Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přírodní řešení ekzému u miminka, poradíte?

helianthus1
22. bře 2016

Ahoj,
poradíte mi někdo přírodní řešení ekzému u miminka (4 měsíce)?
Koupeme v ovesných vločkách, promazáváme měsíčkovou mastí, potíráme měsíčkovým čajem. Ještě máme v záloze potírat přesličkovým a heřmánkovým čajem.. Začínáme 🙂 Nejradši bych ale využila dobré zkušenosti někoho jiného a neexperimentovala věčně. (I když na každého účinkují stejné věci jinak, to je mně jasné.) Díky.

luucayossi
25. bře 2016

Zdravim, s hermankem radsi opatrne, muze taky alergizovat.Syn ma atopak, po nekterym jidle se mu obejvi cervena podrazdena krupicka.Nejvic nam pomohla A-derma, mazali jsme tak 2 x denne a do tydne to bylo pryc.Zaklad je ale dieta, nejvic pry dela problem bilkovina kravskeho mleka- v tvoji strave nebo v UM.

dzungala
25. bře 2016

Ahoj,

najdi si informace o expozičně-eliminačním testu, abys zjistila, co dítěti vadí a pak dieta. Je to jednoduché a zároveň tak těžké (udržet se a nejíst to, co ti chutná, ale škodí).

Obrátila bych se na na poradnu pro atopický ekzém tady na koníkovi, konkrétně na kam.zyk

Má zkušenosti, stabilizovala několik set dětí včetně mé dcery, které napsali Lipototio a pak chtěli napsat "něco silnějšího". Po očko jí propukl ekzém na celém těle, ale když jsem vysadila BKM, tak se to začalo hned lepšit, ale není to tak jednoduché, jen vysadit mlíko a mléčné výrobky a je po problému. Tedy jestli to chceš vyřešit dlouhodobě.

Dieta, koupat podle pravidla tří, ničím mastným nemazat, zinková mast dělá moc dobře. Ale kam.zyk dobře poradí a problém vyřeší.

zlatkavlk
25. bře 2016

je tu skupina pro atopicky ekzem, mrknete tam, je tam spousta dobrych rad, jak se pise nade mnou, ekzem je projevem premnozeni kvasinky, je nutna uprava stravy, samotna lecba koznich projevu si myslim neni az takova veda, hlavne nemastit, ale spis vysusovat... my se takto zbavili vyrazky v obliceji dcerky, nakonec to slo bez kortikoidu a drahe kosmetiky...ja mam vybornou zkusenost s odvarem s repiku, krasne vysusuje... hodně štěstí!

casnadetox
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kika_21
7. kvě 2016

@helianthus1 Jsem jen veterinární sestra, ale veter. doktor vždy říkal, že heřmánek vysouší, tak pozor. Na červené fleky jsem používala u dětí konopnou mast, byla dobrá, ale nebyli jsme u dr.,dcera, o kterou se jedná, neměla projevy tak velké. Starší chodila na kožní-doporučili od černého čaje, přes horm. mast až po 1x za týden potírání hypermanganem-sl. roztokem. Každý den asi 4 vrstvy všeho možného, už si to ani nepamatuji. V souvislosti se stresem má dcera-18 let- dosud MÍRNÉ projevy. Stačí uzavírání známek a svědí ji třeba loketní jamky, u miminek jsem vypozorovala zhoršení při vlhkém počasí-také když někdo na ně-třeba v 1 roce-má přehnané nároky.Předveď básničku, zazpívej atd.Tedy pokud se to dítě stydí. 🙂Také když jsem nechtěla používat horm. mast, potírala jsem kůži kozí syrovátkou- za mne je konopná dětská mast na ekzém lepší než syrovátka.Myslím opravdu, že vnější klid, bavlněné prádlo , málo chemie v pračce-to hraje důležitou roli. Hlavně ten klid.

lajla
7. kvě 2016

Svědění těla, ekzémy - játra, střeva, jatra- oči...to se pak nabaluje
Určité vysadit vše kde je mléko, lepek, neprehanet to s ořechy, kořením,
Kontaktovat někoho kdo se zabývá čínskou medicinou

skvisha
7. kvě 2016

@helianthus1
Syn měl ekzém hlavně v prvním roce, většinou stačilo jen promazávat a taky obklady z černého čaje. Pak se mu ale udělalo skarede misto na předloktí, masticky od doktora na chvilku pomohly, ale pak to bylo mnohem horší. Našla jsem na netu obklady z nastrouhane brambory, trochy olivového oleje a pár kapek citronu a na to skarede misto to uzasne pomohlo. Těžko to asi dávat na větší plochy, ale pokud se to někde bude více horsit, můžete vyzkoušet.

Sem začni psát odpověď...

Odešli