Zajímám se o přírodní léčbu, mohu vám poradit

kutcher
12. čer 2010

Maminky a tatínkové, již od dob studia se hodně zajímám o přírodní léčbu, jestli budete chtít, ráda poradím a pomohu při problémech vašich i vašich dětí ať už jde o mastitidu, kožní problémy nebo otoky a jiné, vždy se pokusím, tedy pokud budete mít zájem a mé znalosti to dovolí, se vám poradit.

kutcher
autor
18. zář 2010

Ahojik, tak na hubnutí a pročištění organismu: nejlepší je kombinace čaje z kopřivy a smetánky lékařské i ten kontryhel má účinky na správné trávení a bylinky k udržení těhotenství se používají úplně stejné, jako k podpoře otěhotnění, a to střídání čaje z kontryhelu s mnišským pepřem nebo-li drmek obecný plod -> ten jak jsem již psala výše obsahuje rostl. ženský hormon, takže je pro nás a těhulkování velmi prospěšný🙂 ale jako s každou bylinkou v těhotenství, to nesmíme s pitím všech čajů přehánět. A teď pár bylinek, které mohou způsobit potrat, je jich hodně, ale tady jsou ty nejpoužívanější: výrobky z aloe, bříza, hřebíček, lékořice, majoránka, rozmarýn, šalvěj, skořice atd. atd, tak bacha při vaření a pečení. Já teď mimochodem taky držím linii mám po 40 dnech 7,5 kg dole a to jsem musela v těhu brát hormon. podporu. Jím po 3 hodinách - zdravě, cvičím, hodně piju - min. 1,5l/denně a nahrazuju 3 jídla denně domácím koktejlem na hubnutí, dalmi ho dietolog a jsem spokojená ;)

kutcher
autor
18. zář 2010

@veruska007 Promiň, odpověď byla pro tebe!

fire85
18. zář 2010

@kutcher ahoj prosím tě ten kontryhel na zmírnění MS můžu koupit normálně v lékarně? jako čaj,nebo jako co? díky,nevyznám se v tom

kutcher
autor
18. zář 2010

@fire85 Jasný, pokud sama bylinky na natrhání neznáš, tak kontryhel je v lékarnách běžně k sehnání. Můžeš koupit jako čaj - to už máš vtěch sáčcích, ale bacha na příměsi, měla by to být čistá dávka, aby to přímo na něco zabralo nebo to koupíš prostě jako sypkou bylinu, která se dávkuje buď dle návodu na sáčku nebo dle přípravy nálevu, kterou zde taky uvádím - množství a doba louhování tu může být od doporučení na sáčku odlišná, protože já tu uvádím univerzální čísla, ale tak, aby nikdy neublížila nebo nepředávkovala, takže upřednostníme ten způsob přípravy, který je na obalu výrobce, to jen tak na okraj!

fire85
18. zář 2010

@kutcher dobře,díky 😉

kutcher
autor
18. zář 2010

@fire85 Vůbec není zač 😉

luthien.k
19. zář 2010

@kutcher, nevím, jestli to tu už nebylo (asi jo, ale nějak se mi to nechce hledat 😅 ), co kloktat při angíně? Já si dělám směs islandský lišejník, řepík, šalvěj a yzop. Nedalo by se něco přidat nebo tak? A ještě piju šípkový čaj, je doufám vhodný i na dlouhodobé pití a v těhu...?
Předem díky za odpověď 🙂
P.S.: Pořád v lese koukám po té penízovce sametonohé, ale bez úspěchu, poroste asi až bude víc chladno...? Tady jsem našla krásný fotky 🙂 http://www.naturfoto.cz/penizovka-sametonoha-fo... Růžovky mi ale stále i přes přesvědčování doma neprošly 😝

kutcher
autor
19. zář 2010

@luthien.k Tak Yzop a lišejník nejsou hlavní léčivka, nýbrž podpůrná léčivka. To znamená, že v tomto případě neléčí ani tak daný problém, ale pomáhají podpořit léčbu hlavní léčivce, což tu je šalvěj - tu já teda nerada u těhulek vidím. Ono i to kloktadlo, když už ho těhotná používá, by mělo být ředěnější a už vůbec ji nesmí epileptici. Řepík ten hojí sliznice. Tobě, jako těhuli bych doporučila tyto byliny, ale jen kloktat, kdybys to chtěla pít, tak radši naředit: Rdesno hadí kořen - odvar, Řepík - nálev, Svízel přítula - nálev, Protěženka bahenní-nálev. Jako podpůrné můžeš použít ten lišejní, yzop, borůvku. Dobrý je i kontryhel, ale s tím bys měla jako těhule opatrně, to platí i pro @veruska007 jestli vezmete kontryhel, tak 1/20 dávky. V pravidelném pití šípkového čaje problém nevidím, jediné, co se může stát je to, že dostaneš vyrážku, z nadměrného množství vit. C. Ta penízovka se přezdívá vánoční houba, roste v období pozdního podzimu a zimy - má ji ráda - dokonce zmrzne a nevadí ji to. U těch růžovek holt nic nenaděláš. 🙂

