Homeopatika. Podle doktora je to jen voda

filipek_milacek
13. pro 2010

Zeptala jsem se při poslední návštěvě pana pediatra, kterého si mimochodem moc vážím a je všeobecně mimořádně chválený a oblíbený, jaký má názor na homeopatika. Naše trápení spadá do tématu Růst zubů=totální nespavost, a mě zajímalo, co mi pan doktor na homeo řekne. Moc mě převkapil, že prý homeopatika neobsahují VŮBEC NIC. Že je to jen voda... 😕 😕
Nevím co si o tom mám myslet a protože jsem sama až chorobně zdravá, o lécích ani homeopatikách nevím nic, ale malé je mi líto že se v noci trápí, a sama jsem taky vyřízená, i když zatím (11M) mi malá nikdy nespala celou noc. Teď je to ale síla co v noci vyvádí, koupila jsem homeo čípky Viburcol, ale podle pana doktora by to tedy mělo být úplně k ničemu. Setkaly jste se některá s podobným názorem?
Děkuji.

dvojka
13. pro 2010

Já ano,na kožním při přetrvávajícím atopáku ,kdy jsem se doktora ptala na homeopatika,řekl mi to stejný-prostě že nefungují,že to je jen v lidský hlavě ten účinek 😝

heliik
13. pro 2010

Ahojky, tak já jsem si homeopatika vzala v těhotenství ,,Oscilococtinum" kůli velkému nachlazení a mě to pomohlo.. Nic jiného jsem nesměla.. Doporučila mi to i doktorka, a neřekla mi, že to nefunguje, to vůbec ne..
A neřekla bych, že tam není vůbec nic, jen malo škodlivých látek, než u jiných léků.. Proč by je jinak prodavály? 😉 Záleží asi na doktorovi. 😉

mystique
13. pro 2010

Každý doktor se na to dívá jinak. To, že je to jen voda to není pravda. Jsou tam stopové množství určité látky. Já malé dávala Viburcol a nám zabral. Před porodem jsem brala taky homeopatika a porod jsem měla za 1,5 hodiny za sebou.
Ten první před 12 lety trval celý den. Myslím, že homeopatika fungují, ale ne ty univerzalní, ale zpracované na konkretní osobu.

dlabinecka
13. pro 2010

Setkala jse se stejnými názory. ovšem můj názor je, že když je to tedy jen voda, tak proč to nezkusit?!? homeopatika by měla být neškodná a já sama je malé dávám. moje sestra měla přetrvávající laktaci i 4 měsíce po ukončení kojení a homeopatika jí zabrala a za tři dny bylo mlíko pryč 🙂 a já dávám malé homeopatika též kvůli spánku a hcválím si chválím....

lu777
13. pro 2010

s takovým názorem jsem se setkala a nejen u homeopatik....
taky jsem tomu nejdřív nevěřila...
po 3 letech používání pro děti to shrnu asi takhle: je mi jedno co si o tom kdo myslí, závadné to není a dětem to evidentně pomáhá.... a těžko to může být nějaká sugesce (jak mě kdysi někdo přesvědčoval), protože např. 3-měsíční dcerce asi těžko nasugeruju že tohle jí pomůže od bolesti zubů 😉

jinak na zuby dávám Hypericum Perforatum a Chamomilla Vulgaris..... když se zub už vyloženě prořezává dásní tak pak nepomůže skoro nic ale na ty dny a týdny (někdy i měsíce) než se to do toho stadia dostane, tak to pro nás byla záchrana... starší syn měl obrovské potíže s růstem zubů, ze 20 mu jich 6 museli proříznout nakonec na pohotovosti, měl hematomy a velké bolesti, padal při chůzi, měl 40 horečky....

jinak jsem úspěšně používala homeopatika na podporu kojení, na bolesti bříška, na kašel atd. atd...
ne vše zabere hned, někdy je potřeba kombinovat víc homeopatik a nebo pořídit silnější koncentraci (např. na naši Bellušku zabírá na zuby jen koncentrace 30ch)...
každopádně je nejlepší zajít si k homeopatovi... jinak pokud miminko pláče a pláče hodiny kvůli růstu zubů a nic nepomáhá 😔 tak se dá ještě v nouzi dát tzv. Krizová esence z Bachových esencí...
podívej se např. na www.bachovky.cz.... jsou to vlastně taky homeopatika... já jsem je brala např. při totálním přetížení, kdy jsem v noci spala tak 3 hodiny, ve dne malá pořád plakala, do toho starší měl největší vlnu vzdoru... hodně mi to pomohlo 🙂 🙂

lu777
13. pro 2010

jo ještě jsem zapomněla že jsem je dávala i synovi když mu byl rok, měl náběh na atopický ekzém...
bral to asi dva měsíce.. od té doby naprosto bez problémů a to jsem byla u 3 kožních a všude mi tvrdili, že se na to dají dát jedině kortikoidy...

