Zajímám se o přírodní léčbu, mohu vám poradit

kutcher
12. čer 2010

Maminky a tatínkové, již od dob studia se hodně zajímám o přírodní léčbu, jestli budete chtít, ráda poradím a pomohu při problémech vašich i vašich dětí ať už jde o mastitidu, kožní problémy nebo otoky a jiné, vždy se pokusím, tedy pokud budete mít zájem a mé znalosti to dovolí, se vám poradit.

eva.85
14. čer 2010

@kutcher: mám si tedy koupit rostliny aloe a vydlabat tu dužinu?

luthien.k
14. čer 2010

@kutcher, díky, ono je mi to trochu trapné, že si založíš téma a já Ti tu do toho reju 😅 Ale věřím, jak píšeš, že vše je hodně individuální, nicméně pokud je někdo alergik (a například @beruska24.9. má alergické dítě, což já vím z jiných diskuzí), tak je na místě zvýšená opatrnost. Třeba řepík (a ten má podobné účinky jako heřmánek...?) například bývá u alergiků snášem dobře, jen ještě přemýšlím, čím nahradit ten med 🙂

kutcher
autor
14. čer 2010

luthien.k hned nahoře jsem to psala... buď med nebo stejné množství nerafin. cukru - a luth: v kliduuu hádat se můžem jinde nee? 🙂

valentinuska
14. čer 2010

Kutcher máš nějakou radu na hemeroidy? Tedy kromě dubové kúry, kterou lékařka v těhotenství nedoporučuje?

dludli
14. čer 2010

Uplne nahodou me padlo oko na diskusi a posledni prispevek,
Valentinusko muzu maximalne doporucit mast Faktu, stoji nejak kolem 30 kc myslim, mela jsem problemy s hemeroidama po obou porodech a ted pri konci druheho tehu taky, masticku jsem si ted pri druhem porodu vzala rovnou sebou do porodnice a za tyden bylo po problemu. Fakt mam s mastickou vybornou zkusenost.

dludli
14. čer 2010

tedy trochu mimo rostlinne tema, no ale funguje to

kutcher
autor
14. čer 2010

eva.85 hele trošku jsem pokoukla a u výroby masti se často používala sušená bylina kvůli množství ale aloe bude vyjímka - no to je jedno. uděláme to úplně po svým. Uštípni listy, abys měla vetší množství gelu ten získáš tak, že list rozřízneš podélně a tupou stranou nože to normálně odškrábneš - dej na nepřipalovací pánev a svař na hustou pastu, vedle si připrav vodní lázeň s vazelínou nebo parafínem - až trojnásobek oproti gelu (znáš to hrnec s vr. vodou nahoře posazená mísa, nedotýká se dna) až aloe svaříš, nalej do horké vazelíny/paraf. a chvilku nech. Potom ještě horké nalej asi do něčeho skleněnýho a tmavýho a uchovávej v chladu, mezitím ti rostlinky dorostou🙂 pokud bys měla problémy udělat aloe na pánvi, zkus ho rovnou dát do té lázně s vazelínou a nech to tam 2 hodiny prohřát, nebyl by to správný postup, ale taky se to nezblázní.

kutcher
autor
14. čer 2010

dludli děkuji za příspěvek a máš pravdu mast zabírá, máma ji používala, ale jako přírodně smýšlející člověk ji musím absolutně zavrhnou zvlášť u těhotných a kojících, obsahuje velké množství policresulenu a to nevim nevim no píše se o něm toto:

kutcher
autor
14. čer 2010

Studie na zvířatech neprokázaly, že by policresulen poškozoval plod. Není známo, zda tato látka přestupuje do mateřského mléka. Nejsou k dispozici studie, které by sledovaly riziko použití u těhotných žen. V těhotenství a období kojení by měl být přípravek podáván pouze v případě nezbytnosti a s ohledem na možná rizika pro matku a dítě./

beruska24.9.
14. čer 2010

kutcher - dík za radu, ale med raději zkoušet nebudu. Jak psala luthein.k, malá má nejspíš alergii i na rýži, takže jí vůbec nedávám. Teď se malá osypala - celý krk, za ouškama, trochu na nožičkách u plínek) a něco i na obličeji. Nejdřív jsem si říkala, že nejspíš potničky (jak byla ta vedra), ale do rána druhého dne se to rozlezlo na ramínka a na hrudníček (mezi prsíčka). Včera jsme se stavovali u naší Dr. doma, prý alergie nejspíš na pyl (já jsem alergická na pyly, trávy, roztoče) a předepsala fenistil kapky. Takže u nás asi i ty bylinky bude trochu problém.

