EEG Biofeedback, máte zkušenost?

naieva
19. bře 2013

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s EEG Biofeedbackem?? Bylo nám doporučeno na logopedii. Bojím se, aby to nebylo jen vyhazování peněz. Jsou znatelné pokroky?? Díky za jakýkoliv názor..🙂

pelmisek
19. bře 2013

My jsme absolvovali zhruba před rokem (čili zhruba v 5 letech) cca 30 sezení každé za tuším 460Kč a efekt to teda mělo - nástup byl teda pozvolný tzn. že cca 20 sezení se nedělo nic, ale pak začali naskakovat nová slova a celkově se hodně rozmluvila a také se zlepšila pozornost a soustředění. Takže za mě rozhodně můžu doporučit, ale je to hodně časově náročné - je nutné chodit 2x týdně a finančně samozřejmě také ale to víš🙂

anushka111
20. bře 2013

Doporučila bych ti přečíst si víc diskuzí. Jinak většina dětí se zlepší ale čím déle od posledního sezení, tím víc se vše vrací do normálu původního stavu. Větší problém je, že Biofeedback je co se lékařů týče dost rozpoluplný, protože stimuluje mozek "uměle" a to může znamenat i nežádoucí reakce. Já sama to jako menší měla možnost využít - porucha soustředění. Nešla jsem a posléze mi 4 lékaři sdělili, že by na to své děti nedali, právě kvůli způsobu stimulující mozek. Nejlepší na pozornost a soustředění je jít do centra učení, trvá to déle,ale děti se tam učí soustředit a učit a zůstane jim to na celý život. Ty centra jsou ale většinou ve velkých městech, výsledky mají skvělé všechny děti. Jo a do 7 let bych na to dítě nedala, dozrává nervová soustava a to je právě to co ten Biofeedback narušuje. Žádný dobrý lékař by ti to ani do 7 let nedoporučil.

lufry
24. čer 2013

@anushka111
Ahoj Anushka, mohu se zeptat, co jsi myslela návštěvou centra učení? Našla jsem pouze BASIC. Bohužel není v dosahu mého bydliště, můžeš doporučit něco jiného nebo mi napsat přesnější pojmenování? Děkuji moc za ochotu. Lucie

anushka111
25. čer 2013

Koukala jsem na dokumenty a četla si o tom na internetu. Je to skutečně jen v některých velkých městech. Děti se tam zprvu učí např. skládáním puzzle, stavěním kostek, či skládáním různých obrazců, co se týče prostorovosti a logicky. A pak mají samozřejmě spoustu jiných typů her. Omlouvám se ale víc momentálně nejsem schopná napsat, pokud chceš můžu více napsat pozítří. Jsem na intenzivním pracovním školení.

anushka111
25. čer 2013

Tak teď jsem koukala na ten Basic a je to skutečně ono. Sami říkali že těch poboček je bohužel pomálu. Pokud ale není u vás, zkusila bych tam zavolat. V reportáži říkali že občas s někým spolupracují, a právě ten spolupracující by mohl být blíže vám. Případně by vám mohli poradit, jestli není něco bližšího u vás. Sama jsem některé postupy, které tam uvádějí používala (tehdy mi to však jen doporučila doktorka) a musím říct, že se to výrazně zlepšilo a to jsem to zkoušela až někdy v 16.

lufry
26. čer 2013

Děkuji moc za rady. Zkusím se jich zeptat. Lucie

anushka111
1. črc 2013

Není vůbec zač. Hlavně ať všechno dopadne k vaší spokojenosti 🙂