myslím, že se to dycky vyplatí zkusit, zvlášť u dětí, já teda nejsem příznivcem toho dávat dětem antibiotika nebo kortikoidy a podobný sajrajty s prominutím, když je nějaká alternativa.....

elana
13. pro 2010

já mám zkušenost jen s Homeovoxem na chrapot (normálně prodejný od Boironu, není ušitý na míru) -nic lepšího neznám 😉

ale jinak bych tím určitě nenahrazovala léky na skutečné nemoci...ale zrovna u potíží se zoubky bych se to zkusit nebála, nepomůže (je-li to jen voda) neuškodí.

dvojka
13. pro 2010

@lu777 -no přesně takhle mluvil doktor na kožním,že lidi beztak po použití homeopatik přijdou a sáhnou po mastech s kortikoidama :-/.

lu777
13. pro 2010

no já jsem třeba na ty zoubky nic lepšího neobjevila... gely zabírají tak na půlhodiny, hodinu... a když třeba synovi rostl zub 3 měsíce a od rána do večera brečel a brečel 😖 tak jsem to holt nějak přežívali, ale bylo to hrozný a když nemohl vůbec spát tak jsem mu dávala třeba Paralen čípky, ale to přece člověk nemůže dítěti dávat každou noc 😨
kousátka, chladítka apod. to naprosto odmítal...
ale jako je fakt, že malej byl extrém s těma zubama... teď si to užíváme podruhý a opět jedeme na homeopatikách

jinak jsem někde četla že 80-90 procent nemocí je z psychicky (negativní emoce - frustrace, vztek, panika atd. atd.), takže i kdyby to zabíralo "jen" na psychiku, tak si myslím,ž e je to naprosto jedno....
mně je šumák jestli je to vědecky podložený, mě zajímá jeslti to funguje! 😉 🙂

lu777
13. pro 2010

@dvojka no tak to kecá, protože já znám 3 lidi co měli děti s velkým atopem (po celým těle) a všecky děti jsou ok - je to asi 3-4 roky teď... a náš Matýsek taky, i pak chodil do bazénu s chlorem a naprosto ok, stačilo jen důsledně mazat a nebyl problém ani v zimě, nic...

ale já jsem si těhle keců už hodně užila... měla jsem velký zdravotní problémy a dostala jsem se z nich až alternativní medicínou, hrozila mi invalidka a to mi bylo jen málo přes 20....
a např. po velký blokaci páteře, když jsem po půroce pořád nemohla normálně chodit a byl pro mě problém i nastoupit do tramvaje atd., tak jsem rehabilitaci vzdala a začala jsem brát čínskou medicínu... (i když mi to přišlo jako blbost, odblokovávat nerv bylinama)... za měsíc jsem šla na kontrolu a doktorka, která nevěděla předtím co se mnou, tak se divila a když jsem jí řekla jak došlo k takovýmu zlepšení, tak mi řekla, že "to je nějaký čarodějnictví" ... 🤐
bylo mi z toho tehdy na zvracení, díky tý doktorce dneska chodím !! a ona nebyla schopná mi pomoct několik měsíců a pak se ještě po někom vozí ... opravdu nechutný...
mimoto čínská medicína například je zhruba 5 tisíc let stará, takže jako brát to jako nějakou modu jak se o tom taky tenkrát vyjádřila, to může opravdu jen dost nevzdělanej člověk 😅 😅

foogy
13. pro 2010

Já jedu v homeopatikách ve velkém - ať klasika Homeovox, Oscillo, Coryzallia, Paragrippe, nebo od homeopatky přímo na míru, jak vy tady píšete a teď malému na zouby a jako super! Nikdy jsem se nezklamala, vždycky mi to zabralo. Říkám si, proč nezkusit alternativu, než do sebe začnu ládovat driáky a ono mi to vždycky pomůže, takže na driáky ani nedojde.
A jestli je to jenom voda a je to o tom: Věř a víra tvá tě uzdraví, tak jedině dobře, ne? 😉

dvojka
13. pro 2010

@lu777 -souhlasim,my se zbavili vždy taky velepromaštováním a úpravou jídelníčku.Podle mě se jen bojí konkurence a tak háže špínu 😀

filipek_milacek
autor
13. pro 2010

já všem děkuju za příspěvky🙂 Jenom teda, pro zajímavost, není tu někdo kdo by mi mohl říct, co tedy v těch homeopatikách vůbec je? Bylinky to prý nejsou...

