Pomáhá homeopatie?

gejbule1
12. kvě 2010

Ahoj máte někdo prosím zkušenosti s homeopatií a jestli pomáhá?Moje dcera je často nemocná tak bych ji chtěla zkusit ale náš doktor je zásadně proti.

petja
1. čer 2010

to colostrum je na imunitu?

dvojka
1. čer 2010

jj-jenže mám pocit,že nám to nepomohlo..Užíváme bez tří dnů měsíc a dcera marodí vesele dál ☹ a to jsme ted rželi i dietu,kdy dcera nesměla jíst téměř nic,ale nastydlá je pořád dokola 😒

apetit
1. čer 2010

nemate nahodou nějakou zkušenost s homeopatikama když je borelioza?předem diky

pincola
16. led 2012

Holky prosím kontakt na dobrého homeopata v Praze. Děkuju.

xmagdalen
16. říj 2013

Homeopatie je můj nejlepší kamarád, určitě Vám doporučím tuto poradnu kam chodím:
http://homeopatiezlin.webnode.cz/

maudn
16. říj 2013

já mám jen zkušenost s homeopatiky na kojení, jeden den už jsem nanastříkala ani 30ml a pak po dvou dnech braní už jsem se vrátila zase ke stovce,takže na tom něco bude a to jsem měla několikrát během kojení,když jsem přicházela o mléko

homeopathy
21. říj 2013

@gejbule1 Dobrý den, seznam registrovaných homeopatů u nás naleznete na stránkách www.homeopathy.cz 🙂

homeopathy
21. říj 2013

@editah222 Lékař "homeopat" většinou nemá žádné homeopatické vzdělání (samozřejmě existují i výjimky, těch je ale málo). Lékaře školí firma Boiron a nemá to nic společného se zásadami homeopatické léčby. Je to v podstatě taková alopatická medicína používající homeopatické léky. Nenechte se zmást a vždy se lékaře nabízející homeopatickou léčbu ptejte na jeho homeopatické vzdělání (na tom přeci není nic špatného) 🙂

homeopathy
21. říj 2013

@dvojka Dobrého homeopata též poznáte podle toho, že s Vámi provede vstupní rozhovor, během kterého se bude snažit získat informace o Vašem zdravotním stavu (po psychické stránce teď a v minulosti, po fyzické stránce teď a v minulosti, plus rodinná anamnéza aj.) a na základě toho pak stanoví přesnou léčbu. Takový pohovor většinou trvá 1–2 hod. a před výběrem homeopata je dobré se ptát na jeho homeopatické vzdělání, zkušenosti a důležitý je též Váš subjektivní pocit ze vstupního rozhovoru 🙂

dasenecka
30. říj 2013

Ahoj maminky, můžete mi doporučit nějaké homeopatika na hnisavé očičko u 4 měsíční dcery?Máme od doktorky doporučenou mastičku Opthalmo-Framykoin comp., ale po přeléčení se nám hnis vrací a kanálky ucpané nemáme, jde spíše o infekci.

blanick
13. lis 2013

Homeopatika pomáhají velmi dobře jako placebo. Zvlášť pokud je homeopat dobrý řečník a sám tomu (snad) i věří (nebo to umí dobře hrát), tak to fakt funguje. Dokonce funguje i u zvířat nebo miminek, protože pevným očekáváním pozitivních změn je skutečně možné je přivolat. O tom, že pozitivní myšlení léčí, snad už dnes nikdo nepochybuje. A pokud o vás pečuje kdokoliv, kdo ve vaše vyléčení skutečně věří, pomůže to lépe, než když to je supervědec, kterému jste ale úplně ukradení. 😉

veronikasila
23. črc 2014

@blanick
No chápu, že ne každý tomu věři...Pro mě je důležitým faktem, že Homeopatie je ve světě uznávaná jako léčebná metoda...Ve Švýcarsku je dokonce VLADOU schvalena!!! uz od roku 2012..............................

