Kyselina listová - kvalitní tabletky

93221
4. črc 2019
Ahoj! Jsem těhotná (pár týdnů) a gynekolog mi doporučil, že mám brát kyselinu listovou. Ale dost se mi nelíbí, že v tabletkách jsou hlavně protispékavé látky 😞 Neznáte nějakou alternativu? Nějaké kapky, tinktury a tak? Googlím a nacházím jen samétablety se strašně moc přidanými věcmi, které běžně vůbec nejím a nechci s tím začínat.
Děkuju!
makronka222
4. črc 2019
Vzdyt KL je preci v salatech. Tak si proste dej 1x denne salat. Mas tam i dalsi vytaminy a nemusis jist tyhle blbiny. Ja do sebe zadny preparaty necpala, jedla jsem hodne ovo+zeleniny a bylo to. Kor ted ve vedrech... jo a ta 3,5rocni je uplne cajk, mladsi taky v poho:))
kiki1912
4. črc 2019
@93221 co Pregnafolin?
makronka222
4. črc 2019
@ceriii a co maj delat ty, ktery to zjistili az ve 2.-3.mesici? 😃 kdyz podle clanku je nejdulezitejsi to brat na zacatku? Nejaky deti jsou i ,,nehoda,, a taky zensky listovku nebrali. Jak to delali za valky? Kdyz meli sotva chleba a vodu. Zadny luxusni vitaminy je nikde necekali, deti zdravi. Ja i bez listovky mam deti zdravi a co?... takze sorry. Ted s tim nic nenadelam a ni me tvuj nazor nak nezajima
kkk612
5. črc 2019
@makronka222 a taky kdysi bylo plno těch, které otěhotnět nemohly a nebo často potratily, rodily děti s vadami neslučitelnými se životem. Dnes už se ví, že to je i o trombofilnich mutacích matky a hold některé ty novodobé vymoženosti jako hlavně inositol brát musí, aby měly bezproblémové těhotenství a zdravé děti.
semivanka
5. črc 2019
Jediná značka, kterou jsem ochotna pozrit je Terranova, neobsahuje žádné přidatne látky, jenom kvalitní vitamíny a bio rostliny. Jsou úplně čisté. Brala jsem od nich folat - nejlíp vstrebatelna a bezpečná kyselina listová a taky prenatal multivitamin.
semivanka
Autor odpověď smazal
Zobraz
semivanka
5. črc 2019
@makronka222 je to individuální. Mně listovka chybí, takže ji musím doplňovat. Za války taky hodně děti nepřežilo prvních pár týdnů života
semivanka
5. črc 2019
@93221 Rozhodně Terranova Folat, není v ní žádná chemie jen přírodní kyselina listová a bio pěstované byliny. Nic jiného bych nebrala 🤨
semivanka
5. črc 2019
@kiki1912 plnidla, potahované látky. Do toho bych nešla 😳
calvac
5. črc 2019
@kkk612 dnes je prece tez spousta tech,ktere nemohou otehotnet. Potratu je hodne, nemocnych deti taky. Staci kouknout tady na MK. Mam 45 let stareho gynekologa, ktery mi rikal, ze i pres screeningy, vitaminy a dalsi se dle statistik rodi o neco vice nemocnych a postizenych deti nez kdysi. Tak nevim. Je to o stresu, nekvalitnim jidle atd.
calvac
5. črc 2019
@93221 ja jsem brala listovku Dr Max.
kkk612
5. črc 2019
@calvac já myslím, ze toho bylo dost i kdysi, jen se ty statistiky tolik nedělaly a z matrik není možné vyčíst na co novorozeňata vlastně umřela. Samozřejmě ze dnes hraje velkou roli i ten stres a kvalita a pestrost stravy ne naopak lepší než třeba před 100 lety. I když těžko říct, jaké si neseme genetické zatížení od našich předků stran “nekvalitní” stravy, když se jeste nedávno plodiny hnojily a stříkaly bůh ví čím.
Ty vitaminy také mohou pomoct jen určitě skupině lidí, dalo by se říct s banalními problémy. Nejsou vsemohoucí, ale pomoci v určitých případech určitě umí..
matkacekatelka
5. črc 2019
Já měla od dr Maxe

Sem začni psát odpověď...

Odešli