Homeopatie a léčba ekzému. Máte zkušenost?

kar.la
19. kvě 2008

Milé maminky,
zajímalo by mě, zda je tady někdo, kdo se obrátil s léčbou ekzému na homeopata a jaké máte zkušenosti.
Adélce se pod ručkou pořád dělá červený flek na který bohužel nezabírá nic jiného než kortikoidy 😔
Dnes jsem nás objednala k homeopatce - lékařce, přece jenom jsou tam ale vstupní poplatky a poplatky za další kontroly, proto chci vědět, zda někomu pomohl...

parybka
19. kvě 2008

ahoj Karli, já taky řeším ekzém pomocí homeopatik... Jednak na sebe, mám to docela rozjeté, hlavně ted po porodu, a taky malého, objevil se u něj ekzém na nožkách a flek pod krkem. Baští homeopatika, ale zatím nevidím žádnou změnu. Ale já homeopatikům věřím. Takže budu pokračovat. Zítra jedem zase na pokec k doktorovi, tak jsem zvědavá, říkal mi (je to MUDr. a hodně mu důvěřuju), že se toho může zbavit, tak budu bojovat.

Ale ekzém není o kůži, takže kortikoidům bych se vyhla obrovským obloukem, protože problém jenom potlačí dovnitř a pak se může objevit něco horšího, třeba astma (to spolu souvisí). Taky je to o stravě, ale o tom už je tady pár témat, tak to zkus projít...

kachne23
19. kvě 2008

ahoj, u nás to zabralo skvěle. Byli jsme tam s Matějem, když mu byly asi 4 měsíce a od tý doby dobrý🙂 Neměl to nijak strašný (ještě se nemoh drbat, p. byl malej, takže nijak do krve to nebylo, ale měl to na celym tělíčku, na obličeji teda ne), taky je prej dobrý, jít co nejdřív - nám stačila jedna návštěva 😎 Bejt tebou neváhám a zkusim to. Strava u nás moc vliv neměla, co se toho zbavil, tak jim všechno a je pořád dobrej.

kar.la
autor
19. kvě 2008

Díky holky.
Nevím, jestli to je přímo atop. ekzém, má to (klepu) jenom pod paží a vypadá, že ji nesvědí...
Spíš to vypadá jako nějaká opruzenina, ale pořád se to vrací...
Zvláštní je a nevím, jestli to je náhoda, že se ji to objevilo cca před měsícem, kdy jsme dokojili 😒
UM dávám HA, ale kaše mléčné a tam je obyč. mléko, tak ještě zkusím vysadit ty mléčné kaše...

hedvika
19. kvě 2008

Je to přesně, jak píše parybka, kortikoidy jen zatlačí problém dovnitř. Nám se homeopatická léčba zatím osvědčuje, syn měl ekzém na tváři. 10. dubna jsme byli u homeopatičky, ekzém se po léku nejdřív dost zhoršil (prý to tak často bývá), pak to v průběhu bylo někdy lepší, někdy horší, teď už je tvář skoro týden téměř čistá. Jinak kůže je podle čínské medicíny odrazem stavu plic nebo tlustého(?) střeva. taky jsme na kožním dostali při první návštěvě kortikoidy, ale nepoužila jsem je, páč i tchán - a to je lékárník a jinak je lékům nakloněn - mi to zakázal. 🙂 je to prostě svinstvo. homeopatie i kdyby nepomohla, tak rozhodně neuškodí.

jabber
19. kvě 2008

Nám homeopatika pomohly, nedám na ně dopustit - po 5 měsících léčby je dcera úplně čistá 😎 😉 . Hodně se o tom bavíme v tématu Babské rady na atop ekzém miminek 🙂

kar.la
autor
19. kvě 2008

Jabber - tam jsem se právě koukla a nakoplo mě to k tomu se objednat k té homeopatičce..
Objednala nás ale až za měsíc. Můžu se zeptat, kolik jste tak platily za návštěvu???
Mě bylo řečeno: 1000,- vstupní prohlídka, 500 další návštěva a léky kolem 50Kč 😕

jabber
19. kvě 2008

kar.la - my měli vstupní za 900,- a každá kontrola za 400,-, ale většinou si s homeopatkou mailujeme jak to vypadá a nevypadá, posílám jí fotky, takže kontrola byla za tu dobu jen jedna. Léky jsou za babku, kolem těch 50-60,-. Ale rozhodně to za to stojí, kdyby to stálo třeba 10x tolik 😉 . A objednala nás tenkrát taky až za měsíc - mají toho prostě moc...

