Homeopatika na zácpu u 2letého dítěte, poraďte

manonka1
3. črc 2014

Ahoj holky. Můžete mi poradit nějaké homeopatika na zácpu u 2 letého dítěte? Chtěla bych je zkusit, dáváme lactulosu, ale to už chci dcerce vysadit (bereme už jí hodně dlouho), tak chci zkusit ty homeopatika. Moje doktorka mi je nedoporučuje, ale přece je to na přírodní bázy, tak bych tím nic zkazit neměla né? A dají se nromálně koupit v lékárně? Nebo je nejlepší zajít za nějakou homeopatičkou a zeptat se přímo jí?

llluckaaa
3. črc 2014

@manonka1 Nejlepší je probrat to s homeopatem, já to řešila on-line na www.svethomeopatie.cz , kde mi do druhého dne homeopatka odpověděla. Homeopatik je několik - viz tento odkaz https://www.modrykonik.cz/blog/llluckaaa/album/... . V lékárně je mají buď skladem nebo je objednají.

manonka1
autor
3. črc 2014

@llluckaaa Děkuji moc za odkaz! Jste zlatá 🙂 Můžu se ještě zeptat- vám homeopatika pomohli?

llluckaaa
3. črc 2014

@manonka1 Těžko říct, co nám nakonec pomohlo 😒 Zkoušela jsem všechno možné a pak jsme se z toho začarovaného kruhu nakonec vyhrabali 🙂

hancazivocich
3. črc 2014

@manonka1 - nám pomohly, ale ne na zácpu... Jsem zdravotní sestra a přiznávám, že na ně věřím...

manonka1
autor
3. črc 2014

Děkuji za vaše příspěvky. Vyzkoušíme a uvidíme. My jsme bohužel už taky zkusili všechno a tohle je poslední možnost 😒

melodygirl
3. črc 2014

@manonka1 U dítěte na zácpu se nám osvědčilo méně solit. Jinak homeopatika jsou určitě velmi dobrá volba 🙂 Nechápu, jak může pediatra přímo nedoporučovat, na západě je to legitimní léčba, kterou běžně hradí i pojišťovny. Možná by se měla trochu dovzdělat.

kloudovap
3. črc 2014

Jsem lékárnice a homeopatika jsou jeden velký podvod, někteří kolegové jim přiznávají alespoň placebo efekt. Sama jsem je nikdy nepoužila, ani to neudělám, ani dceři bych je nedala, i kdyby jsme už všechno jiné vyzkoušeli. Skrývají v sobě okultní praktiky, nemají vůbec fungovat, a přesto někomu zabírají. Jako podnět přidávám odkaz na vyprávění jedné slovenské lékařky - homeopatky, poměrně dlouhé čtení, ale pro mě dosti vypovídající
http://www.jmanjackal.net/cze/czehomeo.html#ev

kloudovap
3. črc 2014

Jsem lékárnice a homeopatika jsou jeden velký podvod, někteří kolegové jim přiznávají alespoň placebo efekt. Sama jsem je nikdy nepoužila, ani to neudělám, ani dceři bych je nedala, i kdyby jsme už všechno jiné vyzkoušeli. Skrývají v sobě okultní praktiky, nemají vůbec fungovat, a přesto někomu zabírají. Jako podnět přidávám odkaz na vyprávění jedné slovenské lékařky - homeopatky, poměrně dlouhé čtení, ale pro mě dosti vypovídající
http://mojpribeh.sk/pribeh/mudr-emilia-vlckova/

zahira
4. črc 2014

@manonka1 myslim, ze homeopatia je velmi dobra volba. Ak sa jedna o chronicky problem, bolo by fajn navstivit klasickeho homeopata a najst dcerke "liek na mieru". Vtedy mate najlepsiu sancu na uspech. Homeopatia iíndividualizuje, to je jej hlavne uskalie - na to, aby bol liek ucinny musi sa predpisat na zaklade presnych priznakov konkretneho cloveka. Preto dcerke nemusi pomoct to, co pomohlo inym detickam a tiez to potom casto vedie ku strate dovery rodicov v homeopatiu. Prajem uspesnu volbu 🙂