Kineziologie u dětí. Máte zkušenost?

argousek
12. kvě 2009

Ahoj holky, nemáte tu někdo zkušenost s kineziologii u malých dětí??

katarina82
8. led 2010

jjanca, tu knížku jsem četla taky, je super. Taky mi to přišlo, že to fakt všechno zapadá 😔

jjaanca
9. led 2010

No..... je tam pár věcí které mi fakt přišli nadsazené, hlavně na začátku, ale celkově můžu říct že stojí za přečtení.

katarina82
9. led 2010

jjanca, já už si to tak dopodrobna nepamatuju, už je to nějaká doba, co jsem ji četla, ale vím, že se mi moc líbila 🙂

pelmisek
1. únor 2010

jo jo taky jsem četla a taky poslala dál a musím říct, že jsem já i mé kámošky hodně pochopily
zajímalo by mě jestli argousek zaznamenal nějakou změnu - vůbec už se neozvala!

jjaanca
1. únor 2010

Já jsem zvědavá na kristu, ale jdou až 20.2. tak doufám, že se ozve.

bera28
1. únor 2010

Holky, já jsem byla na kineziologii kvůli holčině, byla pořád taková naprdnutá, ani se neusmála, šáhnout se na ní nesmělo, a aby se chtěla mazlit, tak to už vůbec ne. Nakonec jsem měla 2 sezení, bylo to už loni, poprvé někdy na jaře nebo počátkem léta, druhé na podzim. No a hned po tom prvním byla jak vyměněná a naštěstí už jí to zůstalo🙂 Jo a ještě jsem pro ní dostala Bachovy esence a myslím, že i ty jí hodně pomohly.

pelmisek
2. únor 2010

tak na kristu jsem taky hooodně zvědavá, ale ještě musíme být trpělivé🙂
bachovky jako doplněk jsou taky super, někdo je dává automaticky a někdo si vytestuje zda jsou potřeba

jjaanca
2. únor 2010

No, já si taky pořád pohrávám s myšlenkou že bychom zašly, ale stojí to hodně peněz, a dcera se postupně s věkem pomalinku zlepšuje. Přes Vánoce měla asi 14 dní kdy byla skvělá a pak ze dne na den to bylo zpátky. (Zvláštní je, že se začala opět počůrávat a pokakávat) Tak pořád doufám že se to zas zlepší.

Už od miminka pořád pláče, všechno jí vadí, je nepřetržitě nespokojená, mrzutá, málo se směje, málo spí. Ale mazlí se hodně, až moc. Nepřetržitě má ruku zajetou ve výstřihu nebo mi rejdí po krku - hlavně aby byla v kontaktu s holou kůží.

orchidejka
2. únor 2010

ahoj holky, sory, že vám tady lezu, jen jsem se chtěla zeptat, jestli ta knížka od Jordánové je dobrá i pro snažilky, kterým se zatím moc nedaří???

bera28
2. únor 2010

jjanca, já si nemyslím, že by to bylo tak drahé. U té kinezioložky, kde jsem byla já, mě to stálo okolo 800 Kč za jedno sezení, a to včetně namíchání Bachovek. To mi tedy drahé nepříjde.

jjaanca
2. únor 2010

A u koho si byla? Pošli kdyžtak odkaz na stránky. Ono když stačí jít 2x tak to asi finančně jde. Ono je to asi dost osobní, ale ona vám tak kineziloložka opravdu řekla, co je důvodem toho chování? Něco divného ve vztazích rodičů, nebo prostě nějaký konkrétní důvod?

Orchidejka: Já myslím že ano, o tom když se nedaří otěhotnět je tam taky minimálně kapitola, a pak budeš mít náskok až otěhotníš tak budeš vědět co a jak. 😉 Kdyby to fakt dlouho nešlo, a uvažovali jste o umělém oplodnění, tak bych za kineziologem zašla určitě. My máme dceru po IVF a já tenkrát netušila že nějaká kineziologie existuje. A co se mi nelíbilo, v té knížce je napsáno, že pokud dítě nejde normálně, že se to nemá dělat přes IVF. 😖

jjaanca
2. únor 2010

pelmisek: Tak co, už se Verča rozpovídala? V tom září jsi psala že by to měla do půl roku dohnat a už je to skoro 5 měsíců.

