Solné jeskyně a respirační choroby

johanda
12. led 2008

Holky, jaké máte zkušenosti s návštěvami solných jeskyní? Údajně to pomáhá proti respiračním problémům a předchází nachlazení. Mám dcerku, která dost trpí na různé záněty dýchacích cest, zkusila bych s ní pár sezení. Jen nevím, jak hodně se jedná o módu a reklamu. Než do toho investuju, ráda bych slyšela (a četla 😉 ) vaše názory. Díky

kuskus
12. led 2008

ahoj, já chodím už od listopadu s malou 1 až 2 týdně do jeskyně a je to super..malá si tam hraje,posloucháme buď pohádku nebo zpěv delfínů,šum moře, ptáčky,šumění listů.....a celé období jsme bez rýmy a kašle..jinak malá byla nahromadě pořád..nebylo měsíce,kdy jí neteklo z nosu.Myslím,že to je investice co se vyplatí, tady se cena pohybuje okolo 100.a dokonce to proplácejí některé pojišťovny,pokud si zakoupíš pernamentku.Myslím, že to opravdu stojí za to vyzkoušet to...Taky jsem to zvažovala,jestli to malá neposeda vydrží a byla jsem mile překvapená..určitě doporučuji!!!

natalien
9. únor 2008

Ahojky, tak my dnes navšívili také solnou jeskyni. Protože si naši zaplatili celou pro sebe a rodinu, tak jsme mohly jít s Nell taky, jinak jsou přímo určené hodiny pro děti. (Aby neušily ostatní návštěvníky při relaxu). Byla jsem smířená, že jít nemůžem, ale nakonec to dopadlo tak, že jsme bez obtíží mohly. A jednou větou musím konstatovat, že to bylo super. Malá byla v klidu, koukala kolem sebe a já byla šťastná, že to tak skvěle zvládla a vydržela celou "kůru" (45min.) Ležely jsme na zemi na sol. kamínkách na karimatce a dekách a hrály si s hrabičkami. Ostatní samozřejmě relaxovali v lůžkách k tomu určených 😉
Asi začnem chodit aspoň jednou týdně na dětské - pro mě cena 149,- a Nell zadarmo.

jajinak
9. únor 2008

Ahoj,starší syn chodil do sol.jeskyně loni na jaře,protože měl celou zimu vodnatou rýmu,byl 5 krát(jinak to může být až 10 krát,ale 5 by mělo být nejmíň) a pomohlo mu to.V prosinci chodili oba,i mladší,protože byl pořád nemocný,taky 5 krát,ale moc to nepomohlo,dostali pak angínu(streptokoka),tomu mladšímu se to vrátilo,takže jsem byla docela zklamaná.Stálo to 120 jedna návštěva(pokud se vzalo najednou těch 5 kůr,když 10,tak jedna návštěva vyšla na 100 a pokud se šlo jednotlivě-150,-)a děti do 6 let zdarma.

patricien
10. únor 2009

Ahoj johanda , muj prcek měl zánět prudušek a hrtanu a zastydlé rýmy ☹ a krční dr. nam doporučoval solnou jeskyni .... takže chodíme jednou tydně cca 1apul měsíce a budeme chodit dál možná po jaře omezíme ......... ale ted máme klid a hlavně i rýma se nam vyhýbá nekašle ani nemá žádné dychací problémy. solné jeskyně doporučuju ......

kamaradka má 2 letou holku a ta měla exem a taky je fuč .

jinak jak píše jajinak že dostali angínu ....tak to není ze solné jeskyně ....... neznamená to že bude dítě uplně imunní oproti nemocem ale na rymu a zastydlou rymu je to super a dychací potíže a exemy ....to máme vyzkoušené. 😉

zdenallicka
10. únor 2009

johanda: Mje tchyne trpi astmatem a potizi s pruduskami a vsechni lekari ji to doporucili a zacina chodit. Kura je minimalne deset sezeni, u nas stoji jedno sezeni 150,- a permice na deset sezeni stoji 1000,-. Je znamo, ze u more se dychani zlepsi a more je slane, takze ja tomu verim... 😉

petruna
10. únor 2009

je to rada ctu, ja se tam chystam na cumendu, ale kdyz to tu ctu, tak tam asi zacnu chodit na tu kuru. Prcek potize nema, ale ja mam uz leta problemy s pruduskama. Kdyz nastydnu, tak mam pak kasel i 3 mesice. Takovej ten davivej, ze se po me lidi v MHD otaci... 😖

myska
10. únor 2009

čau holky, malé to taky pomohlo, před rokem se nemohla zbavit rýmy, pak se jí na obličeji objevil ekzém a na ten taky nic nezabíralo. Pak jsme začali chodit do jeskyně, ze začátku 2-3 týdně, pak už jen jednou, v květnu jsem zkončili a malé to fakt zabralo 😉 Takže já doporučuji.