kar.la
autor
19. kvě 2008

Jasně, o peníze nejde, hlavně aby to dětem pomohlo 🙂
A to máte v Praze celkem levné. Koukala jsem se na netu a našla jsem h. v Praze za 1600/800,- Kč

jabber
19. kvě 2008

no hlavně je super, že tím základním vstupním pohovorem už o ní má informace a řešíme už jen po mailu i další věci, které se dcery týkají - třeba homeopatika na zuby, na očkování, radí mi co na kašel, na horečku....

kar.la
autor
19. kvě 2008

A jak dlouho ta vstupní prohlídka trvala?

jabber
19. kvě 2008

asi tak hoďku. Připrav se na všelijaké otázky ohledně dcery, včetně barvy stolice 😀 . Koukám, že máme skoro stejně staré Adélky 😀 😀

kar.la
autor
20. kvě 2008

Díky, to jsem zvědavá, jak to bude. Prozatím mi paní Dr. dala číslo na mobil a zděsila se, když jsem ji do telefonu řekla, čím Adélku mažu 😅
No jo, takové netypické jména jsme vybraly 😀

jabber
20. kvě 2008

kar.la - to věřím, že se zděsila. U nás to bylo to první na co se ptala. Ono pak trvá dýl ekzém vyléčit... 😖

farska
17. čer 2008

hezky den.....tak vcera byla nasi 5 mesicni Anicce potvrzen Atopicky ekzem☹
zoufale hledam na natu nejaky kontakt na dobreho homeopata v Olomiku nbo okoli----temi kortikoidy ji rozhodne! mazat nebudu... 😠 😠 😠
dekuji za radu--jakoukoli.. 😔 😔

kalo
17. čer 2008

My byli minulý týden u homeopata kvůli našemu opožděnému pohyb.vývoji. Hledal psychickou příčinu, ale na tu jsme nepřišli ani v těhotenství ani pří, ani po narození. /možná porod císařem/ Tak máme homeopatika na optimalizaci svalového napětí /malá má sklony k hypermobilitě-po mě a má hypotonii svalů na zádíčkách/ Tak uvidíme. Zkusíme...(a k tomu cvičení Vojtovky.)

Tuto pomoc homeopata jsem vyhledala protože jsem chtěla slyšet názor i netradičního lékaře. Podle něj je co léčit už od narození a všechno prý má psychický původ..ať již v těhotenství, při porodu nebo nějakým úlekem...je to hrozně široké téma, když se po nějaké příčině "neduhu" začne pátrat... 😉

Farska: určitě zkus nějakého najít a léčit malinkou nejdřív touto cestou. Jak píše HEDVIKA...ty kortikoidy ten problém jen potlačí, ale neléčí příčinu...Zkus i na netu zahledat 😉

scher
17. čer 2008

na www.homeopatie.cz je seznam a kontakty všech homeopatů v republice 😵

jabber
17. čer 2008

farska - další homeopati jsou na http://www.homeopathy.cz/. Určitě do toho jděte, je to ZÁZRAK! 🙂

deminka
4. kvě 2009

ahoj farska, na těch stránkách homeopatie je přímo homeopatka v olomouci. ale prý je výborný homeopat v kroměříži. má tam taky tel. číslo. já jsem z přerova. psala jsem do toho ol, tak abys měla přehled tak vstupní prohlídka je tam 500kč...nevím jak je to v tom kroměříži, ale chystám se zkusit toho homeopata tam, protože jsem dostala na něj doporučení od více lidí a i na netu měl dobré reference

mikulka
31. bře 2010

Holky, prosím, poraďte dobrého homeopata v Pze.
Neslyšely jste o homeopatické klinice v Dejvicích?

jabber
1. dub 2010

mikulka IP 😉

mariekaterina
6. dub 2010

Holky prosím nevíte o nějakém dobrém homeopatovi v Ostravě a okolí??? Prosím poraďte ☹ 🙂 A kolik si bere za prohlídku a tak.... moc děkuji

stopobezite
26. dub 2012

ahojte holky, řešíme taky ekzém na rukách a nevíme už co dál. Malá si to drbe do krve, jen co se jí udělá strup a je to ¨zklidněné, tak začne zas drbat a ty strupy si strhává, vypadá to hrozivě a je to pořád dokola. Koukal jsem na seznam homepatů , jen se chci zeptat jestli přímo nemáte některá dobrou zkušenost s homeopatem v Hradci Králové....

gazelka02
26. dub 2012

homeopat v Č.Budějovicích znáte nějakého?ten ekzem nas taky trápí

luthien.k
27. dub 2012

@stopobezite
@gazelka02

Už se atopickému ekzému věnuju dlouho a bohužel neznám moc případů, kdy by čistě jen homeopatie pomohla, je to hlavně o stravě, režimu, mazání; homeopatii jako podporu ano, ale nikoli jako jediné opatření. Atopický ekzém je třeba řešit komplexně.

Jak jsou dítka stará? Byla nějaká dietní opatření? Pokud jsou malinká, kojená nebo nekojená?

stopobezite
27. dub 2012

já mám holčičku starou 2 roky a 5 měsíců, dietu jsme nikdy neměli. Na kožní jsme nikdy jít nechtěli. Po vyzkoušení všemožných mastí nám zabral Skin Cap cca 500 kč z lékárny, byla jsem s ním spokojená. Mazali jsme ruce a tváře. Teď od února jsme se přestěhovali do vlastního domečku a nevím proč, ale tady se to objevilo v horším formě než předtím.

luthien.k
27. dub 2012

@stopobezite SkinCap v minulosti obsahoval nedeklarované kortikoidy (byl zakázaný), jak je to dnes, kdo ví... Určitě je vždy dobré zjistit, jak do toho vstupují potraviny (hypoalergenní dieta), nechat si udělat alergo testy na inhalační alergeny (na potraviny nejsou spolehlivé, na ty inhalační ano). A řešit vhodnou kosmetiku na konkrétní stav ekzému (dělám podle fotek). A k tomu posilovat imunitu 🙂

gazelka02
27. dub 2012

@luthien.k synovi je 7let,dietní opatření nepřichazí v uvahu

luthien.k
27. dub 2012

@gazelka02 jak má ekzém dlouho? Co inhalační alergeny, má otestované? Dietní opatření, pokud jsou indicie k tomu, že může jít o potr. alergii, přicházejí v úvahu vždy, třeba o prázdninách, když se nechodí do školy 😉 Nicméně u tak staršího dítka by to byly hlavně histaminoliberátory (ty známé - kakao, citrusy, hodně zralé ovoce či zelenina, hlavně rajčata, barviva a konzervanty, nakládané a kvašené potraviny atd...).

gazelka02
27. dub 2012

ekzem má 3roky,otestovaný jea vše v pořádku 🙂 jelikož je autista tak už takhle toho jí málo a ještě ho omezovat nelze

luthien.k
28. dub 2012

@gazelka02 a omezovaný je ve smyslu gfcf diety nebo i vzhledem k chuťovým preferencím? Ono u dětí i s jinými problémy se vždy AE řeší hůř, to je jasné, ale řešení to má vždy. Pokud má neg. testy na inhalační alergie, tak super, pokud na potravinové alergeny, to bohužel nelze brát za vypovídající, kolem poloviny dětí, co na potr. reagují, má negativní výsledky testů - buď jde o falešnou negativitu testu (spec. IgE protilátky) nebo o pozdní reakci, které se protilátky neúčastní a nelze ji testy odhalit (jen tím vysazením potravin). Já jen abys prostě věděla, že v případě zoufalství je ještě i jiná cesta, než homeopatie, která podle mých zkušeností na ekzém opravdu pomáhá jen hodně málo. A taky samozřejmě správný režim atopika - koupání, praní, oblékání, kosmetická péče (tam se dělá nejvíc chyb), případně nějaké doplňky (probiotika, posilování imunity...).