orchidejka
2. únor 2010

jjaanca: dík, hned odpol si ji letím koupit 🙂

krista
2. únor 2010

Ahojky holky, koukám, že se tady kecá, já myslela, že je tu mrtvo, náhodou jsem narazila, písnu večer, teďka mi tu doma všechno brečí a dožaduje se mé pozornosti 😀

jjaanca
2. únor 2010

orchidejka: mrkni sem. Tak si pročítám stránky různých kineziologů, a tady se o neplodnosti píše. Je to až někde v druhé polovině textu. Taky mě to zajímá, časem budu chtít druhé dítě, a možná bude stejný problém jako byl s prvním 😉
http://zdravi.sunny.cz/

bera28
2. únor 2010

JJanca, byla jse u Lenky Šerákové, http://www.kineziologie.info/
Já jsem u ní byla ještě předtím, než se děti narodily. To kvůli sobě. No a prtože se děti narodily hooooodně brzy, tak jsem tam pak šla kvůli odblokovíní traumat spojených s předčasným porodem a pobytem v inkubátoru. To první sezení bylo kvůli oběma, a to druhé už jen kvůli holce. Fakt se to vyplatila. A peníze člověk kolikrát utratí za takový blbosti, že jsem si řkala, že když to nevýjde, tak se holt nedá nic dělat. Ale za zkoušku to stojí 😉

pelmisek
2. únor 2010

jjanca - musím říct, že jsme absolvovaly dva odbloky na to mluvení a funguje to, sice pomalu, ale zlepšuje se to
Verče jde všechno trošku pomaleji, je dost svéhlavá a pokud se sama nerozhodne že už to umí tak to prostě dělat nebude. Není jako všechny děti (aspoň mě se zdá že všechny 😀 ) který to prostě zkoušej a zkoušej a zkoušej až se to povede - ať už se jedná o cokoli - lezení, mluvení, kreslení .....
orchidejka - rozhodně je výborná i pro snažilky a to i z důvodu toho, že tam třeba najdeš jaké máš ty bloky popř. partner z dětství a které by mohly způsobovat, že se vám zkrátka nedaří a když si je uvědomíš tak to už je první krok a druhý případně následuje přes kineziologii či homeopatii popř. i bachovky apod. je toho spousta co se dá dělat (ještě znám výbornou stránku www.vedomematerstvi.cz kde jde hlavně o alternativní přístupy k rodičovství, ale i případné problémy s otěhotněním se tam řeší)

krista
3. únor 2010

Ahojky,
slíbila jsem že napíšu, nějak mi to vypadlo 🙂

jjaanco jj pamatuju si tě, no naše malá - to je jako houpačka, teď se třeba trochu zklidnila, ale tak ten měsíc zpátky to bylo každej den řev a hlavně při usínání, no už nám nedělávala, takže jsme byli fakt na prášky a celkově co dokáže ztropit za scény atd., tak jsme si řekli že to zkusíme 🙂 Mrzí mě, že malá ti taky pořád zlobí ☹

Jste tedy stále obj. na 20.2., teď máme problémy s ekzémem, tam jsem četla že by to taky mohlo pomoct, asi nemáte nikdo zkušenost? Pán nás bude 400,- za to sezení, dala jsem si práci a obvolala těch kineziologů víc, tenhle je mimo město ale pořád se nám vyplatí tam zajet 😉

Jsem docela natěšená jak o tom píšete, ale i se bojím zklamání, abych se netěšila moc a pak z toho nic nebude 😔

jjaanca
3. únor 2010

Tady nikdo nepíše žádnou negatiní reakci, ale na rodině je pár negativních zkušeností..... 😲

pelmisek
3. únor 2010

kristo ono hodně záleží na koho narazíš teda kdo má vystudovaný jaký stupeň a pak taky hodně záleží na přístupu k odbloku jak od kineziologa tak i od vás, lepší je se těšit a nebát se než se bát 🙂 Je to hodně o emocích, takže záleží i na tvém přístupu. Když tomu nebudeš chtít uvěřit tak se taky nemusí vůbec nic stát. Já jsem se ze začátku
cítila spíš překvapeně a když jsem zjistila, že to funguje tak ještě víc 😀 ale užívám si to. Je to prostě metoda pro mě resp. nás a žádnej "normální" doktor mi to nevymluví!!!

kubaka
3. únor 2010

jjanca - jestli chceš negativní reakci, tak na vlastní kůži jsem pocítila, jaké je to děsné šarlatánství v té nejdrzejší podobě, sprostá manipulace - nic víc. Horší jsou snad jen věštkyně a kartářky v televizi. Já byla u kinezioložky a připadalo mi to strašně směšné a trapné a pak jsem byla namíchnutá, kam jsem to na doporučení vlezla. Jen vyhazování peněz. Systém, jaký údajně používají, je nesmyslný už z principu. Nemá logiku. Když tomu prostě chceš věřit, tak jsi přesvědčená, že to pomáhá. V tom případě částečně platí "víra tvá tě uzdravila" - ovšem znám poctivější a průhlednější způsoby, jak opravdu najít problém sám v sobě a zbavit se ho natrvalo. Ne jen se obelhávat. Spousta fyzických problémů je psychosomatických a ty se dají odstranit v psychoterapii
víc sem nebudu psát - jen že jsi se ptala na negativní reakci. Je zdravé znát i opačnou zkušenost.