dlabinecka
13. pro 2010

@filipek_milacek Já nevím uplně přesně - v každém je asi něco jiného, ale už jsem slyšela, že nějaká maminka si po porodu vyžádala placentu, aby si z ní mohla udělat homeopatika... 😨

mystique
13. pro 2010

Homeopatie je léčebná metoda fungující na principu aplikace léčivých látek ve velmi zředěném stavu. Složení látek je přírodního původu; jedná se o rostlinné, živočišné nebo minerální výtažky.

Mnohanásobně naředěné substance zmíněných látek se tak podílejí na stimulaci organismu k využití vlastních léčebných aktivit. Žádné z podávaných homeopatik nejsou toxické a nezatěžují tak organismus škodlivými látkami.
Homeopatická léčba pomáhá nejen léčit konkrétní nemoc, ale též se podílí na zlepšení celkového stavu pacienta v průběhu onemocnění. Tím posiluje imunitu a urychluje proces léčby.
Homeopatika léčí kromě akutních stavů i vleklé chronické nemoci

mystique
13. pro 2010

No podle toho jak je to vždy x naředěné, tak by tam vlastně skoro ani nemělo nic být a nemělo by to fungovat 😀

jjaanca
13. pro 2010

Nám pomohl Borax na moučnivku. Dýl jak měsíc jsem mazala dceři pusinku a sobě prsa genciánou a vůbec nepomohla. 3 dny po nasazení Boraxu bylo po moučnivce. 😉

lidiab
13. pro 2010

Ja jsem ve svem zivote nepotkala ani jednoho doktora, ktery by homeopatika povazoval za ucinna. Veterinare ano 🙂 Kdyz byl nas pes jeste nazivu tak jsme ho vodili na veterinu kde ordinoval manzelsky par. Pani jela v homeopatikach, pan od nich daval ruce pryc a porad se ji vysmival. Zkusili jsme to u pejska, ale nezafungovalo. Ja sama jsem homeopatika brala nekolikrat a take to nepomohlo. Naposledy to bylo neco na podporu tvorby mleka (riccinus??), brala jsem to 1,5 mesice a zadna zmena. Ale nekdo muze zase rict ze by mi to mliko zmizelo uplne kdybych je nebrala 😝 Zalezi na uhlu pohledu. Je v tom urcite hodne od tzv. placebo effectu - kdo tomu veri tomu pomuzou. Moje babicka treba prisaha ze uz treti rok nema chripku jen diky oscilococcinu...

lu777
13. pro 2010

@lidiab kdyby to fungovalo jen na placebo efektu tak by to nemohlo pomáhat úplně malým miminkům 😉
ono mně tohle tvrdili i s čínskou medicínou, že fungovala, protože jsem tomu věřila, ale tomu se musím smát, protože mě tam donutila jít ségra, bydlela se mnou a měla hrůzu co se mnou bude, nebyla jsem schopná se sama ani oblíknout 😔
a já tam šla k tý dr. s obrovským odporem a jen proto, že to ségra zaplatila, ani jsem s tou dr. nechtěla mluvit...
takže někdy to určo placebo efekt být může, ale těžko se tím dá vysvětlit jak mohly homeopatika zabrat např. novorozenému dítěti 😉

jinak mně nezabraly homeopatika několikrát když to byly ty z lékárny, tzn. všeobecný, ne na míru 😉 proto jsem to na sebe pak už ani nezkoušela... dokud jsem nemusela řešit zdr. problémy u staršího dítěte a tam se mi příčilo dávat mu kortikoidy, antibiotika atd., tak jsem to prubla znova, šla k homeopatce, dostal homeo na míru a fungovalo to...

