Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak podávat homeopatika kojenci?

pavlisek1511
16. bře 2015

Ahoj holky, potřebovala bych prosím poradit jak podávat homeopatika kojenci, každý mi říká něco jiného.
verze a) rozpustit 3 kuličky homeopatika na lžičce převařené vody a podat - stačí 1x denně
verze b) rozpustit 5 kuliček v 50 ml převařené vody a podávat lžičkou .... kolik lžiček denně? musí těch 50 ml miminko vypít během dne nebo stačí podat jen cca 3-5 lžiček roztoku během dne.
Moc Vám všem předem děkuji,
Pavlína

cabo
16. bře 2015

U homeopatik na zoubky podavam zpusobem b). U techto je podavani x krat denne. Ja davam dve lzicky cca 4x denne. Je potreba aby cca 20 min pred i po nic nejedlo ani nepilo.
Davam i preventivne Oscillococinum, u nich na lzicku cca 10 kulicek po 8 hodinach.
Jde spise o to, jaky zpusob vyhovuje vam. Jestli to mit predem nachystane,tech 50 ml nebo si pokazde chystat novou davku. A ne,nemusi to vypit cele. Ale muzete to uchovavat jen 24 hod,takze co nespotrebujete vylit a dalsi den namichat nove.

krabice1983
16. bře 2015

podávali jsme homeo na zoubky a 4x denně, takže nechat rozpustit na plastové lžiočce v trošce převařené vody.
Davali jsme chamomillu 3 kuličky 4x denně a pokaždé jsem si to připravovala čerstvé.
A když dáš jedny homeo a pak třeba jiné třeba oscilo, měla by tam být myslím 3é minutová pauza a myslím, že by se po podání homeo neměla 15 minut jíst.

makinea
16. bře 2015

Kolik rozpustíš kuliček, je úplně jedno, teoreticky stačí i jedna 🙂 Pro případ, že by byla nějaká špatná, tak se doporučují 2-3 jako pojistka. 5 je zbytečných, ale ani tím nic nezkazíš - prostě jen spotřebuješ víc kuliček 🙂

Určitě nemusí vypít celých 50 mililitrů, celkově je i jedno v jakém množství rozpustíš.
Někteří používají i stříkačku a rozpustí to v ní. Vždy pak stříknou miminku trochu do pusy a zbytek nechají na další dávku.

Až potud je to všechno vcelku jedno.

Mnohem víc záleží na počtu dávek. To by měl v případě chronických potíží vždy určovat homeopat (většinou se dává několik dávek v jednom jediném dni a dále se již jen čeká).
Ale předpokládám, že asi zkoušíš sama, když nevíš jak. pokud se jedná o nějaký akutní problém, tak zkus pár dávek - třeba tři po hodině nebo dvou. Pokud nebude žádná reakce, pak je lék pravděpodobně špatně zvolený.

Sem začni psát odpověď...

Odešli