Jaké máte zkušenosti s užíváním Ricinus communis 5 CH?

jasminy
11. led 2011

Jak funguje tohle homeopatikum? Opravdu je dobré na tvorbu mléka?

delapa
11. led 2011

Kdosi ho tu dost chválil, já ho zakoupila, ale nakonec nebrala... Nahnala jsem vlastně mlíko častým přikládáním, teplou sprchou (pak líp teklo a víc malej jedl) a různýma "babskýma radama". 😉

ilonka82
11. led 2011

Ahoj, já jsem je brala asi 3 týdny, protože jsem se po císaři nemohla rozkojit a nechtěla jsem nic nechát náhodě. A byla jsem moc spokojená. A mlíčko zůstalo i po vysazení 😉 takže pokud se nemůžeš rozkojit vřele doporučuji. Užívají se 2x denně 5 granulí. Nechají se volně rozpustit pod jazykem. A němělo by se 15 min před a po jíst 🙂

dzejn81
11. led 2011

já jsem tyhle homeopatika taky brala a myslím že pomohly, malá ale měla problém se správně přisát na prso takže jsem jí odstříkava mléčko dokud jsem měla. plus jsem k tomu pila kojící čaje, taky hodně vody a meltu.

shaula
11. led 2011

Zkoušela jsem, žádný efekt jsem nepozorovala. Ale určitě to zkus, nic tím neztratíš - když nepomůže, určitě neublíží 😉

zabinka88
11. led 2011

Nemohla jsem se rozkojit a tak jsem si je koupila.A fakt to funguje 😉 Než se mi nastartovala laktace tak jsem je brala asi 20 minut před každým kojením a pak už jen 2x denně.A taky jsou dobré čaje.

bbn
11. led 2011

Důležité je věřit a být v pohodě, pak to funguje. Jestliže se člověk nervuje, je to naprd a laktaci nerozjedeš ani kdyby ses na hlavu stavěla.

hojda
11. led 2011

Taky jsem žádný efekt nepozorovala, ale zkusit se to může...

jesenka11
11. led 2011

Já jsem ho taky užívala+všechny možné laktační čaje+litry melty atd.takže nevím, co z toho nakonec způsobilo zlepšení laktace, ale určitě se pozitivně projevilo časté přikládání miminka a pravidelné odstříkávání, jo a taky časté kojení v noci.někde jsem ale četla, že dlouhodobé užívání ricinus communis může mít přesně opačný efekt - čili snížení laktace

terkytka
11. led 2011

To s tím dlouhodobým užíváním se mi nezdá, na zastavení laktace se bere ředění 30CH, takže důležitý je to nesplést. POdle mě je to zázrak, brala jsem hned po císaři na JIPce a třetí den jsem byla jak dojná kráva a dávaly mě za vzor ostatním maminám, že se to po císaři nevidí. Na rozjezd či krizi se dá brát až 4krát denně. Lepší na lačno, vyvarovat se mentolu (zubní pasty) a kofeinu, mít odstup od těchto látek.

radka.m.
12. led 2011

Ahoj,taky jsem tyhle homeo občas brala,většinou při menses,když mi rapidně poklesla tvorba mléka,za sebe můžu říct,že mi to pomohlo,jinak by se opravdu neměly brát déle než týden,protože mohou mít i opačný účinek,ale každé tělo je jiné,takže to působí jak na koho,s tím,že by mohli mít opačný účinek-to radí na svých stránkách kojeni.net i laktační poradkyně p.Mrázková 😉

puclunik
19. únor 2015

Ahoj holky,tak ja si to taky koupila,protoze jsem prochazela laktacni krizi a byla jsem z toho dost na palici.Musim rict,ze me zabraly..Brala jsem 3 dny, 2xdenne 5 kulicek a treti den mam prsa uz poradny 🙂 ted uz je asi vysadim,tak jen doufam,ze se to mliko ustalilo a zase nezmizi :-/

diana_15
6. říj 2015

Ahojte holky taky jsem si je koupila jen můžete mi poradit jak se uzivaji hned do pusy a polknout nebo jak ?

lenycka27
6. říj 2015

U mě fungovalo. Užívala jsem 5 kuliček (nechat rozpustit pod jazykem) dvakrát děnně a mléka bylo víc 🙂

petrapodlipska
14. bře 2016

Dneska jsem zakoupila bylo mi doporucene 3kulicky po kojeni rozpustit pod jazykem k tomu piji caj pro kojici maminky a hodne vody tak uvidime co se stane hihi

nefertiti20
8. dub 2016

Mohu je zacit brat po 2mesicich kojeni,kdyz mam pocit,ze mam mleka mene?nebo se to bere jen pokud mleko nemame vubec tak aby vzniklo?diky

jankoamonka
8. kvě 2016

ahoj, Ricinus 5Ch můžete na rozkojení kdykoliv. Tzn.i když je mléka subjektivně méně. Cucá se 5kuliček několikrát denně, klidně před každým kojením, klidně i každé dvě hodiny.. musí se cucat samostatně od jídla či čaje alespoň 10min. Postupně se pak snižuje frekvence podávání v závislosti na tvorbě mléka.. někdo však používá delší dobu.. držím palce a věřím, že vám zabere 🙂

azalka123
7. led 2017

ahoj maminky, prosímvás mam také probl

azalka123
7. led 2017

problém s laktací, malou po porodu dali na jip a celelý dva dny mi nic nesála, takže nemám v prsou ani kapičku... mužu za ní chodit je jednou za 3hodiny.. lam laktační čaj a homeopatika ricinus nevíte kolik můžu ted brát aby se mi to rozjelo? děkuji

balrozka
10. črc 2017

Tak teď nevím, když to čtu. Mně radili v lékárně 3x denně 5 kuliček. Počkala jsem si tři dny, než se prý projeví změny v laktaci a opravdu - předtím jsem nemohla odstříkávat, ale jen odkapávat nebo s odsávačkou. Po těch třech dnech mi skokově narostlo množství mléka o cca 40 ml za den nebo o víc. Začínala jsem na 50 ml denně (z obou prsů dohromady!!!) a dnes odstříkávám třeba 30-40, někdy i 50 ml na jeden zátah, takže se blížím ke 2 dl denně - není to moc, ale je to razantní zlepšení, tak nevím, jak dlouho ještě pokračovat s ricinus communis, aby se mléko dál tvořilo nebo se ještě zvýšilo množství. Dcera je na příkrmu a zatím má ode mne jen jednu lahvičku MM denně. Tak doufám ve zlepšení. 🙂 Držím palce všem, kdo se snaží kojit. Teď je to mé asi jediné téma k hovoru. Snad mi z toho nehrábne. :D

anakolut
10. črc 2017

Nepomohlo mi to ani u jedné holčičky. Brala jsem dle návodu homeopatky a stejně nic.