renda71
10. únor 2009

ahoj i já jsem na příští týden objednaná na první návštěvu jeskyňky,tak jsem zvědavá jdu tam s dcerkama,tak snad tam malá těch 45minut vydrží,pak dám vědět svoje první dojmy 😉

skuli
10. únor 2009

My jsme chodili když jsme byli v lázních.Ale nevím,jestli malé pomohly ty jeskyně,nebo lázně celkově,ale od té doby nemusíme chodit na alergologii.Je tam pohoda,člověk si tam krásně odpočine a dobře se tam dýchá.Určitě to pomáhá.

zdenallicka
11. únor 2009

johanda: To jsou dobre recenze, ne???? 😉

abinka
11. únor 2009

nazdárek:my jsme chodily loni na podzim a hodně to pomohlo.Řekla bych že se mu zvýšila imunita a když jsme tam šli třeba s rýmou tak ji do večera neměl.Takže já každému doporučuji 😵

johanda
autor
12. únor 2009

holky, zajímala jsem se o to sice před rokem, ale zapomněla jsem vám všem poděkovat🙂 Takže moc díky a solnou jeskyni doporučuju 🙂

zdenallicka
12. únor 2009

Hups, johando... 😅

Ja videla leden, ale rok uz jsem nejak prehlidla... 😀

krista
11. črc 2009

julia225 • 1d • 8. prosinec 2008 ve 20:16
ahojte, chodili ste s deckami do jaskyne? ak ano pomohlo, alebo predislo to zbytocnym chorobam? mne dcerka nebyva dako chora, ale hrozne casto ma sopliky a kasel...nedavam ATB, z vlastneho presvedcenia, lebo si nemyslim, ze by mohla chemia pomoct ku zdraviu, ale chcela by som ju utuzovat v jaskyni...prosim o info
dakujem

slunicko552 • 1d • 8. prosinec 2008 ve 20:23
Ahoj nebyli jsme ale myslím,že to téma tu je.Rádi bychom šli,tak si přečtu co holky napíšou 😉

zuzitka • 1d, 20tt • 8. prosinec 2008 ve 20:24
ja premyslam nad solnou jaskynou kvoli tomu, ze samko ma atopicky ekzem, ktory mu sice ustupil, ale zbadala som mu teraz nejake cervene flaky na nohach 😨

http://www.solne-jaskyne.info/prava-solna-jasky...

kotenko • 1d • 8. prosinec 2008 ve 20:24
vraj to pomaha, no osbne skusenosti s tym nemam. tiez planujemeist do jaskyn, najblizsia u nas je v Bojniciach a tusim vo Vyhnach, ak sa nemylim... ale pre nas to bude skor "relax", ako "liecenie".
cakam na rady dalsich bab, dufam, ze niekto hodi aj linky

aponchie • 2d • 8. prosinec 2008 ve 20:28
http://www.solnajeskyneopava.cz/nabidka.html

zkuste neco pocist..ja se tam teda chystam ,ze mi to pomuze na astma a male taky trochu ..

julia225 • 1d • 8. prosinec 2008 ve 20:31
diky za linky...
aponchie...mas nejake bludne cislo pri tvojom tehu ... vies o tom? 🙂

slunicko552 • 1d • 8. prosinec 2008 ve 20:31
Solné jeskyně | Moravskoslezský kraj
Tak jsem něco našla,ale u nás 😅

julia225 • 1d • 8. prosinec 2008 ve 20:38
ja by som privitala skusenosti...adresy najdem aj sama...dakujem 🙂 😵

aponchie • 2d • 8. prosinec 2008 ve 20:39
julia vim prave ,ze mi to blbne a nejde mi to nastavit jak ja chci a kdyz to chci treba uplne smazat tak to vubec nejde 😝