orchidejka
3. únor 2010

holky a kolik cca stojí jedno sezení u kineziologa? Nebo se to počítá na hodiny??? Asi je to individuální, vím, ale cca???

petja
3. únor 2010

Kubaka,tím,že ty jsi narazila na neodborníka,nemůžeš soudit global.Důležité jsou výsledky.Ty jak vidíš kineziologie přináší.A vždy jsou příživníci a ti co pak s nimi mají právě tu negativní zkušenost.A hledat logiku?To v takových směrech přece nikdy nejde

merrel
3. únor 2010

Ahojky holky,
nedávno jsem se dozvěděla o kineziologie, vlasně jsem vůbec netušila, že něco takového je a jsem zaujatá tím , vši, se kineziologie zabývá, chtěla jsem se optat, myslíte, že mi ineziologie pomůže s neplodností, či umělým oplodnením?
a máte nějaký kontakt na dobou kinezioložku v Praze ci okoli? ja jsem v predchozi strance narazila na jednu zminovanou tak mozna bych zkusila tu ale za kazdou radu budu ráda diky 🙂

jjaanca
3. únor 2010

merrel: Jak už jsem tu psala, umělé oplodnění PRÝ není dobré, pokud se nedaří, nemá se uměle oplodňovat. A podle toho co kineziologové píšou na svých stránkách, tak s neplodností PRÝ pomůžou.
Stačí si projet jejich stránky, nebo jim napsat. http://www.firmy.cz/Prvni-pomoc-a-zdravotnictvi...

pelmisek
3. únor 2010

na druhou stranu se po umělém opldnění dá odblokovat tento zákrok pokud by se to nějak projevovalo nebo je to možné i preventivně dopředu aby se s tím člověk mohl lépe vyrovnat a to ať už matka, otec či dítě popř.děti

jjaanca
3. únor 2010

pelmisek a jaký stupeň by měl mít vystudovaný dobrý kineziolog? Jako laik netuším jak to mají odstupňované.

merrel
3. únor 2010

Ahojky dekuji za odpoved ja na odkaz mrknu 😉

eppik.m
4. únor 2010

ahoj holky, Míša tropí hysterické scény při usínání jak přes den tak v noci, myslím že ani jednou neusnul jen tak potichu jen zezačátku jako miminko .... připisovala jsem to jeho povaze, že jsi vynucuje abych tam s ním byla ... přes den jsem docílili že teda usne sám, ale večer tam být musím protože se mi nelíbí když řve jak pominutý i 2 hodiny vkuse ... přes den do 5-15 m. spí ... sice vždy k tomu přidá to jeho vztekání, jako kdyby byl mimo sebe, hádže se na posteli, zakloní hlavu, kterou mláti ze strany na stranu a jede než tak usne s vykrouceným krkem ... to asi taky nebude normální ... máte to nekdo taky tak ... jo a kouše si nechty, to dělal už jako kojenec proč to dělá nechápu, doma to nemohl vydět ... + máme atopický ekzém a pořád alergické reakce 😒 😅 naťukli jste mně že bych to pro jeho dobro chtěla zkusit, ale jak najít v Praze toho nej?

divabara
4. únor 2010

Ahoj holky,
dovolte, abych napsala i moji pozitivni zkusenost s touto metodou. Pomohla mi k miminku, respektive doktori me a manzela uz odepisovali, ze to prirozene nepujde (vzdy doslo k potratu), rekla jsem si, umele mi nepomuze vyresit tento problem,protoze problem nebyl v otehotneni, ale v udrzeni miminka. Zrejme to bylo nejak geneticky spatne. Diky jedne geneticce v jednom CARu jsem na umele nesla, sama mi rekla, ze je to jako hledat jehlu v kupce sena.Teda aspon v nasem pripade. Kineziologie - one-brain mi pomohla pochpoit sebe sama, pochopit co se deje kolem me, uvedomit si spoustu veci, ktere byly nekde v zadu zasunute. Nekdy je narocny hnipat se znovu v necem, na co uz chcete zapomenout,ale je potreba to uvolnit a o tom kinezka je...Nicmene trvalo to 2 roky, nez jsem otehotnela a mimiska donosila, v tehu jsem chodila na bezplatne kontroly ke sve kineziolozce...
Myslim si, ze ani tak nezalezi, jaky stupen dany kineziolog ma,ale na tom, jaky je, jestli je pravdu na vas naladen a je OPRAVDU ochotny vam pomoci...a to stejne se ale ocekava i od vas. V podstate jde o to, ze kineziologie vam pomuze v tom, abyste si umeli pomoci sami,ale rozhodne vam nezaruci nikdo, ze vas vyleci,ale muze vam ukazat novy smer, ze existuji nove moznosti, ze v zivote mate volbu a hodne veci zavisi na vas...Nekdy je tezke toto prijmout...
Tak se drzte!