Vitamín D získaný třením pokožky, máte zkušenost?

paul1
9. dub 2013

V knížce "Co nám chybí" od Ing. Jiřího Janči jsem našel informaci že jednoduchým zdrojem vitaminu D je tření pokožky, nejlépe kartáčováním. Kartáč, nebo žínka
by neměly být z umělé hmoty. Má někdo zkušenosti s tímto způsobem? Předem dík. K. 🙂

lv
9. dub 2013

ne, zkušenost s tím nemám..já mám za to, že stačí sluníčko..konečně dneska bylo..

josefka
9. dub 2013

To je nesmysl. Vit D dostanes bud ze slunce nebo potravou. UV zareni aktivuje pri styku s pokozkou latku, ktera se premeni v tele na vit D. Dulezite je to UV zareni, je to jen tak od dubna do zari v nasich podminach a mezi 11 hodinou dopoledni a 2 hodinou odpoledni.
V potrave je v masle, mlece, jatrech a v oleji z trescich jater.
Nicmene kartacovani kuze je jinak zdravi prospesne (prokrveni pokozky, stimulace lymfatickych cest a odplaveni toxinu atd.) samozrejme prirodni stetiny jsou lepsi, setrnejsi.

kikiii76
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
13. led 2014

Ahoj @paul1 @josefka @lv a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Vitamínem D do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/vitamin-d/ pomůžete ostatním snažilkám, těhulkám a maminkám, které zajímá např. to, z čeho vitamín D brát, jak ho dávkovat, k čemu všemu je dobrý, v čem pomohl a tady na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

stuchlici
20. kvě 2014

Holky, nevíte o přírodní formě vitamínu D pro kojence? Slyšela jsem, že se dá sehnat od Swansonu nebo od Marnysu.... máte s tím někdo zkušenosti?

marketinkakopretinka
12. lis 2014

@stuchlici pro kojence idealni když si dava DDD matka, idealni je na rozvoj CNS celkove užívat prostředky z divokého lososa. Ja brala cele kojeni rybi kapsle se selenem a jak uz tu bylo zmineno, tak opravdu jen mame zasoby diky slunce na 2 - 3 mesice, je dulezite D dodavat preventivne denne mimo letni sezonu...nedostatek zpusobuje fakticky tnekdy i ty nejprapodivnejsi nemoci a staci dodat jen to decko 🙂...u deti testy na snizovani hyperaktivity i diky rybim kapslim (ale ne prosim ty levne v lekarne, to je jen rybi tuk s jodem)