Znaáte někdo Bobath-Bobatovu metodu?

lendy1
23. zář 2007

Ahoj holky,
ráda bych se od maminek, které se svými dětmi cvičili touto metodou dozvěděla co nejvíc informací, hlavně nějaké cviky...Cvičíme Vojtovou metodou a jistě všichni, kdo touto metodou také cvičí, vědí jaké to je a jak hodně u toho dětičky pláčou. O Bobathově metodě jsem slyšela velmi málo, ale maminky si ji pochvalují narozdíl od Vojtovy metody...

aninka30
2. bře 2011

poradite mi sukromnu kliniku v BA kde cvicia bobatha?vdaka

aninka30
3. bře 2011

@bambusko supeeer dakujem 🙂

mirka282
13. kvě 2011

Ahoj mamičky, potrebujem poradiť. Môj synček išiel na svet veľmi ťažko a to sa podpísalo aj na jeho zdravotnom stave. Nebudem to veľmi rozvíjať iba toľko, že chodíme pravidelne na kontroly ku neurológovi, taktiež k rehabilitačnej doktorke. Malý Tomáško bol od narodenia hypotonický, preto nám bolo odporučené cvičiť. Medzitým sa nám ale vyskytol problém s vysokým očným tlakom-glaukóm a momentálne sme po operácii. Mali by sme sa vrátiť k vojtovke, ale po rozhovore s očnou lekárkou sa mu pri zvýšenej námahe (pri cvičení plače) môže ten tlak vrátiť. A to by som nebola rada. Kamoška mi poradila bobathovu metódu. Chcem sa opýtať, či niekto má skúsenosti s touto metódou a aké sú výsledky? Nerada by som prestala cvičiť, aby mu to svalstvo neochablo - čo už pomaly začína, pretože sme dlhšie necvičili. (ešte pred operáciou). Ďakujem veľmi pekne za každý príspevok.

alena99
2. čer 2011

je možné sehnat publikaci o metodě baby bobath pro dospělé narazil na to už někdo z vás? marně se ji pokouším delší dobu sehnat existuje-li. 😒

kalo
2. čer 2011

@mirka282 Zkušenost mám, ale doporučuji pro děti starší..tj.od 2,5-3 let...s menším dítětem nevím...U Bobatha musí dítě rozumět, co se po něm chce, není to pasivní cvičení. Napsala jsem ti IP 😉

kalo
2. čer 2011

@alena99 Taky jsem marně sháněla...neúspěšně. Připadá mi, že u nás je nejen hrozně málo Bobath terapeutů- s certifikátem, ale i informace jsou strašně málo dostupné. Opravdu literatura žádná a obyč.laikům jsou informace o konceptu těžko dosažitelné.... ☹

alena99
9. čer 2011

kalo@ mám na mysli spíše publikaci,kterou bych využila sama pro sebe a podle které by se dalo doma cvičit,jsem v léčebně dlouhodobě nemocných a mám pocit, že někteří terapeuti se o existenci této metody dozvěděli až po mém dotazu - jinak vojtovka nebo pí. Mojžíšová, terapeut by ani nemusel mít certifikát,ikdyž by to bylo pochopitelně lepší. ještě tady budu tak dva měsíce, tak se pokusím šířit osvětu 😎

bobulik22
4. únor 2012

Je tu niekto kto cvičíte bobath? Aké máte skúsenosti s touto metódou, za aký čas sa objavili u vás prvé pokroky? Ďakujem vopred za odpoveď...

lenka_da
4. únor 2012

@bobulik22 nam naordinovali cvicenie podla Bobatha. Ked sme zacinali, syn mal uz 13 mesiacov ale velky a hlavne mocny bol ako 2-rocny, preto sa lekarke zdalo, ze je Bobath lepsie zvladnutelny nez Vojta. Ibaze syncekovi na prekvapenie toto cvicenie vobec nesadlo, tazko povedat, ci boli nevhodne vybrane cviky alebo to proste niekomu nesadne. Tak sme na pocudovanie presli na Vojtu a zvladame to ovela lepsie. Mozno to bolo ciastocne aj tym, ze so starsou dcerkou som tiez cvicila vojtovku, takze som mala viac skusenosti nez s bobathom.

eficenka
4. únor 2012

@kalo VŠICHNI CERTIFIKOVANÍ FYZIOTERAPEUTÉ dětského Bobath konceptu (je i pro dospělé) najdete na
http://cadbt.cz/fyzioterapeuti_cr.htm

kalo
5. únor 2012

@eficenka Děkuji..Bohužel ani jeden v jihočeském kraji ☹

mitote
25. led 2013

@eficenka odkaz nefunguje ☹

bobulik22
25. led 2013

@mitote Ahoj na stránke www.bobath.sk nájdeš aj zoznam certifikovaných bobath terapeutov českých.

bobulik22
25. led 2013

teraz som to skúšala tak už ani to nefunguje, ale minule tam ešte boli 😕

bobath_poradna
26. led 2013

@lendy1 Dobrý den, s Bobathem mám 13 let zkušeností, protože s touto metoudo pracuji a učím ji na kurzech. Rodiče jsou obecně velmi spokojeni. Pobud by jste se chtěla o Bobathovi dozvědět něco víc a vyzkoušet jej v praxi, posílám pár odkazů. www.bobath-poradna.cz, www.cadbt.cz
S pozdravem,
Petra

motovidlo
6. bře 2013

@aninka30 Ahoj Aninka, chcela by som sa spýtať, či si spokojná s tou klinikou, či ste tam chodili cvičiť podľa Bobatha. Môj malý nemôže cvičiť Vojtovú metódu, tak nám naordinovali Bobatha, rada uvítam akékoľvek info, ako sa vám darilo a či to bolo aspoň podobne efektívne ako Vojtova metóda.

aninka30
7. bře 2013

@motovidlo ahoj nakoniec sme tam neboli mesiac cvicil vojtovku potom sa mu to uz upravilo a nebolo potrebne dalej rehabilitovat..drzim vam palce

lusynda63
13. bře 2013

@mirka282 mozem sa opytat ako sa prejavoval ten tlak v ockach priznaky dakujem

mirka282
14. bře 2013

@lusynda63

Ahoj🙂. Ten očný tlak sa prejavoval tím, že mal to očko zväčšené, opuchnutejšie..a z očka mu tiekli slzičky. On má na ľavej strane tváričky aj červený fliačik - nevus flameus, takže aj to sa pričinilo o to, že má ten očný tlak zvýšený. Teraz už sme vlastne dva roky po operácii. Do očka mu kvapkám pravidelne kvapky.., je to celoživotná záležitost..ak ešte chceš niečo vedieť, pýtaj sa 🙂

bubulka2610
22. čer 2013

@lendy1
@lendy1 ahoj mi cvicime bobata a sme velmy spokojni mali mi ani neplace a pohyname sa dopretu hoc pomali ale ide to lepsie nes vojtovka

bobulik22
23. čer 2013

@bubulka2610 Ak sa môžem opýtať kde chodíte cvičiť bobatha?

bubulka2610
24. čer 2013

chodili sme cvicit do dunajskej luznej rehabilitacne centrum ale teras cvicime doma a teras budeme chodit do kosic raz do mesiaca lebo uz v dunajskej koncia s tim cvikom

cairka
29. srp 2013

Ahojte. Mám jeden dotaz, našla som si bobath terapeutku, dohodli sme si termín, ale zabudla som sa spýtať na cenu 😅 Koľko sa tak platí za jedno cvičenie, že ma nevykotí potom tam 😅 Na stránke cenník nemajú 😒

bobulik22
29. srp 2013

Podla toho koho máš terapeutku, daktorá pýta aj 50-60 € ☹

josefina79
25. únor 2014

Dobrý den, prosím, sháním dobrého Bobath terapeuta v Praze (ideálně P4). Prosím, máte někdo osobní zkušenost, můžete někoho doporučit? Moc děkuji!

snupik
30. led 2016

Dobrý den, prosím, sháním dobrého Bobath terapeuta v Praze 10. Prosím, máte někdo osobní zkušenost, můžete někoho doporučit? Moc děkuji!

mediagirl
29. říj 2016

@snupik Dobry den, také nyní urgentne sháním fyzioterapeuta s Bobath konceptem - rada bych se Vás proto zeptala, zda jste někoho sehnali a pokud ano, koho a jake mate zkušenosti. Moc děkuji předem.

snupik
30. říj 2016

@mediagirl bohužel, my nakonec cvičili Vojtu s jen prvky Bobatha! a dojíždíme až do Bohnic, ale mohu vřele doporučit! Bobath by nám sám o sobě asi nepomohl...

optimistic
21. čer 2023

@lussy Dobrý den, nepamatujete si, o jakou knihu se jednalo? Marně hledám opravdu dobrou knihu na cvičení s prvky Bobatha. Děkuji 🙂