Věříte homeopatii?

tyf
16. črc 2014

Je dnes mezi moderními maminka vůbec někdo, kdo nevěří ve valný účinek homeopatik? Já jsem spíše skeptik, co se týče duchovních věcí a ezoterična a co se týče složení, látky jsou přeci tak rozředěné, že z logiky věci nemůžou mít na tělo žádný účinek. Vím, že leckomu skutečně pomáhají, ale myslím, že působí jen sugesce a placebo efekt. Asi mám vůči této léčbě averzi kvůli tchýni, která je velký propagátor a neustále mi svoje názory vnucuje. Několikrát jsem se nechala přesvědčit a nikdy to nepomohlo (podpora laktace, nechutenství u dcery, léčba hemangiomu, zoubky.....) Dcera má od 3. měsíce ekzém, domnívám se, že je to dlouhodobá reakce na očkování. Je to běh na dlouhou trať, za ten rok se to průběžně zlepšuje a zhoršuje a tchýně mě neustále tlačí, ať s ní jdu k homeopatovi, že to určitě vyřeší. Já se z toho pořád vykrucuje a dnes už jsem to nevydržela a řekla, že tomu prostě nevěřím, zatím nám v ničem nepomohli a tchán má tak rozsáhlý ekzém, že už byl i hospitalizovaný, tak jak bych tomu mohla věřit. No a tchýně se na mě osopila, že jsem sobecká, že kvůli svému přesvědčení nedávám dceři šanci na vyléčení. Tak mě samozřejmě nakrkla a už jen z principu se mi to nechce zkusit. Ale samozřejmě mi to leží v hlavě, nechci se zase zbytečně k něčemu upínat a vyhazovat peníze, aby to bylo zase k ničemu a ještě měla tchýně pocit, že dělám, co ona chce, rozumíte 🙂

Je někdo komu homeo fakt ekzém nadobro vyřešila?

mantaray
16. črc 2014

@tyf u nás je velkým propagátorem tchán, ale ještě v rámci možností. Měla jsem zdravotní problém a s manželem mě ihned nahnali k homeopatičce - samozřejmě mi to nepomohlo. Patřím také mezi skeptiky 😉 Hlavně, když jsem se dozvěděla, že chce za jednu návštěvu 2 tis. a spočívalo to v tom, že se mě 15 minut vyptávala na můj život, dala mi homeopatika ze stolu a já vypadla. Homeopatie jako taková mi nevadí, věřím, že lidem, kteří tomu věří to pomáhá. Myslím, že je to hodně o psychice... Ale jako ty, nechci, aby mi to kdokoliv cpal, když o to nemám zájem. Věřím spíš, že spoustu problémů se dá vyřešit přírodní cestou a nestojí to 2 tis 😉

mantaray
16. črc 2014

@mantaray jo a manžel má taky ekzém a homeo mu taky nepomohla. A ještě bych chtěla dodat, že by to pro mě bylo i věrohodnější, kdyby mi tchán nezačal vykládat jak cukrovka je uměle vytvořená a vlastně neexistuje a že by diabetici neměli užívat inzulín a hned se vyléčí. Vzhledem k tomu, že si otec inzulín píchá, tak mě to vytáčí do vrtule...

whitelilith
16. črc 2014

Nevěřím nějak bezmezně a 100%, ale myslím, že mi pomáhají v kojení (placebo efekt úplně nevylučuji) 🙂 . Myslím, že u toho je ta víra hodně důležitá. Na druhou stranu si nemyslím, že by homeopatika mohla uškodit-což mnoho klasických léčiv má jasně prokázané neg. důsledky (jasný, že beru rozumné dávkování a užívání), takže za mě plus a jsem ráda, že jsou běžně dostupná v lékárnách.

tyf
autor
16. črc 2014

@mantaray No to je dobrý, vždyť teď byla ta kauza, jak ty přírodní rodiče nedávali na rady léčitelů inzulín 6-ti letému dítěti v důsledku toho zemřelo.....
Mně zase tchýně totálně odradila, když mi řekla, že pokud tu homeopatii, co chci, nemají v lékárně, že stačí napsat na flašku s vodou její název, nevím kolikrát s ní zabouchat a olááá, je to totéž 😀 Že jí to řekl právě ten vyhlášený pražský homeopat, který léči i rakoviny..... Něco mezi nebem a zemí určitě je, ale tomuhle prostě NEMŮŽU UVĚŘIT! 🙂

ava
16. črc 2014

vyzkoušela jsem, nevěřím jim a nevěřím ani v jejich neškodnost. Je to další způsob, jak z nás (a maminek dětí zejména) tahají farmac.firmy velké peníze

tyf
autor
16. črc 2014

@ava Taky si myslím, že je to velký business.