majkeela • 1d • 9. prosinec 2008 ve 00:07
S malou do jeskyně chodím. Že bych viděla nějaké úžasné zlepšení, tak to bohužel nevidím 😖 Spíše musím říct naopak, protože tam chodí spousta maminek doslova s nemocnými dětmi, které tam berou s sebou právě, aby jim to pomohlo. Ty tam kašlou a smrkají, ruku před pusu si samo nedají ☹ Být hodinu v takto zachrchlaném prostoru je opravdu 😠 . Pokud by tam chodily maminky se zdravými dětmi, tak by to bylo určo super, ale takto jsem na vážkách, zda v terapii pokračovat, protože výsledky nevidím a ještě chodíme mezi nemocné 🙄

peige • 2d • 13. leden 2009 v 19:58
Nám pomáhají, holky je milují 🙂

dadulka19 • 13. leden 2009 ve 21:06
do soľnej jaskyne som chodila s dcérkou,keď mala asi 4 roky.Pomáhalo jej to na priedušky a atopický ekzém.A aj ja som si tam oddýchla.U mňa teda super 😉 .Len na ňu nie sú vždy korunky 😖

zuzitka • 1d, 20tt • 13. leden 2009 ve 21:35
dadulka .. tiez by som chcela vyskusat kvoli atopickemu ekzemu... takze odporucas?

nie su na to korunky .. ale vzdy je to lacnejsie ako pobyt pri mori nie? 😨

dadulka19 • 13. leden 2009 ve 22:04
zuzitka,odporúčam,ale chodiť aspoň 2-3 krát do týždňa,celkove 8-10 krát.Tak nám to odporučili.

to áno,lacnejšie než more.Neviem,koľko to stojí teraz,ale pred cca 2-3 roky dozadu to bolo 220sk za mňa a deti do 6 rokov zdarma bez nároku na lôžko.Teraz platím už aj za malú 😖 .Ale "neslováci"platili okolo 550sk.

zuzitka • 1d, 20tt • 13. leden 2009 ve 22:17
vyssie som dala link na solnu jaskynu v BA a tam je 5 vstupov 760sk 😕 no dost.....
dieta do 6 rokov zdarma

ale ak by to pomohlo, tak sa to oplati 😉

dadulka19 • 13. leden 2009 ve 22:22
no fajn cena 😉

takže cena sa u nás nezmenila http://www.kupeleslovenska.sk/presentation_nr.p...

krista
11. črc 2009

kordulky • 1d • Dnes v 10:23
Ahoj maminky malá je pořád nemocná trpí na rýmy a kašel ☹ myslíte že by ji pomohla solná jeskyně?už nevím jak ji pomoci chudáček bere pořád nějaké sirupy a léky.díky

pebi • 2d • Dnes ve 14:04
ahoj, zkus to, možná nepomůže, ale určitě neublíží 😉 ...myslím si, že by pomoct mohla, ale to by jste musely chodit pravidelně 🙂 , jedna návštěva nepostačí

ve24 • Dnes ve 14:15
kordulky-zkus to, prý to pomůže, jedna paní tam chodí a říkala, že to malé pomohlo, né že by se to sratilo úplně, alé zlepšilo se to. Já už mám koupenou taky permanentku a chci tam chodit se synem, který je taky dost často nemocný na kašel. Ale co mi pomáhá je jezevčí sádlo, dováží se to z ruska a prodává to jedna internetový lékárna

ingulka
24. zář 2009

ahojte, chcela by som trosku ozivit tuto temu... tiez uvazujem s malou zacat chodit do solnej jaskyne - od septembra nastupila do jasliciek a uz sme druhykrat dome so soplikami 😢

sluninka
24. zář 2009

holky, nevíte od kolika měsíců (let) je možný navštěvovat sol.jeskyni?? díkes za info

jituskak
24. zář 2009

sluninka: to by mě taky zajímalo. dnes jsme na to myslela, že malej je už teď nemocnej, má kašel, tak bych tam s ním chodila...

zuzanocka
25. zář 2009

my sme s dcerou chodili do solnej jaskyne v bystrej, bolo to moc fajn, myslim, ze to malej prospelo - bola po atypickom zapale pluc, tak nam primarka na detskom povedala, ze bud tatry - nejaky dlhodoby pobyt, alebo tato jaskyna.
chcem len upozornit na jeden fakt, o ktorom vam nepovie hocikto, a to, ze solna jaskyna musi byt prirodna, nie umelo vytvorena, pretoze v tych umelych sa drzia plesne; cize ked tam idete s plucnymi problemami, prida sa vam dalsi.... ja by som tam moje deti nepustila... 😒

ingulka
25. zář 2009

ups, a kde je napr. taka prirodna solna jaskyna ???