vojtisek2007
19. zář 2010

@kutcher taky bych měla dotázek, jestli můžu 🙂 manžel si pořezal prsty na pile, stehy už má venku asi týden a mě přijde že se mu to začíná hodně vysušovat a mám strach aby mu to nezačalo praskat...podebraný nebo tak to nemá, jen to kolem dokola tý rány cca 1cm má strasně vysušenou kůži...je něco jako bylinková koupel nebo obklad ? Děkuju

lucenek
19. zář 2010

@vojtisek2007 možná fušuju do řemesla u nás na JIP se tohle stává často uděláme roztok chamomilly a, namočíme krytí a necháme to tak, pěkně po tom splasknou i otoky, kůže se rychleji sloupne.Koupíš to jako koncentrát v lékárně stojí to pár kaček.....

kutcher
autor
19. zář 2010

@vojtisek2007 Chamomilla neboli heřmánek je samozřejmě dobrá volba, ale pokud mu to praská, tak bych spíš koupila nějakou heřmánkovou mast na bázi vazelíny a nebo si udělat mast doma: 500g vazelíny, 30g heřmánku, 30g měsíčku. Rozpusť parafín nebo vazelínu nad pánví s vařící vodou nebo v nádobě s dvojitým dnem - víš co tím myslím... pánev s vodou a v ní položený hrnec nebo např. skleněná mísa tak aby se nedotýkala dna pánve, přidej byliny a zahřívej cca 2 hoďky, nebo dokud byliny nezkřehnou. Přeceď přes plátno nebo jemné sýto a ulož do tmavých sterilních skleniček, jestli máš světlé, tak je přelep, nebo uchovávej v krabičce - je to velmi jednoduché a pomáhá to.

kutcher
autor
19. zář 2010

@lucenek Samozřejmě je poměr dělitelný.

luthien.k
19. zář 2010

@kutcher, děkuju, snad se to dá normálně sehnat v lékárně, cos mi poradila, nepřijdou mi (až na ten svízel) ty bylinky úplně obvyklé aneb na zahrádce je (nejspíš) němám 🙂 Možná tak rdesno bych tu někde splašila, ale v mém (angínovém) stavu asi těžko. Tak já tu šalvěj raději dávat nebudu, i když jsem si myslela, že na kloktání nevadí... Co vlastně může v těhu způsobit?

kutcher
autor
19. zář 2010

@luthien.k Šalvěj je teratogenní. Teratogenní = vytvoření zrůdy tj. z překladu, narušuje funkci a vývoj orgánů. Já neříkám, že kloktání je to samé co pití, jen se mi líbí ta hláška typu: kloktání šalvěje BY NEMĚLO UBLÍŽIT! Jak by nemělo? Buď neublíží nebo ublíží, proto to u těhulek nemám ráda. Prostě to určitou látku obsahuje a tím to je pro mě nevhodné. Kolikrát to přesně takhle psali u jiných a strašně se divili, že matka třeba potratila, Já sice vím, že droga je v menším podání lék, ale nač riskovat, když jsou i jiné bylinky a mnohem účinnější. V poznámkách mám dokonce u šalvěje a kloktání upomínku, že těhotným nedoporučovat a když už, tak ne v terapeutických dávkách. Tak se rozhodni sama, já tě tu nemám za úkol strašit, jen na to upozornit, toť vše 🙂 Jo a většina bylinek je levně na netu, tak to zkus ;)

luthien.k
19. zář 2010

@kutcher, moje představa o účinku šalvěje při kloktání je ta, že je to lokální působení, které snad nepřechází do krve a tak k plodu, proto jsem si jí dala. Ale raději nedám 😉 Díky za tip, zkusím kouknout na net, snad mi to nepřijde v době, kdy už je nebudu potřebovat 😀

luthien.k
19. zář 2010

P.S.: Jestli máš nějaký osvědčený obchod na netu s bylinkama, tak šup sem s ním (nebo do IP) 😉 Díky!