mantaray
16. črc 2014

@tyf no právě. Já měla problém, který je většinou prvním příznakem RS. Samozřejmě jsem to těžce nesla, protože na výsledky jsem čekala měsíc. No a ta homeo mi řekla, že RS neexistuje, že to je jenom v hlavách těch lidí, kterým doktoři nakecali, že jsou nemocní. Tak to už na mě bylo moc. U nás je ústav pro lidi s RS, který už se o sebe nedokážou postarat, tak si říkám, že jim to tam nejde říct, aby vstali z těch vozíků, že jim vlastně nic není... a přesně tohle mě na homeo odrazuje. A ještě jedna poznámka: onehdy byl na ČT dokument o homeo, kde ho rozebírali fyzici a jasně řekli, že voda je schopná nést informaci asi 0,00001 sekundy (prostě hrozně málo), takže vysvětlení jak má homeo fyzikálně fungovat je nesmysl

mantaray
16. črc 2014

@ava souhlasím, je to těžký business

sabuse1
16. črc 2014

já homeopatikama léčím skoro všechno a zabírá to, dávám je podle rad homeopatky, ne podle rad z internetu což bude taky asi dost zásadní. O placebo efekt rozhodně nemůže jít v případě dětí, kdy jim po podání homeopatik do půl hodiny klesne horečka, dítě si neřekne,že mu to má pomoct tak to pomůže🙂

tyf
autor
16. črc 2014

@mantaray Mám kamarády s touto nemocí, manželský pár. On je jaderný fyzik a ona psycholog a už vidím, jak jim doktoři schválně nakecají, že mají tuhle nemoc a oni tomu tak věří, že dokonce ochrnuli 😀

pampeliska1
16. črc 2014

Věřím a proto je nepoužívám.

punky
16. črc 2014

ja je brala jako dite na alergie(prach,seno,zvirata,peri)mela jsem suchej davivej kasel bylo to desny cpali do me nejaky ty leky na alergie a nic pak me vzali k homeopatovi do pul roka alergie odezneli uz je tomu asi 15 let a jsem v pohode a synovi take davam denne homeopatika na rust nadurku a takovejch koznich pupinku a uz se mu jich spousta zmensila 😉 takze za me homeopatika jsou ucina lae musi se dobre naredit dat ty ktery se maji dat a taky verit ze to zabere 😉

zmrz_lina
16. črc 2014

Mnohem větší business je s léčivy, která zobe většina z nás naprosto běžně a bez rozmyslu. Za sebe říkám, že se ze mě poslední dobou stává čím dál větší skeptik vůči lékařům a předepisovaným lékům. Snažím se hledat alternativy k předepisovaným léčivům (např. k Proveře alternativní zvýšené dávky vit. B6 - stejný výsledek, bez nežádoucích účinků).

pisisvori
16. črc 2014

nevěřím je to jen další tahání peněz farma průmyslem (jen v trochu jiném převleku)...navíc bez jakékoli pořádné kontroly. Takže myslím, že je potřeba doufat, že když už nepomůže, tak aspoň neublíží jako miliony potravinových doplňků.

teeerez
16. črc 2014

@tyf Absolutne neverim, jedine v cem homeopatii priznam vyznam je, kdyz potize maji nejaky puvod v psychice. Ja jsem diky jejim propagatorum mela kolem 10let obrovske zdravoni problemy a jsem si zcela jista, ze se k ni po cely zbytek zivota ani nepriblizim. Na beznou detskou virozku na horach (kasel, rymicka, klasika) bylo mamce doporuceno at me vezme k homeopatovi, ze je to suuuupeeer. No to teda bylo, neco mi napsal, ja to zacla brat a zahy po zahajeni "lecby" teploty pres 40, 2 mesice doma v posteli uplne znicena, pak jsem teda alespon trochu zacala chodit do skoly, ale celkove trvalo kolem roku nez jsem se vratila do stavu predtim. Kdybych dostala paralen, za 3 dny jsem zdrava. Takze ja se s nimi opravdu nekamaradim 🙂

mojsha
16. črc 2014

nevím za přímo věřím,ale pomohly mi s ukončením kojení plynule a bez použití hormonů dostinex

alcar
16. črc 2014

Tak me homeopatika pomohly. Ale mam vyzkouseny na dcerce cipky Viburcol a ty ji teda zabiraji. 🙂

zyoma
16. črc 2014

Taky tomu nevěřím. Jednou jsem se nechala premluvit od pediatra, abych zkusila podavat sedaliu myslim, na lepsi spani. Samozřejmě to vůbec nepomohlo. Takže můj názor se na to nezměnil.... možná to má spíše účinek placeba.

elennka
16. črc 2014

Já jsem nyní začala homeopatika užívat, po revizi trpím příšernou únavou a odběry krevní obraz a štítnou žlázu mám v pořádku.. homeopatika užívám necelých 14 dní a pociťuju mírné zlepšení.. užívám železo a listovku- ty homeopatika co mám, jsou na lepší vstřebávání právě železa.. Určitě jak psaly holky výše, homeopatika se hodí tam, kde problémy souvisí s psychikou..

