HA Minisiston nebo Mercilon, máte zkušenost?

hanule112
19. čer 2015

Ahoj holky....Máte některá zkušenost s antikoncepcí minisiston?Mám 2 děti a další neplánujeme.Dlouhé roky jsem užívala HA mercilon a byla jsem s ní moc spokojená.Cetla jsem,že se po ní přibírá nebo bývají migrény,ale já nic z toho neměla....A nyní jsem 10 měsícu po porodu druhého dítěte a měla jsem malinko nepravidelný cyklus,tak mi doktor předepsal minisiston.Dočetla jsem se ale,že prý je to už starší HA a vysocehormonálná a moc se nepředepisuje,prý se po ní tloustne,zvětšují prsa atd....Máte někdo zkušenosti?Popřípadě,s jakou HA máte dobré zkušenosti,která je bez vedlejších učinku?Minisiston,kteerý mi doktor předepsal opravdu brát nechci.Myslíte si,že si sama mužu zvolit HA?Nebo to je pouze na lékaři,jakou zvolí.Moc děkuju za rady.

endy85
19. čer 2015

Ahojky, Minisiston jsem užívala 12 let (hned jako svou první a jedinou antikoncepci) a v pořádku, vyhovovala mi. Zároveň jsem hned druhý cyklus po jejím vysazení otěhotněla, takže za mě v pohodě 😉

hanule112
autor
19. čer 2015

Děkuju za radu 🙂

miren
19. čer 2015

Začala jsem je brát hned v 15 letech a po 5 letech u mě osobně když jsem zapomněla jeden dva dny, hned jsem to dostala. Sice moje chyba, ale po nějaké době jsou už slabé. A je pravda, že mi lékařka říkala, že už jsou staré. jestli pak není lepší si dát tělísko🙂

hanule112
autor
19. čer 2015

U tělísku zatím neuvažuju.U mě není problém brát HA,jen správně zvolit kterou 🙂 A zajímalo by mě,jestli mám právo si já sama vybrat.

frankie
4. črc 2015

Já minisiston beru od svých 16 ti let, nikdy jsem žádnou jinou HA nebrala a za mě musim říct, že jsem spokojená. Žádné vedlejší účinky jsem nikdy nepociťovala, nepřibrala jsem po ní. I po vysazení mi nedělalo problém nejdéle do půl roku otěhotnět, to bylo u druhého syna.

lenickakl
19. črc 2015

Já jsem minisiston brala a nikdy žádný problém. Vlastně jsem nikdy u žádné HA, kterou jsem brala, nepocítila žádné vedlejší účinky.

zikisek
21. črc 2015

Už deset let beru mercilon, poslední rok mi vynechává menstruace, natékám, jsem náladová, nemám vůbec žádnou chuť na jakékoliv hrátky,...hrůza. Za dva dny jdu k doktoru to řešit