kutcher
autor
19. zář 2010

@luthien.k máš tak z 90% pravdu, však jsem taky nepsala: jéžiš marja, hned toho nech nebo bla bla bla, já jsem od přírody strašně opatrná, tak to ber i tak :D obchody vybírám podle ceny, takže moc u 1 nezůstávám, většinou mám své vlastní zásoby, tak málokdy nakupuju, ale na www.heureka.cz ti jich podle ceny určo pár vyjede...

luthien.k
19. zář 2010

@kutcher, ještě dotaz, ta protěženka bahenní, je to Filaginella uliginosa? Nějak se mi nedaří najít ne netu, kde by ji měli...

kutcher
autor
19. zář 2010

já mám protěženku vedenou jako Gnaphalium uliginosum...

kutcher
autor
19. zář 2010

@luthien.k Zase jsem tam zapomněla píchnou nick, chjo...

vojtisek2007
19. zář 2010

@kutcher díky moc, vazelínu už máme, tak ještě přidáme ty bylinky dle receptu a doufám, že to pomůže. Ještě jednou díky moc.

kutcher
autor
19. zář 2010

@vojtisek2007 Pokud na něco z toho není alergik, tak to bude ok, jen jsem zapomněla, že ta gramáž je vedená pro sušené byliny, to ti ale asi došlo. 😀

vojtisek2007
20. zář 2010

@kutcher alergik by být neměl, nemáme zatím vyzkoušeno 🙂, jo dávala bych sušené, čerstvé nevím kde bych hledala 😀

veruska007
20. zář 2010

diky

luthien.k
21. zář 2010

@kutcher, ahoj, tak jsem tu zas 😅 Kromě protěženky jsem vše nakonec sehnala v lékárně 🙂 Mám ale další dotaz, mám hrozné záchvaty suchého, dráždivého kašle, hlavně když se snažím usnout a taky když se probudím, myslíš, že bys mi na to mohla něco doporučit? Těhu nemusím asi zdůrazňovat 🙂 Moc předem děkuju!

venuss
21. zář 2010

ahojky, chtěla bych se zeptat, jaká bylinka by pomohla pro zmírnění prořezávání zoubků u pul letého dítěte. Někde jsem slyšela, že heřmánek, je ještě něco, co bych mohla zkusit? děkuji moc

kutcher
autor
27. zář 2010

@venuss už to tu bylo, dala bych u tak malých dětí opravdu přednost tomu heřmánku, podobě homeopatik, nálevu nebo oleje natírat prstem - pokud by
se nedalo do pusinky sáhnout,
zkus do čaje z heřmánku přidat
med, nech zahřát a až to
vychladne buď zakonzervovat v
tmavé sklenici s korkovým
uzávěrem a podávej 5 - 10 ml
jako sirupu 3x denně nebo tuto
směs zamraž jako kostky ledu,
dej tam tyčky/špachtle a dej
jako zdravou chladivou
pochoutku, ale bacha na
namrznuti dásní! takže jen
olizovat.
Ten med v poměru
1:1, v případě alergie možno nahradit nerafin. cukrem. Pomoci mohou i čípky Viburcol a dent. mastička Baby Dent nebo jiná.

zzuzca
15. říj 2010

@kutcher mam na teba dotaz 🙂 poradis, ci mozem ako tehu pit caj z cerstvej maty a medovky?? samozrejme nie v nejakych velkych mnozstvach,ale pestujem si bylinky doma a dala by som si 😉 na chut 🙂 som tesne pred terminom...a pocas kojenia tiez mozem? diky za odpoved 🙂

kutcher
autor
17. říj 2010

S tou medovkou - to asi bude předpokládám meduňka, že? Ta je v pořádku, je uklidňující a celkově výborná u máty... no tu můžeš a v rozumných dávkách je to v pořádku, ale nepila bych jí moc často, spíš jen občas, když bude chuť - ona celkem dost u těhulek zatěžuje ledviny, tak jak říkám... všeho s mírou ;)

annca
25. lis 2010

@kutcher Ahoj, mela bych dotaz ohledne bylinek na udrzovani tehotenstvi (beru hormony a rada bych to podporila prirodne). Koupila jsem si sypany caj kontryhelovou nat (ale zmatlo me, ze se pije i na zavinovani delohy po porodu, tak si ted nejsem jista, jestli pro udrzovani tehotenstvi je vhodny)... pokud ano, jak casto, kolik do salku, a jak dlouhou dobu se ma pit? Diky moc a pekny den