pindruska
13. pro 2010

mně třeba překvapilo, že ne všechna homeopatika jsou volně prodejná. dostala se mi do ruky jakási brožurka - seznam homeopatik - a některá jsou jen na předpis. takže pokud by tam byla jen voda, tak to by byla asi blbost některé vydávat jen na ten předpis.

já jsem před 2 měsíci měla virózu, tak jsem si řekla, že zkusím homeopatika a do 2 dnů jsem byla ok. když jsem měla opar, také jsem zkusila a byl mnohem rychleji vyléčený.

zase naopak když jsem měla problémy s nízkou tvorbou mateřského mléka, tak nepomohly.

ale souhlasím s názory výše, že kdyby fungovaly jen na placebo efektu, tak by malým dětem asi těžko pomohly a oni pomáhají.

berenika39
13. pro 2010

http://cs.wikipedia.org/wiki/Homeopatie

Určitě funguje, ale jen z rukou odborníka, homeopata, který se zabývá konkrétním pacientem a jeho konkrétním problémem, dokáží navrhnout přesně dávky a typ. Z volně prodejných třeba mě funguje Oscilococcinum, ale třeba na manžu to nezabírá ani náhodou.

Není to žádné šarlatánství, do těla se dostane megazředěná forma "nemoci" a tím se naučí s ní bojovat.

jabber
13. pro 2010

Tady je trochu napsáno o tom, co ty léky vlastně jsou 😉
http://homeopatie-poradna.webnode.cz/leky/
http://www.vylecit.cz/949/homeopatie-nejcasteji...

My taky používáme homeopatika hodně, nemůžeme si je vynachválit, a to jak monokomponenty na míru od homeopatky, tak i Viburcol, Stodal atd. Měli jsme je i na afty v puse a super 🙂 Dceři lék Graphites vyléčil atopický ekzém za 5 měsíců 🙂
Zajímavý je tenhle článek http://www.klasickahomeopatie.cz/lecbadeti.html

lidiab
14. pro 2010

@lu777 Ale jo, ja netvrdim ze to na 100% placebo effekt. Pisu ze je tam hodne od toho placebo effektu. Na mne proste nikdy nezabrala. Ale treba babicka neda na to osciloccocinum dopustit. Ono se to proste pohybuje na takove hrane, nekomu zaberou nekomu ne, kdyz to u "leku" mas vic jistoty a vis s cim pocitat. I kdyz to take nikdy neni na 100%.
Myslim si ze to neni jen o tom zda funguji nebo ne, je to take o pristupu. Jak jsem psala vyse, brala jsem homeo na tvorbu mleka a dle meho nazoru zbytecne. Divam se na to skepticky, kdyz to nekdo kdo na homeopatika veri by rekl ze kdybych je nebrala tak by to mliko zmizelo uplne. To byl muj pripad s laktacni poradkyni, ja jsem na to neverila, ona ano. Ja si myslim ze nezabrali, ona ze ano 🙂 Syn zname (8 let) trpel mel nejakou vyrazku, "leky" mu nechtela davat a sla do homeopatie. Zaroven mu uplne prekopala jidelnicek. Vyrazka zmizela, ale cim to bylo? Vyloucenim alergickych potravin nebo homeopatii? Nejak takhle jsem to myslela... 🙂
Ted jsem si vspomela ze behem tehu mi na kasel zabral Stodal 😅

lu777
14. pro 2010

@lidiab já mám zas velice špatný zkušenosti s lékama... mají hodně vedlejších účinků, takže ano, na ten hlavní symptom zabeoru, ale zase kolikrát rozhází něco jinýho (a člověk na to může přijít až po nějaký době)....

samozřejmě nejlepší je mít všecko na míru... klasický léky i homeopatika který nejsou namíru, to je přece jenom takový střílení od boku...

na klasických lékách mi nejvíc vadí že se vlastně léčí jen důsledek, ne příčina... například máš arytmii ale neřeší se proč... řeší se jen to, že se nasadí lék který mění rytmus srdce tak, aby ta arytmie vymizela..... když se nad tím člověk zamyslí, tak je to nesmysl 😅
mně takhle například léčili bolest zad roky než jsem byla na hromádce tak že jsem šla jinam a tam se zjistilo, že mám chronický zánět ledvin už roky 😒
a od toho mě bolely i kolena a s tím jsem se taky naběhala po doktorech... jakmile mi dr. posílila ledviny, tak všechny ty obtíže zmizely (plus několik dalších)

ono dokud je člověk zdravý tak ty slabší stránky západní medicíny nevnímá, prostě jednou za rok si skákne k dr., tam mu něco napíšou, on to sní a je zase ok... ale jakmile začne mít vážnější nebo opakující se potíže, tak zjistí, že plno věcí západní medicína neumí řešit... to by mi tak nevadilo, ale aspoň kdyby to ten dr. přiznal a necpal do člověka třeba zbytečně chemikálie... ten přístup se mi prostě nelíbí... dr. musí mít za každou cenu pravdu... a za každou cenu musí držet člověka při životě, i kdyby ten stál za nic... prostě to nechápu !

