Chamomilla vulgaris 15. Jak často ji mám podávat?

stesticko1
5. srp 2011

Ahoj holky potřebuju poradit moje 10.měsíční dceruška má trápení s prořezáváním zoubků jde nám jeden za druhým,,a ty proplakanacé noci jsou už šílený budí se každou chvíli a pláče zkusila sem všechno možné kousátka,gely a ted mi kamarádky poradili homeopatika dnes sem je zakoupila Cham.Vulgaris 15 ale zapoměla sem se zeptat na dávky poradte mi prosím jak čsto a kolik kuliček a jak podávat...děkuju za každou radu i jak pomoct od bolesti,,,

radule82
5. srp 2011

Ahojky nám se osvědčily homeopatické čípky Viburcol.

cara.m
5. srp 2011

Já jsem to taky studovala a zjistila jsem, že každý to radí jinak. Někdo psal, že u dětí stačí 3 kuličky, někdo že 5. Tak jsem zjišťovala informaci u naší homeopatky. Říkala, že není ani tak důležité kolik kuliček (doporučila 5), ale jak často. Že by se při akutních problémech měly dávat co 2 hodiny i co hodinu. Ta četnost je prý důležitější. Nedá se jimi prý předávkovat.
Ale někde se zase dočteš, že jen 2 x za den, takže je to různé. Já se řídím radou naší homeopatky.

mili84
5. srp 2011

Ahoj, dává se chamomilla nebo Pulsatilla. Záleží, jakou máš potenci (číslo). Čím vyšší, tím se dává po delších intervalech. Ale pokud ji to opravdu hodně bolí, tak potenci neřeš a dávej jí klidně 1 kuličku po hodině - nech rozpustit v mlíčku nebovodě a dej ji to lžičkou. Na kuličky nesahej rukou. Pokud uvidíš zlepšení, hned začni intervaly prodlužovat - po 2h, pak po 3. Můžeš skončit klidně u 3 kuliček denně. POkud Chamomilla do 3 dnů nezabere tzn. nenastaně zlepšení, dej jí Pulsatillu. Předávkovat se homeopatikama nejde, takže se nemusíš ničeho bát 😉 Každopádně nedávej ji ani jedno déle jak 3 dny - tělo homeopatikama nakopneš a pak už se s tím vypořádá samo, tak ať ho nehecujeme moc dlouho 😉 Jinak si kup Calgel a tím zoubky maž, ten nám taky zabíral. A další věc je, že nemusí plakat kůli zoubkům - ve většině případů se noční pláč na zoubky svádí, i když to tak být nemusí 😉 Tak se drž a ať je líp 😉