anina32
16. črc 2014

Nevěřím homeopatikům a už je nepoužívám.

editah222
17. črc 2014

Já jsem homeopatii nevěřila ani za mák, ale dětem pomohla na moučnivku, při píchnutí hmyzem, na zvracení, při horečce.... A já beru jeden "lék" proti bolesti hlavy a světe div se zabírá. 😀

vlajka1
17. črc 2014

Naprosto ji verim. Pouzivam homeopatika na kde-co a pokazde mi to pomohlo 🙂

helcenka
17. črc 2014

Za sebe nemůžu říct že věřím nebo nevěřím. Spíš sáhnu po "normálním" léku. Ale musím říct, že jednou měl malej kašel, kterého se nemohl zbavit. Nic jiného mu nebylo, předepsané nebo doporučené sirupy a kapky od pediatričky mu nezabíraly, kašlal několik týdnů, tak jsem mu dala homeopatický sirup a do týdne byl bez kašle. Takže pomohl.
Nicméně vyloženě homeopatika nevyhledávám.
Pokud jde o ekzém, tak ten jsem homeopatiky neřešila. Nepomohla nám ani lékařka, ta jen pokrčila rameny a dostala jsem do ruky letáček o atopickém ekzému. Tak jsem načetla kde co a vyřešila si to sama a máme po ekzému...

treasurka
17. črc 2014

Já neznám nikoho, komu by to pomohlo (tzn. všem, kt. to zkoušeli to nepomohlo), takže nemůžu, než si myslet, že je to jen tahání peněz z lidí, které "funguje" na základě placebo efektu a hesla "věř a tvá víra tě uzdraví"...

leeela
17. črc 2014

Ja chodila k homeopatovi cca v 10ti letech s ekzémem a pomohl mi - a u me to nemohlo byt vira tvá te uzdraví - byl to pro me protivnej starej dědek, který se me vyptával na ' nesmysly' a ja ho nesnasela 🙂
Jinak si myslím, ze kdyz nepomůžou, tak rozhodne neuškodí - kdyz na me ' něco leze' vezmu si preventivně Oscillo, na chrapot homeovox, brala jsem homeo i na podporu laktace, děti pri moucnivce... V nouzi zkouším vse co je dostupné 😀

ludva
17. črc 2014

Ahoj, dceři na obrovskou bradavici homeopatika zabrala. Na homeo mi nejvíc vadí ty řeči kolem, že za všechny nemoci může psychika. Já sama jsem navštívila homeopatku jednou, také kv. bradavici. Po té co se vyptávala na můj osobní život, jsem se dozvěděla, že mám bradavici ze stresu 😕 😕 Nevím, ale mám pocit, že pak by byla celá ČR jedná velká bradavice 😀 Ale pokud mi někdo doporučí někoho normálního, kdo se věnuje homeopatii, tak dám homeopatii ještě šanci a ráda ji vyzkouším 🙂

zmrz_lina
17. črc 2014

@ludva nejsem žádný homeopatofil, ale ono to může souviset. Bradavice se často projevují při snížené imunitě a ta souvisí s vyšší mírou stresu. Takže, pokud jsi v daném období měla víc stresu, opravdu to mohlo být tím. Samozřejmě je dalších milion důvodů, co bradavice způsobuje, tohle je jen jeden z nich.

melodygirl
17. črc 2014

Není to o víře, ale funguje to. Zabraly mi u dcery, u mě i u psa.

romantika
17. črc 2014

ja jsem také kde cemu skeptcka, ale v mych 16ti coz uz je před 20ti lety, kdy jsem mela nepeknou operaci a uraz, dal mi chirurg tenkrat nezname leky , takove kulicky na cucani. Myslim ze v te době to tu ještě nikdo neznal. Tak ja je brala. Nikdo dodnes neveri jakou silenou operaci mam za sebou. Opravdu ucinkovali. Az za několik let na to jsem zjistila ze to byla homeopatika a dal mi je nejspis z vlastní iniciativy. Takze bych mohla chtit byt skepticka ale diky tomu jsem zvladla nepeknou věc z neuveritelnym výsledkem. takze funguji. tezko tenkrat mohly byt placebo, když jsem nevedela o co vůbec jde. ted je pouzivam jako moznou volbu, stejne jako jakekoliv jiné masticky co si tu radime a verim v ne i neverim, ale vždycky to stoji za to. Spis bych rekla, ze je opravdu stesti uzit ty spravne na spravny problém.

sangita
17. črc 2014

Já nevím, jestli věřím, ale funguje to 🙂 Právě na ekzém - dcera má na tváři, po pěti dnech užívání homeopatik velké zlepšení. Důležité je najít dobrého homeopata - ne někoho, kdo to předepisuje podle letáku z lékárny. Je to prostě věda a někdy trvá dlouho, než najdete správný lék (některý homeopat ho třeba vůbec nenajde..).