Zpráva švýcarské vlády o homeopatické medicíně z konce roku 2011 představuje nejkomplexnější hodnocení homeopatické medicíny, které kdy nějaká vláda provedla, a byla právě zveřejněna v knižní formě v angličtině (Bornhoft and Matthiessen, 2011). Tato průlomová zpráva potvrdila, že homeopatická léčba je jak účinná, tak nákladově efektivní, a že homeopatická léčba by měla být švýcarským národním programem zdravotního pojištění proplácena.
Počínaje rokem 1998 švýcarská vláda rozhodla, že rozšíří zdravotní pojištění tak, aby zahrnovalo i určité komplementární a alternativní medicíny, včetně homeopatické medicíny, tradiční čínské medicíny, bylinkové medicíny, antroposofické medicíny a nervové terapie. Toto proplácení bylo prozatímní, a švýcarská vláda nařídila provedení rozsáhlé studie těchto léčeb, aby zjistila, jestli jsou účinné a nákladově efektivní. Dočasné proplácení těchto alternativních léčeb skončilo v r. 2005, ale v důsledku této nové studie začal program zdravotního pojištění ve Švýcarsku opět proplácet homeopatii a vybrané alternativní léčby. V podstatě v důsledku národního referenda, ve kterém více než dvě třetiny voličů hlasovalo pro zařazení homeopatie a vybraných alternativních medicín do švýcarského programu zdravotního pojištění, se oblast komplementární a alternativní medicíny stala součástí tohoto vládního zákona (Dacey, 2009; Rist, Schwabl, 2009)................tak nevim..jestli je to jen placebo 😝 😀 😀 😀 😀

blanick
25. črc 2014

@veronikasila je 🙂

1maruska1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lprdola
6. říj 2019

Jeste s tim osobni zkusenosti nemam, jen jsem detem davala homeopatika na zoubky, ale sama bych jej take chtela vyzkouset, momentalne se mi spatne spi.. :(

zuzimuk
Autor odpověď smazal
Zobraz
julisa88
11. říj 2019
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Porad se o tom nekde v lekarne, ted je to docela v oblibe, ja jsem pro rady chodila do Brna, za par tydnu se tam chystam znovu, tak lekarnu znovu navstivim.

1maruska1
12. říj 2019

@gejbule1 my jedeme na homeo od narození všech děti. Dcera 7 let 2x za život brala ATB, kluci 5 a 3 roky, každý pouze jednou ATB. Takže ať si říká každý co chce. Za nás homeo funguje. Ale ne klasická, kdy do vas sypou kuličky a čekají co zabere. My chodíme k postklasickemu homeopatovi. Homeo- hrubin v Praze. Léčí celkově, od špatného porodu, kojení, chronické nemoci..

1maruska1
12. říj 2019

@editah222 přesně, také mame zkušenosti, ze zklidnuje u ADHD.

terezz29
12. říj 2019

Doporucuji si nastudovat clanky a odborne teze, ktere se tim zabivaji. Celosvetove se vsak odbornici shoduji v tom, ze funguji pouze na zaklade placeba. Takze jak si to kazdy vezme po svem. Pokud tomu veris, asi to pomaha. Nam to nikdy nikomu nepomohlo. Jen ti stalo spustu penez. Pomohly lazne, pravidelne inhalace a cviceni. 😉

smetttanov
17. říj 2019

@julisa88 Ano v Brne jsem mela taky oblibenou svoji lekarnu - zelený anděl ! Na homeopatika byly profici, ja jsem od nich ale mela nehormonalni antikoncepci.

lprdola
22. říj 2019

Tak mohla bych se tam take azstavit, snad jsou i nejake homeopatika na zklidneni, na lepsi spani..

smetttanov
24. říj 2019

To vse by ti poradily tam, sama se v tom taky moc nevyznam, je to obsahle tema, ale tam tomu vazne rozumi.