Používáte homeopatika? Nebo jste proti?

eiram137
21. čer 2010

Maminky používáte homeopatika?Nebo jste zásadně proti?Budu ráda,když napíšete i zkušenost 😵 Budeme se těšit 😝

editah222
21. čer 2010

Pro mě homeopatika jednoznačně ano 🙂 Brala jsem je před porodem, během porodu, po porodu, na kojeni, malá na moučnivku, serbohoickou dermatitidu, průjem....a vždycky pomohly. Dokonce i teplotu snížily.
Ale nejsem fanatik a když je třeba tak jdu i do klasické léčby. U naši malé to zatim nebylo potřeba (tuk, tuk, tuk na dřevo 🙂 )

bobinna
21. čer 2010

Ahoj já taky používám homeopatika, jak pro mě a manžela tak pro syna i dceru a jsme spokojení. Jak začně rýma nebo kašel hned jim to dám a za pár dní je po všem takže my ANO. 😉

dodan
19. srp 2010

Ahoj, a jké homeopatika jsou na moučnivku?

mjanca
19. srp 2010

ahoj, homeopatika take vyuzivam, nekdy zaberou nekdy ne.
dodan: zrovna resime moucnivku - v lekarne mi dali borax - rozpustit 10 kulicek a davat po 2 hodinach ze lzicky. Bohuzel nezabiraji.

eicul82
9. čer 2012

Doporučíte mi nějaká homeopatika jako přípravu na porod? Nemám s tím vůbec zkušenosti.... Našla jsem na netu, že Arnica montana 15 CH
Pro dobrou funkci svalů a cév, snižuje krvácení a urychluje hojení ran
1x denně 5 granulí (lze začít užívat již 2 týdny až měsíc před termínem porodu),
pak Actaea racemosa 15 CH
Zkracuje první dobu porodní, snižuje bolest při porodu
1x denně 5 granulí - a to jsem nepochopila, kdy se to má začít brát. Jestli až vypukne 1.doa por. nebo uř dřív?

eicul82
10. čer 2012

Nikdo nebere homeopatika před porodem? 🙂

verusa.j
4. zář 2012

@eicul82 - o tomhle byh se poradla s dobrým homeopatem, i homeopatika dokáží uškodit, když jsou podány špatně ( špatná homeopatika, či ředění) a především v tomhle případě bych byla opatrná, pokud chceš, znám homeoptky z jedné diskuze, pošlu odkaz na diskuzi, můžeš se zkusit zeptat.

zuzik24
4. zář 2012

Já osobně jsem proti homeopatikům. Moje dětská doktorka mi před lety dala homeopatika na chřipku a nezabraly, pak mi máma koupila homeopatika na nevolnosti, když jsme jeli na školní výlet (nesehnala tenkrát Kinedryl) a já před celou třídou pokřtila autobus 😝 Nevím, no, teď se to docela rozmohlo - homeopatika na strach z porodu, na urychlení porodu a já nevím, co všechno. Přijde mi, že je to jen tahání peněz z peněženek, ale když tomu někdo věří, proč ne. Víra tvá tě uzdraví, myslím, že se jedná většinou o pěknej placebo efekt 😀

eicul82
4. zář 2012

@verusa.j Díky, ale už jsem porodila v červnu 😅

maris
5. lis 2012

Já s homeopatikama začala v roce 2008, pomohly mi neuvěřitelně, hlavně na cyklus, kdy dr. předepisoval jen vyvolávačky MS, mi homeo zabraly okamžitě, od roku 2008 mám cyklus díky nim přesně 30 dnů 🙂. Dál je mám ozkoušené na horečku, nachlazení, bolest hlavy atd. Dáváme to i mazlíčkům, když mají problém, takže s tím placebo efektem nevim nevim, jestli pes dokáže dostatečně pevně věřit :D. Nic se samozřejmě nemá přehánět, takže dokrtory nezatracujem, jen na je supr si dokázat pomoct i bez toho, aby mi na vše narvali ATB!!!

ancincovi
17. lis 2012

Já jsem měla malou v roce nemocnou,3dny horečky 39°C, to už jsme byli na pohotovosti,kde nám dali paralen a čípky.....po 3dnech jsem se naštvala a jela s malou k mé homeopatičce,ta jí šáhla na břicho a řekla,že má plíseň na střevech,neprůchodná....dala mi homeo a za den už teplota klesla a víc nestoupla....toto se opakovalo za rok a my jeli opět na pohotovost,opět nám dali paralen,ten opět nezabral a já ji dala,co mi naordinovala ta má homeopatička a světe div se,zabralo to i podruhé.....od té doby léčím jen homeem,jí neuškodím,homea jsme používali i při rostoucích zoubcích....nedám na ně dopustit.V těhu jsem je brala,protože mi v lékárně nic nenabídli.

jmisa
18. lis 2012

Já používám, používala jsem už u fenky, tam fakt nevím, jak bych prokázala placebo efekt, když jí po podání splaskla mléčná žláza a mléko odteklo a zánět byl zažehnán.
Co se týdká těch mixů z lékárny, tak s tím mám trochu problém - je to jen mix a každý jsme jedinec, takže co pomůže jednomu, nemusí zabrat na druhého. Takže volím konkrétní prostředek na konkrétní případ a ne mix, kde je vše a co kdyby to náhodou zabralo.
Ani zkušený homeopat někdy neurčí lék na první dobrou a je třeba ho občas vyměnit.

gabrili
7. pro 2012

Nemám až takové zkušenosti, ale pár jsme jich už měli a v pohodě. Třeba na zuby a po operaci nám moc pomohly.

ve_run_ka
10. dub 2019

Dávala jsem malé na růst zoubků Camille a u nás tedy zabraly. 😊