Věříte homeopatii?

tyf
16. črc 2014

Je dnes mezi moderními maminka vůbec někdo, kdo nevěří ve valný účinek homeopatik? Já jsem spíše skeptik, co se týče duchovních věcí a ezoterična a co se týče složení, látky jsou přeci tak rozředěné, že z logiky věci nemůžou mít na tělo žádný účinek. Vím, že leckomu skutečně pomáhají, ale myslím, že působí jen sugesce a placebo efekt. Asi mám vůči této léčbě averzi kvůli tchýni, která je velký propagátor a neustále mi svoje názory vnucuje. Několikrát jsem se nechala přesvědčit a nikdy to nepomohlo (podpora laktace, nechutenství u dcery, léčba hemangiomu, zoubky.....) Dcera má od 3. měsíce ekzém, domnívám se, že je to dlouhodobá reakce na očkování. Je to běh na dlouhou trať, za ten rok se to průběžně zlepšuje a zhoršuje a tchýně mě neustále tlačí, ať s ní jdu k homeopatovi, že to určitě vyřeší. Já se z toho pořád vykrucuje a dnes už jsem to nevydržela a řekla, že tomu prostě nevěřím, zatím nám v ničem nepomohli a tchán má tak rozsáhlý ekzém, že už byl i hospitalizovaný, tak jak bych tomu mohla věřit. No a tchýně se na mě osopila, že jsem sobecká, že kvůli svému přesvědčení nedávám dceři šanci na vyléčení. Tak mě samozřejmě nakrkla a už jen z principu se mi to nechce zkusit. Ale samozřejmě mi to leží v hlavě, nechci se zase zbytečně k něčemu upínat a vyhazovat peníze, aby to bylo zase k ničemu a ještě měla tchýně pocit, že dělám, co ona chce, rozumíte 🙂

Je někdo komu homeo fakt ekzém nadobro vyřešila?

bajana
18. črc 2014

Ja neverim, ale zabrali mi homeopatika po MA a aj oscillo zabera...ale ja teda nechodim na žiadne predrazene sedenia, ale kupujem ich na odporucenie dr. alebo známych v lekárni...a to nie sú žiadne pálky

ester34
18. črc 2014

Ahoj já homeopatii 3 roky studuji na škole, tak je mi líto, co většina píše. Ano, v ČR se z toho stal byznys, Boiron dělá rychlokurzy po kterých vám rádoby homeopat dá jeden z 20 léků, které zná, zaplatíte těžký prachy a pak ještě zaplatíte v lékárně za nějakou jejich blbost, jako je sedatif nebo oscilo či analergin, opět výrobce predrazenej Boiron.Ale ve světě to takhle není, těch léků co se u nás prodávají je minimum oproti některým jiným státům a za jiné ceny. Jinak i v ČR jsou někteří homeopati vysoce studovani, žádný z těch, které znám, si 2000 Kč za 15 min neberou🙂A ano, taková homeopatka vylecila mému příteli ekzem🙂

gepe
18. črc 2014

@tyf ahoj, ja neverim, manzel puvodne vystudovany chemik/farmaceut neveri, zastava nazor, ze homeopatika funguji na bazi "ver a vira Tva Te uzdravi".
Postup vyroby homeopatik:
Jeden dil ucinne latky a 99 dilu vody. Zamichame, odebereme z toho 1 dil do nej pridame 99 dilu vody. A takhle se redi treba 1000 nasobne. Ve vyslednym roztoku je minimalni pravdepodobnost vyskytu alespon jedne molekuly puvodni latky, coz je udajne spravne, jelikoz PRY jsou ty molekuly latky otistene ve vode. 😀
Plno ekzemu a dalsich veci je psychosomatickeho puvodu. Ja sama jsem atopik a vim, ze kdyz jsem ve stresu, unavena, mam nezdravou stravu apod., tak mi hned nejaky lozisko vyskoci.

ludva
18. črc 2014

@zmrz_lina máš pravdu, ale vadí mi to vyzvídání. Prostě nejsem ten typ, co by všechno na sebe povídal cizímu člověku 😉 Takže s tím mám probém. Ale jinak si myslím, že homeo fungují 😉

melodygirl
18. črc 2014

@tyf Docela ti závidím tchýni, já kdybych takovou měla, tak hurá. Myslím, že na ten věk je dost osvícená. Moje dcera je exematik, od 2 měsíce velmi rozsáhlý exzém. Zabrala nám do dvou měsíců homeopatika a samozřejmě úprava stravy. Vyloučení mléčných výrobků, ovoce, sladkostí (logicky u mě, protože jsem kojila). U exzému a u všech dalších nemocí platí, že čím dříve se zahájí léčba, tím rychlejší a zřetelnější je výsledek. U homeopatik je problém , že se hledá lék podobný obrazu konkrétního člověka a to není snadné. Pokud se opravdu homeopat správně trefí, tak výsledky jsou neuvěřitelné. A to, že někdo si stěžuje, že nezabírají, je právě problém v tom, že lék je určený špatně. Musí to být zkušený homeopat, aby dokázal na základě anamnézy vyhodnotit správně konkrétní homeopatikum. Homeo lék, který zabere na týž problém jednomu, nemusí zabrat druhému. A to, že zabírá u dětí i zvířat, je důkaz toho, že to není o víře. Samozřejmě, že k této léčbě si nenajde cestu každý. Pokud má někdo ryze materialistický náhled na život, tak to asi pro něj cesta nebude, ale okrádá se o značné možnosti alternativní medicíny, která kolikrát nejen léčí, ale opravdu uzdravuje. Homeopatikum je o energiích, kdo tuší, že nejsme jen organická a anorganická hmota, ale oživuje nás tok energie, který je spojený s vesmírnou energií, pochopí fungování homeopatik snáze. 🙂