mystique
14. pro 2010

Já nevím mě to placebo v tomhle případě moc nesedí. S prvním synem jsem měla velké problémy s ekzémem a nespavostí.( cca do 1 roku) Homeopat mu vypracoval lečbu přímo na něho a naraz začal spát s ekzemem byl taky klid. Ted je mu 12 let a nikdy se mu to nevrátilo. Pokud by to fungovalo třeba u psů na kožní problémy což hodně veterinářů potvrzuje, jak tam může fungovat placebo? 😉

zevina
14. pro 2010

tak já jsem patřila k těm, co se na homeopatika dívala spíš skepticky (anebo je spíš brala s rezervou) ale je mi naprosto jasné, z čeho můj postoj pramenil... po narození staršího syna na mě skočil jakýsi chřipkový bacil a jako plně kojící šestinedělce mi lékárně nabídli oscillococcinum, které mi absolutně nepomohlo ☹
no jo, ale nikdo mi taky neřekl, že asi 15min před a po podání léku nemám nic jíst ani pít, že se mám vyvarovat mentolu (např ve žvýkačkách, zubní pastě, aromalampě) páč může účinek homeopatik snižovat a už vůbec ne, že na ně nemám šmatat rukama...
takže problém určitě nebyl v léku, ale ve způsobu užití

jinak časem se mi velice osvědčil homeopatický sirup na kašel (jak u mně, tak u syna)

no a moje naprosto čerstvá a pozitivní zkušenost s homeopatiky je asi měsíc stará, kdy si syn začal stěžovat na bolesti ucha, které se občas objevily, pak zase odezněly (měl v té době rýmu) ale pak vypukly intenzivněji a už jsem si byla jistá, že se návštěvě orl nevyhnem 😒
na radu švagrové jsem kontaktovala její známou homeopatku, ale upřímně, moc velkou naději jsem tomu nedávala, to byla opravdu jen jiskřička naděje, že se vyhnem píchání... dostali jsme kombinaci 3 přípravků, dávkovali přesně po 15-ti min a opravdu úleva se dostavila velice rychle, do 2 hodin už byla bolest pryč, tak jak paní slibovala, snad jen zvýšená citlivost ucha na dotyk, pravidelně jsem s ní konzultovala aktuální stav po telefonu a dle rad snižovala dávkování
je pravda, že po odpoledním spánku se bolest zase vrátila, vyskočila horečka, na ucho si nedal ani šáhnout, oči nateklé, tvář červená, no vypadal strašně ☹ tak jsem se psychicky připravovala na výjezd na pohotovost, ale současně jsem podle instrukcí homeopatky (která mě ujišťovala, že se nemusím bát a nakonec nikam nebudem muset 🙂 ) nasadila dávkování jako při počátečním aktuálním stavu, doporučila jak nachystat globule na noc, zlepšení bylo s každou další dávkou viditelnější, malý dokonce v pohodě usnul, sice se cca po hodině budil, ale jen aby se vyčural a lupl další dávku léku (to jeho tělíčko snad samo vědělo jak se naprogramovat 😉 ) a kolem půlnoci jsem už věděla, že jsme za vodou 😵 😵 😵 kluk byl v pohodě, bez horečky, bez bolesti, vypadal naprosto zdravě, už si mohl lehnout i na tu původně bolavou stranu a spal až do rána 🙂 a masím zaťukat, od té doby zatím dobrý, ale kdyby něco, vím kam se nejdřív obrátit
kdybych neviděla účinky na vlastní oči snad tomu ani nebudu věřit, když to tak vezmu, od prvního podání, do té půlnoci, kdy už všechno bylo O.K, uplynulo 12 hodin (krize byla po cca 6-ti hod) a fakt, jak to probíhalo, považuju za malý zázrak