beruska24.9.
14. čer 2010

Řepík jsem používala když byla malinké miminko na vyrážku na obličejík - vylouhovat sáček a ten přikládat. Ten nám pomáhal.

kutcher
autor
14. čer 2010

valentinuska tak ono je bohužel těch bylin, které se nesmí v těhu na tyto problémy více:( dubová kůra-nesmíš, huai jiao-nesmíš můžeš používat orsej jarní listy a kořen a udělat si z ní mast neuživat vnitřně ju? Jelikož se neužívají květy, můžeš jí najít skoro všude od jara do podzimu. Kdybys chtěla, tak mast: ve vodní lázni zahřeješ vazelínu/parafín přidáš 60g suš. byliny a zahřívej asi 2h. přeceď horké přes plátno nejlépe v gum. rukavicích, bude to fakt pálit a zas do tm. skleniček a do chladu! poměry samozřejmě můžeš dělit. Zkusím pomrkat, jestli se něco nedá vnitřně, ale trošičku pochybuju...

kutcher
autor
14. čer 2010

Jo a eva.85 na ekzémy obecně je dobrý pampeliškový čaj/nálev z čerst. listů

kutcher
autor
14. čer 2010

beruska24.9. přesně jak jsem psala luthien tak zkusit ten nerafin. cukr a pro alergiky se doporučuje pít řepík, když tedy není problém a nebo česnek pukud s ním není problém - klidně koupíš i sypkej jako klasické koření a dávat do jídel kde se jen dá je protiplísňovej, antibiotický, snižuje projevy alergiků, regeneruje střevní mikroflóru a jak víme z reklam, v břiše máme 70% naší imunity🙂

kutcher
autor
14. čer 2010

beruska24.9. a při alerg. vyrážce nebo-li kopřivce je výborná věřte nebo ne brukev zelná neboli bílé a červené zelí - přikládat můžete celé, mírně naklepané listy bez střed. žebra přikryješ obvazem, vymačkanou šťávu jako osvěžující pleťovou vodu nebo do koupele, nebo rozmixovanou třeba na gáze a potřít kůži. snažila jsem se vybrat ti vše bez květenství, tedy až na ten řepík, ale ten snesete

valentinuska
14. čer 2010

kutcher, díky ... jenom bohužel orsej jarní vůbec netuším, kde bych hledala 🙂 kdyby šlo i něco vnitřně, byla bych ráda, potřebovala bych spíš posílit cévy a to nějaká mastička asi nezmůže tolik

kutcher
autor
14. čer 2010

valentinuska no jde o to, že orsej uzavírá cévy a celkově je celkem silná, proto zevně kdyby nebylo nic jiného, tak se jí pokusím natrhat, ale zatím mrknu po něčem jiném ju?

eva.85
14. čer 2010

kutcher, díky, zkusím někde tu aloe koupit a udělat to. Jinak jsem byla dnes dopoledne u doktorky, malej se mi do rána tak rozdrbal, že se mi chtělo brečet. Řepík teď vysadím, vždycky nám pomáhal a teď se po něm malej hodně drbe, na radu doktorky jsem ho vykoupala v bramborovém škrobu, tak uvidíme. Jo a ten pampeliškový čaj se pije nebo ho v tom mám vykoupat? 🙂

meleri
14. čer 2010

to je super téma!
prosím vás jak je to s tím kontryhelem? beru to na zmírnění menstruace ale slyšela jsem že je to super na upravení cyklu. dá se to pít během nebo před ovulací když se snažím mít miminko? děkuju! a když ne, neporadila byste mi nějaké bylinky které jsou dobré během ovulace? aby se zadařilo... 🙂

