• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaké máte zkušenosti s užíváním Ricinus communis 5 CH?

8. května 2016 
Jak funguje tohle homeopatikum? Opravdu je dobré na tvorbu mléka?
11. led 2011 v 17:52  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Kdosi ho tu dost chválil, já ho zakoupila, ale nakonec nebrala... Nahnala jsem vlastně mlíko častým přikládáním, teplou sprchou (pak líp teklo a víc malej jedl) a různýma "babskýma radama". :wink:
11. led 2011 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, já jsem je brala asi 3 týdny, protože jsem se po císaři nemohla rozkojit a nechtěla jsem nic nechát náhodě. A byla jsem moc spokojená. A mlíčko zůstalo i po vysazení :wink: takže pokud se nemůžeš rozkojit vřele doporučuji. Užívají se 2x denně 5 granulí. Nechají se volně rozpustit pod jazykem. A němělo by se 15 min před a po jíst :slight_smile:
11. led 2011 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
já jsem tyhle homeopatika taky brala a myslím že pomohly, malá ale měla problém se správně přisát na prso takže jsem jí odstříkava mléčko dokud jsem měla. plus jsem k tomu pila kojící čaje, taky hodně vody a meltu.
11. led 2011 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Zkoušela jsem, žádný efekt jsem nepozorovala. Ale určitě to zkus, nic tím neztratíš - když nepomůže, určitě neublíží :wink:
11. led 2011 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Nemohla jsem se rozkojit a tak jsem si je koupila.A fakt to funguje :wink: Než se mi nastartovala laktace tak jsem je brala asi 20 minut před každým kojením a pak už jen 2x denně.A taky jsou dobré čaje.
11. led 2011 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Důležité je věřit a být v pohodě, pak to funguje. Jestliže se člověk nervuje, je to naprd a laktaci nerozjedeš ani kdyby ses na hlavu stavěla.
11. led 2011 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Taky jsem žádný efekt nepozorovala, ale zkusit se to může...
11. led 2011 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem ho taky užívala+všechny možné laktační čaje+litry melty atd.takže nevím, co z toho nakonec způsobilo zlepšení laktace, ale určitě se pozitivně projevilo časté přikládání miminka a pravidelné odstříkávání, jo a taky časté kojení v noci.někde jsem ale četla, že dlouhodobé užívání ricinus communis může mít přesně opačný efekt - čili snížení laktace
11. led 2011 ve 23:18  • Odpověz  • To se mi líbí
To s tím dlouhodobým užíváním se mi nezdá, na zastavení laktace se bere ředění 30CH, takže důležitý je to nesplést. POdle mě je to zázrak, brala jsem hned po císaři na JIPce a třetí den jsem byla jak dojná kráva a dávaly mě za vzor ostatním maminám, že se to po císaři nevidí. Na rozjezd či krizi se dá brát až 4krát denně. Lepší na lačno, vyvarovat se mentolu (zubní pasty) a kofeinu, mít odstup od těchto látek.
11. led 2011 ve 23:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,taky jsem tyhle homeo občas brala,většinou při menses,když mi rapidně poklesla tvorba mléka,za sebe můžu říct,že mi to pomohlo,jinak by se opravdu neměly brát déle než týden,protože mohou mít i opačný účinek,ale každé tělo je jiné,takže to působí jak na koho,s tím,že by mohli mít opačný účinek-to radí na svých stránkách kojeni.net i laktační poradkyně p.Mrázková :wink:
12. led 2011 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky,tak ja si to taky koupila,protoze jsem prochazela laktacni krizi a byla jsem z toho dost na palici.Musim rict,ze me zabraly..Brala jsem 3 dny, 2xdenne 5 kulicek a treti den mam prsa uz poradny :slight_smile: ted uz je asi vysadim,tak jen doufam,ze se to mliko ustalilo a zase nezmizi :-/
19. únor 2015 v 09:55  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky taky jsem si je koupila jen můžete mi poradit jak se uzivaji hned do pusy a polknout nebo jak ?
6. říj 2015 ve 21:56  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
U mě fungovalo. Užívala jsem 5 kuliček (nechat rozpustit pod jazykem) dvakrát děnně a mléka bylo víc :slight_smile:
6. říj 2015 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dneska jsem zakoupila bylo mi doporucene 3kulicky po kojeni rozpustit pod jazykem k tomu piji caj pro kojici maminky a hodne vody tak uvidime co se stane hihi
14. bře v 18:46  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Mohu je zacit brat po 2mesicich kojeni,kdyz mam pocit,ze mam mleka mene?nebo se to bere jen pokud mleko nemame vubec tak aby vzniklo?diky
8. dub ve 14:13  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, Ricinus 5Ch můžete na rozkojení kdykoliv. Tzn.i když je mléka subjektivně méně. Cucá se 5kuliček několikrát denně, klidně před každým kojením, klidně i každé dvě hodiny.. musí se cucat samostatně od jídla či čaje alespoň 10min. Postupně se pak snižuje frekvence podávání v závislosti na tvorbě mléka.. někdo však používá delší dobu.. držím palce a věřím, že vám zabere :slight_smile:
8. kvě ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek