Kineziologie u dětí. Máte zkušenost?

argousek
12. kvě 2009

Ahoj holky, nemáte tu někdo zkušenost s kineziologii u malých dětí??

argousek
autor
12. kvě 2009

Něco málo o tom :

Kineziologie - ONE BRAIN
Ve stresových situacích, které nás provázejí v prenatálním vývoji, porodu, v dětství i dospělosti se může odpojit až 75% mozku. Máme pocit bezmocnosti, ztratí se naše kreativní logika a nejsme schopni správně jednat. Opakujeme přitom stejné, destruktivní a neproduktivní reakce.

Vzniklá negativní reakce způsobí zablokování energetického proudění na úrovni mozku a následně i v příslušné části těla. Výsledkem mohou být různé typy fyzických a duševních problémů, např. bolesti hlavy, zad, obezita, alergie, různé typy závislostí, fóbie a podobně.

Téměř ve všech případech je příčinou emocionální trauma nebo stres, který je tak intenzivní, že následkem strachu, bolesti nebo strachu z bolesti si jedinec naprogramuje do mozku „slepé skvrny“ na určité své schopnosti. Od této chvíle po celý život popírá jejich existenci.

Buňková paměť těla člověka eviduje všechny informace o každém energetickém bloku.

Kineziolog vhodnou korekcí pomáhá klientovi s odstraněním příslušného bloku, aby byl klient schopný používat celý potenciál svého mozku v podobné situaci. Pomocí kineziologie můžeme velmi lehce určit příčinu stresu a jeho emocionální dosah, odstranit strach nebo bolest ze vzpomínky na danou situaci, navodit normální, účinný neurologický tok.

pelmisek
12. kvě 2009

Ahojky argousek. Já už jsem to tady v některých diskuzích naťukla. Chodíme s malou už asi rok a moc se nám to osvědčilo. Dokonce mě to tak nedchlo, že jsem to začala i studovat. Je to nádherné jak moc to pomáhá🙂

elitera
12. kvě 2009

nemám zkušenost s dětmi, ale se sebou, a můžu jen doporučit 🙂 Ale je potřeba najít dobrýho kineziologa, ne šarlatána.

argousek
autor
12. kvě 2009

pelmisek a jak to probíhá?? Adámkovi je teprve 2,5 roku, tak nevím, jestli na to není moc malej. A jak častá je ta frekvence návštěv, co se při nich děje. Adámek je hrozně neposednej a nevím, jak by spolupracoval. A je na to potřeba nějaké doporučení nebo na to můžeme jít jen tak? A kolik to stojí?? Díky moc

pelmisek
12. kvě 2009

Nevím co všechno o tom víš, ale malé děti se mohou dělat přes prostředníka čili kineziolog bude pracovat přes tebe a malej si může lítat pomístnosti🙂)) Verunka buď lítá okolo nebo se snaží pomáhat 😀 Většinou ale dítě cítí, že se něco děje a přijde si k tobě sednout, takže postup bych úplně neřešila. My jsem chodily od roka a půl a balo to ok. Můžete jít samozřejmě jen tak a platí se to.Nevím bohužel odkud jsi, ale my chodíme v Praze k jedné supr paní na Palmovku. Na netu ale najdeš spoustu odkazů. Tahle paní má krásné stránky www.sebepoznani.cz. Má to tak pěkně vysvětlené - pár stránek o kinezce jsem už pročetla a tyhle se mi líbili nejvíc (taky jsem si tu paní podle nich vybrala🙂. Mohu jí vřele doporučit.

zevina
12. kvě 2009

argousku, u sebe s tím mám velice dobrou zkušenost a pokud by bylo třeba, určitě bych neváhala ani u dítěte 😉 u hodně malých dětí se kineziolog často napojuje i přes maminku, není to problém...
sezení probíhá zhruba tak, že kineziolog tě drží za ruce (předloktí) a na své dotazy získává odověď pomocí svalového testu (sníženým nebo zvýšeným napětím) zjištěné blokády se odstraňují např působením doteků nebo světla na energetické body
frekvence návštěv je rozdílná a individuální, stejně tak délka jedné návštěvy 😉

argousek
autor
12. kvě 2009

pelmisek opravdu jsou to pěkné stránky 😉 Holky jsem nadšená, zkusíme to 😉 A ještě mi prosím napište kolik takové jedno sezení stojí, abych orientačně věděla. Díky moc 😉

elitera
12. kvě 2009

arg, to je různý, můj kin. si bere 500 za sezení, ženská, u který jsem byla kdysi dávno, si brala 500 za hodinu 😒

argousek
autor
12. kvě 2009

hmm tak to je docela drahé. Pokud by bylo sezení jednou za měsíc tak to jde, ale pokud by bylo třeba jednou za týden, tak jsou to už 2000 a to je docela dost, že. Hmm to jsem tedy zvědavá, zkusím té kinezioložce nejdřív zavolat a uvidíme

argousek
autor
12. kvě 2009

pelmisek a můžu se zeptat, co jste měli za problém, že jste se rozhodli kineziologa vyhledat?? A po jaké době si viděla nějaké zlepšení a v čem ?

zevina
12. kvě 2009

argousku, asi se ceny budou různit i podle regionu, já platila tuším 300,- za hodku (myslím že obvykle se sezení tak často nedělá, je to různé, ale většinou bývá rozmezí nějaké 3-6 týdnů, dle potřeby)

pelmisek
12. kvě 2009

moje kinezioložka si bere za dítě 500,- Kč a za dospělého 600,- Kč. Sezení většinou trvá hodinu kromě prvního to je tak hoďku a půl ale za stejnou cenu. Jinak frekvence je různá, ale rozhodně nepočítej s tím, že byste chodili 4xměsíčně. My jsme začaly chodit kvůli tomu, že Verunka byla celkově slabá už od narození a málo jedla a následně pozdě chodila a teď zase řešíme mluvení. Takže můžeš řešit celou škálu problémů ale tělo si vždy určí prioritu, která je nutná řešit první. Výsledky jsou vidět za různě dlouhou dobu - kineziolog se zeptá těla za jak dlouho odblok tzv. dojede, vetšinou vidím změnu už druhý den🙂 Prostě se to začíná odblokovávat.Podrobnější popis problémů a změn by byl na opravdu hooodně dlouho 😀

argousek
autor
12. kvě 2009

pelmisek tak to jsme na tom skoro stejně. Adámek se narodil ve 26.t.g s váhou 1050g 38cm, skoro 3 měsíce byl v inkubátoru. Začal chodit až ve 22 měsících a teď jsou mu 2roky a 5 měsíců a ještě nemluví, jen nějaká dvojslabičná slova ale jinak ne. No a tak celkově je ještě pořád pozadu ve vývoji a i ta rovnováha při chůzi ještě není dobrá. Teď jsme mu ještě domluvili hipoterapii na vylepšení té rovnováhy těla. Také si totiž myslím, že může mít nějaký blok z období kolem porodu a po porodu kdy byl tak dlouho v inkubátoru ☹

pelmisek
13. kvě 2009

tak to je přesně "případ" pro kineziologii 🙂 moc držím palce a dej vědět jak pokračujete

argousek
autor
11. zář 2009

hmm tak jsme se konečně dokopali a v pondělí jdeme na to, tak pak dám vědět, jak jsme byli spokojení 😉

pelmisek
14. zář 2009

tak sem s informacema, jsem děsně zvědavá🙂

argousek
autor
14. zář 2009

No takže jsme dnes byli na té kineziologii a bylo to opravdu zvláštní. Byli jsme u té kinezioložky, co jsi tu psalal. Zatím nemůžu říct, jestli to funguje, výsledek by se měl dostavit během pár týdnů (cca do dvou měsíců). Tak jsme sami zvědaví. Zaplatili jsme tam 1200, tak doufám, že to nebyli peníze vyhozený oknem a že to zabere. Jinak na Adámkovi pracovala s manželem (protože byl prý nějaký problém či blok způsobený několik generací zpátky z manželovy strany). Měla odstranit to, jak si Adámek dává ty předměty před oči. Je to docela složitý to takhle na dálku vysvětlit. Ale ona pracuje, jako přes vaše tělo a ptá se na různé otázky a hledá, kde je ten problém, který chcete řešit. Nemůžu říct, že bych tomu vyloženě nevěřila, protože jsem opravdu cítila takový tlak nebo energii v rukách, když se ptala, ale nevím, opravdu se to teprve uvidí. Hlavně teda na Adámkovi, jestli to přestane dělat.
No a pak řešila mně a důvod předčasnýho porodu a prý je to taky věc, která se táhne asi 7 pokolení zpátky, ze strany mé mamky, ale nevím. Moje mamka rodila 2x a oba porody byly předčasné. Ale dál do minulosti toho moc nevíme, protože moje mamka přišla o mamku docela brzy, takže žádné informace o svých předkách moc nemá, protože její táta je už také po smrti a ten to bral zase jako tabu, neměli spolu moc vztah, aby to někdy řešili.

pelmisek
15. zář 2009

No jo argousku ona totiž od té doby co jsme si psaly bohužel zdražila ☹a ke všemu jste tam určitě byli 2 hodiny. Jestli jste to měli takhle hluboko do generací tak to opravdu déle trvá než se to "prokouše" k vám 😉 Jinak ty si rodila taky předčasně jako mamka, takže na tom asi něco bude, že už se to táhne déle. Musím pochválit manžu, že to absolvoval s vámi, pže chlapi tomuhle moc nevěří a většinou nechtějí tyto věci absolvovat. Moc držím palečky a určitě písni co a jak se děje. Já vždycky říkám, že mi tam to moje dítě tak trochu vymění 🙂 Vždycky totiž cítím, že se jí ulevilo a začne být hodně akční a více komunikativní než doposud. My teď pracujeme na opožděném mluvení. Verče je totiž skoro 2 a třičtvrtě roku a říká v podstatě jen jednotlivá slova a u některých dokonce jen znělé slabiky tzn. boty jsou bo apod. což dělají děti tak v roce! No mělo by to dohnat cca do půl roku a tak už se těším až si pokecáme 😀

barusek
17. zář 2009

Ahoj, prosím prosím nevěděl byste někdo nějakého osvědčeného kineziologa v Hradci Králové nebo okolí?

dagina
17. zář 2009

Ahojky, též mám osobní zkušenost s kineziologií, přes mě vždycky zkontroluje i naši malou ..., jinak se víc zaměřuje na mě. Jsem velice spokojená, je důležité tomu věřit. Platila jsem 600kč + - hodinu, k tomu vždycky doporučí Bachovi osence určeny přímo na daný problém, ty stojí cca 250kč.

Barusek, pokud neznáš někoho přímo z HK, tak by pro tebe byla dobrá ta co k ní chodím, ta je sakra osvědčená. Působí v Chocni, v Praze a v Ústí nad Orlicí, pro tebe by byla spíš ta Choceň či Praha. Do IP ti napíšu jméno a kontakt si najdeš ve vyhledávači, má i svoje stránky.

pelmisek
17. zář 2009

barusek nebo zkus stránky www.amikus.cz a tam jsou všechni registrovaní kineziologové a měli by být i prověření

barusek
23. zář 2009

Díky moc, mrknu na to 🙂

pelmisek
20. lis 2009

Ahojky všichni. Chtěla bych trochu obnovit tuto diskuzi. Chtěla bych se dozvědět od argouska jestli nastal nějaký posun?
Potom si také myslím, že spousta témat např. opožděný vývoj řeči apod. je přesně případ pro kineziologii. Už si přijdu až trapně to furt někam psát, pže to samozřejmě není použitelné pro všechny, ale na druhou stranu je mi hrozně líto těch dětiček a samozřejmě maminek, které tolik trpí z různých důvodů a řeší všechno přes psychiatry a psychology apod. a přitom někdy stačí tak málo - zkusit prostě alternativu🙂 Zkuste to prosím!!! Fakt to funguje!!! Odepíšu komukoli na jakýkoliv dotaz 😉

kim
20. lis 2009

Ahoj Pelmisku 🙂
no máš pravdu!!bohužel je asi dost maminek, které raději zajdou k psychologovi, než aby vyzkoušely jedno sezení.... ☹ psala jsem tady na koni jedné holčině, ať to s klukem zkusí, odpověď byla jednoznačná, něco ve smyslu, že raději to bude řešit práškama a ne šarlatánama ☹ ☹ ☹
Já byla s Daníke asi před půl rokem(myslím, že jsme si psaly do IP, viď, byla jsem u Moniky na Pze 8)bylo to díky D.vztekání...makonec byl problém u mne, nějaké rodové zatížení, takže pracovala hlavně na mě a zlepšilo se to o hodně, jak u mne, tak u kluka!!!!Po druhé jsme tam už nebyli 😉 je to bohužel dost peněz ☹

pelmisek
21. lis 2009

Supr kim🙂 Máš pravdu, že mnoho lidí se pořád spoléhá jen a jen na doktory a nejsou ochotni připustit, že se problémy dají řešit i jinak. Mám to i v rodině, takže to opravdu znám 🙂 Nám doktoři nepomohli takže alternativa byla jediné řešení a taky jediná na Verunku i na mě zabírá! Naštěstí máme užasnou pediatričku, která nás v to podporuje, takže si s ní o tom všem můžu i popovídat 😉
Drahý to je, to máš bohužel pravdu ale funguje to!