kutcher
autor
14. čer 2010

eva.85 ten se normoš pije - zkus udělat slaadší odvárek, abys věděla, jestli sedne, pak udělej normální dávku - my dokonce doma baštíme pampeliškové listy normálně v salátu

kutcher
autor
14. čer 2010

Promiň ne slaadší, ale slabší 😀

simonceli
14. čer 2010

Kutcher: prosím tě, sestra mi říkala, že na komáří štípnutí je dobrý odvar z černého čaje uvařený ráno a odstátý. a že jako repelent se vaří černý čaj, hřebíček a ještě dvě věci, které si nepamatuje. Nevíš náhodou co by to mohlo být? Na malou nemůžu použít nějaký repelent, ale tohle bych mohla. Tak se ptám a díky za recept na alergii a kašel, už sháním propriety 😉

kutcher
autor
14. čer 2010

Ahoj meleri tak na ovulaci a menstruaci kontryhel dobrý opravdu je - zmírní silné krvácení, upraví cyklus a pomáhá při poš. výtocích určitě bych udělala nálev z rozkvetlé nati a k tomu si určitě sehnala drmek obecný - plod (neboli česká oliva, mnišský pepř) obsahuje progesteron, upravuje cyklus sice trošku potlačuje sex. touhy ale zato budeš mít silnou ovulaci tyto dvě jsou základ k nim můžeš pro podporu různě přidávat i jiné byliny aby to šlo ještě líp třeba: kopřiva, měsíček, heřmánek, třezalka, hluchavka, měsíček, řebříček, šípek, mateřídoušku, čekanku, dobromysl, jitrocel kombinuj dle své fantazie ale kontryhel a drmek tam musí být vždy!

kutcher
autor
14. čer 2010

Valentinuska: tak jsi zachráněná, udělej si mast z kopřivy dvoudomé existují i jiné druhy, ale tato se nejvíc vyskytuje, takže se určitě nespleteš 🙂 užívej vně i vnitřně mast připravíš jako u toho orseje ze sušené natě tj. z vršků - trhej spíš mladší kusy. Prolistovala jsem cca 300 stran svých zápisků, bylo to až na konci, no mazec teda XD

kutcher
autor
14. čer 2010

Aa valentinuska tak ještě můžeš použít jitrocel, takže bych to nakombinovala 1:1 a udělala z toho 1 mast

kutcher
autor
14. čer 2010

Simonceli tak sestra má i nemá pravdu černý čaj je dobrý na štípance a dle mě má smysl pouze čerstvý list dále jsou na poštípání vhodné: jitrocel-čerstvý list, kolečko cibule, meduňka-čerstvá nebo olej, destilát z habru nebo kostky ledu z habru, aloe-čerstvý rozříznutý list nebo mast, levandulový olej-pomáhá i jako prevence před popálením sluncem, ale neslouží jako opal. krém.
ten recept na repelent: černý čaj, hřebíček, levandule - spíš olej, citr. kůra nebo citrusový olej, máta. Recept proti blechám: koupel z česneku, máty a pelyňku a recept speciálně proti klíšťatům i moskytů, ale jen na boty a oděv: hrst květů vratiče obecného a 3 posekané stroužky česneku přelij 100ml líhu, nech celý den louhovat, přeceď a nalej do rozprašovače

beruska2x
14. čer 2010

@kutcher myslis ze je dobre dat diteti na procisteni ostropestrec mariansky? dik

eva.85
14. čer 2010

kutcher moc děkuju za rady, už mám objednanou aloe a pak budu vyrábět tu mast, jsem zvědavá na ten svůj výtvor 😀

kutcher
autor
14. čer 2010

Simonceli promiň, louhuje se to týden ne den, mám tam chybku

kutcher
autor
14. čer 2010

beruska2x ostropestřec se hlavně předepisuje na choroby jater a nedoporučuje se do 5 let