S kojencem do solné jeskyně, jaký máte názor?

lucie255
2. říj 2012

Mám 2 měsíce starého chlapečka s kterým bych ráda navštěvovala solnou jeskyni. Já jsem alergik a malý má často olezenou pusinku. Kdzž jsem to vzpoměla v poradně tak doktorka z toho moc nadšená nebyla. Jaký máte na to názor? Chodit nebo se na to vykašlat, já jsem slyšela jen samá pozitiva ?

llluckaaa
2. říj 2012

Nenapadá mě žádný důvod proč nechodit. Takže jestli ti to dělá dobře, zajděte si i s prckem. Já tam byla s děckem cca půl roku starým a v pohodě. Když bude větší, může si tam v zimě chodit pohrát do soli místo na písek 😉

moudivlacek
2. říj 2012

nam to doktorka nedoporucila, ne ze by o nebylo zdrave,sul je jiste prospesna,ale "vetra" se tam jen rano,takze pokud nepujdete v prvni varce hned rano, tak je to de fakto,jako se zavrit do tramvaje plne lidi 😖

moudivlacek
2. říj 2012

ale je fakt,ze nekde maji specialni vstupy jen pro deti

natalie77
2. říj 2012

U nás to bylo jako u @moudivlacek... zakoupila jsem permanentku na 10 vstupů, no a vždycky malý po návštěvě lehnul... ☹ .
Konzultovala jsem to s pediatrem a na imunologii. No a co člověk, to jiný názor. Pediatr byl pro a nadšeně to vítal, že to malému pomůže....Imunolog se chytal za hlavu, že to nedoporučuje. Svěží vzduch je tam jen ráno, je tam většinou klimatizace, takže nevhodné pro astmatiky...a tím, že tam chodí děti s rýmou nebo načaté nemocí, tak je tam přenos infektu prý rychlejší než venku na čerstvém vzduchu.... Šli jsme tam ještě 2x a zase jsme onemocněli...takže jsem to vzdala.
Prý solné jeskyně v přírodě jsou jiné než ty, co si lidi dělají uměle místo garáže....prý je to business...ale já to nemohu posoudit, já jen vím, že nám to nepomohlo... ☹ Bohužel.

dana3262
2. říj 2012

@lucie255 taky se mi to zda spis jako semeniste bacilů nez prospěšná inhalace.

lucie255
autor
2. říj 2012

Asi to vyřeším tak, že se budu objednávat hned na ráno kdy zrovna otvírají aby tam nikdo před náma nebyl. Děkuji za vaše rady 🙂

mapurka
3. říj 2012

A tobě to na tu alergii pomáhá? My jsme byli poprvé ve dvou letech.

vendullka
3. říj 2012

Chodila jsem s půlročn holčičkou co jsem hídávala a pomáhalo jí to. Chodily jsme teda hned ráno a jen mámy s dětma.

lucie255
autor
3. říj 2012

@mapurka.....pomáhalo mi to...ale teď už nebude sezóna tak je to lepší i bez ní

hasky24
3. říj 2012

U NÁS 1X MĚSÍČNĚ JEZDÍ SYN SE ŠKOLKOU DO JESKYNĚ 😉

lindule1977
1. dub 2013

my teď byly v jeskyni asi 3 a vše bylo bez problému, bylo to dopoledne a malé už je ale rok a půl a od kamošky co byla s náma také, vím jen, že je solná jeskyně problém u člověka s poruchou funkce štítné žlázy

veruska007
1. dub 2013

Já četla, že solná jeskyně je dobrá cca pro děti od 3 let, mnohde chtějí u mladších dětí potvrzení od lékaře. Já teď poprvé chodím se 4 letým prckem, mladšího bych s sebou nebrala. Osobně mám astma a už jsem několikrát z jeskyně musela odejít, že mi to spustilo záchvat - ale recepční říkala, že se to občas stává, tož nevím. Každopádně jsem s sebou neměla ventolin a rozdýchávala jsem se hooodně těžko.

mysl
3. dub 2013

ono je solná jeskyně a solná jeskyně.
Byla jsem v super odvětrávaných, až po ty "v garáži". Rozdíl je v cirkulaci vzduchu a také systém, jakým vzduch mění. někde jen klimoškou ale někde nějakými spešl lampamy, které právě spálí ty bakterie a viry a je pak na další proceduru čistý vzduch.
To, že se to něco spustí je jasný. Pokud člověk má něco v sobě, nebo na něco přímo trpí, může se přechodně stav zhoršit, než se tělo vyčistí. Osobně bych se s prckem nebála, sama jsem byla s půlročním a chodíme i ted. 1X měs ale nemá smysl, chce to tak 2x do týdne a zajímat se o to, jak tam v té konkrétní jeskyni mění vzduch apod. Jjinak je to opravdu byznys a koukala jsem, kde všude a jaká se dá otevřít JESKYNE .......