Cvičení Vojtovou metodou a plavání. Máte zkušenosti?

klematis
24. srp 2009

Ahojky, máme čtyř a půl měsíčního chlapečka a už tři měsíce cvičíme Vojtu. Zlomil si při porodo klíček a hlavičku točil jen na jednu stranu a byl celý vykřivený. Cvičení nám moc pomáhá, ale pořád je trošku asymetrický. Přihlásila jsem ho plaváčku do rehabilitační vany a naše fyzioterapeutka nám to zakázala. Chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo podobné zkušenosti, ne. že bych jí nevěřila, ale tolik jsme se na to plavání těšily...

katy2
24. srp 2009

klematis, u nas nam prave fyzioterapeutka ponukla moznost plavania u nich na rehabilitacnom.... takze aj cvicime aj plaveme.... ono to spolu suvisi a doplna sa to.... ja som spokojna a nemenila by som....

lenka_ke
24. srp 2009

Ahoj klematis, my sme tiež cvičili vojtovku - 2 mesiace. malej diagnostikovali centrálnu koordinačnú poruchu 2. st., tortikolis a celkovú asymetriu pravej strany. tiež som sa jej vtedy pýtala na plávanie. dr. mi povedala, že zatiaľ nie, kým sa jej trošku neupraví svalstvo a nenaučí sa ho správne používať. plávať sme začali až teraz po ukončení cvičenia. takže asi tak. asi budete podobný prípad.

porubenka
26. srp 2009

Ahoj, my cvicime vojtovku od 5teho mesiaca. Drobec nam nechcel dvihat hlavicku na brusku, neurologicke vysetrenie ukazalo len lahku hypotoniu. Tiez som chcela s nim chodit plavat a rehabilitacna sestra povedala, ze nemozeme. Cudovala som sa pretoze prave o plavani hovoria ze pomoze rozhybat svaly, ze sa babo uvolni a tak. No a ked sme mali 8 mesiacov, tak zrazu na rehabilitacii nam povedali ze uz mozme chodit plavat ak este chceme. hned sme sa aj prihlasili do plaveckych jasliciek a mame za sebou 1.vy kurz. Malemu to velmi prospelo.

klematis
autor
26. srp 2009

Tak uvidím co bude dál, třeba nám to plavání taky časem povolí...

bene
27. srp 2009

ahojte baby,
tak lenka ke, no mam podobnu diagnozu ako ty, mala mala koordinacnu poruchu 1.st a torticolis z maternice, zacali sme cvicit vojtovku od 2 tyzdna a po mesaci sa nam to rapidne zlepsilo a doktorka bola nadsena, a po 2 mesiacoch nam napisala ze koordinacna porucha 2 st. ze sa to zhorsilo. bola som sokovana cvicila som rovnako ako predtym a vraj zhorsilo. no a nakoniec som sa pytala na bazen ci mozeme do hubbard vane a napisala nam ho. boli sme uz 5 krat a doma cvicime 3 krat denne a musim povedat ze malej to pomohlo. a pomaha uz tu hlavicku otaca aj na druhu stranu ovela viac a aj na plavani uz plavala sama v koliesku ma 3 mesiace, uz ju nemusela drzat,sestricka povedala ze uz je rovnejsia ovela ze uz sa udrzi predtym by sa vraj stocila a ponorila keby ju nedrzala. takze ja si myslim ze plavanie pomaha, nam teda urcite. a skor by som povedala teda aspon u nas ze maju strsne vela deticiek na to plavanie a doktorka predpisuje len nutne pripady ....

katy2
27. srp 2009

bene, ahoj, vy ste tiez z KE? ku komu chodis s malou? cvicit? a plavat?

martinamil
27. srp 2009

Klematis, my cvičíme i plaveme, ale vím, že jsou případy, kdy plavání nedoporučují, protože by se to svalstvo nezatěžovalo rovnoměrně - dítě dělá určité věci instiktivně. Tak tomu nech čas. 😉

smajlik
28. srp 2009

klematis: také cvičíme Vojtovku od 3.měsíce, na začátku nám nebylo plavání doporučeno, ale teď naopak - když jsme "vycvičily" ty správné svalíky které jsme potřebovaly a fyzioterapeutka viděla že je malá už umí používat, teprve teď řekla že je ideální čas na plavání, abychom ty svaly už jen "dopilovaly" 🙂. Takže se neboj, i váš čas přijde 🙂 😉

lenka_ke
28. srp 2009

ahoj bene, to ma mrzí, že sa vám to zhoršilo. ja som si myslela, že pokiaľ sa cvičí, tak by sa mal stav zlepšovať nie? u nás sa to našťastie spravilo po 2 mesiacoch. veď cvičiť 4x denne bolo o držku. včera sme boli prvýkrát v Hubbardovej vani a bolo to super. aj malej sa páčilo. inak pre mňa to bol neskutočný pohľad na malú ako pláve s nafukovacím kolieskom, kope nožičkami a pritom sa smeje. plávanie je určite fajn, ale musí byť v správny čas. my sme čakali 2 mesiace. držím všetkým pršteky 😉

kalo
28. srp 2009

Já se zrovna včera ptala ve Vojtově centru p.doktorky, jestli by malé plavání pomohlo a nedoporučila nám je. Prý je tam pravděpodobnost zafixování nějakého špatného pohybu či záklonů hlavy, které mohou být jen na škodu. Také kvůli vysoké teplotě vody v děts.bazénech, že příliš teplá voda svaly ještě rozvolní.... 😨