a mmch, zrovna před pár dny jsem se bavila s kamarádkou, která má s ušima a užitím homeopatik naprosto stejnou zkušenost u dcerky, což mě strašně potěšilo, ptž doposud jsem z okruhu svých známých znala jen děsivé historky z opakovaných návštěv orl a píchání uší 😒

ale určitě to chce zkušeného homeopata, který vybere lék přímo na míru, protože musí se mít na paměti, že homeopatické léky fungují jinak než standartní (klasický lék potlačí důsledek nemoci, dá se to chápat jakoby dovnitř, do těla), u homeopaztie se nedává lék na konkrétní nemoc, ale podle příznaků, což může mít u stejné diagnózy každý člověk jiné, takže potřebuje i jiný lék, jinak probíhá léčba akutní, jinak chronická a hlavně, homeopatika nelečí důsledek nemoci (bolest, horečku, vyrážku) ale pomocí informací na globulích nastartují tělo k léčebnému procesu a nemoc nebo její příčina se dostává z těla ven (to může s sebou přinést dočasné zhoršení stavu např u různých ekzémů - proto spousta lidí nevytrvá a vrátí se ke kortikoidům, jak tu někdo zmiňoval - ale je to součástí přirozeného procesu léčení)

irasek
14. pro 2010

Ahoj, mám dotaz, zda existuje i nějaké homeopatikum na zvýšení chutě k jídlu. Mám absolutního nejedlíka...

meleri
14. pro 2010

ahoj zkus na zuby bylinku chamomilla vulgaris. prodává se právě ve formě homeopatik.
určitě to není podvod jak říká tvůj dr, přece by neprodávali vodu s cukrem! jsou tam bylinky v tom, jenže to prostě nefunguje tak účinně jako chemické prášky, člověk který to používá tak prostě počítá s tím že víceméně to musí nechat i na svém organismu aby zabojoval.....
mi např zabírají homeopatika na bolest v krku....a nebo hom. kapky na alergii do očí..ale když jsem brala třeba proti průjmu tak mi to nepomohlo vůbec...takže asi záleží....určitě tím aspon neublížíš!

lanka
14. pro 2010

@irasek zkus nakouknout na stránky boiron.cz

Jinak já homeopatika zažila v praxi na bráchovi - silnej astmatik, alergik, mamka do něj nechtěla rvát z alergologie všechny ty sajrajty, protože měla už dlouholetou skušenost od tety, že tahle cesta jen pomáhá od následků a vyžaduje stále silnější preparáty. Tak se rozhodla a šla cestou homeopatie - brácha měl na začátku spousty léku nějaký rok, dva trvalo než vyselektovali ty pro něho i dle jeho reakcí na ty léky. Měl je natypované přímo homeopatem kam dlouhodobě ve spolupráci s alergologií chodil. Přišli mu na to jako ročnímu a mamka s ním lítala tak do cca 15ti let, pak už nechala rozhodování na něm. Dneska je mu 24 a vybral si cestu nejsnažší jen alergologii.Ale to už je jeho rozhodnutí.
Pro nás to tehdy mamka vysvětlovala že je v tom malinké množství toho co mu vadí a tak si na to tělo velmi pomalu zvyká a když pak přijde náraz z venku neni to tak strašné (např alergie na pyly, když každý den dostane malinko do sebe tak až je pak sezóna tak to není z ničeho moc ale z něčeho víc. Léky mu postupně měnili ředění aby toho bylo víc a reakce se zmenšovali. Nezbavil se toho úplně nikdy, jen už na tom není tak často tak zle.)
Je mi jasné že léky které se užívají na chřipku kašel a podobně nemůžou na tomhle principu fungovat. A jinak na sobě mám vyzkoušené že homeopatika zaberou, ale jedině pokud je začnu užívat včast - tedy na chřipku sotva se cítím trošku hůř. Jakmile už mám jasně chřipku je na ně pozdě 😒 Pak už nezaberou.

moba
17. pro 2010

Ahoj holky já stále nad homeopatikama váhám, ale syn už od prázdnimn má 4 ATB a já jsem zoufalá, trpí na hnisavé rýmy a to se mu vždy rozjede do něčeho horšího. Mě často pobolívá v krku a malému začali růst zoubky tak je neklidný a špatně spí poradíte někdo co na co použít. případně nějakého dobrého homeopata nejlépe na Praze 4 díky