachovy esence v těhotenství a při přípravě na něj nejen možné, ale velmi doporučené. Mohou se užívat i v 1. trimestru a to i pokud jde o rizikové těhotenství, nejsou tam žádná omezení, děti je mohou užívat od narození.
V těhotenství mají Bachovy esence pozitivní vliv i na miminko.

To se ale týká originálních esencí kde je garance účinku (kapky, pastilky, perličky, krém, sprej). Aplikace je pak přímo do úst nebo do nápoje (nesmí ale být právě horký, aby se esence nezničily). Netýká se to takovéhoto čaje kde už z ceny je jasné, že to nemá co do činění s Bachovou terapií 😉

ninafilipi
9. led 2017

Taky se mi ty čaje vůbec nezdají....navíc to nevyrábí ani výrobce originálních Bachových esencí...

kolibricek36
9. led 2017

@bachovy_esence_poradna ja ty caje dostala, jinak bych je tedy nekoupila,ale kazda vec ma sve pro i proti.
Asi tam jako starsi generace se bude ohanet svymi pravdami a dnesni taky. Napriklad cesnek v tehotenstvi, babicky rikaji ze absolutne ne, zatimco zde jsem se docetla, ze je naopak prinos......l😀

@kolibricek36 česnek je velmi zdravý... ale záleží vždy na tom v jakém stavu je organismus konkrétního člověka 😉
česnek zvyšuje horko v organismu... pro někoho kdo má hodně vnitřního suchého horka v organismu, je česnek v těhotenství rozhodně něco co by neměl jíst

u zdravého člověka, který má vyrovnané vnitřní prostředí organismu je naopak česnek velmi prospěšný.... (v těhotenství s mírou, ale také naprosto bez potíží)

Nelze říct paušálně u mnoha věcí, že to a to je v pořádku pro všechny a za každé situace. Každý jsme jiný 😉
Články na internetu vždy můžou dát jen omezené množství informací. Navíc pokud je píše někdo kdo nevidí souvislosti, tak tam můžou být i informace, které jsou vytržené z kontextu nebo vyloženě nepravdivé. Je vždy lepší poradit se s někým kdo se tím zabývá profesionálně a nejlépe pokud ví nejen fyzické, ale i psychické důsledky různých typů nerovnováhy v těle

hraaasek
19. bře 2017

Dobrý den! Hodně jsem o Bachových esencích slyšela a chtěla jsem si je pořídit teď v těhotenství a k porodu, právě proto, že jsou indikované i pro toto období. Nyní jsem ale dostala kapičky od jedné tety (nechala mi namíchat k svátku) a zarazilo mě, že obsahují 27% alkohol. Tak to asi v těhotenství moc nemůžu, ne? Na kapičkách je napsáno "životodárné kapky". Dokázal by mi tu někdo poradit? Klidně doplním i celkové složení, ale je to dlouhý seznam latinských názvů, tak teď se mi to úplně vypisovat nechce 🙂

hraaasek
19. bře 2017

@hraaasek Tak mi to nedalo, názvy jsem přeložila. A kapky obsahují: devaterník velkokvětý, slivoň myrobalán, plamínek plotní, netýkavka žláznatá, snědek chocholičnatý.

bachovy_esence_poradna
20. bře 2017

@hraaasek Dobrý den, podle složení máte pouze krizovou esenci.... ta je výborná jako první pomoc.... je ale otázka jestli pokrývá pocity, které aktuálně máte...

esence lze namíchat přímo Vám na míru, tak jsou nejúčinnější...
a mohou být bez alkoholu 😉
napíšu zprávu

nikol272
30. dub 2017

Dobrý den. Můžu se zeptat kde se takové kapky dají namíchat? Jsem v 16 týdnu těhotenství a mám pořád deprese a neustále se s přítelem hádáme a pak brečím. I když bych měla být teď hlavně šťastná. Pomůžou tyhle kapky trochu uklidnit?

bachovy_esence_poradna
25. čer 2017

@nikol272 můžete mi napsat... 😉

lu_energie_rostlin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
darsin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berushe14
6. pro 2022

@bachovy_esence_poradna mužů sz prosím?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru