Kraniosakrální terapie x Vojtova metoda, máte zkušenost?

xsnehurka
2. pro 2015

Ahoj. Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s kraniosakrální terapií? Máme od doktorky doporučenou Vojtovu metodu na křivou hlavičku a zádíčka, a můj fyzioterapeut mi jako alternativu nabídl právě tuto terapii. Tak zjištuji, jestli tím lze Vojtovku nahradit, nebo třeba jen doplnit, případně máte doporučení na Vojtu i na tu kraniosakrální metodu v Brně? Díky za odpovědi

lv
2. pro 2015

kraniální remodelační ortézky dělají ve Frýdku, ne? zkus kouknout na www.plagiocefalie.cz a dovoluji si označit Hanku @paracka ta s tím má zkušenost u synka (je i skupinka).

paracka
2. pro 2015

@lv Leni jak píšeš tak ortezky jen Frýdek nebo Praha, maji tam odloučené pracoviště

paracka
2. pro 2015

@xsnehurka ahoj, tuto terapii neznám, cvičili jsme vojtovku ale na hlavičku nepomohla, musel nosit kranialni remodelacni ortezku, nosil 13 týdnu a hodne se mu hlavička zakulatila

paracka
2. pro 2015

@xsnehurka jestli jsi z Brna, napiš mi SZ a muzeme se sejít 😉 úkazu ti helmicku a fotky maleho

janawei
3. pro 2015

My cvičíme Vojtovku a chodíme k Mgr. Martině Zábojníkové. Je skvělá! Je i výukový asistent Vojtovy společnosti, přitom je strašně milá, ochotně vše vysvětlí a precizně naučí.

paracka
4. pro 2015

K paní Mgr Zábojníkové jsme taky chodili, je dobrá

xsnehurka
autor
4. pro 2015

Tak my se včera zrovna objednali k paní Zábojníkové taky 🙂 Tak jsem ráda, že mám na ni dobré reference. Ted by mě ještě zajímala něčí zkušenost s tou kraniosakrální terapií 🙂

drakenn
21. pro 2015

Já osobně bych dala přednost kraniální terapii před Vojtovkou, už proto, že terapie je bezbolestná, pro děti příjemná. Lze ale i kombinovat. Ale určitě vyzkoušejte, fyzioterapeut Vám určitě dal doporučení na zkušeného terapeuta.

jarusanek
11. kvě 2017

Moje zkušenost je obě terapie kombinovat, každá působí trošku jinak.