Pomáhá homeopatie?

gejbule1
12. kvě 2010

Ahoj máte někdo prosím zkušenosti s homeopatií a jestli pomáhá?Moje dcera je často nemocná tak bych ji chtěla zkusit ale náš doktor je zásadně proti.

arietiska
12. kvě 2010

A z jakého důvodu je zásadně proti???

simi.w
12. kvě 2010

Já mám z homeo dobré zkušenosti a jestli je doktor zásadně proti to teda nechápu, je to naprosto neškodné, jenže někteří doktoři uznávají jen chemii a ostatní zavrhnou bez jakékoli diskuze 🙄
gejbule, homeopatické přípravky nemusíš konzultovat s lékařem, stačí ti homeopat

editah222
12. kvě 2010

Homeopatie pomáhá. Moje neteř bývala pořad nemocná a jakmile začala brát homeo tak začalo být všechno OK. Dokonce ji zabiraji (jako podpurna léčba) i na ADHD 🙂
Ale ne všichni doktoři na homeopatii věři to je pravda.

arietiska
12. kvě 2010

No osbně mám kamarádku lékařku krční nosní ušní a ta sama se věnuje homeopatii veřejně již asi 12 let vč. své praxe v které homeopatika kombinuje a doporučuje. Mně pomohla od chronických zánětů spodku. A je to lékařka ... Já mom. testuju na synovi různý homemo dle stavu a od září jsme nebyli u Dr. a to syn chytil každou rýmu co kome prošla.
No je to hlavně naprosto neškodný.
Ale fakt by mě zajímo, proč zásadně proti? Kdyby Dr. řekl, no myslím, že to nemá efekt tak neřeknu, ale zásadně proti!?

jabber
12. kvě 2010

Homeopatie pomáhá, mám s ní ohledně dcery jen ty nejlepší zkušenosti 😉 Koneckonců uvidíš sama 🙂 Doktora se na to vůbec ptát nemusíš, s klasickými léky se to nijak nepere, nemusí o tom vůbec vědět.
Taky by mě zajímalo z jakého důvodu je zásadně proti??? Napadá mě jediný - má strach, že k němu nebudete tak často chodit a on přijde o ty svoje body 🙄 Co by dělal, kdyby byly všechny děti pořád zdravé, ne? 😀 😝 🙄

Hlavně si najděte dobrého homeopata 😉

gejbule1
autor
13. kvě 2010

Doktor tvrdí že jsou to šarlatáni a nepomáhá to.Já jsem právě po něm chtěla spojení na nějakého dobrého.
Teď jsem si už našla na internetu paní doktorku tak se objednám já jsem rozhodnutá 🙂 tam jít

gejbule1
autor
13. kvě 2010

Nemáte někdo spojení na dobrého homeopata v Praze??

nada4
13. kvě 2010

taky můžu doporučit homeopatii je to rozhodně lepší než davat dětem pořad antibiotika,v Prze nevím ja dojiždím do Českého těšína vyhlašený Paszanda 🙂

jabber
13. kvě 2010

gejbule IP

Jo jasně, klasickej doktor - co není chemie, to nemůže fungovat 😀

gejbule1
autor
13. kvě 2010

Díky 🙂

petja
14. kvě 2010

No doktor je zásadně proti,páč jednoduše nevěří,že homeopatie funguje.Spousta lidí se ohání placebo efektem,tzn.věř a víra tvá tě uzdraví,ale při úspěchu léčení dítěte či zvířete,které jednak neví,co za lék mu byl podán a jednak neví,jaky postoj k tomu teda zaujmout je jasné že o tom to není.Spousta lékařů je prostě jako skála a neuvědomuje si,že homeopatie jde pomalu vpřed,před klasickou medicínu.
A souhlas s Jabber,jak to není chemka,nefunguje to 😝
Spousta rodičů by mohla mluvit,po tom co klasická medicina selhala a jen zatlačila nemoc hlouběji,projevily se daleko horší symptomy,to je právě ten bod bezradnosti lékařů,kdy se z pacienta stává pokusnej králík
A hlavně,doktor sice musí mít nastudováno,ale zdaleka ne tolik,jako kvalitní homeopat,je to vzdělání navíc a hlavně pochopení nemoci v úplně jiné sféře!!!
Prostě doktor ti na průjem napíše endiaron a nazdar,homeopat vybírá podle symptomů z 10 homeopatik...

andy82
14. kvě 2010

já mám pediatra, který je homeopat, to je asi nejlepší, synovi jsem dávala homeopatika před prvním očkováním a horečku neměl, ale třeba by nebyla i bez nich, to nevím

gejbule1
autor
15. kvě 2010

Já si zase říkám že je lepší dávat homeopatika než léky které třeba stejně nepomůžou.Homeopatie když nepomůže tak ani neuškodí.My máme stále rýmu 😠 .Teď jsme dobraly antibiotika kdy z rýmy dostala zánět prudušek a rýmu máme stále.
Už to trvá od září tak jsem už nešťastná.Jinak nemocná vůber není ale z té dlouhodobé rýmy se vždycky něco vyklube ☹ .