janette.j
28. lis 2009

Ahojda ráda bych se k Vám připojila,dnes jsme se vrátily s dcerou z nemocnice po 3 dením pobytu,byla na magnetic resonanci pod celkovou narkozou,od narození má potíže s pravou ručičkou,měli jsme komp porod a byla po porodu na Jip,cvičíme vojtovku,ale zatím bez uspěchu,na magnetce zjistily že má na mozku na levé hemisféře nějakou malou jizvičku-stalo se to tím traum porodem,ale že cvičením vojtovky-chodíme do stacionáře od narození- by se to mělo srovnat,že tyhle malý děti maj ten mozek ještě plastickej a tím cvičením si ty tkáně najdou cestu kolem tý jizvičky a zase se spojej a mělo by to být v pořádku,má tu ručičku hubenější,ale hejbe s ní mín a palec s ukazováčkem krčí i při lezení,myslíte že by nám ta kinezi pomohla?????Už nevím co zkusit.Jsem z Hradce Králové a jestli bych mohla poprosit daginu o ten kontakt na tu kinez v tý Chocni,Děkuji 🙂 🙂 🙂

pelmisek
28. lis 2009

já jsem pro to zkusit všechno 🙂 minimálně vám to oboum pomůže se se spoustou věcí vyrovnat když pořešíte ten komplikovanej porod, protože to je opravdu velká zátež pro obě dvě! a to že byla na Jip vám na psychické pohodě určitě nepřidalo

krista
4. led 2010

Ahojky holky,
tak po měsících bojů s naší neskutečně uřvanou dcerou 😔 jsem dneska k tomu sedla, vyhledala co nejvíc kontaktů a volala jako strhaná a objednala jsem nás, bohužel tedy až na 20.2., pán má toho hodně, tak doufám, že do té doby to nějak doklepeme, pak jestli bude nějakej ten měsíc trvat než nastoupí "úspěch" doufám, že se z toho nezblázním, snad pomůže alespoň mě. Četla jsem vaše příspěvky jeden po druhém a vypadá to, že se k tomu stavíte všichni kladně, nikdo nepíše negativní zkušenost, moc doufám a modlím se za to, aby i nám to pomohlo.
Tak snad také přihodím pozitivní zkušenost za nějaký ten čas 🙂

Škoda, že argousek se ještě nevyjádřila, také by mě zajímalo jak oni pochodili 🙂

katarina82
7. led 2010

Ahoj,
tak my taky máme s kinezioložkou super zkušenosti 😵 Byli jsme tam s malou poprvé, když jí byl necelý rok. Ten rok byl očistec, probrečela a provztekala se většinu dní, od dvou měsíců nesnesla kočárek, už jak byla malinká, tak skoro přes den nespala, nějak jí to nešlo a pak byla unavená a vzteklá, ze mě se stala chodící mrtvola 😔 Pak jsme to riskli, i když předtím nikdo ze známých ani rodiny nebyl. No a zabralo to 😵 Začala spát, sice se sem tam vzbudí, ale oproti tomu, co bylo bomba, asi měsíc od toho prvního sezení začala spát dvě hodiny dopoledne a dvě i víc odpoledne 😕 Do té doby fakt spala třeba jen 20 minut denně 😖 Pak jsme tam byli ještě dvakrát, asi čtvrt roce a od té doby nebylo třeba 🙂
Teď čekáme druhé, tak uvidíme jak to půjde, ale už jsem s tou naší paní bavila předem a říkala, že není problém, kdyby málá moc žárlila nebo cokoliv, máme zase přijít.
Jinak jsme platili tuším 600 a trvá to jak kdy, ona na nic nespěchá, jednou jsme tam byli i čtyři hodiny 😕 , když jsme vyšli ven, tak jsem tomu nemohla uvěřit, že jsme tam byli tak dlouho, strašně to tam utíká 🙂

Určitě doporučuji zkusit, než se trmácet po psychologických ordinacích 😔

jjaanca
8. led 2010

Ahoj kristo, pamatuju si tě z diskuze "i po roce pořád pláče". Takže dcerka se nezklidnila? A jak to máš s druhým? Bavili jsme se tam o tom, že když jsou dvě děti, tak bývá jedno pohodář a druhé uplakánek. Já už chtěla napsat že se dcera zklidnila, ale co předvedla dneska ......... ☹
Snad se to zas zlepší.

Jinak čtu knížku Tvoje dítě jako šance pro tebe od Zdeňky Jordánové. Autorka se zabývá souvislostmi s aktuálními problémy a prožitky v útlém dětství...... no prostě o tom co je psáno v úvodu. Že se jedná o kineziologii se tam nepíše, ale bude to ono. Začala jsem to číst s velkými pochybnostmi, ale ono to fakt všechno zapadá.