Manipura, jedná se opravdu o kvalitní oleje?

dzejnab
20. říj 2013

Prosím o radu, vzhledem k často nemocnému dítěti jsem se začala zajímat o aromaterapii a způsob léčby pomocí ní. Nakoupila jsem si nějaké EO od Nobilisu a nyní jsem zjistila, že potřebuji další, na netu jsem narazila na Manipuru - cena velmi zajímavá, máte někdo zkušenosti, zda se jedná o opravdu kvalitní oleje? Nebo je to jen dobře zamaskovaná syntetika?

vespinka
20. říj 2013

Skvělá je Hadek: http://www.karelhadek.eu/
Poskytují i e-mailovou nebo jinou konzultaci a vydávají časopis, ve kterém se dozvíte strašně moc zajímavých věcí právě o aromaterapii. Je zdarma a je součástí každé objednávky. Nebo se jím prohrab na internetu 🙂

dzejnab
autor
20. říj 2013

@vespinka Děkuji za odpověď. Hadek a Nobilis vycházejí cenově tařka na stejno, totu firmu znám, i když od nich nic nevlastním. Mne momentálně zaujala ta Manipura - cena je velmi rozdílná oproti zmíněným. Proto bych se ráda dozvěděla, jestli se jedná o opravdu "poctivé" oleje. Z jedněch zdrojů vím, co by na nádobce mělo být uvedeno, abych se "nemusela bát", že se jedná o "podvodníky" - latinská název a info že se jedná o 100% přírodní silici - to bych řekla, že u Manipury je. Přesto sháním někoho, kdo má s touto značkou skušenost.

magdalena2
11. únor 2014

@dzejnab Dobrý den, také jsem ti zjištovala a spoleh není... http://www.basenotes.net/threads/219146-quot-Sh... (bere je od zmíněné Shivy z diskuze). Tento odkaz už delší dobu koluje mezi českými mýdlárnami, které se o to také začali zajímat. Bohužel jedna z nich se odvážila zeptat majitelky, jak to tedy je a ta byla prý velmi arogantní a odkázala jí, a si jde tedy oleje koupit jinam, když těm jejím nevěří...že prý olejům musí věřit vnitřně 🙂)))

dzejnab
autor
12. únor 2014

@magdalena2 dobrý den, já jsem si časem nějaké EO od manipury koupila, používám je spíše jako "domácí lékárnu" a co se týče účinků, tak vše OK. Velice mě zaujalo, že co se týče konzistence, tak třeba Benzoe od manipury je "gel", který vůbec neteče oproti tomu od Nobilisu jsem mohla normálně používat kapátko. A takto výrazných rozdílů už jsem našla více - ať už rodíly v konzistenci, velké rozdíly ve vůni (pomeranč vůbec nevoní jako pomeranč) ..... nevím pořád je to pro i proti. Nakonec jsem se rozhodla, že pojedu na jejich kurz a tam si snad o nich udělám ucelenější představu, uvidíme.

magdalena2
13. únor 2014

Zkuste, uvidíte... Ty levnější oleje by měli být ok, ale ty drahé je 99% syntetika... Kvalita nicméně u těch levnějších pokulhává, osobně věřím pouze Nobilis nebo Hádkovi, příp. Salusu.

milossu
26. bře 2014

Tak tak, zajímám se trošku o parfumerii a tady nedoporučuji nakupovat. Jak to je z Indie, tak to je na 99% syntetika a ty ceny tomu i odpovídají. Sám jsme tam několikrát kupoval Neroli, Jasmín, Růži, Santal, Ylang. Ale pravá byla možná ta růže a jasmín. Ylang a Santal voněly nějak podivně. Neroli, Narcis je určitě syntetika. U skutečných přírodních olejů se cena pohybuje u těchto 2 posledních od 500Kč/ml výše.

kareld
13. dub 2014

Zdravim, ted jsem nahodou narazil na vaši diskuzi...Ja beru od Manipury esencialni oleje a davam je do rybarskych návnad...Hlavne cerny pepr a hrebicek je fakt super...ale beru i bergamot, kari, pomeranc, kasii a dalsi co rybam chutna...jo a jeste cesnek...to je fakt sila, na ten berou fantasticky...No ale jen chci rict, ze kdyby tam byla syntetika, tak nechytnu ani cetku....

marketinkakopretinka
12. lis 2014

@dzejnab doporucuji ti mrknout na stranky justu, tam jsou oleje stopro v biokvalite a pokud bys o te aromaterapii chtěla vedet něco vice, tak klidne napi sz, ale co se tyce syntetiky nekdy se to neda ani poznat, rozhodne takovy tea tree za 150 kc asi nebude uplne koser.

Jinak just produkty, třeba tea tree s manukou a rosalinou muzes užívat i vnitrne na sliznice, coz uz o kvalite u oleju něco říká.

Aromaterapie je celkem veda, co?