dvojka
15. kvě 2010

Jabber-prosim Tě,jak se pzná dobrý homeopat 🙂 ?Byla jsem s dcerou u homeopatky a návštěva nedopadla zrovna nejlíp.Nikdy předtím jsem u žádnýho homeopata nebyla a tak nemůžu porovnat 😒

gejbule1
autor
16. kvě 2010

myslím že nejlépe se pozná tak že jeho léčba pomůže 😀 .Taky budeme testovat 🙂

petja
16. kvě 2010

Určitě je lepší dávat homeopatika,protože to je celostní léčba,obzvlášť potom klasická homeopatie,která léčí po vrstvách,konstituční zase podle konstitučních typů,do kterých se jednotlivci zařazují podle spousty symptomů.Třeba právě ta rýma,často již chronická je nápovědou k tomu,že nějaká nemoc byla klasickými léky potlačena a zatlačena hlouběji do organismu a potom se projeví bohužel daleko častějšími výskyty, spousta atb,které zase oslabují oraganismus a tak pořád dokola.Nemluvě o tom,že třeba atb jsou velice často lékem na vše,co si budem povídat...
A jak se pozná dobrý homeopat? Nemá to tak jednoduché v diagnostice jako lékař,který prostě vybere ze dvou tří léků.Pokud chcete zjistit konstituční typ,čímž se celkově harmonizuje organismus,ten se potom svépomocí léčí,musíte počítat s tím,že se třeba podaří daný lék správně zvolit až napodruhé,napotřetí.Většinou dá homeopat jednorázově homeopatikum a čeká se i 3 měsíce, zda dojde ke zlepšení.Nemusí se to podařit napoprvé,protože některé problémy opravdu není jednoduché napoprvé diagnostikovat.Myslím tak 2 tři pokusy bych tolerovala,pak bych zkusila jinde...
Každopádně,pokud se vy,nebo s dítětem chystáte homeopata navštívit,věřte,že čím informací mu poskytnete, po zdravotní,psychické i osobní stránce života,tím lépe.To je totiž jeden z pilířů homeopatie

dvojka
16. kvě 2010

Petja-takže vyšetření by mělo být rozsáhlejší?Třeba by se měla probrat i nemocnost v rodině?
My jsme při první návštěvě totiž tohle vůbec neprobírali.Homeopatka se ptala jen na nemoce malé-o tom jak žijem,jak jsme my nebo rodiče nemocný nepadlo ani slovo 😕

petja
16. kvě 2010

Rozsáhlé ano,ale o osobě,které chceme pomoct,to myslím,že homeopatka postupovala správně.A u jaké homeopatky jste byli? Konstituční nebo klasická homeopatie? Někdy totiž existují ještě takzvaná miasmata,tzv.genetická zatížení,kdy se např.atopický exém,poruchy funkce štítné žlázy přenáší z generace na generaci.To je většinou dost základní informace o které by homeopat vědět měl

editah222
16. kvě 2010

Z vlastních zkušenosti můžu říct, že nejlepší je lékař-homeopat. Jen v tomhle případě může být léčba komplexní. Hemeopatům, kteří si udělají jen nějaky kurz nevěřím. Ale je pravda, že najit lékaře, který aplikuje i homeopatii neni snadné. Ale jsou - např. MUDR. Ludvikova nebo Formankova.

dvojka
16. kvě 2010

Petja-propánaJána 😀 .Vůbec netušim jaká homeopatka to byla.
U nás je problém v časté nemocnosti dcery.Bronchitidy,středoušní záněty,laryngitidy apod.....
Třeba moje maka byla astmatička a přítelovo Babička na astma umřela.Ale snad teda věděla co dělala,že se nás nezeptala.
Léky jsme zatim nedostaly žádný.Jen dietu podle nějakýho pána,aby se pročistily střeva...a asi i celý organismus

dvojka
16. kvě 2010

moje mamka

petja
16. kvě 2010

No,je divné,že jste nedostaly žádná homeopatika při prvním sezení,ale já nevim detaily.Nicméně je vidět,že astma je nemoc vaší blízké rodiny,to by asi homeopat vědět měl,já ale nevim,jaká je jeho specialita,který homeo směr razí.Nicméně astma často bývá potlačení nějaké alergie v brzkém dětství,většinou potravinové.
Ty záněty středouší a laryng. se určitě vyřešit dají,to je asi vyústění právě těch ataků astmat

gejbule1
autor
26. kvě 2010

Holky já si našla homeopata ale teda na můj vkus dost drahý.Vstupní prohlídku účtuje 1600Kč a pak každá návštěva 800Kč.Je prý sice výborný.I léky si vaří sám.
Taky některá tolik platíte?

dvojka
26. kvě 2010

Gejbule tý brdo,tak to je fakt darda-Tolik rozhodně neplatim 😲 😲 😲

Petja-já jsem zapoměla napsat,že užíváme colostrum,tak proto nám možná nic nedala.Dneska jsme tam byly podruhé a nasypala nám 5 kuliček do pusinky a máme ještě na zítra.Něco kvůli negativu očkování.
Páč si myslí že tohle vše maá na svědomí očkování a když kouknu do očkovacího kalendáře,tak mi to i zapadá do sebe,páč s očkováním přišly i problémy

petja
1. čer 2010

Gejbule je to hodně ale nevim kde bydlíš.Každopádně že si sám připravuje homeopatika,to by mě zajíma,o jak a jaká ředění.
Dvojka,já myslela,jestli prostě užíváte nějaká homeopatika,ať už doma,či jednorázově v ordinaci.To má každý homeopat jinak. Ty se nezajímáš o název toho homeopatika,co dítěti podala?

gejbule1
autor
1. čer 2010

Jsem z prahy a ten homeopat nemá smlouvu s Pojišťovnama.Stále ještě hledám jiného.Dnes nám dělali odběry na alergologii tak až budu mít výsledky,budu vědět co léčit.A pro homeopqata to bude jednodušší.

dvojka
1. čer 2010

Petja.ale jo zajímala.Řekla mi název a pak že to je to na negativa po očkování proti TBC

petja
1. čer 2010

Takže Silicea? Tak to je zřejmě klasický homeopat(ka)

dvojka
1. čer 2010

na ty jsem se ptala a ty nám dávat nebude(prý kvůli colostru),ale ta homeopatka je skutečně klasická 🙂