j.a.n.u.s.
25. zář 2009

muzem jenom doporucit, nejen ze je to prospesne, ale mala o tom furt mluvi-no nezapomenutelny zazitek pro ni....od listopadu budem chodit pravidelne! 😉

smajlik
2. lis 2009

a kolikrát chodíte? 1x týdně?

erikasadek
2. lis 2009

ingulka ke dosm bola na slovesnku tak napriklad u nas v presove je jedna, solivary.. 😉

danu
13. led 2010

luca76 • 1d • Dnes o 13:46
ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli roční prcek může do solné jeskyně a jestli s tím má někdo zkušenosti, že to pomáhá na časté rýmy, nachlazení atd. A taky, jestli někdo neví o dobré solné jeskyni v okolí stoůlek, zličín apod v praze? (teda doufám, že to nebude bráno jako reklama 🙂

lalus • 1d • Dnes o 13:50
ahoj, určite môže 😀 ja som bola, keď mal 11 mesiacov. my sme to však nepotrebovali, boli sme len rekreačne v rámci návštevy termálnych kúpeľov, takže neviem, ako veľmi to pomáha...ale predpokladám, že niečo na tom bude.
Pozor však, my sme ledva ledva vydržali...malý ešte nechodil, štvornožkoval však o milú jarmilu a všetko chcel dávať do pusy. Tak som ho tam 40 minút ukecávala, aby sedel pekne so mnou na lehátku, podplácala piškotami a pod. bolo tam vytvorené aj také soľné pieskovisko s hračkami pre deti, ale tam by som ho možno pustila pod dozorom teraz, určite nie vtedy, lebo by sa najedol soli, že by mal zásoby do konca života 😝

berynka • 1d • Dnes o 14:03
Luca, taky si myslim, že může 😉 . My to máme s Hedu moc rádi. Jestli můžu doporučit, tak zajeďte do Berouna. Po dálnici to máte 15minut. Tam je sice solných jeskyní několik, včetně "dětské kavárny" U klauna, ale nejlepší je jedna nad náměstím. Někde mi ani nepřijde, že tam nějaká sůl je, ale v téhle ještě dva dny potom to cítím na plících a opravdu se tam výborně relaxuje.

mildickova • 1d • Dnes o 14:10
My jsme tedy starší 1,5 ale chodíme pravidelně, máme u nás skvělou, mají hodiny přímo jenom pro děti, hračky, skluzavka, na posledních pár minut se pouští pohádka do zabudované TV 🙂 vše přizpůsobené pro děti, jsme moc spokojeni a mám pocit že synovi to dost pomáhá, zatím tuhle zimu bez vážnější rýmy nebo nemoci 😉

mikulka
28. bře 2010

Holky, neznáte solnou jeskyni v Břevnově? Myslíte, že je jedno, do které půjdu, nebo by měla mít reference? Pomáhá na ekzém?
A jak je to ošetřeno kvůli nemocem, tedy, když ta bude skupina, kde budou nemocní s rýmou apod., a pak tam půjdeme my? Nechytneme něco? 😕

mikulka
28. bře 2010
iloha
29. bře 2010

taky doporučuju, Terezce to hodně pomohlo, nemohla se zbavit rýmy a kašle, výtěry byly v pořádku, jen prostě nudle a kašel (ze školky), chodily jsem první týden od den, pak 2x týdně a rýma pomalu ustala.
Mikulko, rýma nevadí, ani kašel, pokud to není zelená nudle, tak se bát nemusíš........jukni se na stránky http://www.solnajeskyneletnany.cz/ tam to je docela hezky všechno popsáno, myslím ekzémy, rýmy atd....

jarus1
29. bře 2010

ahojte, máte niektorá skúsenosť aj s liečbou atopického ekzému v solnej jaskyni? prosím napíšte mi do IP. Dakujem 🙂

mufinka1
29. bře 2010

tak ja jsem dite "odchovane" na pobytech v jeskynich, jezdila jsem jako dite, myslim, ze jsem musela jezdit na pobyt 3 roky po sobe aby to pomahalo dlouhodobe a musim rict, ze si nejsem jista nakolik to bylo ucine, prijde mi, ze to bylo uplne stejne jako vzdycky predtim a zadnou zmenu jsem nikdy nepocitovala. Co pomahalo mnohem vic byly pobyty u more.. 🙂